Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Obsza. Radni o obwodach szkolnych, zakupie energii i płatnościach

Dodał: red Data: 2021-05-13 17:33:27 (czytane: 834)

Rada Gminy Obsza zakończyła procedurę, związaną z likwidacją Szkoły Podstawowej w Woli Obszańskiej. Podczas sesji w środę 12 maja radni przyjęli uchwałę o nowych granicach obwodów szkolnych, która zakłada, że dzieci uczęszczające dotąd do likwidowanej placówki będą się uczyć w Obszy.

JP BUDOWNICTWO
www.jpbudownictwo.pl,termo-modernizacja, doceplanie biłgoraj, malowanie, tynkowanie, remonty, renowacje, ocieplanie, adaptacja, adaptacja poddasza, adaptacja piwnc, tynkowanie biłgoraj, malowanie biłgoraj, adaptacja biłgoraj, remont biłgoraj

ul. E Orzeszkowej 25. 23-400, Biłgorajherb_obsza.jpgW bieżącym roku szkolnym w Woli Obszańskiej we wszystkich klasach I - III jest troje dzieci. -Lepsze warunki do nauki i rozwoju będą mieć w Obszy. Nauczyciele z Woli Obszańskiej znaleźli zatrudnienie w innych placówkach oświatowych, natomiast budynek w całości będzie wykorzystywany na potrzeby istniejącego w nim od kilku lat przedszkola. Lubelski Kurator Oświaty nie miał zastrzeżeń do takiego rozwiązania, a środowa uchwała zatwierdza wcześniejsze decyzje - wyjaśnia wójt gminy Obsza Andrzej Placek.

Radni zgodzili się również na zawarcie porozumienia z innymi samorządami w sprawie wspólnego zakupu energii elektrycznej. Kilkanaście gmin z powiatu biłgorajskiego i województwa podkarpackiego realizuje takie zakupy od kilku lat. Nowe zamówienie będzie obowiązywać w latach 2022 - 2023.

Reklama.

Kolejna decyzja Rady Gminy Obsza dotyczy możliwości zapłaty podatków i innych opłat na rzecz gminy kartą płatniczą. Urząd ma już terminal do tego typu operacji i inne instrumenty, ułatwiające regulowanie należności. Płatności kartą będą przyjmowane w referacie finansowo-podatkowym po uprawomocnieniu się środowej uchwały.

/IAS/

Tagi: gmina obsza   wójt gminy obsza   likwidacja szkoły   oświata biłgoraj

Zobacz także

Uśmiechnięta buzia świata

Dodane: 2021-06-14 09:49 - Komentarze  (1)  czytane (523)

TAGI: konkurs plastyczny, dzień dziecka, mdk biłgoraj, uśniechnięta buzia świataKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 3.238.249.157

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


więcej

Kursy językowe

więcej

Kursy prawa jazdy

Studniówki w dobie pandemii

Przełom stycznia i lutego, a więc czas zimowych ferii i odpoczynku od nauki, był tradycyjnie czasem studniówek. Uczniowie ostatnich klas liceów i techników krokiem poloneza wchodzili w dorosłe życie i ostatni etap przygotowań do egzaminu podsumowującego ich naukę. Pandemia pokrzyżowała plany tegorocznych maturzystów. więcej»

więcej

Kursy i szkolenia

Ogłoszenia