Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Poseł rozdawała flagi

Dodał: red Data: 2021-05-02 15:00:31 (czytane: 1880)

Aby uczcić barwy narodowe i zachęcić mieszkańców do wywieszania flag na swych posesjach, poseł Beata Strzałka rozdawała je dziś mieszkańcom gminy Księżpol w powiecie biłgorajskim. Bezpłatne flagi mógł otrzymać każdy, rozdano ich kilkaset.

Usługi fotograficzne Foto-Mikado Marek Ziemichód
www.fotografiaslubnabilgoraj.pl,fotografia ślubna, fotograf ślubny, zdjęcia Biłgoraj, reportaż, fotografia portretowa, studyjna, fotomikado, Ziemichód, fotograf Lublin, zdjęcia plenerowe, fotograf na wesele, fotograf lubelskie, fotograf podkarpackie

ul. Narutowicza 88 a. 23-400, BiłgorajOkazją do organizacji akcji był przypadający dziś Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. -Dzień ten został ustanowiony przez Sejm RP w 2004 roku, jest więc to dość młode święto. Ale jest ono okazją do manifestacji naszego patriotyzmu, przywiązania do tradycji i historii narodowej oraz okazanie dumy z bycia Polakiem - podkreśla poseł Beata Strzałka. Jak zaznacza, rozdawanie flag narodowych jest także okazją do rozmowy o naszych barwach narodowych, patriotyzmie i historii. -Warto wiedzieć co symbolizują poszczególne kolory w naszej fladze, warto wiedzieć, że jej obecny kształt klarował się przez wieki naszej historii i dziś spina ona to wszystko pod swym sztandarem - dodaje.

flagi_posel_strzalka.JPG

W akcję rozdawania flag narodowych włączyli się także działający w Majdanie Starym harcerze ze Związku Harcerstwa Rzeczpospolitej. -W działalność naszą wpisana jest służba, którą realizujemy w życiu codziennym ale szczególnie podczas świąt narodowych. Dziś rozdawaliśmy flagi budujemy przez to patriotyzm. Dziś 2 maja święto naszej flagi, jednego z najważniejszych naszych symboli. Chciałyśmy zachęcić naszych mieszkańców do wywieszania flagi i utożsamiania się z Ojczyzną - mówi ochotniczka, Patrycja Koperwas.

flagi_posel_strzalka_1.JPG

Jak informuje harcerka Antonina Wolanin, mieszkańcy Majdanu Starego bardzo chętnie odbierali flagi. -To nas bardzo cieszyło, bo to znaczy, że wiele flag zawiśnie na naszych domach. Na zbiórkach harcerskich rozmawiamy o barwach narodowych, miłości do ojczyzny i naszej historii. Dziś to wszystko wprowadzaliśmy w czyn - podkreśla.

flagi_posel_strzalka_2.JPG

-Zachęcaliśmy wszystko, by od razu po powrocie do domu flagi wywiesili. Flaga symbolizuje nasz patriotyzm, przywiązanie do Ojczyzny i historii,  dlatego każdy kto ją wywiesza jest dumny z Polski i jej dziejów - dodaje harcerka, Patrycja Iwańczuk.

Zobacz także: Dzień flagi Rzeczpospolitej Polskiej. Wywiad z pułkownikiem Markiem Kwietniem, wiceprezesem Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Weksylologicznego

/bilgoraj.com.pl/

Reklama.

Tagi: poseł beata strzałka   dzień flagi   flaga polski   rozdawanie flag majdan stary

Komentarze (30)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 3.239.56.184

(2021-05-04 10:26:51)

W każdym chlewie ze świniami podział na strefy czyste i brudne. Tak jak w szpitalach podczas epidemii koronawirusa. Obowiązkowa książka wejść i wyjść gospodarza oraz jego pracowników, przebieralnie i prysznice dla osób mających kontakt ze zwierzętami. To tylko niektóre przykłady, z narzuconych przez Komisję Europejską, drakońskich przepisów mających chronić terytorium UE przed rozprzestrzenianiem się afrykańskiego pomoru świń (ASF).

(2021-05-04 10:26:50)

W każdym chlewie ze świniami podział na strefy czyste i brudne. Tak jak w szpitalach podczas epidemii koronawirusa. Obowiązkowa książka wejść i wyjść gospodarza oraz jego pracowników, przebieralnie i prysznice dla osób mających kontakt ze zwierzętami. To tylko niektóre przykłady, z narzuconych przez Komisję Europejską, drakońskich przepisów mających chronić terytorium UE przed rozprzestrzenianiem się afrykańskiego pomoru świń (ASF).

(2021-05-04 10:26:50)

W każdym chlewie ze świniami podział na strefy czyste i brudne. Tak jak w szpitalach podczas epidemii koronawirusa. Obowiązkowa książka wejść i wyjść gospodarza oraz jego pracowników, przebieralnie i prysznice dla osób mających kontakt ze zwierzętami. To tylko niektóre przykłady, z narzuconych przez Komisję Europejską, drakońskich przepisów mających chronić terytorium UE przed rozprzestrzenianiem się afrykańskiego pomoru świń (ASF).

(2021-05-03 13:16:42)

Od 1 do 3 maja trwa bowiem w 16 polskich miastach akcja ekspresowego szprycowania obywateli. Jak już pisaliśmy wcześniej, sceny z kolejek po szprycę przypominają kabaret. Mimo że jest to tylko nasza smutna rzeczywistość. Ludzie, jak za PRL-u, ustawiali się w rządku już od 3 nad ranem. Przychodzili z kocami, śpiworami, niektórzy mieli z sobą składane krzesełka, a nawet leżaki.

„Wchodzimy tanecznym krokiem w totalitaryzm sanitarny” – podsumował lekarz.


W Polsce materializuje się także wizja segregacji sanitarnej. Już niedługo bowiem w życie mają wejść paszporty szczepionkowe. Unijny „zielony certyfikat” ma być bowiem technicznie gotowy 1 czerwca, a w pełni operacyjny od 30 czerwca. Rząd warszawski już w lutym poparł ideę ich wprowadzenia.

Do sprawy odniósł się Wojciech Cejrowski. Publicysta nie krył jednoznacznych skojarzeń z paszportami szczepionkowymi.

„Przepustka do podróży…

Pan Premier Morawiecki zgadza się na roszczenia kanclerza IV Rzeczy (Rzeszy – red.) (niejaka
A dla niezaszczepionych będzie co? Opaska z jakimś odpowiednikiem gwiazdy Dawida?

WSZYSCY WON” – skwitował Wojciech Cejrowski.

(2021-05-03 13:11:08)

brawo JanieIII to mi się podoba !!! i czekam z niecierpliwością na spełnienie się wszystkiego od A do Z

Jan III (2021-05-03 09:59:12)

Ale mamy posłów z tak zwanej złajdaczonej prawicy. Pierwszy to był Piotr Sz. bywalec pewnego przybytku w Lublinie gdzie został sfilmowany. Dla wyborców zrobił sobie nawet fotkę z całą rodziną ale potem to już zabawiał się na różne sposoby z paniami którym nie obca jest ,,żadna praca" Następny Piotruś O. Człowiek co zajmował się rozwożeniem jaj z fermy. Prawko oczywiście nie zdobył w normalnym trybie tylko kupił sobie za łapówkę od urzędnika starostwa powiatowego. Prokuratura spolegliwa wobec ministra Zero vel Miękiszon zwlekała z aktem oskarżenia aż skończyła się kadencja Sejmu. Teraz nic też nie słychać aby sprawa ruszyła do przodu tzn aby były poseł znalazł się za kratami. Braciszek też byłej już posłanki złajdaczonej prawicy pani B niejaki Łukasz B wyłudził z US około 0,5 miliona zł VAT-u . Listy gończe rozesłano po całej Europie. Wpadł w sidła niemieckiej policji. Poddany ekstradycji wylądował w lubelskim areszcie. W sprawie zapadła grobowa albo raczej PiS-owska cisza. Swoich nie ruszamy bo nam to szkodzi wizerunkowo. Lepiej drzeć mordę na całą Polskę, że inni kradną a my ich łapiemy. A teraz mamy nową posłankę Beacię S. O nich mogę pisać tylko z inicjałami. Po prostu już napisanie ich nazwiska napawa mnie obrzydzeniem. Flagi nie wystawiam bo to było by nie przyzwoite w dzisiejszej Polsce. Oflagują za to cały dom gdy ta banda aferzystów straci władzę i trafi tam gdzie jest jej miejsce czyli do mamra. Pierwszy powinien otwierać orszak zeków winny katastrofy smoleńskiej- lokator Nowogrodzkiej. Za nim następny niejaki min. kultury zwany Gliną za ograbienie nas z 100 milionów euro i przekazanie ich hrabiemu Czartoryskiemu jako zadośćuczynienie, że po II wojnie pozbawiono go kilku wsi razem z niewolnikami w nich zamieszkałymi. Potem to już niech maszerują do ZK bez kolejności byle tam trafili wszyscy łącznie z tymi którzy na nich głosowali. To dopiero będzie sprawiedliwość i Sprawiedliwość i Prawo. Tak nam dopomóż Bóg i tatuś z Torunia.

(2021-05-03 09:26:02)

Ktoś tu pisze o debacie dot. Rzeszowa. Obiektywnie oceniając każde z trojga kandydatów nadaje się , czwarty nie ma szans. Zapewne wygra rodowity rzeszowianin, mimo że psują mu kampanię podpinający się politycy różnych opcji. Zdeklarowany kontynuator programu poprzedniego prezydenta rodem z Podkarpacia też nieźle wypadł, jednak jego związek z pewną opcją pewnie mu zaszkodzi. Pani wojewoda , de facto znakomity wykładowca na wydziale prawa, takż

(2021-05-03 09:12:34)

Jakoś tych flag nie widać , bardzo mało wywieszonych.

(2021-05-03 08:37:02)

Przywoływany Polak patriota już dawno powinien mieć flagę, więc akcja dla kogo - pytam? Czekam na wypowiedzi patriotów komputerowych.

(2021-05-03 08:26:40)

na taki wydatek mnie stać i nie potrzebuję prezentów. Liczyłem na posłankę, że prócz tzw. "udziału" zajmie się sprawami poważnymi. Mam na myśli szeroko rozumiany rozwój regionu. Wystarczyło zobaczyć debatę rzeszowską. Tam poseł Warchoł wymienił czym się zajmował. Trudno wybory coraz bliżej.

do poniżej (2021-05-03 07:50:37)

Jak szukasz zakały, to poszukaj w swojej rodzinie...:(

(2021-05-03 07:47:00)

Cóż za kulturalny wpis tego "do poniżej". Tacy zakałą kraju.

Jan (2021-05-03 07:30:10)

Olszowka dobrze mówił że Beata tylko maci

do poniżej (2021-05-03 07:27:29)

A za kogo ty się cwelu uważasz? Kto ci dał prawo kogokolwiek wyganiać? Znalazł się, zasrany patriota... :(

(2021-05-02 23:23:38)

Przyzwoity Polak szanuje symbole narodowe, a kto uważa, że polska flaga zbędna - niech się wynosi z polskiej ziemi! Takich pozbawić wszelkiej pomocy.

Aga (2021-05-02 23:14:17)

Dla mnie to przykre ze polityka weszla do koscioła i ze księża na to pozwalaja sprzedaja się politykom

Jan (2021-05-02 23:09:23)

To się wysiliła. Najpierw głosowała przeciw rolnikom a teraz wazelina. Ludzie chleba potrzebują nie flag. Takie rządy

Olek do mariusza (2021-05-02 22:38:58)

Na prawdę?

Mariusz@wp.pl (2021-05-02 22:00:49)

Jedna z niewielu, która na prawdę jest blisko ludzi i się nie boi wyjść do swoich wyborców.

(2021-05-02 21:48:09)

I to by było na tyle co potrafi.

kiolo (2021-05-02 21:44:17)

bidne tylko to umie,

s (2021-05-02 20:11:00)

Jakby pana z gazety nie było to też by rozdawała? No ale czymś musi zapunktować jak nie ma sukcesów.

(2021-05-02 19:33:29)

Super, uznanie dla Pani Posłanki za tę akcję rozdawania flagi. Dziś bez powodu niektóre osoby atakują posłankę. Jak się od kogoś oczekuje kultury to samemu należy jej przestrzegać.
Każdy odpowiada za siebie, więc bez sensu pretensje do biłgorajskiej posłanki z powodu paskudnych wypowiedzi tej Pawłowicz.

Grzegorz z Chetyna (2021-05-02 18:11:26)

Pawle. Pytam tylko, czy flagę w kolorach biało-czerwonym można też nazwać "szmatą" ? Cz to takie trudne?

(2021-05-02 18:04:45)

I dziwnym trafem przy tym rozdawaniu był redaktorek z aparatem. Ja to jestem ciekaw ile Pani poseł z naszych pieniędzy płaci redaktorkowi za nieustanną promocję. Flagi też zakupione za nasze więc sorry

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Biura rachunkowe

Biuro Rachunkowe KE Elżbieta Pyszniak - rozliczenia podatkowe, rozliczenia roczne, księgowość

Ul. Przemysłowa 36, 23-400 Biłgoraj

Kancelaria Doradztwa Podatkowego BIURGAW Jan Gawda

Ul. Komorowskiego 3 /pokój 113 i 115/ I piętro, 23-400 Biłgoraj

Biuro Rachunkowe Biłgoraj - Janusz i Maria Gaj

Komorowskiego 3/111 i 112, 23-400 Biłgoraj

Ubezpieczenia

Zarezerwuj nocleg

Konkursy

bilgoraj.com.pl poleca

Informator oświatowy

Aktualna oferta oświatowa szkół powiatu biłgorajskiego, kierunki...

Będzie remont drogi wojewódzkiej Nr 849 na odcinku od Józefowa do Łukowej

Remont drogi wojewódzkiej Nr 849 od Józefowa do Łukowej podzielony...

Powszechny Punkt Szczepień w Tarnogrodzie rozpoczął działalność (VIDEO)

Dziś swą działalność rozpoczął pierwszy w powiecie biłgorajskim...

Jak dbać o włosy przetłuszczające się?

Masz włosy tłuste, które się świecą i pokryte są tłustą warstwą...

Przedszkole Niepubliczne Smerfy prowadzi zapisy

Można zapisać dziecko w wieku od 2,5 roku do lat 6, do Przedszkola...

Naprawa telefonów Warszawa tylko w miejscu godnym zaufania

Jest wiele powodów, które zmuszają nas do oddania smartfonu do serwisu....

Ogłoszenia