Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Gmina Biłgoraj pozyskała 2 mln zł dotacji na projekt gospodarki wodno - ściekowej

Dodał: red Data: 2021-05-11 15:29:13 (czytane: 1551)

Marszałek Jarosław Stawiarski oraz członek zarządu Zdzisław Szwed wręczyli dziś 11 umów o przyznanie pomocy finansowej na realizację operacji typu „gospodarka wodno-ściekowa” w ramach PROW na lata 2014 - 2020. 2 mln zł - czyli maksymalne wsparcie, otrzymała gmina Biłgoraj. Umowę podpisał wójt Wiesław Różyński.

Biuro Geodezyjne s.c. A. Myszkowiak, J. Piechota
www.biuro-geodezyjne.com.pl,geodezja, biuro geodezyjne, dom, Biłgoraj, pomiary, pomiary geodezyjne, grunty, doradztwo, mapy geodezyjne, rozgraniczanie nieruchomości,

Plac Wolności 8. 23-400, Biłgoraj

Kancelaria Doradztwa Podatkowego BIURGAW Jan Gawda
www.biurgaw.ns24.net,Biuro rachunkowe, Jan Gawda, Biurgaw, rozliczenia, księgi podatkowe, biłgoraj, księgowy, księgowy biłgoraj,

Ul. Komorowskiego 3 /pokój 113 i 115/ I piętro. 23-400, BiłgorajŁączna wartość przyznanej dziś pomocy (w drugim naborze) to ponad 9 mln zł. Warto przypomnieć, że do tej pory w ramach II naboru podpisano 97 umów o przyznanie pomocy finansowej o wartości ponad 90 mln zł. Podpisana dziś przez wójta gminy Biłgoraj umowa dotyczy budowy kanalizacji sanitarnej w miejscowościach Edwardów i Brodziaki oraz budowy przydomowej oczyszczalni ścieków w miejscowości Edwardów, dofinansowanej kwotą 2 mln zł.

gmina_bilgoraj_dotacja_wodociagi.jpg

-Dodatkowe środki, które otrzymaliśmy, pozwoliły dofinansować wszystkie projekty z listy rankingowej w ramach konkursu. Cieszę się, bo to oznacza, że każda zainteresowana gmina zrealizuje planowaną inwestycję - mówił Zdzisław Szwed Członek Zarządu Województwa Lubelskiego. Gminy oraz podległe im spółki mogły liczyć na kwotę pomocy w wysokości do 2 mln zł. Program skierowany był do gmin wiejskich i miejskich z wyłączeniem miejscowości liczących powyżej 5 tys. mieszkańców.

Reklama.

Ze wsparcia można finansować budowę, przebudowę lub wyposażenie obiektów budowlanych służących do zaopatrzenia w wodę i odprowadzania ścieków oraz na zakup i montaż urządzeń kanalizacyjnych i wodociągowych. Zakres robót planowanych w gminie Biłgoraj, ramach inwestycji obejmie budowę systemu kanalizacji zbiorczej dla ścieków komunalnych na odcinku około 10 km oraz przydomowej biologicznej oczyszczalni ścieków. Termin zakończenia realizacji zadania ustalono na grudzień 2022 roku.

/red./
Foto: Piotr Wójcik/UMWL

Tagi: dotacja   gmina biłgoraj   inwestycje gospodarka wojdno - ściekowa   wodociągi

Zobacz także

WarszTaty dla ojców

Dodane: 2021-06-12 12:25 - Komentarze  (1)  czytane (1464)

TAGI: warsztaty dla ojców, biłgoraj, tata.net, odpowiedzialne ojcostwoKomentarze (13)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 3.238.249.157

(2021-05-13 11:50:25)

Dobrze, że gmina Biłgoraj pozyskała środki. Bardzo dobrze, że PiS wprowadził 500 plus, czyli wsparcie w wychowywaniu dzieci, wiele krajów świata wspomaga rodziny posiadające dzieci. Bardzo dobrze, że emeryci otrzymują trzynastą emeryturę, wielu dzięki temu może wykupić lekarstwa i wydać na inne niezbędne potrzeby. Cieszy zapowiedź czternastej emerytury dla emerytów, któryś świadczenia nie są wysokie, a ceny środków do życia rosną. Tak plus dla PiS za sprawy socjalne. Natomiast zaistniał błąd polegający na tym, że m.in. Biłgoraj zlekceważono, (zatem i wyborców z tego miasta , których wielu głosowało na PiS ) - nie przyznając miastu dotacji na inwestycje lokalne. Działanie tego rodzaju na złość burmistrzowi bo on nie z Pis, w konsekwencji uderza w potrzeby inwestycyjne ważne dla wyborców PiS. Takich błędów być nie powinno, czas to naprawić.

Logan (2021-05-13 11:25:43)

Czyli Morawiecki z Sasinem zmarnowali program ściekowy dla 38 gmin, przez swoją arogancję i głupotę wyborów korespondencyjnych. Ciekawe czy bekną za to.....

Mieszkaniec (2021-05-12 23:06:37)

Burmistrz powinien brac przykład z wójta Różynskiego a nie w TVN płakać bo tylko my na tym tracimy.

do poniżej (2021-05-12 10:57:43)

To chciałem nieukowi ,,Biłgoraj,, - wyjaśnić bo on tego nie doczytał, ale się nie odezwał choć miałem mu to wyjaśnić podobnie jak Ty.

Observer (2021-05-12 10:24:54)

Ludzie, człowieki! Czytajcie ze zrozumieniem! Jest gmina miejska Biłgoraj i gmina wiejska Biłoraj! Pieniądze dostał wóit Wiesław a nie Burmustrz Janusz! Trochę elementarnej wiedzy zanim zamierzacie kogoś obrażać. I można pod swoim komentarzem napisać - przepraszam jestem niedouczonym propagatorem ideii partii politycznej (nazwa wiadomej partii mszczącej się na mieście i mieszkancach Biłgoraja) Miłego dnia również wyborcom partii, która zapomniała o Waszych wcale niemało licznych głosach i pokazała Wam figę z makiem. A w bo Wasze dzieci nie chodzą do "jedynki", nie mieszkacie na Narutowicza itd.

do Choinka (2021-05-12 09:54:40)

Zniknij nieudaczniku z tego forum.

(2021-05-12 08:17:35)

Oczywiście, że Rosłan miał rację wytykając zło jakiego ludzie PiS dopuścili się wobec Biłgoraja . Skandaliczne zachowanie tych, którzy nie przyznali dotacji oraz posłanki i radnych , którzy popierają fakt, że Biłgoraj nie otrzymał dotacji mimo poprawnych wniosków .Zapomnieli,że po to zostali wybrani aby naszemu miastu jak najlepiej służyć. Jak widać to towarzystwo nie zasługuje na głosy wyborców.

(2021-05-12 08:06:23)

Choinka - swoją agresją nie zamaskujesz faktu, że Biłgoraj zlekceważono, choć wnioski zawsze były poprawie sporządzone. Żałujemy, że jako mieszkańcy tego miasta głosowaliśmy na ludzi z PiS, a teraz ta władza pokazała nam środkowy palec ignorując nasze potrzeby z puli funduszu na samorządy. Szkoła nr 1 tego wam nie zapomni , ani wyborcy Biłgoraja. To nie tylko burmistrzowi zrobiliście na złość, ale nam, waszym wyborcom. Nie chcemy takiej posłanki ani tych radnych, którzy poparli omijanie Biłgoraja w przyznawaniu dotacji. Obowiązkiem burmistrza jest zabieganie o dotacje dla miasta jak też o skandalicznym ignorowaniu Biłgoraja w tej materii.

Choinka (2021-05-12 06:55:24)

Ciekawe na co teraz burmistrz będzie się zalił. Nieudolności pisem nie da się już tłumaczyc.

do Biłgoraj (2021-05-11 20:52:53)

Czy potrafisz przeczytać ze zrozumieniem ten artykuł. Jak zrozumiesz to się odezwij. Jak nie to ci wytłumaczę.

do Biłgoraj (2021-05-11 20:48:21)

zmienić to sobie możesz z nogawki lewej do prawej i bądź szczęśliwy. Jaki ty Biłgoraj ?

(2021-05-11 19:40:34)

Dowodem, na to że burmistrz się myli - niech będzie przyznanie pokaźnych dotacji dla Biłgoraja.

Bilgoraj (2021-05-11 18:02:24)

To wedlug tego co Rosłan mówił w tvn to wójt Różynski jest z PISu? A moze to problem w burmistrzu ze nie potrafi pieniędzy do Biłgoraja ściągnąć? Pora na zmiany

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


więcej

Meble, kuchnie, zabudowy

ZPHU FOREST - sklepbrw.pl

ul. Gen. T. Bora Komorowskiego 23, 23-400 Biłgoraj

więcej

Usługi budowlane i remontowe

JP BUDOWNICTWO

ul. E Orzeszkowej 25, 23-400 Biłgoraj

P.W. EKO-SYSTEM - JAN LESIAK

Szozdy 11, 23-407 Tereszpol

F.H.U. DETIM S.C. Zdzisław Hułas, Bożena Hułas

Aleksandrów 710a, 23-408 Aleksandrów

więcej

Zarezerwuj nocleg

Konkursy

bilgoraj.com.pl poleca

Klaruje się koncepcja rozbudowy i modernizacji szpitala powiatowego w Biłgoraju

W Starostwie Powiatowym w Biłgoraju odbyło się kolejne spotkanie...

Dzień Polskiego Folkloru (FOTO)

Dzień Polskiego Folkloru to podroż po różnych regionach i zakątkach...

Wsparcie gmin popegeerowskich. Są wyniki naboru wniosków na środki z RFIL

Gminy, w których funkcjonowały zlikwidowane państwowe przedsiębiorstwa...

Odpowiedź Zarządu Spółki Arion Szpitale na list otwarty wiceministra Marcina Romanowskiego

Odpowiedź Zarządu Spółki Arion Szpitale na list otwarty wiceministra...

Pochówek dzieci utraconych

Dziś po raz pierwszy w Biłgoraju odbył się pochówek dzieci utraconych....

Jak dbać o włosy przetłuszczające się?

Masz włosy tłuste, które się świecą i pokryte są tłustą warstwą...

Ogłoszenia