Zamknij
REKLAMA

BeeActive Race. W Józefowie sprawdzić będzie można się z najlepszymi, a wszystko w atmosferze amatorskiego kolarstwa

17:31, 02.08.2022 | bilgoraj.com.pl
Skomentuj
REKLAMA

Mamy przyjemność zaprosić Państwa do udziału w wydarzeniu sportowym BeeActive Race ITT objętym Patronatem Marszałka Województwa Lubelskiego Jarosława Stawiarskiego.

BeeActive Race - to cykl imprez sportowych, kolarskich organizowanych od ponad 3 lat na terenie województwa lubelskiego oraz województwa podkarpackiego.

Historia pojedynczych wyścigów nie połączonych w cykl sięga już dużo dalej bo ponad 10 lat wstecz organizowane były tzw. czasów (jazda indywidualna na czas) na terenie powiatu biłgorajskiego, zamojskiego a także znanego w całej Polsce Wyścigu Po Ziemi Biłgorajskiej (ze startu wspólnego), którego już XXVI edycja odbyła się ostatnio w 2018 roku. W międzyczasie rozpoczęła się również organizacja takich imprez jak Maraton MTB „Po Ziemi Biłgorajskiej), który z powodzeniem gromadził liczną rzeszę miłośników jazdy na rowerach górskich.

Popularnym wyścigiem, który organizowany jest przez stowarzyszenie BKS Miód Kozacki to także "Krzeszowska Strzała". Obecny, nowy cykl imprez pod nazwą BeeActive Race składa się z dwóch oddzielnych wydarzeń:

-  06.08.2022 BeeActive Race Józefów - jazda indywidualna na czas, powiat biłgorajski, województwo lubelskie;

-  04.09.2022 BeeActive Race Harasiuki - wyścig ze startu wspólnego, powiat niżański, województwo podkarpacki

W imprezie BeeActive Race ITT Józefów organizowanej m.in. we współpracy z Nadleśnictwem Józefów na zamkniętej malowniczej trasie Puszczy Solskiej (Gościniec Fryszarkowski) startują zarówno osoby amatorsko uprawiające kolarstwo jak i zawodnicy posiadający licencje Masters oraz leśnicy i samorządowcy.

W ubiegłych edycjach zawody miały rangę międzynarodową - udział wzięli zawodnicy z Polski, Ukrainy, Francji. Wysoki poziom i prestiż imprezy podkreślała obecność zawodniczek oraz zawodników posiadających tytuły Mistrzów Polski a nawet Mistrzów Świata w danych kategoriach wiekowych. Dodatkowo zmagania urozmaiciły konkurencje dla „samorządowców” oraz „leśników”.

W planowanych edycjach na rok 2022 chęć udziału zgłaszają znakomite postacie ze świata sportu oraz pracownicy samorządowi wraz z pracownikami Lasów Państwowych.

Doskonały wpływ na podnoszenie znaczenia wydarzenia w ogólnopolskim kalendarzu imprez sportowych jest coroczna obecność ambasadorów m.in. Dariusza Baranowskiego - były polski kolarz szosowy, trzykrotny zwycięzca Tour de Pologne, olimpijczyk, wielokrotny Mistrz i reprezentant Polski, wielokrotny uczestnik Tour de France, Giro d’Italia, Vuelta Espania - obecnie (ekspert kolarstwa) komentator  w telewizji Eurosport.

Szczegóły dotyczące wyścigu i edycji znajdą Państwo pod poniższymi linkiem: https://www.facebook.com/BeeActiveRace/ oraz link do wydarzenia na FB: https://www.facebook.com/events/978241965906626/

Zapisy: BeeActive Race - Jazda Indywidualna na Czas (ITT)https://www.pomiaryczasu.pl/.../beeactive_race___jazda.../

Etap 2: Bee Active Race Harasiuki - wyścig ze startu wspólnego https://www.pomiaryczasu.pl/.../bee_active_race.../

REGULAMIN i program czasowy: https://sc-teambystre.weebly.com/beeactive-race-2022

(bilgoraj.com.pl)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%