Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Ponad 25 mln zł wsparcia na inwestycje w powiecie biłgorajskim (FOTO, VIDEO)

Dodał: red Data: 2020-12-12 18:01:03 (czytane: 3741)

19 mln zł na inwestycje w szpital i ponad 6 mln zł na inwestycje gminne - tak wygląda wsparcie dla samorządów Ziemi Biłgorajskiej, w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Dziś promesy na wielomilionowe dofinansowanie przekazał wicepremier i minister aktywów państwowych, Jacek Sasin.

P.W. EKO-SYSTEM - JAN LESIAK
www.ekosystem-lesiak.pl,Roboty wodnokanalizacyjne, drogowe, ogólnobudowlane,  Niwelacje terenu, fundamenty, Wynajem sprzętu budowlanego, Doradztwo w zakresie przepisów ochrony środowiska, oczyszczalnie przydomowe, oceny środowiskowe

Szozdy 11. 23-407 , TereszpolUroczyste przekazanie promes odbyło się w sali konferencyjnej starostwa powiatowego. Obok wicepremiera i samorządowców uczestniczyli w nim także europoseł Beata Mazurek, poseł Beata Strzałka przedstawiciele Zarządu Województwa Lubelskiego, wicewojewoda lubelski oraz radni Sejmiku Województwa Lubelskiego. -Szanowni Państwo, dziś przekazujemy symboliczne czeki, za którymi stoją realne i prawdziwe pieniądze które zostaną spożytkowane dla dobra mieszkańców gmin i całego powiatu biłgorajskiego. To środki pochodzące ze specjalnego funduszu, który jest częścią pakietu tarczy antykryzysowej, skonstruowany przez rząd Zjednoczonej Prawicy. To odpowiedź na perturbacje w gospodarcze i życiu społeczno - gospodarczym, spowodowane pandemią koronawirusa. Na inwestycje lokalne w skali kraju przeznaczyliśmy 12 mld zł, bo wiemy, że aby odbudować pozycję gospodarczą i wrócić na ścieżkę szybkiego rozwoju musimy inwestować, i to inwestować mądrze. Jako wsparcie dla samorządów województwa lubelskiego jest to kwota 750 mln zł. Wierzymy, ze za te środki uda się zrealizować wiele ważnych i oczekiwanych inwestycji, które będą kołem zamachowym do rozwoju regionu - mówił Jacek Sasin.

rzadowe_wsparcie_samorzady__2_.JPG

Poseł Beata Strzałka, zaznacza że środki pochodzą ze wsparcia rządowego. -Jest to ogromne przedsięwzięcie mające na celu pomoc samorządom wyjść z kryzysu i niejako zrekompensować utracone w wyniku epidemii i spowolnienia gospodarczego dochody. Chodzi o to by stymulować inwestycje, któe napędzą gospodarkę i pozwolą rozwijać się gminom i miastom. Wiemy, że przedsięwzięcia samorządów były planowane na szeroką skalę, wiemy, ze są oczekiwania mieszkańców - temu wszystkiemu więc w ten sposób zaradzamy. Pamiętajmy także, że to wsparcie to także wyrównywanie szans gospodarczych miedzy różnymi rejonami Polski. Wszyscy obywatele zasługują na równe traktowanie i na takie same szanse rozwojowe. Stąd wparcie dotyczy budowy kanalizacji, wodociągów mostów czy dróg oraz inwestycji w służbę zdrowia - dodaje poseł Strzałka.

rzadowe_wsparcie_samorzady__1_.JPG

Jednym z największych beneficjentów rządowego wsparcia na Lubelszczyźnie jest powiat biłgorajski. - Mówimy tutaj o kwocie ponad 25 mln zł. Z tego 19 mln zł to wsparcie dla samorządu powiatowego na remont i modernizację szpitala w Biłgoraju. Wszystkie te inicjatywy, o które wnioskowali samorządowcy są ważne z punktu widzenia lokalnych społeczności. To działania, które pokazują, że rząd myśli o całościowym rozwoju kraju, bez podziałów na Polskę "A" czy Polskę "B" - zaznacza europoseł PiS, Beata Mazurek.

Łącznie z rządowego wsparcia na biłgorajski szpital samorząd powiatowy pozyskał 24 mln zł, 5 mln wiosną tego roku i 19 obecnie. -Za pozyskaną kwotę przeprowadzimy dwa potężne działania inwestycyjne w szpitalu. Pierwsze zadanie to modernizację istniejących budynków szpitalnych  na potrzeby specjalistycznych przychodni i laboratorium przy szpitalu w Biłgoraju i Tarnogrodzie wraz z wyposażeniem. Druga inwestycja to przystosowanie oddziału Izby Przyjęć do SOR - Szpitalnego Oddziału Ratunkowego i całodobowego lądowiska dla śmigłowców. Chcemy także wybudować garaże dla karetek oraz rozbudować Oddział Chirurgii wraz z zakupem wyposażenia kardiomonitorów, kardiostymulatorów, respiratorów, stołu operacyjnego i zabiegowego, pracownią Rezonansu Magnetycznego i Tomografii Komputerowej oraz pracowni RTG - zapewnia starosta Andrzej Szarlip. Jak podkreśla Starosta, ciągle jest nierozwiązany problem przejęcia szpitala przez powiat. -Żywię nadzieję, że przejęcie nastąpi w ciągu najbliższych miesięcy. Wówczas szpital znów będzie jednostką powiatową - dodaje.

Reklama.

Poza samorządem powiatowy, środki trafiły także do ośmiu gmin Ziemi Biłgorajskiej. Wartość wsparcia to około 6 mln zł. O tym na co wykorzystane zostaną środki, informowaliśmy Państwa w artykule Miliony na inwestycje. Środki pochodzą z rządowego wsparcia (VIDEO).

rzadowe_wsparcie_samorzady__3_.JPG

Między innymi 800 tys. zł pozyskała gmina Łukowa na budowę kanalizacji sanitarnej w miejscowości Szostaki. -To inwestycja oczekiwana przez mieszkańców. Ostatnimi czasy mała miejscowość Szostaki stała się jedną z atrakcji turystycznych Roztocza. Stąd inwestycje tego typu są konieczne. W obrębie tej miejscowości planowane jest wykonanie kanalizacji grawitacyjnej, zakończonej sieciową przepompownią ścieków. Ścieki z przepompowni zostaną przetłoczone do istniejącej kanalizacji w miejscowości Pisklaki - wyjaśnia wójt Stanisław Kozyra.

Czytaj także: TYLKO u NAS: Są środki z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych na inwestycje w biłgorajski szpital. To 19 mln zł


/bilgoraj.com.pl/

Zdjęć w galerii: 60

Tagi: rządy fundusz inwestycji lokalnych   powiat biłgorajski   wsparcie finansowe   inwestycje w szpital

Komentarze (59)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 3.210.184.142

Mam konkretne pytanie: (2020-12-17 12:37:01)

Te pieniądze podatników wpłyną do kasy powiatu czy będzie tak jak z wyborami kopertowymi i rekompensatą za podwyżki cen prądu w 2021 roku?

mieszkaniec powiatu (2020-12-16 21:55:55)

10 z 25

pacjent (2020-12-16 07:40:44)

Zaraz zaraz.... ale szpital nadal jest wydzierzawiony. ile to juz lat trwa do odbieranie szpitala z tej dzierzawy?

mieszkaniec powiatu (2020-12-15 22:43:52)

A mnie się wydaje że starostwo nie wykorzysta tego kartonika
A droga 835 to już kaplica

(2020-12-15 22:39:43)

(2020-12-15 22:39:42)

do ola (2020-12-15 12:16:28)

Opanuj klawiaturę kompa.

ola (2020-12-14 23:02:09)

no ten z goraja co mowia wszyscy antoś od malego do duzego to PSL ,tokarski,tokarska namaszcili ijabłon weterynarz a tu pis daje wiele ,ucziekł od psl,czyżby w pis nie wiedzieli,

(2020-12-14 16:58:46)

Śmiertelność podobna do grypy

– Koronawirus jest jednym z koronawirusów które znamy już od ponad 60 lat – podkreśla dr Basiukiewicz. – Koronawirus ten czyli SarsCov2 został zidentyfikowany w styczniu po epidemii szpitalnego zapalenia płuc która została rozpoznana w Wuhan w Chinach.

Lekarz podkreśla, że według pierwszych badań opublikowanych w marcu śmiertelność miała wynosić między 0,6 a 0,7 procent wśród populacji zakażonych, jednak najnowsze badania krytycznie zweryfikowały tę tezę i pozwalają na ocenienie śmiertelności pomiędzy 0,12 a 0,3 procent.

– Porównując to do śmiertelnością w przebiegu zakażenia wirusem grypy jest to śmiertelność podobna, być może grypa zabija łatwiej osoby młodsze a koronawirus zabija łatwiej osoby starsze – podkreśla dr Basiukiewicz.
Krytyka lockdownu

Dr Paweł Basiukiewicz ostro skrytykował też politykę stosowania obostrzeń i lockdownu. – Nie mamy żadnych danych czy te decyzje są właściwe, bardzo trudno powiedzieć czy były współmierne do efektów jakie uzyskaliśmy – komentuje.

– Obecnie w Polsce deficyt budżetowy szacuje się między 100 a 250 miliardów złotych i mniej więcej tyle straciliśmy na epidemii koronawirusa – dodaje. – Przecież to nie koronawirus zabrał te pieniądze tylko reakcja rządu, reakcja administracji.

Lekarz podkreśla, iż mamy nadmierną śmiertelność, która jest spowodowana zamknięciem służby zdrowia i odcięciem dostępu do usług medycznych. – Scenariusz jest taki sam. Z powodu zamkniętej służby zdrowia ludzie się nie zgłaszali, a potem w wielu wypadkach kończyło się to tragicznie – tłumaczy dr Basiukiewicz.

– Teleporady to jest dobra rzecz w medycynie żeby wystawić receptę która się skończyła pacjentowi w stanie stabilnym po dwóch miesiącach leczenia , żeby poprosić pacjenta któremu zleciliśmy lipidogram aby do nas zadzwonił z wynikiem tego, żeby wystawić pacjentowi skierowanie do okulisty, natomiast to jest absolutnie szalony pomysł żeby przestawiać funkcjonowanie podstawowej opieki zdrowotnej na teleporadnictwo – dodaje.

j (2020-12-14 16:08:51)

Tarnogrod zawsze był czerwony stad takie zale

(2020-12-14 16:07:28)

Renata cos sie tak czepiła tego Mulawy umow sie i wyjasnij swoje zale

Tarnogród (2020-12-14 10:29:50)

Mulawa od lat mieszka w Lublinie. Powinien startować tam gdzie mieszka.

Olimpiakos (2020-12-14 09:19:43)

Jeśli chodzi o wójta z Ksieżpola to przecież Mulawa i ps'Baca" w dawnych czasach stanowili filar zamojskiej okręgówki reprezentując legendarny zespół piłkarski OLIMPIAKOS TARNOGRÓD. Stare dobre czasy. Może jakaś reaktywacja oldboyów.

Renata (2020-12-14 09:11:04)

Pamiętacie jak Mulawa żebrał pod biłgorajskimi kościołami o głosy przed wyborami. Właśnie teraz nam dziękuje. Biłgoraj zero dotacji. Wstyd. Tu się uczył , tu się wychował i ...

tak jest (2020-12-13 19:25:43)

Palikotowi to żaden z was pisiorów to do pięt nie dorasta. Napijcie jego piwa.

do Tarnogród (2020-12-13 19:23:42)

Czy że masz jakiś problem psychiczny ? Po co co się czepiasz i dlaczego.? Starował do powiatu, wszedł i istnieje tam.

do poniżej (2020-12-13 19:20:29)

Starował z PO i wygrał. Podważasz to ?

Tarnogród (2020-12-13 19:10:58)

A poza tym Dec z PO do powiatu też startował...

no właśnie (2020-12-13 19:09:52)

Po prostu taki pis, ale już niedługo.

(2020-12-13 18:56:25)

Pamiętamy Michała z Palikotem w PO

Tarnogród (2020-12-13 18:34:43)

No właśnie Świtała to był aktywny działacz PO. Startował też z Bilgorajszczyzny założonej przez PO i SLD do powiatu. Co znowu zmienił poglądy?

do mały Kazio (2020-12-13 17:56:05)

Potwierdzam ich działalność.

Mały Kazio (2020-12-13 16:09:59)

Wuju nie pisz bzdur, przecież to teraz najbardziej zaufani dla pisowskiej władzy.
Z-ca wójta z Księżpola Bartek Świtała był czołowym działaczem młodzieżówki Platformy Obywatelskiej w powiecie biłgorajskim razem z Jackiem Patro, Grześkiem Dubielem i Michałem Furlepą

Kazik (2020-12-13 15:54:08)

Przecież dostał wójt Piskorski z PSL z Księżpola i ten Rudy z Frampola co nic nigdy nie miał wspólnego z PiS , tylko z PSL. Skoro PiS potrafi dać opozycji totalnej to działa sprawiedliwie.

(2020-12-13 15:48:58)

Powinnością wladzy jest sprawiedliwa redystrybucja dóbr, wielkim błędem jest nieprzestrzeganie tej zasady. W ten sposób niejako szantażem ,odwetem nie zdobywa się przychylności pomijanych obywateli wielu gmin, a wywołuje ich gniew.

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Biura rachunkowe

Biuro Rachunkowe KE Elżbieta Pyszniak - rozliczenia podatkowe, rozliczenia roczne, księgowość

Ul. Przemysłowa 36, 23-400 Biłgoraj

Kancelaria Doradztwa Podatkowego BIURGAW Jan Gawda

Ul. Komorowskiego 3 /pokój 113 i 115/ I piętro, 23-400 Biłgoraj

Biuro Rachunkowe Biłgoraj - Janusz i Maria Gaj

Komorowskiego 3/111 i 112, 23-400 Biłgoraj

Ubezpieczenia

Zarezerwuj nocleg

Konkursy

bilgoraj.com.pl poleca

Powszechny Punkt Szczepień w Tarnogrodzie rozpoczął działalność (VIDEO)

Dziś swą działalność rozpoczął pierwszy w powiecie biłgorajskim...

Jest decyzja Sądu w sprawie upadłości Arion Szpitale Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie

Sąd Rejonowy Lublin Wschód w Lublinie z siedzibą w Świdniku,...

Odpowiedź Nadleśniczego Nadleśnictwa Biłgoraj na list otwarty burmistrza Miasta Biłgoraj

Pragnę na wstępie zapewnić, że wszystkim działaniom leśników...

Trąba powietrzna szalała nad Tereszpolem. Uszkodziła domy, zniszczyła budynki gospodarcze (FOTO)

2 maja nad miejscowością Tereszpol - Zygmunty w gminie Tereszpol...

Jak dbać o włosy przetłuszczające się?

Masz włosy tłuste, które się świecą i pokryte są tłustą warstwą...

Przedszkole Niepubliczne Smerfy prowadzi zapisy

Można zapisać dziecko w wieku od 2,5 roku do lat 6, do Przedszkola...

Ogłoszenia