Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Jesteśmy młodzi i o obywatelskość nam chodzi

Dodał: red Data: 2021-04-01 16:39:28 (czytane: 1526)

Biłgorajska Fundacja "Bliżej Pasji", wspólnie z gminą Biłgoraj realizuje projekt "Jesteśmy młodzi i o obywatelskość nam chodzi". Projekt współfinansowany jest z programu "Aktywni obywatele" Fundusz Krajowy, finansowany z funduszu EOG. Skierowany jest jest do młodych osób i ma na celu ich aktywizację w sprawy lokalne.

Usługi fotograficzne Foto-Mikado Marek Ziemichód
www.fotografiaslubnabilgoraj.pl,fotografia ślubna, fotograf ślubny, zdjęcia Biłgoraj, reportaż, fotografia portretowa, studyjna, fotomikado, Ziemichód, fotograf Lublin, zdjęcia plenerowe, fotograf na wesele, fotograf lubelskie, fotograf podkarpackie

ul. Narutowicza 88 a. 23-400, Biłgoraj

JP BUDOWNICTWO
www.jpbudownictwo.pl,termo-modernizacja, doceplanie biłgoraj, malowanie, tynkowanie, remonty, renowacje, ocieplanie, adaptacja, adaptacja poddasza, adaptacja piwnc, tynkowanie biłgoraj, malowanie biłgoraj, adaptacja biłgoraj, remont biłgoraj

ul. E Orzeszkowej 25. 23-400, BiłgorajProjektowe działania potrwają do kwietnia 2022 roku. -Projekt adresowany jest do młodzieży z terenów wiejskich. Do wspólnych działań zaprosiliśmy współpracujące od kilku lat z nami szkoły, m. in. ze Smólska, Soli, Korytkowa czy Bidaczowa, Bukowej i Dąbrowicy. Młodym ludziom zaproponowaliśmy bardzo ciekawe działania. W marcu rozpoczęły się warsztaty, podzielono na moduły tematyce, których motywem przewodnim jest obywatelskość - mówi wiceprezes Fundacji Bliżej Pasji i koordynator projektu, Monika Dominik.

monika_dominik.JPG

Chodzi o to, by pokazać młodym ludziom czym jest współdecydowanie, jak mogą w swych miejscowościach decydować budżecie, funduszach sołeckich, o tym co można ciekawego zrobić, jak urządzić skwerek czy plac zabaw. Jakie ciekawe inicjatyw można przedsięwziąć w miejscu swego zamieszkania czy w szkole. -Chcemy pokazać jak działa samorząd ten szkolny ale i ten gminny, jakie uprawnienia maja obywatele, na czym polega partycypacja w sprawowaniu władzy. W końcu jak realizować własne inicjatywy i pomysły, których młodzież mnóstwo - dodaje Monika Dominik. Chodzi także o pokazanie jak pomysłami i inicjatywami zainteresowań innych i jak je przeforsować w rozmowie np. z dyrektorem szkoły.

Reklama.

Na udział w projekcie zgodę wyrazili sami uczniowie jak i ich rodzice i opiekuni oraz przedstawiciele placówek oświatowych. Obecnie z racji pandemii i wprowadzonych obostrzeń, projektowe działania odbywają się on-line i mają charakter szkoleniowy, konsultacyjny i warsztatowy. Organizatorzy zapewniają, że gdy tylko pozwoli na to sytuacja i przepisy prawa, odbędą się też konkretne działania w przestrzeni realnej.

-Chcemy skatalizować i jeszcze bardziej pobudzić kreatywność młodych ludzi. Chcemy także by wyszli z pewnych schematów, w które wpisuje nas wszystkich obecna rzeczywistość, czyli zdalnych lekcji, kontaktów on-line. Myślimy, że to będzie ciekawe dla nich i korzystne dla społeczności lokalnych - zaznaczają przedstawiciele Fundacji "Bliżej Pasji".

/bilgoraj.com.pl/

Tagi: monika dominik   fundacja bliżej pasji   gmina biłgoraj   jesteśmy młodzi i o obywatelskość nam chodzi

Zobacz także

Zespół Szkół Budowlanych Ogólnokształcących zaprasza absolwentów klas ósmych do kontynuacji nauki w swych murach

Dodane: 2021-05-08 20:21 - Komentarze  (0)  czytane (360)

TAGI: zsbio biłgoraj, oferta, oświata biłgoraj, budowlanka biłgorajKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 3.234.245.72

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


więcej

Kursy językowe

więcej

Kursy prawa jazdy

Studniówki w dobie pandemii

Przełom stycznia i lutego, a więc czas zimowych ferii i odpoczynku od nauki, był tradycyjnie czasem studniówek. Uczniowie ostatnich klas liceów i techników krokiem poloneza wchodzili w dorosłe życie i ostatni etap przygotowań do egzaminu podsumowującego ich naukę. Pandemia pokrzyżowała plany tegorocznych maturzystów. więcej»

więcej

Kursy i szkolenia

Ogłoszenia