Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Spotkanie przedstawicieli Nadleśnictwa Biłgoraj z przeciwnikami wycinek lasu na terenach przyległych do Biłgoraja

Dodał: red Data: 2021-05-26 13:36:48 (czytane: 2295)

W poniedziałek, 24 maja br. o godzinie 12.00 w Sali konferencyjnej Urzędu Miasta Biłgoraja rozpoczęło się blisko dwugodzinne spotkanie z udziałem przedstawicieli Nadleśnictwa Biłgoraj i strony sprzeciwiającej się wycinkom lasu znajdującym się pomiędzy Biłgorajem a Wolą Małą.

P.W. EKO-SYSTEM - JAN LESIAK
www.ekosystem-lesiak.pl,Roboty wodnokanalizacyjne, drogowe, ogólnobudowlane,  Niwelacje terenu, fundamenty, Wynajem sprzętu budowlanego, Doradztwo w zakresie przepisów ochrony środowiska, oczyszczalnie przydomowe, oceny środowiskowe

Szozdy 11. 23-407 , Tereszpol

Biuro Geodezyjne s.c. A. Myszkowiak, J. Piechota
www.biuro-geodezyjne.com.pl,geodezja, biuro geodezyjne, dom, Biłgoraj, pomiary, pomiary geodezyjne, grunty, doradztwo, mapy geodezyjne, rozgraniczanie nieruchomości,

Plac Wolności 8. 23-400, BiłgorajW spotkaniu wzięło udział po trzech przedstawicieli obu stron oraz Burmistrz Janusz Rosłan jako gospodarz spotkania. Ze strony Nadleśnictwa uczestniczyli: Nadleśniczy - Mariusz Szwed, Zastępca Nadleśniczego - Leszek Turczyniak oraz rzecznik prasowy Nadleśnictwa Biłgoraj - Jan Kowal. Po przeciwnej stronie stołu zasiedli: Artur Bara, Bogdan Kiełbasa (Przewodniczący Osiedla „Sitarska-Kępy” w Biłgoraju) i Andrzej Roszkowski (Przewodniczący Osiedla „Rapy” w  Biłgoraju).

las_wokol_nas.jpg

Spotkanie przebiegało w spokojnej atmosferze. Na tym spotkaniu nie udało się jeszcze wypracować porozumienia, ale najważniejsze, że obie strony są otwarte na znalezienie kompromisu. Ustalono termin kolejnego spotkania, które odbyło się w lesie pomiędzy Biłgorajem a Wolą Małą następnego dnia. O wynikach kolejnych rozmów będziemy Państwa informować na bieżąco.

/Paweł Jednacz/

Zobacz także: Rajd rowerowy jako forma protestu

Zobacz także: Spacer jako forma protestu przeciw wycince lasu w okolicach Biłgoraja

Reklama.

Tagi: wycinka lasów   nadleśnictwo biłgoraj   lasy państwowe   biłgoraj

Zobacz także

Biłgoraj broni swojego lasu na Garażówce

Dodane: 2021-06-14 10:01 - Komentarze  (6)  czytane (856)

TAGI: biłgoraj broni swojego lasu, garażówka, nadleśnictwo biłgoraj, prostestKomentarze (29)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 3.238.249.157

(2021-05-29 22:15:21)

(2021-05-29 14:05:43)

W czwartek (20.05.2021) zmarł 81-letni William Shakespeare, który jako pierwszy mężczyzna na świecie został zaszczepiony na kowid. 8 grudnia 2020 roku otrzymał pierwszą dawkę preparatu firmy Pfizer. Mężczyzna zmarł w tym samym szpitalu, w którym go zaszczepiono. Przyczyną zgonu był udar. – Bill był niezwykle wdzięczny, że zaoferowano mu możliwość zaszczepienia jako jednej z pierwszy osób na świecie. To było coś, z czego był bardzo dumny. Cieszył się, że media relacjonowały to wydarzenie i że mógł zmienić życie wielu osób na lepsze. Często rozmawiał z ludźmi na ten temat i zachęcał każdego, żeby się zaszczepił – napisała jego żona. Z kolei jedna z przyjaciółek zmarłego oświadczyła, że najlepszą formą uczczenia jego pamięci byłoby przyjęcie szczepionki.

To jest coś niesamowitego! Człowiek umiera na udar pół roku po zaszczepieniu eksperymentalnym specyfikiem i nikt nie pyta o ewentualny związek tego zgonu ze szczepieniem. Mało tego, śmierć tego mężczyzny staje się elementem kampanii szczepionkowej. Można by powiedzieć, że zaszczepienie Shakespeare’a było sukcesem, ponieważ nie zmarł na kowid. Hura! Szczepienie uratowało mu życie! Co prawda nie pożył długo, ale nie bądźmy drobiazgowi. Przecież to tylko udar. Gdzie mu tam do kowida. Udar to normalna śmierć. Zdarza się. Niektórym zdarza się umrzeć na udar tuż po szczepieniu i też nikt z tego powodu szat nie rozdziera. Przecież nikt nie jest nieśmiertelny. Byle tylko nie umarł na kowid lub na „współistnienie kowid”. Bo tylko wtedy jest dramat, psychoza, maski, lockdown i segregacja sanitarna.

Gdy 81-letni mężczyzna umiera na udar to znaczy, że przyszedł jego czas. Gdy prawie stuletni staruszkowie umierają na kowid, narracja jest następująca: mogli jeszcze żyć długo i szczęśliwie, gdyby nie wirus. A do listy kowidowych zgonów dopisuje się wszystkich, którzy mają pozytywny wynik testu PCR w chwili śmierci. To jest właśnie to słynne „współistnienie kowid”. Umierający na raka, zawał, cukrzycę traktowani są jako ofiary kowida nawet jeśli nie mieli zapalenia płuc, które jest przyczyną zgonu na kowid. Gdyby 81-letni William Shakespeare umierający na udar miał pozytywny wynik testu, zostałby uznany za ofiarę kowida. Ale ponieważ był zaszczepiony, jest traktowany jako uratowany przed kowidem. Ciekawe, czy przed śmiercią zrobiono mu test? Myślę, że wątpię. Po co ryzykować pozytywny wynik w takiej sytuacji?

Gdyby ktoś wpadł na pomysł, aby zarzucić mi, że robię sobie żarty ze śmierci tego mężczyzny, wyjaśniam, że nie robię sobie żartów z niczyjej śmierci. Po prostu jestem zszokowana narracją, którą nam narzucono. A narracja jest taka: śmierć na kowid to zgroza i apokalipsa, śmierć z innych przyczyn to naturalne zjawisko i nie ma o co kopii kruszyć. A w ogóle to wszyscy umierają na kowid lub przez kowid. Jak pokonamy wirusa, to wygramy ze śmiercią.

Osoby, które się zaszczepiły zachowują się, jakby uzyskały certyfikat nieśmiertelności. – Hura! Już jestem bezpieczny, już nie umrę pod respiratorem – pisze jeden z drugim na Twitterze. Gdy przedstawia się dane, że do zgonów na kowid dochodzi również po zaszczepieniu, krzyczą, że to dlatego, bo minęło za mało czasu i nie wytworzyły się przeciwciała. Krzyczą tak nawet wtedy, gdy na kowid umierają osoby zaszczepione dwiema dawkami. Gdy pojawiają się informacje, że szczepienie może doprowadzić do zgonu i to u osób młodych i zdrowych, krzyczą, że zgon po szczepieniu to koincydencja czasowa. Szczepionka ma być panaceum i basta. Szczepionka ma być wybawieniem od śmierci. Od każdej śmierci. Szczepionka daje nieśmiertelność! Jeśli tak, to dlaczego zaszczepieni tak panicznie boją się niezaszczepionych?

Faktem jest, że można umrzeć na kowid pomimo szczepienia, co potwierdzają dane z Ministerstwa Zdrowia. Faktem jest, że można umrzeć na zakrzepicę na skutek szczepienia preparatem Astra Zeneca lub J&J, co już potwierdziła Europejska Agencja Leków. A obecnie trwają badania dotyczące zgonów młodych mężczyzn na skutek ataku serca po przyjęciu preparatu Pfizera. Nie każdy zgon po szczepieniu jest „koincydencją czasową”. I nie każdy zgon z pozytywnym wynikiem testu PCR jest zgonem na kowid. To są oczywiste oczywistości, ale ten kto o tym mówi, jest nazywany foliarzem kwestionującym wiedzę naukową.

Tymczasem wiedza naukowa już dawno została złożona na ołtarzu tzw. walki z pandemią. A oprócz wiedzy wyrzucono do kosza również zdrowy rozsądek i logiczne myślenie. Pomimo dowodów na to, że lockdown nie działa, zrobiono z niego podstawową metodę walki z wirusem. Pomimo dowodów, że maski nie chronią przed zakażeniem, władza nakazuje je nosić. Pomimo dowodów, że ryzyko zakażenia przez dotykanie powierzchni jest minimalne, dezynfekcja nadal jest epidemicznym fetyszem. Pomimo dowodów, że żaden dystans w pomieszczeniach zamkniętych nie chroni przed infekcją, a na wolnym powietrzu praktycznie nie dochodzi do zakażeń, epidemiczna mantra brzmi „dystans, dezynfekcja, maseczki”. Pomimo tego, że dzieci i młodzież nie umierają na kowid, władza właśnie rozpoczęła agitację, której celem jest zaszczepienie tych grup. A już szczepienie ozdrowieńców i to z wysokim mianem przeciwciał jest kompletnym foliarstwem, które z nauką nie ma nic wspólnego.

Psychoza, którą rozpętano wokół wirusa SARS-CoV-2, przyniosła w Polsce już 140 tys. nadmiarowych zgonów. Odcięcie ludzi od leczenia jest zbrodnią, którą władza ma na sumieniu, o ile ta władza w ogóle ma jakieś sumienie. Czy reakcją na jesienny wzrost zakażeń, wykazywany przy pomocy testów PCR, będzie kolejne zamknięcie placówek medycznych? Czy jako winnych tej sytuacji propaganda rządowa wskaże niezaszczepionych? Jak długo będzie trwał terror spod znaku DDM? Jak daleko zajdzie segregacja sanitarna, dzieląca społeczeństwo na zaszczepionych nadludzi i niezaszczepionych podludzi?

Doszliśmy już do takiego absurdu, że śmierć 81-letniego Williama Shakespeare’a ma zachęcać do szczepień, bo mężczyzna zmarł na udar, a nie na kowid. Zgon na udar staje się propagandowym sukcesem programu szczepień. I nikt nawet nie śmie zapytać, czy preparat Pfizera nie przyczynił się do tego zgonu. Przecież szczepienia są skuteczne i bezpieczne. Zgon Williama Shakespeare’a jest tego najlepszym dowodem, prawda?

. Katarzyna Treter-Sierpińska

(2021-05-29 08:27:29)

(2021-05-28 12:24:41)

niech sobie unkas podyskutuje z Piotrowiczem i sprawdzi jaki był temat pracy magisterskiej mega prezesa hehe

(2021-05-28 12:22:06)

Lasy państwowe są dobrem narodu a nie władzy. Skandalem jest wycinanie lasu na Woli.

(2021-05-28 12:17:21)

Ciekawe co na to Piotrowski, Jasiński i wielu innych teraz na ciepłych miejscach PiS.

(2021-05-27 20:37:48)

15 marca 1953 r. przyszła noblistka, Wisława Szymborska tak opłakiwała śmierć Józefa Stalina w wierszu ,,Ten dzień”…

TEN DZIEŃ

Jeszcze dzwonek, ostry dzwonek w uszach brzmi.
Kto u progu? Z jaką wieścią, i tak wcześnie?
Nie chcę wiedzieć. Może ciągle jestem we śnie.
Nie podejdę, nie otworzę drzwi.

Czy to ranek na oknami, mroźna skra
tak oślepia, że dokoła patrzę łzami?
Czy to zegar tak zadudnił sekundami.
Czy to moje własne serce werbel gra?

Póki nikt z was nie wypowie pierwszych słów,
brak pewności jest nadzieją, towarzysze…
Milczę. Wiedzą, że to czego nie chcę słyszeć –
muszę czytać z pochylonych głów.

Jaki rozkaz przekazuje nam
na sztandarach rewolucji profil czwarty?
– Pod sztandarem rewolucji wzmacniać warty!
Wzmocnić warty u wszystkich bram!

Oto Partia – ludzkości wzrok.
Oto Partia: siła ludów i sumienie.
Nic nie pójdzie z jego życia w zapomnienie.
Jego Partia rozgarnia mrok.

Niewzruszony drukarski znak
drżenia ręki mej piszącej nie przekaże,
nie wykrzywi go ból, łza nie zmaże.
A to słusznie. A to nawet lepiej tak.”

Za: „Życie Literackie” nr 11/61 z 15 marca 1953 r.

Dnia 5.03.1953 roku zmarł Józef Stalina

ROBOTNIK NASZ MÓWI O IMPERIALISTACH

Nienawidzą naszego węgla.
Nienawidzą naszych cegieł i przędzy.
Nienawidzą tego, co już jest.
Nienawidzą wszystkiego, co będzie.

Naszych okien i kwiatów w oknach.
Naszych lasów i ciszy leśnej.
Nawet wiosny, bo to nasza wiosna.
Nawet szkoły z wesołymi dziećmi.

Rozpruli atom jak pancerną kasę,
lecz nic prócz strachu nie znaleźli w kasie.
O, gdyby mogli, gdyby mogli tym strachem
uderzyć w domy i fabryki nasze.

W nasze okna i kwiaty w oknach.
W nasze lasy i ciszę leśną.
Nawet w wiosnę, bo to nasza wiosna.
Nawet w szkoły z wesołymi dziećmi.

O, gdyby mogli – gdyby mogli… Wiemy.

Więc oczy mamy przenikliwe.
Więc serca mamy niełamliwe.
Więc czoła mamy nieustraszone.
Więc ręce mamy niezwyciężone.

(2021-05-27 17:08:32)

Kreml uznał wypowiedź polskiego prezydenta za niedopuszczalną i zapewnił, że dąży do przyjaznych stosunków z Polską.
– Kreml uważa za niedopuszczalną retorykę polskiego prezydenta Andrzeja Dudy, który nazwał Rosję „nienormalnym krajem”. Moskwa dąży do przyjaznych stosunków ze wszystkimi sąsiadami, w tym z Warszawą – oświadczył rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow. Rosyjski polityk podkreślił, że Kreml ma „bardzo zły stosunek do takiej retoryki”.

– Nie podoba nam się to i nie akceptujemy tego. Rosja to przyjazny kraj, silny, pewny siebie i całkowicie niezależny. I mając te cechy, Rosja szuka przyjaznych stosunków, wzajemnie korzystnej współpracy ze wszystkimi swoimi sąsiadami, w tym z Polską – mówił i wyraził ubolewanie z powodu faktu, że „nienawiść do Rosji zaślepia oczy” niektórych polskich polityków, w tym prezydenta, i nie pozwala im wykazać się polityczną mądrością.

Logan (2021-05-27 15:26:30)

Unkas, to u nas też odradzają się tacy, jak pisowski teraz, a kiedys komunistyczny prokurator Piotrowicz?

unkas (2021-05-27 15:20:52)

A tak na poważnie polecam prześledzić życiorysy niektórych protestujących -jak to się to pokomunistyczne dziadostwo odradza w bogatszej postaci

oko (2021-05-27 15:04:48)

do poniżej z powyżej - proszę iść zarządzać w sejmie przecież on też nasz albo można sąsiadowi dzieci deprawować -przecież dzieci należą do państwa

do poniżej (2021-05-27 14:10:17)

Jak ma swoją działkę to może ją ogrodzić. Tutaj chodzi o cięcia lasów państwowych, czyli ,,nas wszystkich,,. Nie rozumiesz tego ?

oko (2021-05-27 12:06:23)

Jeden z wielkich negocjatorów ma swoją działkę rolną w Sokołówce i ogrodził ją siatką leśną ,niech posadzi tam las i udostępni mieszkańcom pow. biłgorajskiego

unkas (2021-05-27 12:00:05)

unkas (2021-05-27 12:00:05)

unkas (2021-05-27 12:00:05)

unkas (2021-05-27 12:00:04)

unkas (2021-05-27 12:00:04)

unkas (2021-05-27 12:00:03)

unkas (2021-05-27 12:00:03)

do Biłgoraj (2021-05-27 09:14:20)

Jaki ty dziadzie Biłgoraj ?

(2021-05-27 08:31:53)

Co za prostacki podlec krytykuje dialog. To oczywiste, że lasu otulającego miasto trzeba bronić. Las, poza walorami estetycznymi to odświeżacz powietrza i pewnego rodzaju hamulec dla hurganów. Już jak muszą, niech wycinają drzewa w lasach oddalonych od ludzkich siedzib.

wróbelek elemelek (2021-05-27 08:27:26)

Gospodarka leśna i działania LP powinny być poddane reformie. Tyle w temacie.

Biłgoraj (2021-05-27 07:53:27)

Po co te spotkania z Barą i Kiełbasa? Panie nadleśniczy po co się pan tłumaczy? Robić swoje i nie patrzeć na te dziwne protesty.

997 (2021-05-26 22:16:48)

Faktycznie lasy znikają ale kilku pieniaczy nie może decydować o gospodarce leśnej

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Biura rachunkowe

Biuro Rachunkowe KE Elżbieta Pyszniak - rozliczenia podatkowe, rozliczenia roczne, księgowość

Ul. Przemysłowa 36, 23-400 Biłgoraj

Kancelaria Doradztwa Podatkowego BIURGAW Jan Gawda

Ul. Komorowskiego 3 /pokój 113 i 115/ I piętro, 23-400 Biłgoraj

Biuro Rachunkowe Biłgoraj - Janusz i Maria Gaj

Komorowskiego 3/111 i 112, 23-400 Biłgoraj

Ubezpieczenia

Zarezerwuj nocleg

Konkursy

bilgoraj.com.pl poleca

Klaruje się koncepcja rozbudowy i modernizacji szpitala powiatowego w Biłgoraju

W Starostwie Powiatowym w Biłgoraju odbyło się kolejne spotkanie...

Dzień Polskiego Folkloru (FOTO)

Dzień Polskiego Folkloru to podroż po różnych regionach i zakątkach...

Wsparcie gmin popegeerowskich. Są wyniki naboru wniosków na środki z RFIL

Gminy, w których funkcjonowały zlikwidowane państwowe przedsiębiorstwa...

Odpowiedź Zarządu Spółki Arion Szpitale na list otwarty wiceministra Marcina Romanowskiego

Odpowiedź Zarządu Spółki Arion Szpitale na list otwarty wiceministra...

Pochówek dzieci utraconych

Dziś po raz pierwszy w Biłgoraju odbył się pochówek dzieci utraconych....

Jak dbać o włosy przetłuszczające się?

Masz włosy tłuste, które się świecą i pokryte są tłustą warstwą...

Ogłoszenia