Zamknij
REKLAMA

Jakie preparaty wybrać do pielęgnacji włosów?

12:31, 20.07.2022 | Artykuł sponsorowany
Skomentuj

Właściwa pielęgnacja ma kluczowe znaczenie dla ich kondycji, zdrowia, wzrostu i wyglądu włosów. Zarówno niekompletne działania, jak i źle dobrane preparaty mogą mieć niekorzystny wpływ na włosy i zamiast pomagać i wzmacniać, szkodzą. Podczas wyboru produktów należy zwracać uwagę na skład i potwierdzone działanie produktów. Tylko wtedy otrzymujemy gwarancję, że wybrany kosmetyk jest odpowiedni i spełnia swoje zadanie. Co składa się na właściwe produkty pielęgnacyjne?

Różnorodność kosmetyków do włosów – czy warto mieć je wszystkie?
W sprzedaży dostępne są różne preparaty do pielęgnacji włosów. To szampony, pianki, serum, odżywki, spraye, maski, ampułki i wiele innych. Aby jednak pielęgnacja była zrównoważona, odpowiadała na konkretne potrzeby i przede wszystkim nie obciążała włosów, warto postawić na szampon, odżywkę i maskę. Produkty te powinny mieć sprawdzone i przebadane działanie oraz formułę bogatą w substancje aktywne: biotyna, keratyna, polisacharydy, wyciągi roślinne i inne (tak jak np. w tych produktach).

Kosmetyki o skoncentrowanym składzie, takie jak ampułki czy serum, warto wybrać w przypadku występowania konkretnych problemów z włosami (np. rozdwojone końcówki). Stosowane od czasu do czasu zgodnie z zaleceniami, mogą przynieść efekt pozytywny i stanowić cenne uzupełnienie codziennego wyposażenia, jakim są preparaty do pielęgnacji włosów w formie szamponu, odżywki i maski nakładanej co kilka dni.

Jak dopasować właściwy produkt do włosów?
Poza wartościowym, przebadanym i dobranym przez specjalistów składem, istotne jest dobranie konkretnej linii produktów do indywidualnych potrzeb. Dostępne są kosmetyki do włosów farbowanych, suchych, przetłuszczających się czy skierowane przeciwko wypadaniu i osłabieniu. Ostatni rodzaj preparatów zawiera w składzie specjalne kompleksy substancji, wzmacniające cebulki i strukturę włosów. Dzięki temu wykazuje działanie silnie nawilżające, odbudowujące i wzmacniające - włosy stają się mocne, lśniące i zdrowe.

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%