Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Studniówki w dobie pandemii

Dodał: red Data: 2021-01-24 16:58:37 (czytane: 3832)

Przełom stycznia i lutego, a więc czas zimowych ferii i odpoczynku od nauki, był tradycyjnie czasem studniówek. Uczniowie ostatnich klas liceów i techników krokiem poloneza wchodzili w dorosłe życie i ostatni etap przygotowań do egzaminu podsumowującego ich naukę. Pandemia pokrzyżowała plany tegorocznych maturzystów.

Biuro Geodezyjne s.c. A. Myszkowiak, J. Piechota
www.biuro-geodezyjne.com.pl,geodezja, biuro geodezyjne, dom, Biłgoraj, pomiary, pomiary geodezyjne, grunty, doradztwo, mapy geodezyjne, rozgraniczanie nieruchomości,

Plac Wolności 8. 23-400, BiłgorajW tym roku okres studniówkowy, to czas obostrzeń wprowadzonych przez rząd w związku z epidemią koronawirusa. Placówki oświatowe pracują zdalnie, zamknięte są hotele, restauracje i lokale gastronomiczne. Te ostatnie posiłki sprzedać mogą jedynie na wynos. Nie można także gromadzić się w grupach większych niż 5 osób (z za wyjątkiem obowiązków wynikających z pracy). Studniówkowe plany więc odłożono.

studniowka_pandemia_covid_19.JPG

-Mamy czas bardzo trudny, nikt w tej chwili nie myśli o studniówce. W tej chwili szczególnie ważne jest odpowiednie przygotowanie uczniów do egzaminu maturalnego. Kwestie studniówek wrócą, gdy złagodzone zostaną restrykcje i obostrzenia - podkreśla Maria Oleszek, dyrektor Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Pawła II w Biłgoraju. Temat odłożony jest także w innych szkołach. -Na pewno w styczniu ani w lutym studniówki nie będzie. My wieliśmy ją celebrować w połowie bieżącego miesiąca, oczywiście - z racji obostrzeń - się nie odbyła. Rezerwowo brany jest pod uwagę kwiecień, kiedy to maturzyści kończą naukę lub czerwiec gdy będzie już po maturach. Na chwilę obecną nie ma żadnych wiążących decyzji - dodaje Adam Balicki, dyrektor ZSZiO w Biłgoraju.

Reklama.

Studniówka, to potoczna nazwa balu przedmaturalnego, który odbywa się w przybliżeniu na około sto dni przed przypadającym w maju egzaminem dojrzałości. Biorą w niej udział uczniowie klas maturalnych z osobami towarzyszącymi oraz z zaproszonymi przez nich nauczycielami, którzy uczyli ich przez okres szkoły średniej. Bal otwiera uroczysty staropolski polonez.

A tak było w 2020 roku:

Studniówka uczniów ZSZiO (FOTO, VIDEO)

Studniówka I LO im. ONZ (FOTO, VIDEO)

Studniówka "Katolika" (FOTO, VIDEO)

Bal maturalny uczniów Zespołu Szkół Leśnych (FOTO, VIDEO)

Studniówka "Elektryka" 2020 (FOTO, VIDEO)


/bilgoraj.com.pl/

Tagi: studniówka   bal maturalny   matura   covid-19

Zobacz także

Uśmiechnięta buzia świata

Dodane: 2021-06-14 09:49 - Komentarze  (1)  czytane (507)

TAGI: konkurs plastyczny, dzień dziecka, mdk biłgoraj, uśniechnięta buzia świataKomentarze (3)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 3.238.249.157

(2021-01-25 13:42:40)

Lis ekspertem? rozwalił swoje pierwsze małżeństwo , zwiazał się z koleżanką żony (tfu!) , ten drugi związek też się rozpadł. Chwali obce, więc niech sobie znajdzie wśród tirówek cudzoziemek, skoro ich bardziej ceni niż Polki.

(2021-01-25 10:33:26)

no i dobrze ! więcej cnotliwych dziewczyn pozostanie

(2021-01-25 08:25:31)

Newsweek Tomasza Lisa przekonuje, że Polacy wolą Ukrainki i Rosjanki, bo są „piękne, mądre, skromne i wierne”, inne niż Polki. Po publikacji rozgorzała burza.

„Są piękne i mądre, a jednocześnie skromne i wierne. Inne niż wyemancypowane Polki, za którymi Polacy dawno przestali nadążać” – tak na Facebooku Newsweek Tomasza Lisa zareklamował artykuł o rosyjskich i ukraińskich żonach Polaków.

Reklama artykułu wywołała oburzenie Polek i Polaków. Skoro Ukrainki, Białorusinki czy Rosjanki są „piękne, mądre, skromne i wierne”, inne niż Polki… to jakie są Polki według Lisa?
Reklama

Autor tekstu przekonuje, że Polki są wyemancypowane, wymagające i niezależne. Natomiast Ukrainki czy Białorusinki piękne, kobiece, rodzinne i skromne.

W tekście pojawiły się też statystyki. Wynika z nich, że jeszcze 20 lat temu na żonę z Ukrainy, Rosji lub Białorusi decydowało się niewiele ponad 1000 polskich mężczyzn rocznie, w 2011 r. pięć razy więcej, a w kolejnych latach liczba takich małżeństw ciągle rosła.

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


więcej

Kursy językowe

więcej

Kursy prawa jazdy

Studniówki w dobie pandemii

Przełom stycznia i lutego, a więc czas zimowych ferii i odpoczynku od nauki, był tradycyjnie czasem studniówek. Uczniowie ostatnich klas liceów i techników krokiem poloneza wchodzili w dorosłe życie i ostatni etap przygotowań do egzaminu podsumowującego ich naukę. Pandemia pokrzyżowała plany tegorocznych maturzystów. więcej»

więcej

Kursy i szkolenia

Ogłoszenia