Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Tłumy turystów na Roztoczu i w Puszczy Solskiej

Dodał: red Data: 2021-06-05 17:50:25 (czytane: 2202)

Auta z rejestracjami z Krakowa, Rzeszowa, Warszawy, Kielc czy północy Lubelszczyzny zobaczyć można na parkingach przy szlakach turystycznych i agroturystykach. Na Roztoczu i w Puszczy Solskiej postanawia odpoczywać coraz więcej turystów z Polski. Przykładem tego jest obecny długi weekend czerwcowy.

Kancelaria Doradztwa Podatkowego BIURGAW Jan Gawda
www.biurgaw.ns24.net,Biuro rachunkowe, Jan Gawda, Biurgaw, rozliczenia, księgi podatkowe, biłgoraj, księgowy, księgowy biłgoraj,

Ul. Komorowskiego 3 /pokój 113 i 115/ I piętro. 23-400, BiłgorajWzmożony ruch widać nie tylko na drogach ale i na szlakach turystycznych rowerowych i pieszych oraz spływach kajakowych. Odpoczywają w naszym regionie całe rodziny, w tym te z małymi dziećmi. Region kusi spokojem, pięknymi lasami i czystym powietrzem. -Długi weekend czerwcowy postanowiłem tutaj spędzić z moją partnerką, dziećmi oraz dziadkami. Odpoczywają tutaj wiec trzy pokolenia mojej rodziny. Korzystamy ze szlaków rowerowych, a wczoraj byliśmy na kilkugodzinnym spływie kajakowym. Tutaj jest pięknie, malowniczo i tak spokojnie - podkreśla Tomasz Piotrowski mieszkaniec Warszawy, którego spotkaliśmy w Górecku Starym.

turysci.jpg

-Śpimy jak dzieci, kładziemy się o godzinie 21:00 i śpimy do 8:00 rano. Powietrze jest tutaj cudowne, odpoczywamy. W dzień aktywnie spędzamy czas głównie na rowerach. Ukształtowanie terenu, górki, pagórki, zjazdy, podjazdy i malownicza przyroda sprzyjają turystyce rowerowej. Ja uwielbiam jazdę rowerem więc tutaj aktywnie i miło spędzam czas - dodaje Agnieszka Niczyporuk. Turyści chwalą także gościnność i otwartość mieszkańców oraz lokalną kuchnię, z pierogiem biłgorajskim czy potrawami z darów lasu na czele.

gorecko_koscielne.jpg

Zobacz także: Rower ma dziś swoje święto. W naszym powiecie najlepiej je uczcić rowerową wycieczką

/bilgoraj.com.pl/

Reklama.

Tagi: turystyka   turyści   puszcza solska   roztocze

Zobacz także

Pomóż nam upamiętnić zaginioną osadę i gajówkę Kociołki

Dodane: 2021-06-14 13:35 - Komentarze  (1)  czytane (852)

TAGI: gajówka kociołki, gmina biłgoraj, powiat biłgorajski, historia i turystykaKomentarze (13)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 3.238.249.157

(2021-06-07 16:13:30)

dalsza pielęgnacja lasów przez dobrze opłacanych w tym zawodzie sprawi, że upodobnimy teren do Pustyni Błędowskiej. Pniaki pozdrawiają turystów. Jeżeli chodzi o turystykę, to myślę, że nie zwariujemy i zachowamy przyzwoite ceny. Wtedy Roztocze odwiedzą rzesze pragnących ludzkich warunków, cen i świetnego powietrza. Tak 3mać.

(2021-06-06 19:40:45)

Jakiś totalnie bezrozumny narzekając na Kaczyńskiego nie jest w stanie pojąć, że blisko sto tysięcy Polaków zmarło na covid. Wiele udało się uratować, niektórzy mają pocovidowe problemy z płucami. Szczepionka zdaniem lekarzy jest jedynym środkiem na powstrzymanie zgonów. Zdumiewa głupota ludzi, którzy wierzą antyszczepionkowcom.

(2021-06-06 19:36:00)

Puszcze Solska i Roztocze witają turystów, a las płacze żałobnymi pniakami.

(2021-06-06 16:47:26)

Chorzy nawiedzeni ekolodzy cos cie sie czepili lasow Gowno sie znacie na gospodarce lesnej

ciekawy (2021-06-06 12:37:37)

To u nas są jeszcze lasy? Bo te pojedyncze drzewa i zagajniki, to chyba lasem nie jest?

leśny dziadek (2021-06-06 12:12:44)

Jaka Puszcza Solska?! Jakie Roztocze?! Jeden wielki zrąb zupełny !! LP wysłały nam terminatora w postaci obecnego nadleśniczego, którego jedynym zadaniem jest to, żeby wyciąć wszystko w pień bo ta władza jeszcze chwilę trwa. Jeszcze chwila jest okazja się dorobić. Panie Szwed- APELUJEMY!!! Po waszych działaniach do Puszczy Solskiej i na Roztocze nikt nie przyjedzie!! Daj nam pan oddychać i cieszyć się naszym WSPÓLNYM DZIEDZICTWEM !! Biłgoraj od zawsze otoczony był lasem. Dlaczego chcecie to tak nagle zmienić? To co po sobie zostawiacie w ostatnich latach to nie jest las i nigdy nim nie będzie! Pieniądze to nie wszystko! Miej pan honor i odwagę!

Logan (2021-06-06 10:18:46)

Mogę coś podpowiedzieć? Wszystkim amatorom turystyki zagranicznej. Polecam Albanie, dwa razy taniej niż Chorwacja czy Turcja, warunki takie same i żadnych kretynizmow szczepionkowych i testowych. I patrzcie, żadnej pandemii i odmiany wirusa albanskiego nikt nie widzial

Logan (2021-06-06 10:10:26)

Sezon turystyczny? Wczoraj w Czechach wchodzę do knajpy a kelner do mnie, tylko osoby zaszczepione. Puknalem się w czoło, mówiąc, szybko zbankrutujecie. W sąsiedzkiej knajpie zjadłem smacznie bez problemow. Płacąc, usłyszałem od kelnera, nasz czeski premier, jest teraz głupszy od waszego. Poczułem się dumny, napiwek dwa razy większy...

do autora (2021-06-05 23:59:05)

gdzie ty człeku masz te lasy i spokój

bbb (2021-06-05 23:56:42)

Do mnie mnie przyjechali znajomi ze Śląska. Jak to Ślązacy powiedzieć w oczy nie powiedzieli, ale zapytali: CZEMU NIE BRONCIE LASÓW, JEDYNEGO SKARBU JAKI MACIE?

(2021-06-05 23:53:18)

Grzegorz (2021-06-05 23:51:43)

Rozumiem sarkazm. Jest tragedia. No po prostu qrwa nie mamy się czym pochwalić. Znajomi pojechali rowerami do Górecka przez Edwardów, Brodziaki, Aleją Kaczyńskich, Aleksandrów. No co im miałem odpowiedzieć na te zręby, które zobaczyli. Tylko, tyle, że nasze nadleśnictwo też chce ŻYĆ.

Basia (2021-06-05 23:43:28)

I wszyscy byli zachwyceni, że tutejsze nadleśnictwa nie trzebią lasów!!!

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


więcej

Hotele i pensjonaty

więcej

Biura podróży

Podróże

Rajd rowerowy jako forma protestu

Mieszkańcy Biłgoraja wybrali się na krótką przejażdżkę, która jest była również protestem przeciw wycince lasów wokół Biłgoraja. -W piątek, gdy robiliśmy rekonesans trasy, naliczyliśmy kilkanaście zrębów całkowitych. Naszymi działaniami chcielibyśmy pokazać jaka jest skala wycinek, i jak wygląda nasz las poddany działaniom leśników, którym powierzono zadanie ochrony przyrody, a nie jej dewastację - informują organizatorzy. więcej»

Konkursy

bilgoraj.com.pl poleca

Klaruje się koncepcja rozbudowy i modernizacji szpitala powiatowego w Biłgoraju

W Starostwie Powiatowym w Biłgoraju odbyło się kolejne spotkanie...

Dzień Polskiego Folkloru (FOTO)

Dzień Polskiego Folkloru to podroż po różnych regionach i zakątkach...

Wsparcie gmin popegeerowskich. Są wyniki naboru wniosków na środki z RFIL

Gminy, w których funkcjonowały zlikwidowane państwowe przedsiębiorstwa...

Odpowiedź Zarządu Spółki Arion Szpitale na list otwarty wiceministra Marcina Romanowskiego

Odpowiedź Zarządu Spółki Arion Szpitale na list otwarty wiceministra...

Pochówek dzieci utraconych

Dziś po raz pierwszy w Biłgoraju odbył się pochówek dzieci utraconych....

Jak dbać o włosy przetłuszczające się?

Masz włosy tłuste, które się świecą i pokryte są tłustą warstwą...

Ogłoszenia