Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Matura 2021. Dziś ruszył maraton egzaminów dojrzałości

Dodał: red Data: 2021-05-04 09:11:24 (czytane: 1741)

Od języka polskiego rozpoczęli dziś punktualnie o godzinie 9:00 tegoroczną maturę. Abiturienci muszą przystąpić do trzech obowiązkowych egzaminów pisemnych, tj. z języka polskiego, matematyki i z języka obcego na poziomie podstawowym.

P.W. EKO-SYSTEM - JAN LESIAK
www.ekosystem-lesiak.pl,Roboty wodnokanalizacyjne, drogowe, ogólnobudowlane,  Niwelacje terenu, fundamenty, Wynajem sprzętu budowlanego, Doradztwo w zakresie przepisów ochrony środowiska, oczyszczalnie przydomowe, oceny środowiskowe

Szozdy 11. 23-407 , Tereszpol

Usługi fotograficzne Foto-Mikado Marek Ziemichód
www.fotografiaslubnabilgoraj.pl,fotografia ślubna, fotograf ślubny, zdjęcia Biłgoraj, reportaż, fotografia portretowa, studyjna, fotomikado, Ziemichód, fotograf Lublin, zdjęcia plenerowe, fotograf na wesele, fotograf lubelskie, fotograf podkarpackie

ul. Narutowicza 88 a. 23-400, BiłgorajCały egzamin przebiegać będzie w reżimie sanitarnym. Dla uczniów otwarto dodatkowe - poza głównymi - wejścia do budynków szkół, zostali także podzieleni na grupy i piszą egzamin w większej ilości sal. Oczywiście obowiązuje zachowanie dystansu, maseczki i dezynfekcja. Pandemia odcisnęła się nie tylko na samym przebiegu egzaminu ale i na przygotowaniu do niego. Uczniowie uczestniczyli w nauce zdalnej.

matura_2021 (2)_1.JPG

-Większość pracy spoczywała na nas. Nauka zdalna to nie jest to co nauka stacjonarna w szkole, gdzie można zapytać nauczyciela o pewne kwestie, czy popracować w grupach. Nasza pani z języka polskiego stawiała przede wszystkim na przybliżenie nam podstawowych lektur, wyjaśnieniu zagadnień, zachęcała by czytać lektury. Ja osobiście przeczytałam większość z nich - przyznaje absolwentka I LO im. ONZ w Biłgoraju, Izabela Szpyra.

matura_2021__1_.JPG

-Ja jestem bardziej umysłem ścisłym, więc matematyki się nie obawiam, matematyka to moja mocna strona - zaznacza absolwent klasy matematyczno - fizycznej, Michał Bondyra. Jak zanzacza rozwiązywał dużo zadań. -Przerobiłem kilka zbiorów zadań, to pozwoliło utrwalić wzory i działania matematyczne. Do całej matury przyłożyłem się solidnie, wierzę, że będzie dobrze - dodaje.

matura_2021__3_.JPG

Języka angielskiego nie obawia się z koli Grzegorza Pawłowskiego. -Angielski jest prosty, wystarczy ogarnąć trochę słówek i podstawy gramatyki. Poza tym korzystam z języka angielskiego na co dzień, czy to w internecie czy czytając opowiadania czy oglądając seriale. Do tego dochodzą gry. Więc jeśli chodzi o ten egzamin obaw nie mam - przyznaje.

Reklama.

Pierwsze trzy dni matur to egzaminy pisemne z języka polskiego, matematyki i języka angielskiego. Matury potrwają do 20 maja.

/bilgoraj.com.pl/

Tagi: matura 2021   oświata biłgoraj   egzamin dojrzałości   powiat biłgorajski

Zobacz także

Malujmy pastelami

Dodane: 2021-05-14 08:22 - Komentarze  (0)  czytane (39)

TAGI: mdk biłgoraj, konkurs plastyczny, maluj pastelami, oświata biłgorajKomentarze (2)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 3.239.56.184

igbo87 (2021-05-04 19:20:01)

Od ucznia wymagają nauczyciele Angielskiego matematyki Polskiego itd , czy dzisiaj jakiś nauczyciel zdałby te wszystkie przedmioty tak jak maturzyści ?

s (2021-05-04 19:12:36)

Nie ma szlachetnego Andrzeja? Mógł się sfotografować z pięknymi młodymi kobietami i nie tylko.

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


więcej

Kursy językowe

więcej

Kursy prawa jazdy

Studniówki w dobie pandemii

Przełom stycznia i lutego, a więc czas zimowych ferii i odpoczynku od nauki, był tradycyjnie czasem studniówek. Uczniowie ostatnich klas liceów i techników krokiem poloneza wchodzili w dorosłe życie i ostatni etap przygotowań do egzaminu podsumowującego ich naukę. Pandemia pokrzyżowała plany tegorocznych maturzystów. więcej»

więcej

Kursy i szkolenia

Ogłoszenia