Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Tor na wyścigi wraków w Żelebsku gotowy. Odbyły się pierwsze treningi

Dodał: red Data: 2015-08-11 12:24:42 (czytane: 4289)

Przygotowania do Wrak Race są na finiszu. Przygotowany jest już tor, o czym mogli przekonać się kierowcy, którzy 8 sierpnia br. odbyli pierwsze sesje treningowe. Jak informuje Bogdan Kita - właściciel Kamieniołomu w Żelebsku - trwają końcowe prace w sektorze kibica i na drogach dojazdowych.

Kancelaria Doradztwa Podatkowego BIURGAW Jan Gawda
www.biurgaw.ns24.net,Biuro rachunkowe, Jan Gawda, Biurgaw, rozliczenia, księgi podatkowe, biłgoraj, księgowy, księgowy biłgoraj,

Ul. Komorowskiego 3 /pokój 113 i 115/ I piętro. 23-400, Biłgoraj

JP BUDOWNICTWO
www.jpbudownictwo.pl,termo-modernizacja, doceplanie biłgoraj, malowanie, tynkowanie, remonty, renowacje, ocieplanie, adaptacja, adaptacja poddasza, adaptacja piwnc, tynkowanie biłgoraj, malowanie biłgoraj, adaptacja biłgoraj, remont biłgoraj

ul. E Orzeszkowej 25. 23-400, Biłgorajtor_zelebsko_wyscigi__1_.JPG


Już 15 sierpnia 2015 roku, w Żelebsku ma odbyć się pierwsza edycja Wrak Race Żelebsko - czyli wyścigów złomów połączonego z piknikiem motoryzacyjnym. Impreza jest niejako kontynuacją organizowanych w naszym Powiecie wyścigi pojazdów o niskiej wartości rynkowej - przeznaczonego do złomowania ze względu m. in. na zużycie karoserii, jednak - co ważne - sprawnego pod względem mechanicznym. -Wyścigi wraków, które organizujemy w Żelebsku na specjalnie przygotowanym blisko kilometrowym torze, przeznaczone są dla pełnoletnich miłośników ekstremalnej jazdy samochodem. Nie jest wymagana konieczność posiadania jakiejkolwiek licencji w sporcie samochodowym. Zawody przeznaczone są dla amatorów i mają być przede wszystkim dobrą zabawą - zaznacza w rozmowie z naszym Serwisem Dariusz Paleczny organizator Wrak Race Żelebsko 2015.

tor_zelebsko_wyscigi__2_.JPG


Jednak impreza w swych założeniach ma być nie tylko wyścigiem wraków, ale przede wszystkim piknikiem motoryzacyjnym, który otwarty jest dla wszystkich. Stąd obok zawodów sportowych, które kibice będą mogli oglądać ze specjalnie przygotowanej "strefy kibica" umieszczonej kilka metrów nad torem, przygotowano szereg dodatkowych atrakcji. Na kibiców czekał będzie barek piwny, grill, place zabaw dla dzieci, w tym dmuchane zjeżdżalnie i kule wodne. -Niewątpliwą atrakcją będzie "wrak taxi", czyli możliwość przejechania się po torze jako pasażer. Podczas "wrak taxi" zbierać będziemy fundusze na leczenie i rehabilitację Hani Bogdanowicz. Za przejazdy opłaty będą dowolne - zbierane do specjalnej puszki - jednak oczywiście im więcej zbierzemy, tym pomoc Hani będzie większa. Już dziś więc zapraszam do korzystania z tej atrakcji - zachęca Paleczny. Dopełnieniem imprezy będzie koncert muzyki country w wykonaniu Zespołu Winchester 2005.

Reklama.

Malownicze położenie Kamieniołomu w Żelebsku oraz zaangażowanie właścicieli toru i organizatorów znalazło uznanie w samorządzie Gminy Biłgoraj, która włączyła się w organizację pikniku. Zawodnicy ścigać będą się o Puchar Wójta Gminy Biłgoraj, Gmina ma także zapewnić zabezpieczenie sanitarne, nagłośnienie podczas imprezy oraz oddelegować do zabezpieczenia przeciwpożarowego jednotę OSP. Współorganizatorem imprezy jest także Automobilklub Biłgorajski. -Przede wszystkim należą się podziękowania właścicielowi obiektu Bogdanowi Kicie, za jego udostępnienie i przygotowanie pod wyścigi wraków oraz piknik motoryzacyjny. Słowa uznania należą się także organizatorom, w tym członkowie Automobilklubu Biłgorajskiego Dariuszowi Palecznemu za podjęcie się trudu organizacji wydarzenia. Wierzę, że przedsięwzięcie - jako kontynuacja wcześniej organizowanych przez Automobilklub zawodów pod zmienioną później nazwą "Cross Car Race" będzie udana. Wypada zarówno kierowcom/zawodnikom jak i publiczności życzyć miłej i dobrej zabawy. Zadowolenie zawodników i kibiców to zaś najlepsza nagroda dla organizatorów - podkreśla w rozmowie z bilgoraj.com.pl Zenon Łój prezes Automobilklubu Biłgorajskiego.

tor_zelebsko_wyscigi__3_.JPG


8 sierpnia br. odbyły się pierwsze treningi i sprawdzenie toru. Zawodnicy, którzy przyjechali by wziąć w nich udział chwalą samą nawierzchnię jak i przebieg trasy. Dla zawodników organizatorzy przygotowali park maszyn i miejsce do podstawowych napraw pojazdów. Dla kibiców bezpieczną drogę do "strefy kibica" oraz parkingi. Początek imprezy już 1 5sierpnia br.; przed godziną 10:00 kiedy ruszą treningi, a następnie kwalifikacje, półfinały i finały. Około godziny 15:00 przewidziano wręczenie pucharów, a następnie koncert country.

patronat_medialny_bilgorajcompl.jpg

Tagi: tor żelebsko   wrak race   wyścig złomów żelebsko   wyścigi samochodowe

Zobacz także

Nie zapiął pasów i nie włączył świateł. Okazało się że był pijany i miał cofnięte uprawnienia do kierowania

Dodane: 2021-04-15 09:38 - Komentarze  (1)  czytane (1862)

TAGI: pijany kierowca, powiat biłgorajski, biłgoraj, policja biłgorajKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 3.236.231.61

od AB (2015-08-14 17:39:21)

Czy będzie mógł powstać tor crossowy dla motocykli -np. na terenie kamieniołomów w Żelebsku, to będzie zależało głównie od właściciela tego terenu, który już okazał wielki gest. Automobilklub chciałby mieć takiego "mecenasa" -który pomógłby taki ambitny pomysł wdrożyć w życie ! Oby się udało ! Na pewno mogłoby to przynieść wiele dobrego wszystkim !
W Klubie pojawiło się kilkunastu chłopaków jeżdżących w crossie z wielkim powodzeniem, mieli by gdzie trenować, byłoby szansa na zorganizowanie zawodów... Nie jest łatwo stworzyć warunki i działać w takiej dyscyplinie motorowej i innych, kiedy nie ma obiektu, pieniędzy itp. Na szczęście są "dobrzy ludzie" -bezinteresowni, działający społecznie, którzy choć obrywają często -robią swoje. Może więc patrzenie z optymizmem w przyszłość, nie będzie błędem?

Ed (2015-08-14 12:02:01)

Popieram każdą imprezę związaną z motoryzacją. Takie tory są bardzo potrzebne, i to nie tylko dla pojazdów przeznaczonych na złom. Jeżeli powstał już taki tor to może by organizatorzy pomyśleli o pasjonatach motocrossowych. A młodzieży uprawiającej ten sport jest u nas sporo i muszą jeździć po polach lub dość daleko na profesjonalne tory w Chełmie lub w Bieszczadach (gdzie odbywają się nawet zawody w tej dziedzinie). A u nas takich torów brak...

(2015-08-12 17:25:06)

Ja też popieram przedmówcę, bo dzieci przeważnie wszędzie mają wstęp wolny tylko nie w Biłgoraju. Czy jest to prawdą panie prezesie?

(2015-08-12 16:28:31)

zgadzam się z małym kierowcą i popieram 10/10

to ja mały kierowca samochodu zabawki z tegoroczne zlotu sam.zabytkowych (2015-08-12 15:16:53)

któremu w zamian za pamiątkowy dyplom(wartość 4-6pln)zaproponowaliście "prezesi"z panem p.Zenku zapłacenie 40pln wpisowego a po negocjacjach i wstawiennictwie uczestników zlotu z Lublina obniżyliście wpisowe na 20pln- a o bardzo niskim IQ świadczy pańskie zachowanie i pazerność

Widoczny wpływ wysokiej temperatury.... (2015-08-12 13:58:31)

Jeden z anonimowych internautów ma wyraźne "uczulenie" na Automobilklub lub to po prostu wpływ wysokiej temperatury, bo wypisuje brednie nie mające nic wspólnego z faktami !?
A te są takie, że Automobilklub jest współorganizatorem tej imprezy (łatwo to zweryfikować) i nigdy nie "podpina się" pod jakąkolwiek imprezę -jeżeli nie otrzymuje takiej propozycji czy zaproszenia! Można jeszcze zrozumieć, że ktoś ma na kogoś uczulenie. Natomiast wstęp dla publiczności na imprezę jest wolny pisze na plakatach !) , więc to także "próba" poderwania wiarygodności lub poniżenia organizatora(ów), którzy umożliwili -choć nie musieli, udostępnić widowisko widzom - zgodnie z zasadą: "nie ma dobrego widowiska, imprezy bez publiczności".
Stąd apel do tych dowcipnych - niech się nie silą na takie teksty -bo to tanie i...głupie, świadczące o b. niskim IQ.

stefan (2015-08-12 07:56:31)

nikt nie zabija 125p to tylko niewinna przejażdżka na treningu

(2015-08-11 19:16:19)

Automobilklub Biłgorajski jako współorganizator imprezy będzie zbierał opłaty za wejściówki od wszystkich na potrzeby klubu.

Alfa omega (2015-08-11 15:37:01)

jak można 125p zabijać na takiej imprezie :(

(2015-08-11 13:39:08)

czy ten Automobilklub Biłgorajski z prezesem na czele musi się zawsze podpiąć na krzywy ryj pod imprezę organizowaną przez kogo innego?

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Diagnostyka i warsztaty

Kursy prawa jazdy

Ogłoszenia