Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Goniec Łukowski ma 20 lat (FOTO)

Dodał: red Data: 2021-03-31 20:20:19 (czytane: 1091)

W kwietniu br. biuletyn Gminnego Ośrodka Kultury w Łukowej skończy 20 lat! Przez ten czas wydanych zostało 117 numerów. “Goniec Łukowej” w 2001 roku był pierwszym pismem wiejskim redagowanym w powiecie biłgorajskim. Początkowo jako dwutygodnik liczył do 10 stron. Później rozszerzył swą objętość do ponad 30 stron i ukazuje się kilka razy w roku - zaznacza dyrektor GOK w Łukowej, Wiesława Kubów.

Kancelaria Doradztwa Podatkowego BIURGAW Jan Gawda
www.biurgaw.ns24.net,Biuro rachunkowe, Jan Gawda, Biurgaw, rozliczenia, księgi podatkowe, biłgoraj, księgowy, księgowy biłgoraj,

Ul. Komorowskiego 3 /pokój 113 i 115/ I piętro. 23-400, BiłgorajJego podstawowym zadaniem od pierwszego numeru było podtrzymywanie tożsamości historycznej, kulturowej i religijnej mieszkańców Gminy Łukowa. -Z dobrych wzorów naszej przeszłości, zwłaszcza tych nieszczędzących krwi w obronie dla naszej Ojczyzny czerpane są życiodajne soki. Na tym budować chcemy przyszłość, ubogacając ją o nasz wkład, naszą mądrość i miłość. Co roku ukazuje się wydanie specjalne biuletynu z okazji rocznicowych uroczystości w Osuchach, które cieszy się ogromną popularnością. Przez wiele lat wśród redaktorów tego wydania specjalnego „Gońca Łukowej” był m.in. śp. prof. Jerzy Markiewicz. Obecnie piszą na jego łamach inni cenieni historycy i regionaliści prezentując ważne informacje o bitwie osuchowskiej i jej uczestnikach - dodaje dyrektor Kubów.

goniec_lukowski.JPG

Redaktorami odpowiedzialnymi za pozyskanie i prezentację treści do wszystkich numerów byli i są pracownicy GOK i biblioteki z panią dyrektor na czele. Autorzy tekstów to bardzo często sami mieszkańcy Łukowej i okolic dzielący się swoimi wspomnieniami z czasów wojny lub ciężkich czasów powojennych. Chętnie włączają się w redagowanie pisma rodacy zamieszkujący niekiedy najdalsze zakątki Polski, którzy prezentują nieznane ciekawe informacje o Łukowej. W „Gońcu” oprócz historii są wartościowe informacje przyrodnicze i ekologiczne oraz prawne. Można dowiedzieć się czym żyje gmina i parafia. Dla dzieci i młodzieży to kompendium wiedzy o regionie i możliwość promocji swoich osiągnięć artystycznych.

-W jubileuszowym numerze zamieszone zostały konkursy dla dzieci na dawną skrzynie weselną i dla wszystkich czytelników ze znajomości gwary łukowskiej i chmieleckiej. Elektroniczna wersja „Gońca” na stronie lukowa.pl znacznie rozszerzyła zasięg odbiorców, którzy dziękują i cieszą się każdym wydaniem. Jak widać jest to biuletyn z perspektywy czasu dalej potrzebny i oczekiwany przez miejscowych oraz gości, głównie jako ogromne źródło wiedzy o życiu kulturowym wsi gminy Łukowa - podreśla dyrektor łukowskiego GOK-u. Redakcji zależy, by każde następne wydanie było bogatsze i piękniejsze, ale przede wszystkim pogłębiało umiłowanie swojej Małej Ojczyzny.

/red./

Zdjęć w galerii: 15

Tagi: goniec łukowski ma 20 lat   gok łukowa   gmina łukowa   powiat biłgorajski

Zobacz także

Zespół Szkół Budowlanych Ogólnokształcących zaprasza absolwentów klas ósmych do kontynuacji nauki w swych murach

Dodane: 2021-05-08 20:21 - Komentarze  (0)  czytane (361)

TAGI: zsbio biłgoraj, oferta, oświata biłgoraj, budowlanka biłgorajKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 3.234.245.72

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


więcej

Kursy językowe

więcej

Kursy prawa jazdy

Studniówki w dobie pandemii

Przełom stycznia i lutego, a więc czas zimowych ferii i odpoczynku od nauki, był tradycyjnie czasem studniówek. Uczniowie ostatnich klas liceów i techników krokiem poloneza wchodzili w dorosłe życie i ostatni etap przygotowań do egzaminu podsumowującego ich naukę. Pandemia pokrzyżowała plany tegorocznych maturzystów. więcej»

więcej

Kursy i szkolenia

Ogłoszenia