Zamknij
REKLAMA

Z hukiem chcą pożegnać „stary Autodrom”. Przygotowali moc atrakcji. Wiemy co będzie w programie!

14:05, 03.08.2022 | bilgoraj.com.pl
Skomentuj
REKLAMA

Fundacja Polska Synergia i Automobilklub Biłgorajski przy wsparciu Euroregionu Roztocze, Urzędu Marszałkowskiego w Lublinie, Starostwa Powiatowego w Biłgoraju oraz sponsorów, wśród których znalazły się Azoty Puławy, Bogdanka i lokalne firmy organizuje Motopiknik „Pożegnanie Autodromu”.

-Chcemy z pompą pożegnać Autodrom jako obiekt wymagający modernizacji i remontu. Tor przy ulicy Motorowej w Biłgoraju to obiekt z historią, duma miasta i powiatu. Dziś jesteśmy można powiedzieć w przededniu jego modernizacji. Kilkadziesiąt milionów złotych chce w tor przy Motorowej zainwestować powiat biłgorajski. Trzeba więc, przed rozpoczęciem prac, zrobić imprezę pożegnalną - uważa Piotr Kiełbasa, wiceprezes Fundacji Polska Synergia i współorganizator Motopikniku.

Tor kartingowy na obiekcie autodromu w Biłgoraju, to spora część historii lubelskich sportów motorowych. Został wykonany w latach 1978 - 1979. Zarządzającym obiektem jest obecnie Regionalne Centrum Edukacji Zawodowej w Biłgoraju - oświatowa jednostka organizacyjna powiatu biłgorajskiego.

-Pod koniec lat 70. ubiegłego wieku, powstała infrastruktura toru kartingowego, warsztatów szkolnych o profilu samochodowym, budynek kształcenia zawodowego. Tor uzyskał homologację Polskiego Związku Motorowego na organizację zawodów sportowych. Tu trenował m. in. Robert Kubica. Funkcjonowanie tego obiektu przez długie lata wzbudziło zamiłowanie do sportów motorowych u wielu młodych zawodników z Biłgoraja. Młodzi adepci początkowe umiejętności pobierali w sekcji kartingowej działającej przy szkole - przypomina Ireneusz Bulicz, pełnomocnik Zarządu Powiat ds. Autodromu.

Tor jednak chwalebną historię ma za sobą, mamy nadzieję, że przez remont i modernizację zacznie pisać nową, równie ciekawą.

Obecnie nie posiada licencji PZM/FIA na organizację zawodów sportowych, a sam tor można uznać za zdegradowany pod względem technicznym, nie spełniającym obowiązujących przepisów.

-Stąd decyzja władz powiatu, by Autodrom rekapitalizować i uczynić obiektem na miarę XXI wieku. Ma powstać infrastruktura do zawodów sportów motorowych rangi krajowej. Zakres rzeczowy obejmujący kompleksową budowę, przebudowę i rozbudowę toru dostosowaną do wymogów homologacji pozwoli na organizację zawodów i imprez o skali ogólnopolskiej, w tym wyścigów kartingowych, samochodowych i motocyklowych. Powstanie przy tym infrastruktura towarzysząca pozwalająca na organizowanie imprez okolicznościowych: targów motoryzacyjnych, festynów, koncertów - dodaje Ireneusz Bulicz.

Jak zaznacza, wykonanie zadania będzie impulsem dla lokalnego rozwoju gospodarczego, który znacząco zwiększy rozpoznawalność Biłgoraja, powiatu i Roztocza.

Nim jednak do tego dojdzie, miłośnicy sportów motorowych chcą zorganizować imprezę, która zamknie pewien okres w działalności Autodromu.

-Wydarzenie odbędzie się 14 sierpnia br., będzie to całodzienna impreza łącząca sporty motorowe z koncertami i atrakcjami dla dzieci. Zaplanowaliśmy pokazy driftu, oraz "drift taxi", będzie tzw. stunt motocyklowy oraz zawody z serii Super Sprint. Do tego pokazy gokartów i rozmowy z zawodnikami - wyjaśnia Piotr Kiełbasa.

Od godziny 18:00 zaplanowane są koncerty lokalnych artystów. Na naszej scenie wystąpią m. in. Michalina Lipińska, Kuba Nizio, Fire LBL czy The Fox Cats.

-Wieczorem wydarzenie zakończy animacja przedstawiająca historię Autodromu oraz pokazy laserów W trakcie imprezy będzie telewizyjne studiu na żywo, wesołe miasteczko dla dzieci, stoiska z gastronomią oraz m. in. symulator dachowania i zderzenia czołowego - informuje Piotr Kiełbasa.

Jak podkreślają organizatorzy, na Motopiknik będzie wstęp wolny.

(bilgoraj.com.pl)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%