Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Mali - wielcy Patrioci z Korczowa

Dodał: red Data: 2021-05-05 08:03:07 (czytane: 907)

W piątek 30 kwietnia br. odbył się wirtualny apel z okazji 1, 2 i 3 Maja – tj. świąt związanych z historią naszej Ojczyzny. Uroczystość przygotowali nasi najmłodsi ze szkolnych oddziałów przedszkolnych. Wraz z wychowawczyniami uczcili w podniosłym stylu patriotyczne święta.Zaprezentowali montaż słowno - muzyczny, w którym zawarte zostały wszystkie ważne wydarzenia dla nas Polaków i naszej Ojczyzny, która musiała przejść ciężką i bardzo krętą drogę do wolności. Mali artyści przedstawili ciekawe informacje na temat 1 maja - Święta Pracy oraz rocznicy przystąpienia Polski do Unii Europejskiej; 2 maja - Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej i 3 maja - Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja - pierwszej w Europie, a drugiej na świecie (po Stanach Zjednoczonych).

swieta_mojowe_dzieci.jpg

Wszyscy wykonawcy pięknie prezentowali się w strojach galowych, co nadało  akademii uroczysty charakter. Chórem wykonali patriotyczne utwory, które podkreśliły przekazywane wiadomości na temat naszej historii. Było to prawdziwe patriotyczne przeżycie i okazja, aby uświadomić dzieciom znaczenie słów Ojczyzna i Patriotyzm. Obchodziliśmy je w szczególny sposób – razem, a jednak osobno.

/Teresa Mazurek/

Reklama.

Tagi: korczów   oświata biłgoraj   święta majowe   przedszkolaki

Zobacz także

Uśmiechnięta buzia świata

Dodane: 2021-06-14 09:49 - Komentarze  (1)  czytane (510)

TAGI: konkurs plastyczny, dzień dziecka, mdk biłgoraj, uśniechnięta buzia świataKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 3.238.249.157

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


więcej

Kursy językowe

więcej

Kursy prawa jazdy

Studniówki w dobie pandemii

Przełom stycznia i lutego, a więc czas zimowych ferii i odpoczynku od nauki, był tradycyjnie czasem studniówek. Uczniowie ostatnich klas liceów i techników krokiem poloneza wchodzili w dorosłe życie i ostatni etap przygotowań do egzaminu podsumowującego ich naukę. Pandemia pokrzyżowała plany tegorocznych maturzystów. więcej»

więcej

Kursy i szkolenia

Ogłoszenia