Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Refleksja po przeczytaniu listu otwartego Pani poseł Beaty Strzałki i radnych PiS

Dodał: red Data: 2021-04-14 10:48:19 (czytane: 6829)

Już prawie dwa tygodnie po Wielkim Czwartku, a ja wciąż myślę o liście otwartym Pani Poseł Beaty Strzałki i radnych Rady Miasta Biłgoraja z klubu PiS. I czekałem, może ktoś z podpisanych się zreflektuje, pomyśli i wycofa swój podpis. Przecież to Wielki Tydzień, Wielkanoc, czas pojednania. Niestety, zachowali się jak zdyscyplinowani funkcjonariusze partyjni.

Biuro Geodezyjne s.c. A. Myszkowiak, J. Piechota
www.biuro-geodezyjne.com.pl,geodezja, biuro geodezyjne, dom, Biłgoraj, pomiary, pomiary geodezyjne, grunty, doradztwo, mapy geodezyjne, rozgraniczanie nieruchomości,

Plac Wolności 8. 23-400, Biłgoraj

Kancelaria Doradztwa Podatkowego BIURGAW Jan Gawda
www.biurgaw.ns24.net,Biuro rachunkowe, Jan Gawda, Biurgaw, rozliczenia, księgi podatkowe, biłgoraj, księgowy, księgowy biłgoraj,

Ul. Komorowskiego 3 /pokój 113 i 115/ I piętro. 23-400, Biłgoraj

P.W. EKO-SYSTEM - JAN LESIAK
www.ekosystem-lesiak.pl,Roboty wodnokanalizacyjne, drogowe, ogólnobudowlane,  Niwelacje terenu, fundamenty, Wynajem sprzętu budowlanego, Doradztwo w zakresie przepisów ochrony środowiska, oczyszczalnie przydomowe, oceny środowiskowe

Szozdy 11. 23-407 , TereszpolA mnie przychodzi do głowy tylko jedno słowo na Ich określenie - ignoranci. Oglądacie tylko TVPiS, gdzie w cenie jest bezmyślność, łopatologia i Zenon Martyniuk. Gdy musicie włączyć TVN, bo wystąpi Burmistrz Miasta, nie jesteście nawet w stanie zrozumieć, o czym mowa. A mowa była o drugim naborze. Zarzucając Burmistrzowi nieznajomość tematu przypominacie kryteria. Też spisane przez ignorantów. Przecież w te kryteria wpisuje się wszystko: wieża widokowa w dolinie jakiejś rzeki, drogi, szpitale, boiska, hale sportowe, dworzec metropolitalny - wszystko. I jak merytorycznie ocenić, porównać wnioski? Niemożliwe!

I pewnie o to chodziło. Dofinansowanie dostały wnioski poparte przez ministrów, posłów, senatorów. Pani poseł Beata Strzałka albo jest za słaba, albo Jej nie zależało, by nasze dzieci ćwiczyły na prawdziwym boisku, a nie na klepisku, a inne w nowoczesnej, pełnowymiarowej hali sportowej, a nie w małej salce gimnastycznej z 70-tych lat. Ważny jest udział w uroczystości ku jakiejś czci, złożenie wieńca, zaznaczenie swojej obecności. A dobro dzieci? A dobro mieszkańców Biłgoraja? Pisanie, że wniosek był źle sporządzony, to bzdura, a zarzut braku kompetencji chybiony. Zresztą, jakie Państwo mają kompetencje, by oceniać pracę Burmistrza Miasta i Pracowników Urzędu? Jakie macie pojęcie o Ich obowiązkach, odpowiedzialności, rozterkach, wyborach? Chyba myślicie, że Burmistrz przychodzi do pracy, by wypić kawę, pogadać o pogodzie, spotkać się z ciekawymi ludźmi. Tak pewnie myślał (może i dalej tak myśli) Pan Wojciech Gleń. Startując w wyborach na Burmistrza chciał być dobry dla wszystkich, uważał, że nie musi się znać na robocie, bo od roboty są pracownicy. Tak nie jest, Burmistrz zna problemy, umie i musi czasem powiedzieć: nie. I dobrze to umotywować, by petent wychodził z Urzędu przekonany, że Burmistrz postąpił zgodnie z prawem i najlepiej rozumianym interesem społecznym.

jan_skrok.JPG

Jakie kompetencje do oceny pracy Burmistrza i Pracowników Urzędu ma radny Marcin Mura – kościelny. Zna się na kolorze szat liturgicznych, ale nie wie, co to przychody, rozchody, wydatki bieżące, czy nadwyżka operacyjna. Na miejscu mojego Proboszcza to bym się zastanowił, czy tak oceniający bliźniego kościelny ma kompetencje moralne do pełnienia tej funkcji. A ja się zastanawiam, czy stojąc ze złożonymi rękami w kościele, przy ambonce, wreszcie przy świątecznym stole, składając sobie najlepsze życzenia nie mieliście Państwo chwili refleksji, zadumy, że może niesprawiedliwie oceniliście kogoś, że może należałoby kogoś przeprosić, a przed przyjęciem komunii świętej pojednać się z bratem? Jesteście obłudni, jak Wasz Prezes, popieracie i naśladujecie jego retorykę: zdradzieckie mordy, gorszy sort, komuniści i złodzieje, chamska hołota - taki styl akceptujecie! A potem z ochroniarzami na cmentarz, choć innym nie wolno, na mszę i to do pierwszego rzędu ławek, na koniec mszy przekazanie znaku pokoju - ale tylko swoim, nie Wałęsie, nie Komorowskiemu czy Kwaśniewskiemu, a już broń Boże Tuskowi ! Taki jest katolicyzm w waszym wydaniu.

By było jasne: PiS uważam za największego szkodnika III RP, a jej pierwszego sekretarza, Jarosława Kaczyńskiego, zwanego Prezesem, za małego, zakompleksionego człowieczka, którego pożywką do działania jest nienawiść, a idolem Władysław Gomułka.  Natomiast stworzony przez niego rząd to grupa nieudaczników.

Dotąd, i mam nadzieję będę nadal, szanowałem radnych Klubu PiS, bo uważałem, że tak, jak ja, zostaliście wybrani w wolnych wyborach, że najważniejsze dla nas jest dobro naszego Miasta. Teraz zastanawiam się, czy nie działacie według zasady: im gorzej, tym lepiej! Ale pamiętajcie, już nie pora tłumaczyć się, że nie wiedzieliście, że nikt Wam tego nie powiedział. Na paskach TVPiS tego nie przeczytacie, ale koniec PiS jest już bliski. Kaczyński jest dobry w destrukcji, ale niczego konstruktywnego nigdy nie zrobił. A dla Burmistrza Miasta Biłgoraja Janusza Rosłana i kilku Pracowników Urzędu powinniście starać się o jakieś odznaczenie, za Plac Wolności, ul. Kościuszki, 3 Maja,  Poniatowskiego, obwodnicę północną i Jana Pawła II, BCK, OSiR i jeszcze wiele innych mądrych decyzji. Nie wiem, czy z rąk tego Prezydenta takowe przyjmie (ja nie zasługuję, ale bym nie przyjął), ale warto zabiegać.

Reklama.

Tagi: jan skrok   komentarz   list otwarty   biłgoraj

Komentarze (104)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 35.175.191.36

(2021-04-18 09:34:19)

Pan Grzegorz ma rację. A radni nie mają racji, ci radni, którzy nie martwią się , że Biłgoraj nie otrzymał dotacji z puli na samorządy. A przecież radnych po to się wybiera, żeby dbali o miasto, to powinno być priorytetem.

do Grzegorza (2021-04-18 08:18:18)

Czy twoją przyjaciółkę zatrudniono w Starostwie?

mieszkaniec (2021-04-17 19:26:28)

Przed wyborami parlamentarnymi w 2019 roku obniżono najniższą stawkę PIT z 18 do 17 proc., a młodzi do 26. roku życia dostali zerową stawkę podatku. PIT to główne źródło dochodów lokalnych władz, dlatego w ich budżetach powstała poważna luka. Do tego trzeba dołożyć kłopoty z subwencją oświatową. Nakłady na edukację rosną, a rząd nie rekompensuje tego samorządom. Dlatego w 2019 roku z ich budżetami nie było najlepiej. A potem przyszedł koronawirus.
Trzeba pomagać wszystkim, a nie wybranym.!!!!

Grzegorz (2021-04-17 11:58:59)

Mój komentarz jest o nr 100. Może więc kilka wniosków:
1. Z ogromnej ilości jadu od zwolenników pis wynika, że pozycja Burmistrza uwiera ich bardzo mocno!!!.
2. Inicjatywa wystąpienia z listem otwartym pana Skroka godna podziwu i w pełni zasługująca na uznanie.
3. Część komentarzy negatywnych lub dociekających podstaw do takiego wystąpienia świadczy o totalnym braku wiedzy w wynikach jakie osiągają poszczególni radni i poparciu jakim cieszą się wśród wyborców.
4. Wystąpienie a raczej podpisanie się działaczy pis pod listem posłanki to przykład jak można uwikłać samorządowców w rozgrywki polityczne i pogłębiać podziały społeczne.
5. Przejęcie TK, sądów, Rzecznika Praw Obywatelskich nie wspominając o partyjnej prokuraturze i represyjnej policji świadczą, że poza Senatem największym problemem dla pisu zostają niezależne Samorządy.
6. KONIEC pisu już nadchodzi.

(2021-04-16 19:25:09)

wielki szacunek dla p. Jana Skroka. Trudno nie reagować na zaczepki, a, że odpowiedział z dużym wyczuciem, to świadczy o jego klasie. Nie wszyscy z piszący wiedzą, że p. Jan jednym tchem wymieniany jest jako opozycjonista, człowiek prawy, wierzący, szanujący ludzi (tacy byli faktycznie pierwsi Ludzie Solidarności). Zaszczyt po mojej stronie z racji znajomości z Janem. No cóż, wymienieni w refleksji są, bo są na zajmowanych miejscach, ale kadencja kiedyś się kończy. Trzeba pamiętać kim się było, a tym bardziej kiom się będzie.

(2021-04-16 18:40:40)

Radni po to są wybierani, żeby służyli miastu jak najlepiej, dziwne, że ich nie martwi brak dotacji dla Biłgoraja. Ten ich podpis pod listem osoby spoza RM to wielki błąd.

do: Jan (2021-04-16 15:37:15)

Kaczyński nie jest mężem.

do: Jan (2021-04-16 15:35:57)

Lekarstwa tobie już nie pomogą..Chwal Kaczyńskiego dalej.

CzAd (2021-04-16 13:28:33)

Ten pełen knajackich form I obraźliwych treści tekst wystawia jak najgorsze świadectwo o autorze. To żadna refleksja po przeczytaniu, to bardziej bełkot po spożyciu....

Monika z Lewicy (2021-04-16 12:53:52)

Strzalka tez przeciw Roslanowi moze złożyc. Jak mozna tak traktować kobietę??

Do "Intelygenta" poniżej (2021-04-16 12:08:01)


Ale nie widzisz, że Rosłan mógłby też złożyć pozew przeciwko Strzałkowej i reszcie za naruszenie dóbr osobistych i kłamstwa?

Panie intelygent (2021-04-16 10:35:00)

Radni Wojciech Gleń i Marcin Mura powinni złożyć przeciwko takim arogantom jak Jan Skrok pozew o naruszenie dóbr osobistych i podważenie zaufania społecznego w związku z wykonywaniem mandatu radnego !
PS.
Prawo do oceny pracy Burmistrza ma każdy obywatel w szczególności radny Rady Miasta

(2021-04-16 10:14:06)

Dobry naczelnik kraju nie powinien pozwalać na to, żeby dzielić rodaków min. niesprawiedliwym przydziałem dotacji, nie kontynuować wojny polsko-polskiej, dążyć do wspólnego działania ponad podziałami dla dobra wspólnego. Dobroć, szacunek - zamiast nienawiści i dyktatorskich zapędów. Niezbędne są poprawne relacje na zasadzie dialogu. Wszystkim, bez względu na sympatie polityczne, powinno zależeć na sprawiedliwości społecznej, na kulturze współistnienia.

Jan (2021-04-16 09:27:24)

Należy czytać ze zrozumieniem.
p. Skrok w bardzo brzydki sposób opluwa np: p. Kaczyńskiego i cały rząd PiS, oraz radnych Wojtka Glenia i Marcina Murę.
Moim zdaniem: p. J. Kaczyński - to największy w nowej historii Polski - mąż stanu, a rząd PiS - to najlepszy rząd dla Polski i polaków w okresie III Rzeczypospolitej.
Daj Boże - aby doprowadzili wszystkie reformy państwa polskiego do końca.

.... (2021-04-16 08:55:52)

dlaczego w PiS jest tyle złości i zawiści

s (2021-04-15 18:59:23)

Dlaczego nie potraficie zachować kultury wypowiedzi? Pan Skrok przedstawił tylko swój punkt widzenia i ma do tego prawo. Jak macie argumenty to droga wolna- można zapłacić i opublikować. Tylko trzeba się podpisać. Czy to w tym jest problem?

(2021-04-15 15:48:41)

Czytając wypowiedzi osób broniących faktu, że Biłgoraj nie otrzymał dotacji, można odnieść wrażenie, że jak najgorzej życzą swojemu miastu. To istna paranoja. Jednak powinien być obowiązek rzetelnego badania ilorazu inteligencji wszystkim kandydującym do władz od najniższego szczebla do samej góry. Osoby z deficytem wiedzy i kultury osobistej nie powinny mieć szans.

Tomasz (2021-04-15 14:38:25)

Brawo dla Jana.
Pochwal się p. Skrok swoimi osiągnięciami.
Jak tam p. biznes - na Narutowicza.

Rosłan sam się obroni. On jest taki dobry fachowiec - jak p. twierdzisz.
A do pracy bardzo często przychodzi po 8,00

Andrzej (2021-04-15 14:34:30)

Jan (2021-04-15 14:33:08)

Panie Skrok, jest pan jednym z największych obłudników.
Znam pana jako bardzo miernego V-ce burmistrza.
Teraz popisuje się pan jakąś niby mądrością, ale to co pan głosi przy ocenie budżetów, sprawozdań z ich wykonania, wniosków absolutoryjnych za poszczególne lata, - to jest pan zwykłym lizidupą.
Wiem, nie ma pan innego wyjścia.
A gdzie ta fachowość, której brak zarzuca pan prawie całemu polskiemu rządowi.
Małość, małość panie Skrok.

(2021-04-15 13:52:34)

***** ***

j (2021-04-15 13:46:17)

Po paluszkach rozum pusty wszyscy jedza ZABRAC PALUSZKI zrobic kanapki COWIDOWE bedzie spokuj

biłgorajanin (2021-04-15 12:33:00)

Panie Skrok kto Panu kazał napisać albo dał ten tekst do publikacji ? Przykre jest, że tak łatwo ocenia Pan innych, a powinien Pan zacząć od siebie. Historycznie patrząc nie był Pan geniuszem dla tego miasta i dla tej społeczności. Osiągnięcia burmistrza to nic nadzwyczajnego, zakładam, że inny miałby podobne, a może lepsze. Zastanawiam się jak burmistrz sobie poradzi bez zewnętrznego finansowania, najprawdopodobniej jak zawsze obciąży mieszkańców w tych obszarach gdzie będzie miał możliwość, ale tutaj należałoby się spodziewać większej kreatywności. Wierzę w niego i dam mu szansę. Może ją wykorzysta właściwie, a nie biegając po TVN-ach czy wysługując się ludźmi takimi jak P. Skrok.

Jan (2021-04-15 11:30:44)

super burmistrz i Skrok/
Precz z Murami co jedzą tylko paluszki na sesji i nie mają pojęcia o niczym.

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Biura rachunkowe

Biuro Rachunkowe KE Elżbieta Pyszniak - rozliczenia podatkowe, rozliczenia roczne, księgowość

Ul. Przemysłowa 36, 23-400 Biłgoraj

Kancelaria Doradztwa Podatkowego BIURGAW Jan Gawda

Ul. Komorowskiego 3 /pokój 113 i 115/ I piętro, 23-400 Biłgoraj

Biuro Rachunkowe Biłgoraj - Janusz i Maria Gaj

Komorowskiego 3/111 i 112, 23-400 Biłgoraj

Ubezpieczenia

Zarezerwuj nocleg

Konkursy

bilgoraj.com.pl poleca

Burmistrz chce by WSA uchylił uchwałę o nieudzielenie mu wotum zaufania

Pod koniec lipca br., za pośrednictwem Rady Miasta Biłgoraj,...

Minister rolnictwa z wizytą w powiecie biłgorajskim (FOTO)

Minister rolnictwa i rozwoju wsi Grzegorz Puda gościł dziś w powiecie...

65 lat Jednostki OSP w Woli Dereźniańskiej (FOTO)

W niedzielę 25 lipca br., Jednostka OSP w Woli Dereźniańskiej...

Tour de Lubelskie - Tour de Biłgorajskie (FOTO)

Rodzinny Rajd Rowerowy promujący - wracający na Lubelszczyznę...

Jest koncepcja rozbudowy i modernizacji biłgorajskiego szpitala (AUDIO, VIDEO)

Specjaliści z firmy Archimed przedstawili radnym Rady Powiatu...

Jest rządowe wsparcie dla Biłgoraja. Chodzi o wielomilionową inwestycję przy Szkole Podstawowej Nr 1 w Biłgoraju

Ogładzony został wyniki głównego naboru do programu „Sportowa...

Ogłoszenia