Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Organizacja ślubu w Lublinie - fakty i ciekawostki

Dodał: red Data: 2016-02-09 16:29:53 (czytane: 13183)

Mieszkańcy wschodnich regionów Polski słyną z otwartości i przywiązania do tradycji, także w kwestii organizacji ślubu oraz wesela. Grupa Portali Weselnych sprawdziła w swoich corocznych badaniach jak pod tym kątem wypada Lublin na tle innych miast.

Usługi fotograficzne Foto-Mikado Marek Ziemichód
www.fotografiaslubnabilgoraj.pl,fotografia ślubna, fotograf ślubny, zdjęcia Biłgoraj, reportaż, fotografia portretowa, studyjna, fotomikado, Ziemichód, fotograf Lublin, zdjęcia plenerowe, fotograf na wesele, fotograf lubelskie, fotograf podkarpackie

ul. Narutowicza 88 a. 23-400, Biłgoraj

Kancelaria Doradztwa Podatkowego BIURGAW Jan Gawda
www.biurgaw.ns24.net,Biuro rachunkowe, Jan Gawda, Biurgaw, rozliczenia, księgi podatkowe, biłgoraj, księgowy, księgowy biłgoraj,

Ul. Komorowskiego 3 /pokój 113 i 115/ I piętro. 23-400, BiłgorajAby poznać zwyczaje i sekrety ślubne w każdym województwie Grupa Portali Weselnych przepytała kilkuset nowożeńców z całego kraju o kulisy przygotowań do tego ważnego wydarzenia w ich życiu. Na pytania odpowiadali zarówno państwo młodzi wypowiadający sakramentalne „tak” w kościele, jak i w Urzędzie Stanu Cywilnego. Co ciekawe, coraz więcej par decyduje się na organizację uroczystości w plenerze. Więcej informacji na ten temat można znaleźć na stronie: usc.pl.

Przemyślane i zaplanowane
Młodzi mieszkańcy Lublina i okolic do organizacji ceremonii zaślubin, i zabawy weselnej podchodzą niezwykle poważnie i odpowiedzialnie. Najlepiej świadczy o tym fakt, że większość narzeczonych swój wymarzony ślub rozpoczyna planować już 2 lata wcześniej, tak aby bez pośpiechu wszystko było dopięte na ostatni guzik. Jest to sporo wcześniej niż np. w Łodzi, gdzie przyszli małżonkowie operację ślub i weselę zaczynają zwykle z rocznym wyprzedzeniem. Być może właśnie dzięki wcześniejszemu zamawianiu poszczególnych usług Lublinianom udaje się zaoszczędzić.

Niemal co trzecia para z Lublina swój budżet weselny zamknęła w kwocie 20 000 zł, a prawie trzy czwarte badanym nie przekroczyło granicy 40 000 zł. Dla porównaniu w Gdańsku i Łodzi tylko co piąta para wydała nie więcej niż 20 000 zł, a wydatki blisko połowy ankietowanych z tych miast przekroczyły 40 000 zł. W Lublinie wśród usług wymagających największego wkładu finansowego znalazła się m.in. oprawa muzyczna.

slub.jpg


-Co ciekawe, narzeczeni z Lublina lubią organizować różne atrakcje w trakcie wesela. Najpopularniejsze z nich to pokazy sztucznych ogni, fotobudka czy serwowanie dziczyzny. Kilka par zatrudniło również specjalnego animatora dla swoich najmłodszych gości - komentuje Gabriela Pyjas z serwisu fotograf-wesele.pl.

Tradycyjne „r” wyznacznikiem terminu ślubu
Jak zostało wspomniane we wstępie narzeczeni z Lublina lubią postępować zgodnie z tradycją. Dlatego też najchętniej datę swojego ślubu wyznaczają na miesiące posiadające literę „r” w nazwie, ma ona zapewnić młodej parze szczęście i pomyślność na nowej drodze życia. Podobnie jak w innych regionach także na Lubelszczyźnie do grona najbardziej popularnych miesięcy zalicza się sierpień.

Wśród narzeczonych znajdują się także zwolennicy miesięcy zimowych i Ci najczęściej stawiają na grudzień. Zarówno sama ceremonia jak i zabawa na sali w okresie świąteczno-sylwestrowym mają dodatkowy urok. Święta Bożego Narodzenia to czas gdy wnętrza kościołów wyglądają inaczej niż w pozostałych miesiącach, co tworzy niezapomnianą atmosferę. Przy odrobinie szczęścia nowożeńcy mogą też liczyć na śnieg podkreślający wyjątkową zimową scenerię, która doskonale pasuje do sesji ślubnych. W poszukiwaniu ciekawych lokalizacji na plener warto zajrzeć tutaj.

Reklama.

Zdjęcia obowiązkowe
Podobnie jak w przypadku innych regionów, mieszkańcy Lublina nie wyobrażają sobie tego wyjątkowego dnia bez odpowiedniej oprawy fotograficznej czy filmowej. Aż 80% ankietowanych deklaruje zadowolenie z otrzymanych zdjęć, natomiast 70% z filmu. Narzeczeni dokonujący wyboru specjalisty kierują w się głównie estetyką portfolio, deklaruje tak 30% badanych. Następnie pary biorą pod uwagę opinie w internecie (23%) oraz atrakcyjną ofertę (18%). Podejmując ostateczną decyzje warto brać pod uwagę tylko wiarygodne strony usługodawców (lista kamerzystów ślubnych z Lublina). Zazwyczaj mają one systematycznie aktualizowane galerie, a także dodane opinie nowożeńców, którzy wcześniej skorzystali z usług. Dodatkowym atutem będzie prowadzony na bieżąco blog.

Ponadto Lublinianie są niemal zgodni co do terminu wykonania sesji plenerowej i aż 90% badanych zdecydowało się na jej realizację w innym dniu niż wesele. Te z kolei najczęściej są wykonywane w pobliskim Nałęczowie, Lubelskim rynku i starówce, a także w parkach, lasach, czy ogrodach botanicznych. Stosunkowo niewiele par decyduje się na dalsze wyjazdy w celu zrobienia zdjęć ślubnych.

Podobny trend jest zauważalny w kwestii podróży poślubnej, w którą udała się tylko połowa ankietowanych. Może to być związane z faktem, że tylko 30% par zwróciły się koszty poniesione na ślub  i wesele. Natomiast wybieranym celem wypoczynku jest Grecja,

Więcej informacji można zobaczyć na poniższej infografice:

fotograf_slubny_lublin.jpg

Tagi: ślub   fakty i ciekawostki ślubne   ślub w lublinie   biłgoraj

Zobacz także

'Lawenda' - stylowy, dobry salon fryzjerski dla Pań i Panów

Dodane: 2015-01-03 23:28 - Komentarze  (0)  czytane (24910)

TAGI: lawenda salon fryzjerski, biłgoraj, salony fryzjerskie biłgoraj, anna topyłaKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 3.210.184.142

PaliKots (2016-02-09 18:59:57)

Jestem 2 lata po ślubie i jestem bardzo szczęśliwy bo inwestuję w Sporcie z zyskiem dzięki portalowi Palikotsa: typbet c o m

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


więcej

Foto, Wideofilmowanie

Usługi fotograficzne Foto-Mikado Marek Ziemichód

ul. Narutowicza 88 a, 23-400 Biłgoraj

więcej

Domy weselne

Podróże

Konkursy

bilgoraj.com.pl poleca

Powszechny Punkt Szczepień w Tarnogrodzie rozpoczął działalność (VIDEO)

Dziś swą działalność rozpoczął pierwszy w powiecie biłgorajskim...

Jest decyzja Sądu w sprawie upadłości Arion Szpitale Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie

Sąd Rejonowy Lublin Wschód w Lublinie z siedzibą w Świdniku,...

Odpowiedź Nadleśniczego Nadleśnictwa Biłgoraj na list otwarty burmistrza Miasta Biłgoraj

Pragnę na wstępie zapewnić, że wszystkim działaniom leśników...

Trąba powietrzna szalała nad Tereszpolem. Uszkodziła domy, zniszczyła budynki gospodarcze (FOTO)

2 maja nad miejscowością Tereszpol - Zygmunty w gminie Tereszpol...

Jak dbać o włosy przetłuszczające się?

Masz włosy tłuste, które się świecą i pokryte są tłustą warstwą...

Przedszkole Niepubliczne Smerfy prowadzi zapisy

Można zapisać dziecko w wieku od 2,5 roku do lat 6, do Przedszkola...

Ogłoszenia