Zamknij

Budynki oświatowe bardziej efektywne energetycznie

15:04, 21.06.2022 . Aktualizacja: 15:40, 27.12.2022
Skomentuj

Gmina Józefów będzie mieć pieniądze na poprawę efektywności energetycznej budynków oświatowych. Z własnego budżetu pokryje tylko 10 procent kosztów, a na resztę otrzyma wsparcie z drugiej edycji Programu Inwestycji Strategicznych "Polski Ład".

Prace będą prowadzone w trzech obiektach, w tym w dwóch szkołach podstawowych w Józefowie i Majdanie Nepryskim oraz budynku byłego Liceum Ogólnokształcącego w Józefowie, w którym utworzyliśmy schronisko młodzieżowe. Na dwa pierwsze zadania mamy już dokumentację projektową, a na trzecią inwestycję ma być ona gotowa najpóźniej w wakacje - mówi zastępca burmistrza Józefowa Paweł Wielgan.

Dołącz do nas na Facebooku!Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i fotorelacje. Jesteśmy tam, gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

W szkołach trzeba m.in. wymienić centralne ogrzewanie z kotłownią, zamontować fotowoltaikę oraz wymienić instalację elektryczną i oprawy oświetleniowe w niektórych pomieszczeniach. Z kolei budynku byłego LO gmina chce lepiej dostosować do potrzeb schroniska, dlatego planuje przebudowę pomieszczeń klasowych na pokoje, a także budowę łazienek i zaplecza kuchennego oraz wymianę instalacji elektrycznej.

Na wykonanie wszystkich robót józefowski samorząd otrzyma z "Polskiego Ładu" ponad 4 miliony 900 tysięcy złotych. Paweł Wielgan ma nadzieję, że przynajmniej część robót uda się wykonać już w tym roku, a wszystkie inwestycje zakończyć w 2023.

/IAS/

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(2)

0 0

Polityka energetyczna rządu zbiera swoje żniwo. Pierwsze osiedle w Polsce straciło dostęp do ciepłej wody. Nie z powodu awarii, lecz drakońskich cen węgla.
Mieszkańcy bloków we wsi Turna na Mazowszu od poniedziałku nie mają ciepłej wody. Lokalna ciepłownia poinformowała, że skończyły się zapasy węgla, a na nowy – którego brakuje, w związku z czym ceny szaleją – nie ma pieniędzy. 15:36, 21.06.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

reo

0 0

Z szacunków Izby Gospodarczej Ciepłownictwo Polskie wynika, że podwyżki cen sprzedaży w ciepłowniach mogą sięgnąć 60-80 proc. To pokłosie embarga na rosyjski węgiel. Polskiego brakuje, bo kolejne rządy od lat wygaszały jego wydobycie. Mimo, że Polska przecież „leży” na węglu. wygaszał taki min sobon 15:38, 21.06.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%