Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Świąteczne kartki z Prymasem Wyszyńskim

Dodał: red Data: 2021-04-07 11:00:28 (czytane: 1352)

Rozstrzygnięty właśnie został konkurs plastyczny organizowany przez biłgorajską Fundację "Gaudium et Spes" na „Kartkę Wielkanocną z Prymasem Stefanem Kardynałem Wyszyńskim”. Okazją była 120. rocznicę jego urodzin i 40. rocznicę śmierci, tego wybitnego i wielkiego Polaka.

Kancelaria Doradztwa Podatkowego BIURGAW Jan Gawda
www.biurgaw.ns24.net,Biuro rachunkowe, Jan Gawda, Biurgaw, rozliczenia, księgi podatkowe, biłgoraj, księgowy, księgowy biłgoraj,

Ul. Komorowskiego 3 /pokój 113 i 115/ I piętro. 23-400, BiłgorajReklama.

-Chcieliśmy, aby dzieci i młodzież pochylili się zarówno nad tajemnicą Zmartwychwstania Pańskiego, jak również nad osobą kardynała Wyszyńskiego. Konkurs miał wymiar zarówno duchowy, jak i edukacyjny, gdyż zależało nam na tym, aby uświadomić młodym ludziom, że najważniejszym motywem świąt wielkanocnych nie jest kurczaczek czy zajączek, ale Chrystus Zbawiciel i Zwycięzca - tłumaczył ks. Krystian Bordzań. Tak więc, celem konkursu było przede wszystkim aktywizowanie dzieci i młodzieży do twórczości artystycznej, poznanie życia, nauczania i działalności Prymasa Stefana Kardynała Wyszyńskiego, inspirowanie do poszukiwania odpowiedzi na pytania związane z wiarą oraz podniesienie rangi wydarzenia, jakim jest najważniejsze święto w kalendarzu liturgicznym czyli Wielkanoc.

kartki_swiateczne_wyszynski__1_.JPG

Na konkurs wpłynęło siedemdziesiąt prac - kartek wielkanocnych z terenu całego województwa lubelskiego m. in. ze szkół w Tomaszowie Lubelskim, Biłgoraju czy Nieledwi. Poziom tych prac był bardzo wysoki. Przy wyborze najlepszych prac zwrócono szczególną uwagę na zachowanie dwóch najważniejszych punktów regulaminowych. Po pierwsze ten związany z kardynałem Wyszyńskim, czyli na kartce musiała się znaleźć albo jego postać lub jakaś myśl z jego nauczania, która nawiązywałaby do świąt zmartwychwstania. A druga kwestia to oczywiście przedstawienie kartki w taki sposób, aby była ona kartką wielkanocną, aby znajdował się na niej Chrystus zmartwychwstały czy baranek wielkanocny.

kartki_swiateczne_wyszynski__2_.JPG

Nagrody zostały wręczone w trzech kategoriach. W kategorii szkoła podstawowa klasy I - III zwyciężyła Gabriela Walaś, drugie miejsce zajęła Lena Kapka, zaś trzecie – Dominika Kudzia. Wyróżnienia otrzymali Miłosz Krasny, Piotr Martyniuk, Tymon Wolanin, Katarzyna Pawęska i Sara Studenić.

kartki_swiateczne_wyszynski__3_.JPG

W kategorii szkoła podstawowa klasy IV - VI pierwsze miejsce zajęła Aleksandra Hawryluk, drugie Sebastian Sadowski, trzecie Kacper Łukasiewicz, zaś wyróżnienia przypadły Aleksandrze Gardias i Milenie Ostasz. Z kolei w kategorii szkoła podstawowa klasy VII - VIII zwyciężyła Natalia Iwanek, tuż za nią była Zuzanna Bielak, zaś trzecie miejsce zajął Jakub Rubaj.

kartki_swiateczne_wyszynski__4_.JPG

Organizatorami konkursu byli Fundacja "Gaudium et Spes" w Biłgoraju oraz Szkoła Podstawowa nr 1 im. Sługi Bożego Księdza Prymasa Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Biłgoraju. Darczyńcy nagród byli m. in. Ministerstwo Edukacji i Nauki oraz Sejm RP.

/red./

Tagi: świąteczne kartki   prymas stefan wyszyński   fundacja gaudium et spes   wielkanoc

Zobacz także

Zespół Szkół Budowlanych Ogólnokształcących zaprasza absolwentów klas ósmych do kontynuacji nauki w swych murach

Dodane: 2021-05-08 20:21 - Komentarze  (0)  czytane (358)

TAGI: zsbio biłgoraj, oferta, oświata biłgoraj, budowlanka biłgorajKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 3.234.245.72

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


więcej

Kursy językowe

więcej

Kursy prawa jazdy

Studniówki w dobie pandemii

Przełom stycznia i lutego, a więc czas zimowych ferii i odpoczynku od nauki, był tradycyjnie czasem studniówek. Uczniowie ostatnich klas liceów i techników krokiem poloneza wchodzili w dorosłe życie i ostatni etap przygotowań do egzaminu podsumowującego ich naukę. Pandemia pokrzyżowała plany tegorocznych maturzystów. więcej»

więcej

Kursy i szkolenia

Ogłoszenia