Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Jest decyzja Sądu w sprawie upadłości Arion Szpitale Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie

Dodał: red Data: 2021-05-05 09:25:46 (czytane: 2809)

Sąd Rejonowy Lublin Wschód w Lublinie z siedzibą w Świdniku, IX Wydział Gospodarczy dla spraw Upadłościowych i Restrukturyzacyjnych, postanowieniem z dnia 21 kwietnia 2021 roku, ogłosił upadłość Arion Szpitale Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ze skutkiem na dzień 12 marca 2018 roku. Postanowienie jest nieprawomocne.

Kancelaria Doradztwa Podatkowego BIURGAW Jan Gawda
www.biurgaw.ns24.net,Biuro rachunkowe, Jan Gawda, Biurgaw, rozliczenia, księgi podatkowe, biłgoraj, księgowy, księgowy biłgoraj,

Ul. Komorowskiego 3 /pokój 113 i 115/ I piętro. 23-400, Biłgorajsad_arion_szpitale.JPG

-Postanowienie sądu rejonowego w sprawie ogłoszenia upadłości Arion Szpitale Sp. z o.o. ma bardzo ważne znaczenie. Otwiera nam bowiem drogę do kolejnych działań związanych z przywróceniem szpitala, jako placówki samorządowej. Liczę teraz na szybkie i zgodne z prawem działania syndyka masy upadłości, co w konsekwencji umożliwi nam podjęcie konkretnych działań skutkujących przejęciem i utworzeniem szpitala powiatowego - podkreśla starosta biłgorajski, Andrzej Szarlip.

/bilgoraj.com.pl/

Reklama.

Tagi: powiat biłgorajski   upadłość spółki arion szpiatale   szpital biłgoraj   sąd

Zobacz także

Jakie ubezpieczenie wybrać na wyjazd w polskie góry?

Dodane: 2021-06-15 14:41 - Komentarze  (0)  czytane (78)

TAGI: ubezpieczenie, wyjazd w góry, ubezpieczenie on, zdrowie i urodaKomentarze (22)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 3.238.249.157

Andrzej (2021-05-05 19:42:58)

Trzech prezesów złoży odwołanie i sprawa pociągnie się następne dwa lata

(2021-05-05 19:38:26)

Otóż Unia Europejska nie wyczaruje tych pieniędzy z Brukselskiego kapelusza, ona w jawny sposób pożyczy je na kredyt od, no nie zgadniecie, od kogo… Od banków! Zatem Europa zadłuży się u banksterów, którzy będą drukować pieniądze (swoją drogą, na jakiej podstawie?) a Europejczycy będą je spłacać tym basksterskim cwaniakom wraz z odsetkami! Tak przedstawia się źródło finansowania Funduszu Odbudowy Unii Europejskiej. Pięknie prawda?

Ale nawet to można byłoby przemilczeć, ponieważ Polska w jakimś stopniu rzeczywiście nadal by zyskiwała, jednak pojawia się kolejne „ALE”. Otóż pieniądze z tego funduszu odbudowy, ich wypłacanie, będzie uzależnione od poziomu „praworządności” w danym kraju wspólnoty. Zależność jest prosta: nie ma praworządności to i nie ma kasy z Unii europejskiej. Polska w Brukseli jest znienawidzona i okrzyknięta krajem najmniej praworządnym, zatem pieniądze z funduszu odbudowy z pewnością będą blokowane.

To oznacza, że najprawdopodobniej nie otrzymamy nic, a jeżeli już cokolwiek otrzymamy to przysłowiowe ochłapy. W zamian zgadzamy się jako Polska na uwspólnotowienie długu Unii Europejskiej, co nie jako przekształca Unię Europejską w Państwo Federalne. Dodatkowo Unia Europejska zyskuje możliwość nakładania na kraje członkowskie różnego rodzaju podatków! Do tej pory na Polaków tylko rząd Polski mógł nakładać podatki, teraz dzięki decyzji PiSu i post komunistów z Lewicy to się zmienia. A to bardzo niepokojąca sytuacja.globalne archiwum pl

(2021-05-05 19:30:10)

Magiczne zaklęcia padają ze wszystkich stron sceny politycznej i jak zwykle każdy wygrał i każdy przegrał, w zależności od tego: „kto mówi misiu”. Tymczasem głosowanie związane z zadłużaniem Polski na 770 miliardów dobitnie ujawniło całą marność polskiej polityki i poza dwoma partiami nikt i nic w tym kotle nie wygrał, a Polska to już na pewno. Jedyne partie, które zachowały się racjonalnie z punktu widzenia ich własnych interesów, to „Lewica” i „Solidarna Polska”. Pierwsza formacja konsekwentnie buduje swoją pozycję na jedności z europejskim marksizmem firmowanym przez Brukselę, dlatego ich głosowanie nad zadłużeniem Polski i oddaniem wpływów Brukseli w ogóle nie dziwi. „Solidarna Polska” z kolei zachowała się dokładnie tak, jak zachowuje się cały czas i jak zachowywał się PiS przez krótki czas, czyli sceptycznie wobec Brukseli i z nastawieniem na obronę narodowego interesu.

Cała reszta wzięła udział w Politycznej szopce, łącznie z PSL, które należałoby uznać za kompletnie pogubione, gdyby nie KO i groteskowa postać Borysa Budki. Przyjrzyjmy się tej żałości po kolei, rozbrajając przy okazji wszystkie mniej lub bardziej zabawne hasełka bojowe poszczególnych formacji. Zacznę od „genialnej strategii”, wiadomo klasyce należy się pierwszeństwo. „Prawi” w swoim stylu pieją z zachwytu nad geniuszem Kaczyńskiego, który miał rozegrać opozycję i nie chcą zauważyć, że przy okazji rozegrał koalicję. Ziobro nie tylko postawił na swoim, ale jeszcze ostentacyjnie zlekceważył premiera, czyli swojego przełożonego. Nie koniec „genialnej” rozgrywki, bo przecież „Zjednoczona Prawica” przegrała głosowanie i tylko dzięki głosom „Lewicy” udało się przepchnąć ten szkodliwy dla polski projekt. Dla obozu rządzącego nie ma nic gorszego niż pokazanie braku większości sejmowej zdolnej do realnego sprawowania władzy, a gdy dodatkowo dzieje się to zaraz po 123 podpisaniu umowy koalicyjnej, obrazek jest jeszcze bardziej uderzający. PiS przeforsował projekt będący zaprzeczeniem ideowej deklaracji partii, w tym celu dogadał się z największymi przeciwnikami ideologicznymi, by na końcu za skredytowane srebrniki oddać kolejną część polskiej suwerenności brukselskim marksistom. Tyle genialnej strategii.
Reklama

Jeśli chodzi o KO i Budkę, to właściwie szkoda strzępić klawiaturę, jest to zdecydowanie największa przegrana i przy okazji ośmieszona formacja, jednak to nie efekt geniuszu Kaczyńskiego, tylko mierności Budki. Równie dobrze o wielkim zwycięstwie nad przeciwnikiem, może krzyczeć 120 kg osiłek, który dał klapsa przedszkolakowi. Budka przegrał ze swoją głupotą, nie z geniuszem Kaczyńskiego. W efekcie w PO się gotuje i pewnie dojdzie do następnego przetasowania, ale o tym, że PO zostanie zatopiona można zapomnieć. Wyjdzie z tego „nowa kadra” albo jakiś nowy szyld w najgorszym razie, ale politycy i wyborcy pozostaną ci sami. Na całym zamieszaniu bez dwóch zdań skorzystał teoretycznie nieobecny Hołownia i to też fakt uciszający buńczuczne okrzyki: „Kaczyński rozegrał opozycję”. Traktowanie opozycji jako całość, podczas gdy oni sami się tak nie traktują, to polityczna głupota. Nic się nie zmieniło, poza jednym. W tej chwili na pewno jest więcej elektoratu anty–PiS, niż PiS, co oznacza, że ci wyborcy rozejdą się w rożnych kierunkach od Konfederacji po „Lewicę”.

O ile PO całkowicie osłabnie, to jej miejsce zajmie Hołownia. Niemal na pewno Gowin dołączy do PSL, natomiast „Solidarna Polska” będzie grać o swoje i próg wyborczy prawdopodobnie przekroczy. Jak widać, PiS jest w tym układzie oskubany ze wszystkich stron i tyle „genialnej strategii”. Oczywiście najbardziej smutne jest to, że Kaczyński niepoliczalny raz poniósł porażkę kadrową i jego najnowsze odkrycie Morawiecki prowadzi Polskę na dno w tempie szybszym od Tuska. W te bajki, że Polska przeszłą suchą stopą przez „pandemię” i po roku nicnierobienia w całych branżach, mamy genialne wyniki gospodarcze, wierzą tylko potłuczeni. Wystarczy spojrzeć na twarde dane, na przykład dług publiczny, gdzie jest ponad bilionowa dziura i tajemnica „sukcesu” się rozwiązuje, ale to już temat na oddzielny felieton.matkakurka

(2021-05-05 19:19:52)


Jakie to jest żenujące. Morawiecki chce odkupić szczepionki, z których Dania zrezygnowała przez zakrzepy

Premier Mateusz Morawiecki napisał we wtorek list do premier Danii Mette Frederiksen, w którym złożył propozycję odkupienia niewykorzystanych przez Danię szczepionek firmy Johnson&Johnson przeciw COVID-19 – wynika z informacji portalu polsatnews.pl. Wczoraj informowaliśmy o tym, że Dania wyklucza ten preparat z programu szczepień w związku z przypadkami zakrzepów potencjalnie z nim związanych.

Polsat News miał dotrzeć do krótkiego listu premiera, datowanego na 4 maja. Szef rządu przypomina w nim, że jesteśmy w „kluczowym momencie walki z pandemią”, a Dania i Polska „od lat współpracują na szczeblu politycznym, gospodarczym, naukowym i kulturalnym”.

„Również trudny czas pandemii umocnił nasze więzi” – miał stwierdzić Morawiecki. Podkreślił przy tym, że „w Polsce ogromną wagę przykładamy do programu szczepień”.

(2021-05-05 19:10:31)

W rozmowie z „Dziennikiem Gazetą Prawną” wiceminister rozwoju, pracy i technologii Olga Semeniuk przyznała, że liczy na szerszą współpracę z Lewicą. Wiceszefowa resortu odniosła się także do tzw. Nowego Ładu, który być może w końcu ujrzy światło dzienne. Przyznała, że rząd chce sfinansować swoje pomysły z kieszeni tych Polaków, którzy jeszcze coś w nich mają. Ujawniła też, że rząd ma stworzyć pakiety „proinwestycyjne”, których odbiorcami mają być również zagraniczne firmy.

Semeniuk pytano m.in. o programy ratujące gospodarkę i otwarcie niektórych branż. – Programy ratunkowe na ten moment powoli wygaszamy. Natomiast coraz bardziej będziemy stawiać na pakiety proinwestycyjne i różnego rodzaju ulgi, chociażby dla sektora MSP, związane z funkcjonowaniem Polskiej Strefy Inwestycji – powiedziała Semeniuk.

Jak wyjaśniła, znajdują się tam instrumenty wsparcia oparte na kryteriach ilościowych i jakościowych. Mają one zachęcić polskich i zagranicznych przedsiębiorców do inwestowania na terenie Polskiej Strefy Inwestycji.
Reklama

Dopytywana o jakie instrumenty chodzi odpowiedziała, że prezentacja Nowego Ładu nastąpi jeszcze w tym miesiącu. Początkowo rząd miał przedstawić ten plan 20 marca.

– Z punktu widzenia resortu rozwoju dostrzegam tu dwa istotne obszary. Pierwszy to inwestycje krajowe i zagraniczne. Chcemy zachęcić inwestorów zagranicznych, a może też powoli zmuszać do tego, aby jeszcze szerzej i szybciej angażowali się w zakładanie nowych przedsiębiorstw w Polsce – dodała.
Ścisła współpraca lewicy z Lewicą

Semeniuk była też pytana, czy Lewica „pomoże” we wprowadzeniu nowych instrumentów. Padło także pytanie, czy porozumienie z Lewicą w sprawie KPO to początek szerszej współpracy w sprawie rozwiązań zawartych w Nowym Ładzie. – Myślę, że KPO to nie jest ostatnie słowo ze strony Lewicy, ale początek współpracy również – o czym mówiłam już wcześniej – w kontekście naszych projektów socjalnych i ekologicznych – wyznała Semeniuk.
Semeniuk jak Patkowski

Wiceminister wskazała też, że w związku z pandemią niektóre sektory prawdopodobnie będą musiały się przebranżowić. Nie jest to pomysł oryginalny. Wcześniej to cudowne remedium na lockdown postulował wiceminister finansów Piotr Patkowski. Pytana o środki, które miałyby pomóc w przebranżowieniu, powiedziała, że „tu nie chodzi tylko o pieniądze”.

– Dzisiaj problemem może być także zmiana naszych zachowań. Pytanie też, które branże odbudują się po pandemii, a w które rząd powinien ingerować, aby pobudzić popyt. Tu jest dużo pomysłów. Jednym z najpopularniejszych jest bon, ale on nie rozwiąże wszystkich problemów polskiego biznesu. Dużą rolę w odbudowie gospodarki będzie odgrywał KPO, ale pomimo ogromnych pieniędzy, jakie już niedługo trafią na nasz rynek, ten proces potrwa nie miesiące, lecz lata – wskazała.
Bogatsi Polacy mają się „podzielić” z państwem

Semeniuk odniosła się także do nowych podatków w Nowym Ładzie. Przyznała, że rząd chce zdzierać z „tych, którzy zarabiają dużo”.

– Mamy świadomość, że są takie grupy społeczne – np. zarabiający płacę minimalną, seniorzy czy niepełnosprawni – których nie stać na dopłacanie do budżetu państwa. Ale są też i tacy, którzy zarabiają dużo i mogą się tymi pieniędzmi podzielić z państwem. W zamian mieliby np. dostęp do różnego rodzaju ulg – powiedziała.

Źródło: DGP

dz (2021-05-05 18:38:37)

Będą stołki do obsadzenia w szpitalu dla posłanki i starosty.

Andrzej (2021-05-05 17:32:31)

Upadłość spółki i jej majątek to jedno. Ważniejszy jest majątek przekazany przez powiat w dzierżawę. Kiedyś pisano że coś zaginęło , syndyk mówił że wszystko jest. Wypadałoby powiedzieć co jest i w jakim stanie i czy czegoś brakuje ?

do poniżej (2021-05-05 15:07:37)

Ile wazeliny wykupiłeś ?

Obserwator (2021-05-05 13:10:32)

Ha ha ha komuś tu żal dupę ściska.

piotr (2021-05-05 12:17:10)

Pan Starosta ma całkowitą rację, Syndyk musi postąpić zgodnie z prawem (upadłościowym). Musi zbyć wszystkie składniki majątku spółki (bardzo dużo sprzętu medycznego, który została zakupiony w trakcie trwania umowy - naprawdę jest tego dużo), a środki pochodzące z tej sprzedaży przeznaczyć na spłatę zobowiązań. Mając na uwadze kiedy została zawarta umowa z Arionem, w szpitalu zostanie tylko sprzęt zakupiony przed tą datą. Jeżeli stanie się inaczej Syndyk złamie prawo.

do obserwator (2021-05-05 11:44:22)

Uważaj abyś się językiem nie zadławił bo tak pięknie piejesz pochwały.

Dr Martens (2021-05-05 11:32:01)

Boje się, że lepiej już było.

Jarząbek (2021-05-05 11:22:43)

To sąd ogłosił upadłość spółki, nie starosta. Więc spokojnie z tymi pochwałami.

Obserwator (2021-05-05 11:04:03)

Można można drogi wyremontowane, szkoły również czas na szpital i to w tak niedługim czasie.jednak obietnice wyborcze wcielił starosta w życie.
Nie to co niektórzy zakończyli kampanię na haśle jestem stąd 🤣🤣🤣

do Prawnika i Mac (2021-05-05 10:57:17)

Prawnik ma tu w całości rację. Umowa dzierżawy to jedno, a kontrakt z NFZ to zupełnie inna sprawa.

chłop pańszczyźniany (2021-05-05 10:50:15)

czy tak czy siak - wreszcie wyj...li tych "biznesmenóew"

mieszkaniec (2021-05-05 10:47:34)

Czy ta umowa dzierżawy jest gdzieś dostępna, kto ją podpisał.

Prawnik do mac (2021-05-05 10:39:11)

Ok ale jest jeszcze kontrakt z NFZ na świadczenia medyczne. Poza tym zalezy co jest w umowie dzierzawy wątpie zeby byl zapis który mówi ze mozna ot tak rozwiązac umowę. Muszę byc raczej spelnione konkretne przeslanki.

Mac (2021-05-05 10:22:45)

Dzierżawa majątku nie ma nic wspólnego z prawem upadłościowym. Właścicielem majątku budynków jest starostwo i w każdej chwili masz prawo wypowiedzieć umowę dzierżawy swojego majątku.

do mac (2021-05-05 10:19:57)

Żeby to zrozumieć trzeba zapoznać się z prawem upadłościowym.

Mac (2021-05-05 10:16:28)

Pan starosta już jest ponad 2 lata na stołku. Można było wypowiedzieć umowę dzierżawy Arionowi i przejąć szpital. Po co było tyle czekać na upadłość ?

(2021-05-05 09:34:59)

Dobra wiadomość, szpital zostanie odebrany Arionowi.

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Telewizja

Polonez na 80 par na placu za biłgorajskim ratuszem

Boże Ciało

Koncert akordeonowy w Soli

Miliony złotych w uśpionych bonach turystycznych

Punkty Szczepień Powszechnych działają w Biłgoraju

W Tarnogrodzie ruszył Punkt Szczepień Powszechnych

Konkursy

Zobacz więcej Dodaj

Promocje

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Koronawirus. Podsumowanie zakażeń w maju

Rozpoczyna się miesiąc maj, to już kolejny miesiąc kiedy zmagamy się z epidemią Covid-19. Będziemy specjalnie dla Państwa publikować...