Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Otwarty turniej par w brydżu sportowym

Dodał: red Data: 2021-05-23 14:18:25 (czytane: 1742)

W Biłgoraju trwa otwarty turniej par w brydżu sportowym, w ramach 11. Grand Prix Lubelszczyzny. W jednym z biłgorajskich hoteli rywalizuje 30 brydżystów. Turniej potrwa do późnych godzin popołudniowych.

Kancelaria Doradztwa Podatkowego BIURGAW Jan Gawda
www.biurgaw.ns24.net,Biuro rachunkowe, Jan Gawda, Biurgaw, rozliczenia, księgi podatkowe, biłgoraj, księgowy, księgowy biłgoraj,

Ul. Komorowskiego 3 /pokój 113 i 115/ I piętro. 23-400, Biłgorajturniej_brydz__1_.jpg

W chwili obecnej po spowodowanych pandemią koronawirusa przerwach do rozgrywek wrócili brydżyści. W kolejnych częściach Lubelszczyzny rozrywane są turnieje w ramach 11. Grand Prix Lubelszczyzny, które odbywa się w cyklach rocznych.

turniej_brydz__3_.JPG

-Dziś w Biłgoraju rywalizuje 30 zawodników w 15 parach. Są oni z całego województwa, a więc m. in. Zamościa, Lublina, Świdnika, Łęcznej, Białej Podlaski, Kraśnika czy Tomaszowa Lubelskiego. Obecnie turnieje rozgrywają się w systemie barometr, tzn. iż na stole o najniższym numerze grają pary, które w danym momencie turnieju zajmują najwymowniejsza, jest to dziesięć rund po cztery rozdania - wyjaśnia Jakub Jagodziński, sędzia z ramienia Lubelskiego Związku Brydża Sportowego.

turniej_brydz__2_.JPG

Jak podkreślają zawodnicy, brydż sportowy jest gra logiczną, przy pomocy kart. Element losowości jest wyeliminowany przez to, że na wszystkich stołach w tym samym momencie rozgrywane są dokładnie tak samo rozdane karty. Mam znaczenie to jak wykorzystamy to co dostaliśmy i porównujemy się do innych osób.

turniej_brydz__4_.JPG

Brydż towarzyski rozwija relacje interpersonalne, usprawnia procesy decyzyjne, zgodnie z regułą satysfakcji z teorii gier. Pozwala przełamać satysfakcję, nie zadowalamy się pierwszym satysfakcjonującym nas rozwiązaniem ale szukamy rozwiązań jak najlepszych. Poprawia zdolności matematyczne, uczy przewidywania.

/bilgoraj.com.pl/

Reklama.

Tagi: turniej brydża sportowego   biłgoraj   lubelski związek brydża sportowego   karty

Zobacz także

Półmetek pływackiego sezonu...

Dodane: 2021-07-19 17:05 - Komentarze  (0)  czytane (2744)

TAGI: zawody pływackie, rwks sparta biłgoraj, mistrzostwa polski w pływaniu, sport biłgorajKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 3.237.38.244

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


więcej

Siłownie i Fitnes

więcej

Kluby sportowe

Ogłoszenia