Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Naprawy gwarancyjne na Placu Wolności

Dodał: red Data: 2021-04-12 15:57:16 (czytane: 1549)

Zamknięta jest jedna z pierzei przy Placu Wolności w Biłgoraju, znikły także donice na kwiaty i krzewy, któe stały przed magistratem. To wszystko jest konsekwencją usterek, któe w ramach gwarancji złożył Urząd Miasta.

Kancelaria Doradztwa Podatkowego BIURGAW Jan Gawda
www.biurgaw.ns24.net,Biuro rachunkowe, Jan Gawda, Biurgaw, rozliczenia, księgi podatkowe, biłgoraj, księgowy, księgowy biłgoraj,

Ul. Komorowskiego 3 /pokój 113 i 115/ I piętro. 23-400, Biłgoraj

JP BUDOWNICTWO
www.jpbudownictwo.pl,termo-modernizacja, doceplanie biłgoraj, malowanie, tynkowanie, remonty, renowacje, ocieplanie, adaptacja, adaptacja poddasza, adaptacja piwnc, tynkowanie biłgoraj, malowanie biłgoraj, adaptacja biłgoraj, remont biłgoraj

ul. E Orzeszkowej 25. 23-400, Biłgoraj-Zgłosiliśmy wykonawcy dwie usterki. Pierwsza dotyczy uszkodzeń klinkieru położonego na jezdni po północnej stronie Placu Wolności. Druga wiąże się z uszkodzeniami w donicach znajdujących się przed głównym wejściem do budynku - informuje Paweł Jednacz, rzecznik prasowy w Urzędzie Miasta Biłgoraja.

plac_wolnosci.jpg

W donicach przez otwór odpływowy na wodę pojawiły się rdzawe naloty, które spływały na posadzkę. Projektant oraz przedstawiciele miasta uznali, że wykonana podbudowa nie spełnia parametrów przewidzianych w projekcie. -Wykonawca w ramach udzielonej rękojmi dokona napraw do 30 kwietnia br. Miasto z tytułu naprawy nie poniesie dodatkowych kosztów - dodaje Jednacz.

/red./

Reklama.

Tagi: plac wolności   rewitalizacja placu wolności   naprawy gwarancyjne   biłgoraj

Zobacz także

Konsultacje projektu ustawy o OSP. Komendant Wojewódzki PSP gościł w Soli

Dodane: 2021-05-15 23:15 - Komentarze  (0)  czytane (99)

TAGI: osp powiat biłgorajski, ustawa o osp, konsultacje, osp sólKomentarze (8)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 3.235.191.87

(2021-04-13 21:52:52)

Od ostatniej soboty obowiązują nowe przepisy. Ma to związek z nowelizacją Kodeksu Wykroczeń. Wyższe kary mogą być nakładane na właścicieli i opiekunów psów spacerujący ze swoimi pupilami bez odpowiedniego zabezpieczenia w miejscach publicznych. Mandaty są przewidziane także dla właścicieli psów, którzy nie zabezpieczą ich właściwie na swojej posesji.

Spacer z psem, który nie będzie odpowiednio zabezpieczony może nas kosztować od 250 do 500 zł. W przypadku spaceru z czworonogiem w miejscu publicznym (chodnik przy ulicy lub park) spuszczenie psa ze smyczy może kosztować 250 zł. Nie będzie miało znaczenia to, że pies jest mały i w ocenie właściciela jest spokojny i łagodny. Taka sytuacja trwająca parę chwil może spowodować nałożenie przez służby mandatu w wysokości do 250 zł. Więcej, bo do 500 zł. mogą zapłacić osoby, które sprowadzą zagrożenie dla życia i zdrowia innych osób, nawet teoretycznie. Maksymalnym mandatem mogą zostać ukarani właściciele i opiekunowie zwierząt, którzy bez odpowiednich zabezpieczeń (smycz i kaganiec) przewożą je w środkach komunikacji publicznej. Dodatkowo karą 500 zł. może zostać ukarana osoba wyprowadzająca psa rasy uznawanej za niebezpieczną bez kagańca lub bez odpowiedniego zezwolenia. Również właściciele posesji zobowiązani są tak je zabezpieczyć, aby pies nie wydostał się na zewnątrz. W innym przypadku właściciel może liczyć się z mandatem.

kronikarz (2021-04-13 17:36:33)

w innym temacie: gazeta Tanew (1989-2020), niestety taka jest smutna prawda, bo do tej pory nic nie wiadomo, by ukazywała się nadal. Jak robią to inni, o dużo mniejszym zatrudnieniu, potrafią zachować rytmiczność. Jaka jest przyczyna zastoju? Ludzie powagi trochę. Jeżeli jest kolejne wydanie, to przeproszę, ale nic mi nie wiadomo w dniu 13.04.21 r.

(2021-04-13 15:13:25)

Inwestycja jak każda inna w tym mieście. Byle zrobić. Ogłosić sukces i czekać na kolejna kasę. Zamiast budować beznadziejne otoczenie wokół budynku miasta trzeba było pomyśleć o ważniejszych potrzebach mieszkańców.

(2021-04-12 21:23:17)

Pokrywy kanałów z herbem Biłgoraja przy ratuszu, rdza zżera aż furczy.

Alex (2021-04-12 21:03:26)

Usterki się zdarzają, nie popełnia błędów ten kto nic nie robi, np powiat w Biłgoraju ktory poza rondem Lubelska/Nadstawna na spolke z urzedem miasta nic w Bilgoraju nie zrobil. Pewnie robi na wioskach?! Dajmy szanse Budimexowi na rehabilitację. Firma porządna więc to naprawi i bedzie ok.

Niezadowolony (2021-04-12 19:59:28)

Co to za fuszerka urzędu miasta , gdzie inspektor nadzoru , ktoś od was bierze za to miesięcznie pieniądze, niech zapłaci teraz za swoje ,
Tyle kasy porażka

j (2021-04-12 18:36:11)

W pierwszych 13 tygodniach 2021 roku zmarło, czy raczej zostało zamordowanych 33 787 Polaków, ta liczba jest „nadwyżką’ zgonów w relacji do roku ubiegłego. Od ponad roku systematycznie rujnuje się edukację, która i tak była sznurkami powiązana. Przestała istnieć służba zdrowia zarówno w szpitalach, jak i w przychodniach, leczenie zamieniono na infolinię, ze szpitali wygoniono wszystkich pacjentów oczekujących na zabiegi planowane. Zniszczono całe gałęzie gospodarki: hotelarstwo, gastronomię, turystykę, rekreację, ośrodki kultury. Kościoły i kult religijny przekształcono w farsę, bary szybkiej obsługi dla kilku osób. Więzi społeczne i rodzinne rozszarpano na strzępy, dramatycznie wzrosła liczba załamań nerwowych i chorób cywilizacyjnych.

Dzień w dzień z telewizorów, radia, gazet, portali internetowych, płyną komunikaty grozy i czarne wizje przyszłości. Trwa nieustanne dyscyplinowanie Polaków, szantażowanie emocjonalne i przerzucanie odpowiedzialności za masowe zgony. Korporacje i grupy zawodowe niszczą każdego, kto odważy się wychylić poza obowiązującą „pandemiczną narrację”. Rządzący i opozycja prześcigają się w pomysłach na zamordyzm, kibicują tym samym nieludzkim procedurom, od zabójczego lockdownu po „paszporty kowidowe”. Fanatyczni zwolennicy władzy, dopingują zomowców pałujących kobiety, które protestują w obronie prawa do oddychania. Przy tym przez dwa dni powtarzają brednie o „transwestycie” i „Julce z piorunem”, chociaż we wszystkich mediach można przeczytać, że protest zorganizowały środowiska prawicowe i kibice Chrobrego Głogów. Po drugiej stronie, fanatycy lewaccy liczą motocyklistów na błoniach przed Jasną Górą, donoszą na policję, szczują w mediach społecznościowych.

Dzieje się to wszystko pod rządami „obozu patriotycznego”, a tenże obóz nazywa się sarkastycznie „Zjednoczona Prawica”. Przez rok Polskę zadłużono najmniej na 250 miliardów, z zerowego deficytu budżetowego trafiliśmy do 80-cio miliardowej dziury. Najwybitniejszy polityk w Polsce schował się do swojej siedziby przy Nowogrodzkiej, a gdy wychodził, to podejmował same fatalne decyzje, jak: wybory kopertowe, piątka dla zwierząt, przyklepanie budżetu UE powiązanego z „praworządnością”. W samej koalicji politycy wycinają się wzajemnie, nad czym kompletnie nie umie zapanować prezes partii PiS Jarosław Kaczyński, ogrywany przez Gowina i Ziobro, kompromitowany przez swojego wybrańca Morawieckiego. Polska od roku nie podjęła suwerennej decyzji w zakresie działań związanych z „pandemią”, ministrowie i premier mówią wprost o tym, że są związani działaniami ze strony Niemiec. Wszelkie głosy rozsądku, czy to ze strony nielicznych lekarzy i biologów, czy ludzi myślących, są brutalnie tłumione poprzez wykluczenie społeczne i groźby wykluczenia z zawodu. Nie tylko politycy, ale miliony ogłupiałych ludzi domagają się jeszcze większego reżimu i surowych kar dla nieprawomyślnych.

Mam pytanie do rzecznika . (2021-04-12 17:09:40)

Czy pracownicy urzędu wzięli premie za to zadanie . Szczególnie Pan w kasku co biegal tu itam .

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Telewizja

Punkty Szczepień Powszechnych działają w Biłgoraju

W Tarnogrodzie ruszył Punkt Szczepień Powszechnych

Biłgoraj. Uroczystości w 230. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Będą u nas dwa punkty organizacji Punktów Szczepień Powszechnych

Zebranie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego w związku z epidemią koronawirusa

Miliony pozyskane na kształcenie zawodowe

Konkursy

Zobacz więcej Dodaj

Promocje

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Powiat biłgorajski: Podsumowanie kwietnia w kontekście epidemii Covid-19

Kolejny miesiąc życia w epidemii. Covid-19 nie odpuszcza. Trwa narodowy Program Szczepień, a rząd co jakiś czas wprowadza lub łagodzi...