Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Odpowiedź burmistrza na list poseł Beaty Strzałki i radnych Rady Miasta Biłgoraj

Dodał: red Data: 2021-04-02 08:29:44 (czytane: 8297)

Publikujemy list burmistrza miasta Biłgoraj, Janusza Rsosłana, jako odpowiedź na list otwarty poseł Beaty Strzałki i radnych Rady Miasta Biłgoraj, zawarty w tekście "Stanowisko Prawa i Sprawiedliwości dotyczące nieprawdziwych informacji rozpowszechnianych przez burmistrza Janusza Rosłana w mediach krajowych".

Biuro Geodezyjne s.c. A. Myszkowiak, J. Piechota
www.biuro-geodezyjne.com.pl,geodezja, biuro geodezyjne, dom, Biłgoraj, pomiary, pomiary geodezyjne, grunty, doradztwo, mapy geodezyjne, rozgraniczanie nieruchomości,

Plac Wolności 8. 23-400, Biłgoraj

JP BUDOWNICTWO
www.jpbudownictwo.pl,termo-modernizacja, doceplanie biłgoraj, malowanie, tynkowanie, remonty, renowacje, ocieplanie, adaptacja, adaptacja poddasza, adaptacja piwnc, tynkowanie biłgoraj, malowanie biłgoraj, adaptacja biłgoraj, remont biłgoraj

ul. E Orzeszkowej 25. 23-400, BiłgorajSzanowna Pani Poseł,
Drodzy Koledzy Miejscy Radni,
z partii noszącej tak piękną nazwę, pochodzącą od słów powtarzanych w Starym Testamencie,

z uwagą zapoznałem się z Waszym stanowiskiem wobec, jak piszecie, „nieprawdziwych informacji rozpowszechnianych przeze mnie w mediach krajowych”. Pierwsza myśl, która mi przyszła do głowy, to że jest to czyjś prima aprilisowy żart, bo trudno mi było uwierzyć, że ktoś myślący i świadomy, wybrany z woli Suwerena do pełnienia funkcji publicznej dla dobra Naszego Biłgoraja, może wypisywać takie bzdury.

Na początku chciałbym przypomnieć tekst roty ślubowania, które składałem obejmując urząd. "Obejmując urząd burmistrza, uroczyście ślubuję, że dochowam wierności prawu, a powierzony mi urząd sprawować będę tylko dla dobra publicznego i pomyślności mieszkańców miasta".

Koledzy natomiast, w większości odwołując się do Boga, składali takie przyrzeczenie: Wierny Konstytucji i prawu Rzeczypospolitej Polskiej, ślubuję uroczyście obowiązki radnego sprawować godnie, rzetelnie i uczciwie, mając na względzie dobro mojej gminy i jej mieszkańców”.

Jak łatwo zauważyć, w słowach tych brak jest wskazania, aby nasza służba miała być determinowana dobrem partii Prawo i Sprawiedliwość. Uważny czytelnik, już po przeczytaniu pierwszych zdań Waszego stanowiska zrozumie, że Biłgoraj nie otrzymał środków z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych przyznawanych w trybie „konkursowym”, ponieważ burmistrz poparł w wyborach prezydenckich Rafała Trzaskowskiego, a nie Andrzeja Dudę, a dodatkowo śmie występować przed kamerami – jeszcze niezależnej stacji TVN.

Zarzuty dotyczące braku umiejętności pisania wniosków, w sytuacji, gdy Biłgoraj pozyskał w ostatnich latach ponad ćwierć miliarda złotych z funduszy zewnętrznych, jest niedorzeczne. To ci sami, wykwalifikowani i doświadczeni pracownicy Urzędu Miasta sporządzali te, bardzo proste i łatwe w porównaniu z programami UE, wnioski o dofinasowanie z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Co z tego, że wymieniają Państwo kryteria oceny wniosków (określone w uchwale Rady Ministrów), jeżeli nie ma informacji o możliwych do uzyskania punktach za spełnienie poszczególnych kryteriów, jak również o możliwości odwołania się do jakiejś wyższej instancji, w przypadku wątpliwości co do rzetelności ich oceny.

janusz_roslan.jpg

Odnoszę wrażenie, że osoby, które podpisały się pod tzw. stanowiskiem, zapomniały, albo nie są świadome tego skąd się biorą pieniądze. Wyjaśniam więc, że to nie Rząd Prawa i Sprawiedliwości „daje” jakieś pieniądze, tak jak nie daje ich mieszkańcom Burmistrz czy Starosta. Zarówno Rząd jak i wszystkie osoby sprawujące władzę na różnych szczeblach, posłowie i senatorowie, radni miejscy i powiatowi, wszyscy urzędnicy, nauczyciele, lekarze, policjanci itd. żyjemy z ciężko wypracowanych pieniędzy podatników. Jesteśmy na ich utrzymaniu i bierzemy za naszą „służbę” nie rzadko sowite wynagrodzenia. Wyborcy dając nam prawo do dzielenia środków publicznych, czyli tych wziętych od podatników, mają prawo żądać od nas uczciwości, sprawiedliwości i równego traktowania. Warto sobie o tym każdego dnia przypominać!

Poza tym pragnę również przypomnieć, że Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych finansowany jest obligacjami emitowanymi przez Bank Gospodarstwa Krajowego w ramach utworzonego tam Funduszu Przeciwdziałania COVID-19. Tak więc, również mieszkańcy Biłgoraja będą spłacali ten wielomiliardowy dług.

Jakże niskie i niegodne homo sapiens (człowieka myślącego) jest kierowanie się przy dzieleniu środków publicznych takimi pobudkami jak przynależność partyjna czy lojalność wobec PiS osoby sprawującej w danej gminie urząd wójta, burmistrza czy prezydenta. A co z Waszymi wyborcami? Za co oni ponoszą karę? Czemu winne są dzieci, które czekają na salę gimnastyczną czy boisko sportowe?

Z jednego jednak cieszę się, a mianowicie z tego, że oglądacie programy w wolnych mediach. Jest odrobina nadziei, że kiedyś „otworzycie oczy”.  Moje pokolenie musiało słuchać zagłuszanej stacji Radio Wolna Europa.

Dziękuję Wam za przesłane życzenia Wielkanocne. Piszecie w nich, żeby Święta Zmartwychwstania pomogły oderwać się od problemów, ulżyły nam w codziennym trudzie i strachu, życzycie błogosławieństwa i wielu łask oraz oby nasze serca napełniła wiara, nadzieja i miłość.

Bardzo Wami dziękuję za te piękne, z serca płynące życzenia i wzajemnie życzę Wam oraz wszystkim czytelnikom Radosnych Świąt Wielkanocnych.


Tekst sponsorowany

Wyrażam zgodę na komentowanie

Reklama.

Tagi: burmistrz biłgoraja   odpowiedź burmistrza biłgoraja   janusz rosłan   radni pis

Komentarze (138)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 35.175.191.36

(2021-04-07 10:51:14)

Radni podpisani pod listem (osoby spoza rady) niestety pokazali tym podpisem, że nie podoba im się wypowiedź burmistrza o tym, że miasto mimo prawidłowo sporządzonych wniosków nie otrzymało dotacji na ważne inwestycje lokalne. Zamiast oburzyć się na pominięcie Biłgoraja w przyznaniu środków dla samorządów, radni wykazali się zdumiewającym lekceważeniem tego faktu. Zamiast troski o miasto ( zgodnie z obowiązkiem wynikających ze statusu radnego), oburzyli się na burmistrza, że publicznie powiedział prawdę.

Kamil (2021-04-07 09:21:17)

Burmistrzu mniej pisania i gadania a więcej pokory i pracy dla mieszkańców. Może wystarczy już użalania się i występów w TVN ?

(2021-04-07 08:48:59)

Kłamstwem nie uda się zamaskować prawdy o krzywdzącym miasto rozdziale funduszy na inwestycje lokalne. Właśnie takie decyzje dzielą społeczeństwo. Osoby wredne , zakłamane nie powinny być wybierane do żadnych władz .

Edyta (2021-04-07 08:27:56)

Niestety jak burmistrz dalej będzie bawił się w politykę i atakował rząd to stracimy na tym my mieszkańcy. Zamiast zabiegać i starać się o środki burmistrz krytykuje i wypisuje w Wielki Piątek. Nieładnie panie Januszu. Głosy naszej rodziny pan już stracił. Trzeba umieć łączyć a nie dzielić.

(2021-04-07 07:50:03)

Ci, którzy są zadowoleni, że miasto nie otrzymało dotacji z puli na samorządy, kompromitują się i tyle.

Z boku (2021-04-06 18:07:52)

Coś ci ta kultura nie pomaga w czytaniu ze zrozumieniem. Nikt nie pisał że jest zbędny. Tylko że są priorytety. Można występować o dotacje na salę dla dzieci , a można na BCK. Wybrano BCK i świadczy to o priorytetach. Biłgoraj dostał dużo pieniędzy od rządu PiS a przez publiczne krytykowanie to burmistrz naraża mieszkańców na brak dotacji. Po co wypowiada się i mąci? Inni nie dostali i nie płaczą w TVN.

(2021-04-06 17:34:31)

Zdumiewa pogląd kogoś na bakier z kulturą, skoro uważa, że ośrodek kultury jest zbędny. Dobrze, że zza poprzedniej władzy modernizowano BCK z pokaźnej puli środków unijnych. Obecna władza miejmy nadzieję, że przydzieli dotację na halę przy szkole i inne potrzeby jakie zgłoszono we wniosku miasta starajcego się o środki z puli na samorządy. Wszyscy radni powinni wspólnie domagać się tej dotacji na rzecz Biłgoraja. Czas wykazać się skutecznością.

Pokazał prawdziwą twarz (2021-04-06 17:22:52)

Jedyny sposób to pokazać temu hipokrycie Burmistrzowi, że Prawo i Sprawiedliwość zadba o mieszkańców Biłgoraja bez względu na perfidne gry cynika Rosłana !

Kol (2021-04-06 17:19:06)

Dlaczego usuwasz komentarze które karierowiczom nie pasują a te co obrażają burmistrza już nie myślisz że ludzie nie mają rozumu

(2021-04-06 15:32:39)

Może trzeba było szukać pieniędzy w miejskiej kasie?
Tyle lat rządów to można było pomyśleć o budowie hali dla
dzieci przy szkole , a nie BCK.
To kwestia priorytetów w rządzeniu w mieście. Jeden woli hale najpierw dla dzieci wybudować, a inny woli BCK...

biłgorajskie media (2021-04-05 19:02:48)

A w Zamosciu wiedza, a to 50km od Bilgoraja

biłgorajskie media (2021-04-05 18:57:33)

Dlaczego biłgorajskie media nie opisuja jak Pan Starosta dzwonil do pani Kierowniczki z Armir?

s (2021-04-05 16:16:10)

Może pora oszczędzać środki własne na halę sportową dla dzieci? Janusz Rosłan utworzył w urzędzie sporo nowych stanowisk pracy. Proszę, porównajcie ilu było pracowników za Oleszczaka a ilu jest tam teraz.

Rozsądny (2021-04-05 12:31:47)

Janusz Roslan to wielki człowiek i Burmistrz. Kiedyś głosowałem na prawicę żałuję Panie Burmistrzu zawiść małych ludzi nie jest warta uwagi. Zgadzam się z słowami które Pan wypowiedział w wolnych mediach TVN24.

Szacunek.

Greg (2021-04-04 23:09:40)

Ten satelita to Jacek Piskorski, który podpisał się pod tym stekiem kłamstw i bzdur. Nie ma się co dziwić chłopu jak jest na garnuszku u pisiorów w starostwie.

Obiektywnie (2021-04-04 23:03:47)

Nawet pobieżna analiza obu wystąpień prowadzi do wniosku, że ynteligencja z PiS i satelity nie dorasta poziomowi intelektualnemu Burmistrza. Pozazdrościć mieszkańcom Biłgoraja takiego gospodarza i pięknego miasta.

Magda (2021-04-04 22:54:56)

Jak dojdzie do tragedii na hali sportowej w SP nr 1, to wam się może wtedy oczy otworzą i wtedy może coś zrozumiecie. Ten jad z tych katolickich biłgorajskich światłych umysłów przekracza wszelkie normy przyzwoitości.

(2021-04-04 22:48:15)

Janek (2021-04-04 21:02:06)

Wsyd dla mieszkańców bilgoraja ze wybierają komucha. Tam nic się nie zmieni bo tylko kolesiostwo nawet szkole można skończyć pol a.. Wa załatwia u Januszka a kuzyn zdaje bo buc. O musi słuchać żeby utrzymać stanowisko komuna aż wstyd i smród

Mirek (2021-04-04 20:54:03)

roslan (celowo z małej litery) nie jestem z bilgoraja ale jak ta przejeżdżam to śmierdzi komuną przez tyle lat nie robił nic tak jak ślęzak w st. Woli bo to stare komuch zobaczcie jak wygląda stalowa a jak bilgoraj to niebo a ziemia w Stalowej zakłady pracy strefa ekonomiczna galerie w porównaniu do galerii w Biłgorajto GS z czasów młodości Januszka zmiecie ludzi bo roslan załatwia kuzynowi Polaków ej zdanie z klasy do klasy w rcez u buczka

do Biłgoraj (2021-04-04 13:05:25)

Jaki ty Biłgoraj ? . Mów i podpisz się za siebie a nie za Biłgoraj.

do: Żenada (2021-04-04 12:57:36)

Zobacz ile dostał pisowski Chełm, Tomaszów L, i inne pisowskie miasta. A Lublin dostał ?.
Dlatego zamilcz.

s (2021-04-03 22:29:46)

Było kiedyś takie zebranie rady osiedla na którym ktoś zadał pytanie dlaczego zgłaszane przez radę osiedla wnioski na zupełnie drobne sprawy nie zostały zrealizowane. Padły wtedy ze strony władzy samorządowej słowa, że to osiedle wybrało sobie nieodpowiedniego radnego osiedlowego. I tu jest ten sam mechanizm. PiS nie miało dobrego kandydata na burmistrza, który mógłby wygrać z dotychczasowym burmistrzem i mieszkańcy byli zmuszeni wybrać mniejsze zło.

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Biura rachunkowe

Biuro Rachunkowe KE Elżbieta Pyszniak - rozliczenia podatkowe, rozliczenia roczne, księgowość

Ul. Przemysłowa 36, 23-400 Biłgoraj

Kancelaria Doradztwa Podatkowego BIURGAW Jan Gawda

Ul. Komorowskiego 3 /pokój 113 i 115/ I piętro, 23-400 Biłgoraj

Biuro Rachunkowe Biłgoraj - Janusz i Maria Gaj

Komorowskiego 3/111 i 112, 23-400 Biłgoraj

Ubezpieczenia

Zarezerwuj nocleg

Konkursy

bilgoraj.com.pl poleca

Burmistrz chce by WSA uchylił uchwałę o nieudzielenie mu wotum zaufania

Pod koniec lipca br., za pośrednictwem Rady Miasta Biłgoraj,...

Minister rolnictwa z wizytą w powiecie biłgorajskim (FOTO)

Minister rolnictwa i rozwoju wsi Grzegorz Puda gościł dziś w powiecie...

65 lat Jednostki OSP w Woli Dereźniańskiej (FOTO)

W niedzielę 25 lipca br., Jednostka OSP w Woli Dereźniańskiej...

Tour de Lubelskie - Tour de Biłgorajskie (FOTO)

Rodzinny Rajd Rowerowy promujący - wracający na Lubelszczyznę...

Jest koncepcja rozbudowy i modernizacji biłgorajskiego szpitala (AUDIO, VIDEO)

Specjaliści z firmy Archimed przedstawili radnym Rady Powiatu...

Jest rządowe wsparcie dla Biłgoraja. Chodzi o wielomilionową inwestycję przy Szkole Podstawowej Nr 1 w Biłgoraju

Ogładzony został wyniki głównego naboru do programu „Sportowa...

Ogłoszenia