Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

(Po)liczymy się dla Polski

Dodał: red Data: 2021-04-07 09:30:32 (czytane: 1182)

Od 1 kwietnia GUS przeprowadza Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań. To największe badanie statystyczne realizowane raz na 10 lat. Zgodnie z Ustawą o Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań spis prowadzony będzie do 30 czerwca br. Jednak z uwagi na obecne zagrożenie epidemiczne został wydłużony o 3 miesiące do 30 września.

Usługi fotograficzne Foto-Mikado Marek Ziemichód
www.fotografiaslubnabilgoraj.pl,fotografia ślubna, fotograf ślubny, zdjęcia Biłgoraj, reportaż, fotografia portretowa, studyjna, fotomikado, Ziemichód, fotograf Lublin, zdjęcia plenerowe, fotograf na wesele, fotograf lubelskie, fotograf podkarpackie

ul. Narutowicza 88 a. 23-400, BiłgorajReklama.

Ostatni spis powszechny odbył się w Polsce w 2011 roku. Badanie realizowane obecnie pozwoli na analizę zmian, jakie zaszły w procesach demograficzno - społecznych i ekonomicznych w zakresie ludności, stanu mieszkań i budynków oraz gospodarstw domowych i rodzin w powiązaniu z warunkami mieszkaniowymi na przestrzeni lat 2011 - 2021. Wyniki spisu stanowią wyznacznik dla tworzenia budżetów przez samorządy oraz podstawę określania wysokości subwencji państwowych czy dotacji dla gmin i województw. Ponadto są wykorzystywane przez kluczowe resorty do planowania działań w zakresie oświaty, ochrony zdrowia, polityki żywnościowej, finansów, zagospodarowania przestrzennego, potrzeb mieszkaniowych czy gospodarki wodno- ściekowej. Wysokość dotacji unijnych oraz liczba miejsc w Parlamencie Europejskim zależą m. in. od liczby mieszkańców, określonej wynikami ostatniego spisu.

Obowiązkiem spisowym objęci zostali wszyscy mieszkańcy Polski (Polacy i cudzoziemcy), którzy stale mieszkają lub przebywają czasowo na terenie Polski. Jak również Polacy przebywający czasowo za granicą. Przedmiotem spisu są również mieszkania, budynki, obiekty zbiorowego zamieszkania i inne zamieszkane pomieszczenia nie będące mieszkaniami.

Dane podawane w spisie dotyczą stanu na dzień 31 marca 2021 roku na godzinę 24:00, a z treścią pytań, zawartych w formularzu można zapoznawać się pod adresem https://spis.gov.pl/lista-pytan-w-nsp-2021/

Podstawową metodą spisu jest samospis internetowy poprzez formularz spisowy dostępny na stronie spis.gov.pl już od pierwszego dnia spisu. Każda z osób podlegających spisowi będzie również mogła skorzystać ze spisu "na żądanie" - wystarczy zadzwonić na Infolinię spisową pod numer telefonu 22 279 99 99. Jeżeli ktoś nie ma komputera, dostępu do Internetu lub potrzebuje pomocy by się spisać, będzie mógł skorzystać bezpłatnie z udostępnionego na terenie gminy lub w Urzędzie Statystycznym w Lublinie i jego Oddziałach pomieszczenia ze stanowiskiem komputerowym umożliwiającym przeprowadzenie samospisu. Taka forma spisu będzie możliwa tylko w przypadku gdy sytuacja epidemiczna na to pozwoli.

spis_powszechny.jpg

Z osobami, które nie spiszą się samodzielnie skontaktuje się rachmistrz, aby zrealizować spis w formie wywiadu telefonicznego lub - jeśli będzie to konieczne - bezpośredniego, z zachowaniem wymogów bezpieczeństwa. Rozpoczynając wywiad rachmistrz musi podać swoje dane identyfikacyjne (tj. imię i nazwisko oraz urząd statystyczny, który reprezentuje). Tożsamość rachmistrza telefonicznego lub terenowego można zweryfikować dzwoniąc na Infolinię spisową pod numer telefonu 22 279 99 99 oraz w aplikacji "Sprawdź rachmistrza" na stronie spis.gov.pl. Dane zbierane w spisie są bezpieczne. Osoby wykonujące prace spisowe są obowiązane do przestrzegania tajemnicy statystycznej. Przed przystąpieniem do pracy są pouczani o istocie tajemnicy statystycznej i sankcjach za jej niedotrzymanie.

Wszystkie dane osobowe przetwarzane w ramach prac spisowych są poufne i podlegają szczególnej ochronie, na zasadach określonych w ustawie o statystyce publicznej oraz w ustawie o ochronie danych osobowych. Dane osobowe od momentu ich zebrania stają się danymi statystycznymi i objęte są tajemnicą statystyczną. Zasada tajemnicy statystycznej ma charakter absolutny, jest wieczysta, obejmuje wszystkie dane osobowe i nie przewiduje żadnych wyjątków dających możliwość jej uchylenia. W procesie przetwarzania danych osobowych uczestniczą wyłącznie osoby upoważnione przez Administratora Danych do przetwarzania danych osobowych z zachowaniem zasady wiedzy koniecznej. Dane jednostkowe są anonimizowane.

Administratorem danych osobowych jest Prezes Głównego Urzędu Statystycznego. Dane pozyskane podczas spisów mogą być wykorzystywane wyłącznie do opracowań, zestawień i analiz statystycznych oraz do aktualizacji operatów do badań statystycznych prowadzonych przez służby statystyki publicznej. Udostępnianie lub wykorzystywanie danych uzyskanych w spisach dla innych niż podane celów jest zabronione, pod rygorem odpowiedzialności karnej.

Więcej informacji o spisie można znaleźć na stronie dedykowanej Narodowemu Spisowi Powszechnemu Ludności i Mieszkań 2021 spis.gov.pl

/red., gov.pl/

Tagi: spis powszecny   narodowy spis powszechny   gus   powiat biłgorajski

Zobacz także

Konsultacje projektu ustawy o OSP. Komendant Wojewódzki PSP gościł w Soli

Dodane: 2021-05-15 23:15 - Komentarze  (0)  czytane (99)

TAGI: osp powiat biłgorajski, ustawa o osp, konsultacje, osp sólKomentarze (11)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 3.235.191.87

(2021-04-07 16:08:41)

Ludzie przez ten rok zobaczyli tyle absurdów i bezczelności ze strony polityków, a także jasnych komunikatów, że każdy kto ma odrobinę rozumu miał 1000 okazji, żeby ogarnąć o co w tym chodzi. Ostatnie doniesienia, że we Francji i w Polsce politycy z lobbystami bawią się w drogich restauracjach, gdzie załatwiają swoje brudne biznesy i szydzą z głupoty „ciemnego ludu”, potwierdzają prostą diagnozę i demaskują inżynierię społeczną. Czy to pomoże? W jakimś niewielkim stopniu na pewno, ale problem w tym, że wokół pandemii rozkręcono religię i jak wiadomo wiara często jest ślepa, nie dając żadnych szans rozumowi. Setki, tysiące obrazków pokazujących dziurawe płuca, tyle samo zdjęć grobów wykonanych z lotu drona, pozostawiało w głowach obrazy stanowiące przedmiot makabrycznego kultu. Miliony powtarzają te same mantry, nie mające nic wspólnego z rzeczywistością, za to w całości są podporządkowane „pandemicznej” religii i żaden obraz prawdy wierzących nie przekona. Po takich informacjach, jakie się pojawiły dziś, ludzie powinni natychmiast otworzyć oczy i ostatecznie zrozumieć, że uczestniczą w jednej wielkiej mistyfikacji. Czy tak się dzieje? W jakimś ułamku, większość dalej klepie „pandemiczne” pacierze.

Polityk jest najlepszym wskaźnikiem fałszu i to właśnie politycy z jednej strony nakręcają paranoję, z drugiej obżerają się w restauracjach, jadą 400 km do kochanki, zabierają dzieci i żonę na wakacje i nigdzie nie ma wirusa. Świat polityki i świat wyborców od zawsze mają różne wymiary, jednak trudno mieć pretensje do polityków, że ogłupiają ludzi, skoro ludzie sami się o to proszą i jeszcze nie mają zamiaru zmądrzeć. Jeśli złodziejowi otwiera się drzwi i zostawia kartkę, kiedy domownik wróci do domu, to nie tylko złodziej, ale i święty by się skusił i sięgnął po łatwy łup. Restauracyjne afery we Francji i w Polsce nie będą żadnym przełomem, chociaż bardzo chciałbym napisać coś innego. Wierni kościoła „pandemicznego” zaraz zasypią to swoimi modlitwami za zmarłe pod respiratorami kuzynki, za chwilę znów jakiemuś celebrycie w ostatnim stadium raka dopiszą magiczne symbole COVID19 i „zabawa” nabierze rumieńców. Politycy nie raz i nie dwa pokazywali wyborcom, że traktują ich jak idiotów i przy kolejnej kampanii ci sami idioci z pełnym przekonaniem o swoim geniuszu, wrzucają głosy do urny na tych samych polityków.

(2021-04-07 13:20:52)

Łatwy spis w Internecie , po udanym zalogowaniu wystarczy kilka minut na odpowiedzi. Spis jak zawsze jest obowiązkowy. Kto nie wykona nie tego zadania - zagrożony karą grzywny w wys. 5 tys. zł, więc lepiej się spisać.

Marian (2021-04-07 11:16:00)

nie Wpuszczę - do Domu

Jan (2021-04-07 10:07:20)

Logan masz całkowitą rację.
Najlepiej na zadanie pytania starać się jak najmniej odpowiadać.

Logan (2021-04-07 10:03:35)

Jakieś mam dziwne przeczucie, że spis zostanie zrobiony w sposób made in Sasin, czyli nasze dane będą się potem poniewierać w jakichś dziwnych miejscach, niczym karty do głosowania po owych zmarnowanych wyborach

precz (2021-04-07 10:02:36)

dokładnie Tak. Nie wpuszczę szpiegów z Urzędu-

jest Covid (2021-04-07 09:53:46)

nie wpuszczę

jarek (2021-04-07 09:44:05)

nazwisko - odmawiam odpowiedzi, pesel - odmawiam odpowiedzi , mail - odmawiam odpowiedzi..........

nie wpuszczę (2021-04-07 09:43:02)

Podatek katastralny stoi za drzwiami. Kasa pusta, więc spisują kto ile czego ma żeby dowalić podatkiem od wartości nieruchomości.

Radek (2021-04-07 09:41:40)

Pytania o wyznanie i wiarę, podobnie jak pytania o przynależność do mniejszości etnicznych nie są obowiązkowe. Na szczęście nie musimy na takie pytania odpowiadać

rejestr powszechny (2021-04-07 09:34:05)

super
w końcu wejdą do domów i spiszą nas wszystkich.

Przestępcy też pójdą w rejestr.

Kochankowie, kochanki, znajomi znajomych.

Oby ...

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Telewizja

Punkty Szczepień Powszechnych działają w Biłgoraju

W Tarnogrodzie ruszył Punkt Szczepień Powszechnych

Biłgoraj. Uroczystości w 230. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Będą u nas dwa punkty organizacji Punktów Szczepień Powszechnych

Zebranie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego w związku z epidemią koronawirusa

Miliony pozyskane na kształcenie zawodowe

Konkursy

Zobacz więcej Dodaj

Promocje

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Powiat biłgorajski: Podsumowanie kwietnia w kontekście epidemii Covid-19

Kolejny miesiąc życia w epidemii. Covid-19 nie odpuszcza. Trwa narodowy Program Szczepień, a rząd co jakiś czas wprowadza lub łagodzi...