Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Powszechny Punkt Szczepień w Biłgoraju gotowy do pracy

Dodał: red Data: 2021-04-30 15:29:32 (czytane: 1912)

W powiecie biłgorajskim mają działać dwa Punkty Szczepień Powszechnych. Jedne z nich ulokowany jest w Szkoła Policealna - Medyczne Studium Zawodowe w Biłgoraju, drugi w budynku dawnego gimnazjum w Tarnogrodzie.

P.W. EKO-SYSTEM - JAN LESIAK
www.ekosystem-lesiak.pl,Roboty wodnokanalizacyjne, drogowe, ogólnobudowlane,  Niwelacje terenu, fundamenty, Wynajem sprzętu budowlanego, Doradztwo w zakresie przepisów ochrony środowiska, oczyszczalnie przydomowe, oceny środowiskowe

Szozdy 11. 23-407 , Tereszpol

Kancelaria Doradztwa Podatkowego BIURGAW Jan Gawda
www.biurgaw.ns24.net,Biuro rachunkowe, Jan Gawda, Biurgaw, rozliczenia, księgi podatkowe, biłgoraj, księgowy, księgowy biłgoraj,

Ul. Komorowskiego 3 /pokój 113 i 115/ I piętro. 23-400, Biłgoraj

JP BUDOWNICTWO
www.jpbudownictwo.pl,termo-modernizacja, doceplanie biłgoraj, malowanie, tynkowanie, remonty, renowacje, ocieplanie, adaptacja, adaptacja poddasza, adaptacja piwnc, tynkowanie biłgoraj, malowanie biłgoraj, adaptacja biłgoraj, remont biłgoraj

ul. E Orzeszkowej 25. 23-400, BiłgorajPunkt w Biłgoraju już uzyskał pozytywne opinie Sanepidu oraz komisji Narodowego Funduszu Zdrowia. Ma szczepić dziennie około 200 osób. Otwarty będzie od poniedziałku do soboty. Każdy kto chce się zaszczepić musi bezpłatnie się zarejestrować. Dokonać można tego przez stronę internetową goc.pl/szczepimysie, Internetowe Konto Pacjenta, dedykowaną infolinię (989) lub u lekarza POZ. Następnie przejść kwalifikację z lekarzem. Zaszczepić się można w szpitalu, przychodniach (placówki POZ) czy właśnie w Punktach Szczepień Powszechnych, których na Lubelszczyźnie docelowo ma powstać 27 (w powiecie biłgorajskim dwa).

punkt_szczepien_powszechnych__1_.JPG

-Prace nad przygotowaniem punktu szczepień trwały około dwóch tygodni. Na ten moment punkt został już odebrany przez Sanepid i komisję NFZ-tu.Punk przystopowany jest do szczepienia dziennego około 200 osób. Jest zorganizowany w sali gimnastycznej Szkoły policealnej Medycznego Studium Zawodowego w Biłgoraju. Jest to kompleks o powierzchni ponad 500 m2, więc będzie przestronnie, będzie można zachować odpowiedni dystans, do tego są zabezpieczone środki ochrony bezpośredniej. Tak więc obostrzenia sanitarne będą zachowane - informuje Mirosław Lipiński, dyrektor biłgorajskiego "Medyka".

punkt_szczepien_powszechnych__4_.JPG

W punkcie szczepień będą dwa niezależne miejsca weryfikacji i szczepień, które obsługiwać będą około 100 osób dziennie. Do tego przygotowane są miejsca do obserwacji osób zaszczepionych po przyjęciu szczepionki oraz miejsce gdzie - w przypadku konieczności - może zostać udzielona pomoc medyczna. Jest także odpowiednie oznakowanie, dostęp do sanitariatów oraz parkingów.

punkt_szczepien_powszechnych__2_.JPG

-Na prośbę dyrektora Arion Szpitale w Biłgoraju, bo wspólnie z naszym szpitalem organizujemy ten punkt, zrobiliśmy rozeznanie wśród naszych nauczycieli i słuchaczy co do podjęcia pracy w tym punkcie. Wykaz tych osób został do szpitala przekazany. Chodzi o 16 osób, w tym 5 osób z uprawnieniami do zespołu szczepionkowego i 11 osób osób do zespołu kwalifikacyjnego. Nawiązaliśmy także współpracę  z Wojskami Obrony Terytorialnej - dodaje dyrektor Lipiński.

punkt_szczepien_powszechnych__3_.JPG

Punt Szczepień Powszechnych ruszyć ma od poczatku maja. Szczepeinia odbywać się mają od poniedziałku do piątku w godzinach od 9:00 do 18:00 i w soboty od godziny 8:00 do 13:00. -Wyjątkiem będzie dzień 7 czerwca, wówczas w sali gimnastycznej będziemy mieli egzaminy zawodowe, to szczepienie odbędzie się w godzinach od 14:00 do 18:00. Osobiście już jestem zaszczepiony pierwszą dawką. Zachęcam wszystkich, by ze szczepienia skorzystać. To najkrótsza i zdaje się najpewniejsza droga by powrócić do czasu normalności sprzed pandemii - podkreśla Lipiński.

Zobacz także: Będą u nas dwa punkty organizacji Punktów Szczepień Powszechnych (VIDEO)

/bilgoraj.com.pl/

Reklama.

Tagi: punkty szczepień powszechnych   szczepienia przeciw covid-19   medyczne studium zawodowe   powiat biłgorajski

Zobacz także

Punkty Szczepień Powszechnych działają w Biłgoraju (VIDEO)

Dodane: 2021-05-13 22:18 - Komentarze  (4)  czytane (232)

TAGI: punkt szczepień powszechnych, biłgoraj, medyczne studium zawodowe, szpital biłgorajKomentarze (14)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 3.239.56.184

KJ (2021-05-02 16:12:24)

Przygotowywali to aż dwa tygodnie? Dlaczego krzesła tak blisko siebie ? Nie można ich dalej od siebie rozstawić ?

do Logan. (2021-05-01 18:48:50)

Dziwię się, że się nie szczepisz, ale to twój wybór. Zdrowia życzę.

(2021-05-01 13:31:07)

Dziś w polskich miastach można zauważyć same typowe zjawiska socjologiczne, jakie się poznaje na przysłowiowym pierwszym roku studiów. Jest tego tak dużo, że ciężko wskazać zjawisko wiodące, ale chyba za takie należy uznać dobrze znany odruch stadny. W „Misiu” jest taka mało doceniana scena, w której jedna starsza pani pyta: „do czego ta kolejka?”. Gdy się dowiaduje, że do ostatniej paróweczki, to przytomnie rezygnuje z udziału w zabawie. Oczywiście w tym przykładzie chodzi o pewną grę słów i można się śmiać z owej pani, ale pod warunkiem, że się nie przyjrzymy pozostałym kolejkowiczom. Przypomnę, że wówczas producent Hochwander poszukiwał sobowtóra dla prezesa Ochódzkiego, a kto stał w tej kolejce? Wszyscy, baby, chłopy i „wesoły Romek”! Co ich łączyło? Nikt ani trochę nie przypominał Ochódzkiego, z wyjątkiem węglarza, którego Hochwander pogonił.

Niewyczerpane źródło barejowskiej klasyki idealnie oddaje to, co się dzieje dziś w mobilnych punktach szczepień. Idea tego propagandowego przedsięwzięcia jest taka, że ma być to powszechnie dostępne „szczepienie”, bez żadnych dodatkowych formalności. Po prostu idziesz sobie po chodniku albo po rynku, widzisz punkt szczepień, do którego nie musisz się umawiać i się „szczepisz”. Proste prawda? Nie, nie proste, bardzo prymitywne i sformowane pod stadne odruchy, dlatego finał musiał być dokładnie taki, jak w przypadku „ostatniej paróweczki”. Wszyscy się rzucili na coś, co jest powszechnie dostępne w tradycyjnej formie, ale dwa magiczne zaklęcia: „bez umawiania się” i „szczepionka jednodawkowa” popchały stado w tym samym kierunku. W efekcie rzekomy brak formalności przerodził się w kilometrową kolejkę na deszczu, co w sposób naturalny sprzyja wszelkim infekcjom, łącznie z najmodniejszym na świecie wirusem. Wszyscy ci ludzie, tworzący bezmyślne stado, przyszli tam po to, aby ochronić swoje życie i zdrowie, tymczasem prócz fatalnych warunków w samej kolejce, mamy jeszcze fatalne warunki w punktach, gdzie nie ma mowy o solidnej kwalifikacji pacjenta do szczepienia i solidnej opiece na wypadek nieporządnych objawów poszczepiennych.
Reklama

Innymi słowy ci ludzie w sposób nieświadomy, żeby nie powiedzieć bezrozumny, wykonują czynności dokładnie przeciwne do celów, jakie sobie założyli. Dlaczego tak się zachowują? Zastosowane mechanizmy: łatwego dostępu i jednorazowej „szczepionki”, wywołały instynktowne odruchy, całkowicie pozbawione racjonalnego myślenia. Dotyczy to zarówno obszaru związanego z ochroną życia i zdrowia, jak i tego, co jest tytułowym problemem. W tych kolejkach stoją najbardziej fanatyczni wyznawcy „pandemii”, których namaszczono na „zdroworozsądkowych”, „odpowiedzialnych”, „prospołecznych”, czyli jednym słowem lepszych. Łatwość przełożona na powszechność awansu polega wyłącznie na tym, aby stanąć w jednym stadzie, cała reszta pochodzi z nadania. Dzięki temu topornemu zabiegowi, ludzie kompletnie pozbawieni zdolności do samodzielnego myślenia i to na poziomie elementarnej logiki przywołanej powyżej, stają się elitą kpiącą z „foliarzy” i „płaskoziemców”, czytaj tych gorszych, bo głupich.

W psychologii funkcjonuje zjawisko projekcji, polega to na tym, że ludzie przypisują własne cechy i zachowania swoim oponentom. Trudno o większych „foliarzy” i „płaskoziemców” niż ten tłum stojący na deszczu do budek z hot dogami, udających szpitale i gabinety lekarskie. Nawet babcie zielarki i kręgarze samouki zachowują wyższy standard opieki nad pacjentem. Co jest jednak najbardziej zabawne w tym wszystkim? Otóż ci „zdroworozsądkowi”, „oczytani” i „inteligentni” przy odrobinie wysiłku intelektualnego mogliby włączyć komputer albo telefon i to stojąc w tej kolejce, jak durni, by paroma kliknięciami sprawdzić wolne terminy i umówić się na konkretną godzinę w cywilizowanym punkcie medycznym!matkakurka

Logan (2021-05-01 13:16:37)

jakis nawiedzony,zadny krwi i segregacji ludzi,pisze dyrdymaly pod kazdym artykulem o covidzie,pewnie sobie juz nawet buty i majtki zaszczepil,Ja nie zamierzam sie szczepic,mam swoj poglad ale szanuje tez tych,ktorzy sie zaszczepili i nie potepiam ich.kazdy ma prawo do decyzji i na tym polega demokracja.

(2021-05-01 11:16:21)

Szczepić należy, to w czasie pandemii jedyny ratunek dla ludzkości. Natomiast antyszczepionkowców eksmitować , izolować, omijać jak zarazę, oni stanowią zagrożenie.

do poniżej (2021-05-01 09:14:01)

Who???

s (2021-05-01 08:51:26)

Dlaczego na zdjęciu nie ma pięknego Andrzeja otwierającego punkt?

igbo87 (2021-05-01 07:15:37)

Czemu producent nie bierze odpowiedzialności za szczepionki ?To na pralkę jest gwarancja na telewizor a kto będzie placil za powiklania ?Czy jakiś lekarz gwarantuje ,że po szczepieniach znowu nie będzie zarażeń ?

Alfred (2021-05-01 05:53:13)

Szkoda sali gimnastycznej. Sala jest do rekreacji, gier, sportu. Koniec świata jest bliski

(2021-04-30 20:22:35)

Dziś przed południem, rzecznik Ministerstwa Śmierci odpowiadając na serie takich samych jak zwykle „pytań dziennikarzy”, oświadczył, że firma Pfizer prowadzi w Polsce badania na dzieciach od 6 miesiąca do 12 roku życia. Co więcej według jego wiedzy badania mają być bardzo obiecujące, a wyniki lepsze niż w innych grupach wiekowych. Dwie przerażające rzeczy w tym wszystkim da się zauważyć. Po pierwsze jeśli są prowadzone badania, to muszą w tych badaniach brać udział żywe organizmy, mówiąc wprost eksperymentuje się na dzieciach. Po drugie to nie pierwsza, ale druga taka wypowiedź, przed Adrusiewiczem bardzo podobnie postępami w „badaniach” chwalił się Horban i wszystko przeszło bez echa. Nikt w Polsce nie podnosi alarmu, nie pyta co konkretnie się dzieje i jakie dzieci biorą udział w tym „eksperymencie”.

Na ostatnich stronach portali można powyższe tragiczne informacje potwierdzić i nie jest to pierwszy raz, kiedy Pfizer prowadzi eksperymenty na dzieciach w „kraju trzeciego świata”. Wcześniej wybuchła afera w Nigerii, no właśnie w Nigerii wybuchła i firma musiała wypłacić odszkodowania, w Polsce cisza jak makiem zasiał. Wiem z doświadczenia w jaki sposób to działa, przypisywano mi rozmaite brednie i kłamstwa, na przykład takie, że nie wierzę w wirusa. Równie dobrze można nie wierzyć w olej rzepakowy, ale w to, że olej rzepakowy zabił pacjentów z „nowotworem współistniejącym” już się wierzyć nie da. Zarzuca się mi, że jestem antyszczpionkowcem propagującym obecność chipów i 5G w szczepionkach na „kowida”, co ma tyle wspólnego z prawdą ile mam podziwu dla „Jurka” Owsiaka. Mam pełną świadomość, że po tym felietonie zarzuty będą jeszcze bardziej prymitywne i odrealnione, ale tu nie o mnie chodzi, tylko o potencjalną zbrodnię dokonaną na dzieciach. Z mojej strony pytania do Andrusiewicza, Horbana i Ministerstwa Śmierci, czyli ludzi odpowiedzialnych za 120 000 zgonów Polaków, są bardzo proste.
Reklama

Gdzie, w jakim ośrodku, szpitalu, czy może domu dziecka prowadzone są „badania” Pfizera? Na jakiej podstawie prawnej się to odbywa, czy rodzice lub opiekunowie tych dzieci mają zdolność prawną i wyrazili zgodę, czy może dzieci są pozbawione opiekunów albo opiekunowie są ubezwłasnowolnieni? Czy pod zgodą na te „badania” podpisali się polscy lekarze, a jeśli tak, to jaka wiedza i doświadczenia zawodowe związane z tym produktem marketingowym im na to pozwoliły? Jest czymś nieprawdopodobnym, że tego rodzaju informacje wygłaszane przez rzecznika Ministerstwa Śmierci i szefa „rady medycznej” przy premierze RP Mateuszu Morawieckim, praktycznie nikogo nie interesują. Skala paranoi wywołana „pandemią” przekracza kolejną granicę i ma nią być granica życia i zdrowia polskich dzieci? Kto odpowie na ta naturalnie narzucające się pytania i kto prócz „oszołoma” w ogóle będzie miał odwagę pytania zadać? Wszelkim mędrkom, którzy będą pisać, że przecież są leki dla dzieci i jakoś muszą być testowane, odpowiadam, że te leki mają szczególne wymogi i nie wprowadza się ich do obiegu po dwóch miesiącach „testów”, co więcej w trakcie trwania testów dla osób dorosłych. Fakt, że ta sprawa nie jest jednym z gorących tematów dnia, świadczy, że „pandemia” odbiera rozum i człowieczeństwo w takiej sile, w jakiej nawet twórcy tej inżynierii społecznej się nie spodziewali.

Andrusiewicz i Horban mówią o prowadzeniu badań i obiecujących wynikach, po czym cała armia dziennikarzy przyjmuje to wiadomości i na tym koniec procesu poznawczego. Tymczasem każdy odrobinę rozgarnięty człowiek wie, że nie sposób sprawdzić chociażby tego, czy jakiś lek nie daje skutków ubocznych, jeśli się tego leku nie poda pacjentowi, w tym przypadku sześciomiesięcznym dzieciom. Polska staje się z dnia na dzień bieda krajem afrykańskim albo „nowoczesną” Holandią, gdzie nikogo nie interesują i nie bulwersują eksperymenty z ludzkim życiem. W imię walki z „pandemią” poświęcono już prawie wszystko i jak się okazuje, polskie dzieci traktowane jak króliki i myszki laboratoryjne, też na tym ołtarzu paranoi zostały złożone, przynajmniej tak twierdzi rzecznik Ministerstwa Śmierci i szef „rady medycznej”.matkakurka

(2021-04-30 19:47:54)

W ubiegłym roku świat obiegły informacje o tym, że we Francji powstały niedobory energii i kraj postanowił wrócić do węgla. Podobne problemy z energią miał Teksas, a także Kalifornia.

– Brzydka prawda o energii odnawialnej – to tytuł artykułu Tylera Durdena.

Tzw. zielona energia forsowana jest nie tylko na Zachodzie Europy i w Stanach Zjednoczonych, ale także w Polsce.
Reklama
Krajowy Plan Odbudowy

Portal money.pl dotarł do planów rządu, które znalazły się w Krajowym Planie Odbudowy. Jednym z priorytetów ma być m.in. walka z zanieczyszczeniem powietrza.

W jej ramach m.in. plan transformacji energetycznej i ogromne wsparcie dla sektora energii odnawialnej. Z założeń projektu wynika, że węgiel, jako źródło ogrzewania, ma zniknąć w miastach do 2030 roku, a na wsiach do 2040 roku.

Ponadto planowane jest jest wprowadzenie w dużych miastach (powyżej 100 tys. mieszkańców – red.) tzw. stref czystego transportu, do których nie wjadą stare samochody emitujące dużą ilość spalin. W takich miastach zamawiane mają być już tylko autobusy elektryczne i na wodór.

Grzegorz z Chetyna (2021-04-30 19:25:20)

Za niskie progi...

szkoda (2021-04-30 18:33:37)

No właśnie. Byłyby zdjęcia i splendor.

tubylec (2021-04-30 18:27:33)

Pani poseł nie otwierała? Dziwne

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Telewizja

Punkty Szczepień Powszechnych działają w Biłgoraju

W Tarnogrodzie ruszył Punkt Szczepień Powszechnych

Biłgoraj. Uroczystości w 230. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Będą u nas dwa punkty organizacji Punktów Szczepień Powszechnych

Zebranie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego w związku z epidemią koronawirusa

Miliony pozyskane na kształcenie zawodowe

Konkursy

Zobacz więcej Dodaj

Promocje

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Ponadczasowe buty, które musisz mieć w swojej szafie!

Jedna para butów na każdą okazję? Wykluczone! Czółenka, które będą doskonale współgrać z damskim garniturem lub klasyczną ołówkową...