Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Seminarium edukacyjne pt. „Dzieje złotego” w I LO im. ONZ

Dodał: red Data: 2019-12-04 14:41:54 (czytane: 1212)

3 grudnia br. uczniowie klas ekonomicznych I LO im. ONZ w Biłgoraju uczestniczyli w seminarium edukacyjnym na temat historii polskiego pieniądza i jego wpływu na gospodarkę naszego państwa. Spotkanie składało się z trzech modułów, prelekcji dr Ilony Skibińskiej dyrektora Oddziału NBP w Lublinie, wykładu dr Doroty Skakuj z Muzeum Ziemi Biłgorajskiej oraz konkursu prowadzonego przez Marka Momota i Ilonę Skibińską.

Kancelaria Doradztwa Podatkowego BIURGAW Jan Gawda
www.biurgaw.ns24.net,Biuro rachunkowe, Jan Gawda, Biurgaw, rozliczenia, księgi podatkowe, biłgoraj, księgowy, księgowy biłgoraj,

Ul. Komorowskiego 3 /pokój 113 i 115/ I piętro. 23-400, BiłgorajSeminarium dla młodzieży związane było z obchodami jubileuszu 100-lecia ustanowienia przez Sejm II RP „złotego” jako polskiego pieniądza. Młodzi ludzie mieli okazję bardzo dokładnie poznać historię polskiej waluty płatniczej od początku funkcjonowania państwa polskiego do chwili obecnej. Prelekcji towarzyszyła prezentacja multimedialna oraz obszerna wystawa obrazująca  dzieje złotego na przestrzeni wieków.

Z kolei wykład i bogaty zbiór zdjęć historycznych dawnego Biłgoraja przybliżyły uczniom dzieje gospodarcze miasta i okolic, ze szczególnym uwzględnieniem okresu międzywojennego. Doskonałym podsumowaniem wystąpień zaproszonych gości, a jednocześnie utrwaleniem informacji teoretycznych był konkurs smartfonowy z wykorzystaniem aplikacji KAHOOT, który cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem licealistów.

dzieje_zlotego.jpg

Zarówno ciekawe informacje, jak i sposób przekazu prelegentów sprawiły, że spotkanie było interesującą lekcją historii, ekonomii i przedsiębiorczości. Pozwoliło młodzieży poznać historię polskiej waluty oraz uporządkować wiadomości dotyczące omawianego okresu.

Z wystawą „Dzieje Złotego 1919 - 2019”, którą mieli okazję obejrzeć uczniowie obecni na spotkaniu w auli, będzie się można zapoznać po 10 grudnia na holu I piętra I LO im. ONZ w Biłgoraju.

/ONZ/

Reklama.

Tagi: seminarium   i lo im. onz w biłgoraju   historia polskiego złtego   historia polskiej waluty

Zobacz także

Życie społeczne okiem młodzieży

Dodane: 2021-07-19 18:57 - Komentarze  (5)  czytane (1186)

TAGI: jesteśmy młodzi - o obywatelskość nam chodzi, fundacja bliżej pasji, młodzież, biłgorajKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 3.237.38.244

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


więcej

Kursy językowe

więcej

Kursy prawa jazdy

więcej

Kursy i szkolenia

Ogłoszenia