Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Trwają szczepienia nauczycieli

Dodał: red Data: 2021-02-16 14:32:16 (czytane: 2969)

W biłgorajskim szpitalu trwają szczepienia nauczycieli. Jako pierwsi szczepieni przeciw Covid-19 są ci pedagodzy, którzy pracują z przedszkolakami, uczniami klas I - III a także m. in. nauczyciele praktycznej nauki zawodu czy nauczyciele szkół specjalnych.

JP BUDOWNICTWO
www.jpbudownictwo.pl,termo-modernizacja, doceplanie biłgoraj, malowanie, tynkowanie, remonty, renowacje, ocieplanie, adaptacja, adaptacja poddasza, adaptacja piwnc, tynkowanie biłgoraj, malowanie biłgoraj, adaptacja biłgoraj, remont biłgoraj

ul. E Orzeszkowej 25. 23-400, Biłgoraj

Biuro Geodezyjne s.c. A. Myszkowiak, J. Piechota
www.biuro-geodezyjne.com.pl,geodezja, biuro geodezyjne, dom, Biłgoraj, pomiary, pomiary geodezyjne, grunty, doradztwo, mapy geodezyjne, rozgraniczanie nieruchomości,

Plac Wolności 8. 23-400, BiłgorajDo placówki trafiły szczepionki firmy AstraZeneca. -Posiadamy w tej chwili 100 dawek szczepionek. Dostajemy wykazy osób do szczepienia od dyrektorów szkół. Nauczyciele zgłaszają się do nas, my wystawiamy e-skieowanie i e-kwalifikację. Następnie kierowani są do punktu szczepień, gdzie odbywa się cała procedura i szczepienie pierwszą dawką - informuje Tomasz Kwiatkowski, dyrektor Arion Szpitale sp. z o.o. Zespół Opieki Zdrowotnej w Biłgoraju.

szczepienia_nauczycieli_bilgoraj__1_.JPG

Każdy zaszczepiony musi poczekać kilkanaście minut po zaszczepieniu, czy nie wystąpią ew. objawy uboczne. Do placówki cały czas wpływają listy pacjentów do szczepień. Szpital zajmuje się jedynie sprawą techniczną szczepień. -Zmieniły się warunki, ponieważ obecnie szczepionką AstraZeneca, mogą być szczepieni nauczyciele do 65 roku życia, a wcześniej próg wieku przyjęty był na 60. rok życia - dodaje Kwiatkowski.

szczepienia_nauczycieli_bilgoraj__3_.JPG

Wśród pedagogów na szczepieniu obecny był Mirosław Lipiński ze Szkoły Policealnej Medyczne Studium Zawodowe w Biłgoraju. -Nasza szkoła kształci w tzw. kierunkach okołomedycznych, więc odpowiedzialność zdrowie jest nam szczególnie bliskie. Pandemia wszystkim nam bardzo dokucza. Mamy świadomość, że jeśli chcemy sobie z nią poradzić, szczepionka jest najkrótszą drogą. Jedną z zasad jaką w szkole preferujemy to jest troska o świadomość prozdrowotną. Szczepimy się by zabezpieczyć uczniów ale także i siebie przed zakażeniem koroanwirusem - przyznaje.

szczepienia_nauczycieli_bilgoraj__2_.JPG

Szczepionkę wraz ze swymi nauczycielami przyjęła także Irena Klecha, dyrektor Szkoły Podstawowej w Bukowinie. Jak przyznaje obok zarządzania placówką, prowadzi także zajęcia w klasach młodszych, edukacja wczesnoszkolna i oddział przedszkolny. -Zdecydowałam się zaszczepić a stoi za tym odpowiedzialność za zdrowie moich podpieczonych, moich nauczycieli i moje, a co za tym idzie mojej rodziny. Zdrowie uczniów, pracowników szkoły i najbliższych jest dla mnie najważniejsze. Uważam, że niestety mamy większe szanse, aby ciężko przejść Covid z powikłaniami, niż mogą one wystąpić po szczepionce - dodaje.

/bilgoraj.com.pl/

Reklama.

Tagi: szczepienia   szczepienia przeciw covid-19   szczepienia nauczycieli   szpital biłgoraj

Zobacz także

Uśmiechnięta buzia świata

Dodane: 2021-06-14 09:49 - Komentarze  (1)  czytane (519)

TAGI: konkurs plastyczny, dzień dziecka, mdk biłgoraj, uśniechnięta buzia świataKomentarze (19)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 3.238.249.157

Hanka (2021-02-19 19:02:12)

I to jest merytoryczna wypowiedz jezeli rozumiesz co to znaczy

Hanka (2021-02-19 19:00:39)

I to jest merytoryczna wypowiedz jezeli rozumiesz co to znaczy

do poniżej (2021-02-19 09:12:10)

Żebyś głupot na temat szczepień nie pisała.

Hanka (2021-02-18 23:15:46)

blokuja komentarze Dlaczego jak myslicie -google

wykończą nauczycieli (2021-02-18 14:11:58)

Najczęściej zgłaszane skutki uboczne szczepionki AstraZeneca:

tkliwość w miejscu wstrzyknięcia, tzw. covidowe ramię (63,7 proc),
ból w miejscu wstrzyknięcia (54,2 proc),
ból głowy (52,6 proc),
zmęczenie (53,1 proc),
bóle mięśni (44,0 proc),
złe samopoczucie (44,2 proc),

beta (2021-02-17 17:03:11)

Jeszcze nie martwiłabym się tymi skutkami wzięcia szczepionki, chociaż nie są one normalne, i również u Niemców budzą brak zaufania, to samo zresztą w Francji i Hiszpanii, problem w tym, że człowiek weźmie to badziewie, pójdzie do szkoły i zakazi się, przejście tzw. lekkiego Covid-a skończy się powikłaniami i wielomiesięcznym leczeniem co przy praktycznie nie działającej służbie zdrowia to duży kłopot, jeżeli się szczepić to preparatami Moderna lub Phizer, zresztą popatrzcie sobie jaką firmą szczepi się Izrael jakoś nie sprowadza AZ

(2021-02-17 16:52:47)

Tydzień temu zaszczepił się drugą dawką mój kuzyn, profesor medycyny w Lublinie, czuje się doskonale. Po drugiej dawce dziadkowie koleżanki z Zamościa czują się bardzo dobrze. Natomiast w stolicy zmarł znany antyszczepionkowiec , niestety zaraził się na imprezie z kolesiami i w wniku covidu wypluł płuca.

do Hanka (2021-02-17 10:21:49)

Przecież nie musisz się szczepić. Twój wybór.
A wiesz jaka była przyczyna śmierci profesora ?

(2021-02-17 07:40:08)

Po szczepionce zmarli, a może zmarli z powodu innych chorób. Wiele moich znajomych zaszczepoionych, także na drugą dawkę i czują się bardzo dobrze.
Co do szepionki astra jest o niej opinia w świecie, że ma gorszą skuteczność niż inne, ale nie zabija. Antyszczepionkowcy ptrzeciw szczepieniom w ogóle - sieją zamęt, jak ktoś nie chce się szczepić to jego ryzyko, zarazem plaga bo mogą innych zarażać. Natomiast co do astry, trudno namawiać skoro świat ma zastrzeżenia co do jakości.

szczepcie się barany (2021-02-16 21:30:46)

Co nas czeka w najbliższym czasie,kolejne etapy zniewolenia: 3,4,5 fala i tyle ile będzie trzeba byśmy po kolei bankrutowali przejęcie upadłych firm przez spółki skarbu państwo-to sie już dzieje zlikwidowanie gotówki z rynku aby idiotów z kartami można było kontrolować i w odpowiednim momencie jak się zbuntują zablokować możliwość płacenia za cokolwiek tylko że juz kredytami powolne skupowanie Waszych mieszkań a następnie będziecie je wynajmować od korporacji np amazon samochody i inne pojazdy też stracicie i wmówi a Wam że nie są już potrzebne bo korporacja je wypożyczy albo załatwi transport-to też sie dzieje Postęp techniczny,roboty zaczną mieć wpływ na kontrolę urodzeń,po co komu zwolnienia i urlopy,duża ilość ludzi staje się zbyteczna do utrzymania nowego ładu Co do reszty pozostawiam Wam to waszej wyobrazni, nie myślcie że to może się zdarzyć bo to już trwa i jeżeli im tego nie zablokujemy nasze wnuki będą się rodzić w korporacyjnej niewoli a zamiast chrztu będą dostawać swojego pierwszego chipa w ręke

marta (2021-02-16 21:05:51)

w Berlinie po tej szczepionce zmarło ponad 31 osób w tym nauczyciele.
Zdrowia nauczyciele i miejcie swój rozum

Hanka (2021-02-16 21:02:41)

po drugiej dawce szczepionki zmarll wybitny chirurg z Zabrza prof Marian Pardela

(2021-02-16 16:49:31)

Trzymamy kciuki, żeby ta krytykowna astra okazała się skuteczna w ochoronie przed zarażeniem,

nauczyciele uważajcie (2021-02-16 16:44:23)

współczuję nauczycielom. Oby zaszczepieni nie poczuli się tak jak piszą w mediach i ukrywają przed społeczeństem. Zal mi was

(2021-02-16 16:41:24)

Trzymamy kciuki, żeby ta krytykowna astra okazała się skuteczna w ochoronie przed zarażeniem,

MG (2021-02-16 16:23:29)

No cóż każdy ma prawo prawo do udziału w tym eksperymencie medycznym. Wolna wola. Byle dobrowolnie, nie pod przymusem

(2021-02-16 15:15:35)

Znany fizyk oraz popularyzator nauki - Michio Kaku - analizując obecne trendy rozwojowe, pokusił się o stworzenie listy rewolucji naukowo-technologicznych, które mogą mieć miejsce w przeciągu nadchodzących dekad.

Spośród zaproponowanych przez niego przełomów cywilizacyjnych, wybrałem te o największych reperkusjach dla ludzkości. Daty nie mają tu aż takiego znaczenia, ponieważ Kaku ujmował je dość ogólnie i zasadniczo skupił się na tym, co może się pojawić do 2100 roku.

Pierwszym niewątpliwym krokiem milowym dla ewolucji społeczeństw, będzie powstanie uniwersalnego tłumacza, przekładającego w czasie rzeczywistym treści mówione lub pisane z dowolnych języków.

Kolejnym, ma być kontrolowanie komputerów i urządzeń bezpośrednio umysłem, co jest coraz bliższe realizacji na długo przed rokiem 2100.

Innym ważnymi momentami rozwoju technologii będą: odczytywanie ludzkich myśli przez komputer, stworzenie swoistego „słownika myśli”, który umożliwi odkodowanie strumienia świadomości każdej osoby, fotografowanie snów, przesuwanie obiektów myślą przez przekazywanie informacji wprost do chipów, zawartych w przedmiotach oraz manipulowanie robotami i awatarami za pomocą myśli.

Pojawić się ma ponadto tzw. odwrotna inżynieria mózgu, która pozwoli na ustalenie szlaków neuronowych dla zachowań oraz wywoływanie zachowań przez wzbudzanie szlaków przepływu impulsów nerwowych. Uda się w końcu także stworzyć mapę neuronów mózgu, projektować zasady funkcjonowania mózgów, stymulować funkcjonowanie neuronów za pomocą komputerów i robotów oraz finalnie stworzyć sztuczne mózgi.

Możliwa stanie się synteza jądrowa, polegająca na łączeniu się jąder wodoru pod wpływem bardzo wysokiej temperatury, czemu towarzyszy wydzielanie się dużej ilości energii.

(2021-02-16 14:55:40)

Śmiech historii jest tym, co ujawnia się po pewnym czasie, społeczeństwa zaczynają dostrzegać prawdę i pewnego rodzaju naigrawanie się „losu” z całej ludzkości, z konkretnych i pojedynczych narodów. Obecnie mamy do czynienia z tego typu procesem. Czy jeszcze kilka lat temu pomyślelibyście o tym, że to PiS, partia rzekomo patriotyczna, chrześcijańska, narodowa, będzie niszczyć Polskę i wprowadzać u nas Nowy Ład Polski?

Termin ten niezmiernie kojarzy się nam z Nowym Ładem Globalnym, określanym mianem Nowego Porządku Świata (New world Order). Tak, więc jeśli ktoś nie wierzy w Nowy Ład Polski, który de facto kształtuje się na naszych oczach a który to doprowadza Rzeczpospolitą do ruiny i pełnego zniewolenia względem banków, to jak będzie mógł zrozumieć pojecie Nowego Porządku Świata? Do tych jednak, którzy przebudzili się i zaczęli spoglądać ponad horyzont, ponad propagandę medialną, kierujemy dzisiejszą publikację.

„Powinniśmy mieć rząd światowy, czy wam się to podoba czy też nie. Siłą albo po dobroci, wybór zależy już od samego społeczeństwa.”

James Wartburg (wypowiedź z roku 1950.)

Idea Nowego Porządku Świata w dużej mierze ukonstytuowała się w momencie powstania Stanów Zjednoczonych Ameryki, które to kontrolują w dużej mierze wydarzenia światowe z zakresu polityki, ekonomi, bankowości i oczywiście z zakresu militarnego, wszczynając coraz to nowsze konflikty wojenne, oczywiście wszystko w ramach walki o pokój. Z czasem owe oddziaływanie wzrastało i obejmowało swoim zasięgiem coraz większą liczbę Państw i społeczeństw.

ciekawy (2021-02-16 14:53:07)

To podajcie, jaki procent nauczycieli jest zaszczepionych?

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


więcej

Kursy językowe

więcej

Kursy prawa jazdy

Studniówki w dobie pandemii

Przełom stycznia i lutego, a więc czas zimowych ferii i odpoczynku od nauki, był tradycyjnie czasem studniówek. Uczniowie ostatnich klas liceów i techników krokiem poloneza wchodzili w dorosłe życie i ostatni etap przygotowań do egzaminu podsumowującego ich naukę. Pandemia pokrzyżowała plany tegorocznych maturzystów. więcej»

więcej

Kursy i szkolenia

Ogłoszenia