Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Geocaching, czyli okazja by aktywnie i na świeżym powietrzu spędzić czas z rodziną i przyjaciółmi

Dodał: red Data: 2021-05-03 11:43:14 (czytane: 794)

Nadleśnictwo Biłgoraj zaprasza wszystkich miłośników lasu i pieszych wędrówek na geocaching. Na przełomie kwietnia i maja br., otwarta została nowa trasa ścieżki geocaching w okolicy ścieżki edukacyjnej na terenie Leśnictwa Bojary – wzdłuż zbiornika retencyjnego oraz w pobliżu szkółki leśnej.

Biuro Geodezyjne s.c. A. Myszkowiak, J. Piechota
www.biuro-geodezyjne.com.pl,geodezja, biuro geodezyjne, dom, Biłgoraj, pomiary, pomiary geodezyjne, grunty, doradztwo, mapy geodezyjne, rozgraniczanie nieruchomości,

Plac Wolności 8. 23-400, BiłgorajReklama.

Ścieżka składa się z 11 skrzynek, w których zostały umieszczone gadżety. Dodatkowo w jednej z nich są certyfikaty znalazcy. Żeby zdobyć geościeżkę, trzeba odnaleźć minimum 10 skrzynek. Cała trasa ścieżki tworzy pętlę. Poszukiwania rozpoczynamy od w okolicach parkingu leśnego przy mostku na rzece Osa, gdzie znajduje się skrzynka "Bojary 1 - OP9CLJ ", a następnie idziemy ścieżką, zdobywając kolejno następne numery skrzynek. Większość skrzynek to niewielkie pojemniki ukryte nad ziemią oraz zamaskowane w lesie.

W trakcie pokonywania ścieżki dowiedzieć się można sporo ciekawostek ze świata przyrody oraz na temat funkcjonowania gospodarki leśnej. Na ścieżce znajdują się kolejno skrytki „Bojary”:
1 - ptasi zegar, początek ścieżki,
2 - karmowisko zwierzyny leśnej,
3 - zbiornik retencyjny,
4 - podszyt i podrost,
5 - plantacja choinkowa,
6 - ścieżka biegowa,
7 - murszejące drzewo,
8 - schronisko dla nietoperzy,
9 - szkółka leśna,
10 - wypalanie traw,
11 - oddziały leśne.

geocaching_nadlesnictwo_bilgoraj.jpg

Jak grać?
Kolejno klikamy w nazwę skrzynki, aby rozwinąć jej opis, lokalizujemy punkt przy użyciu GPS, do którego chcemy dotrzeć, czytamy opis, w którym znajduje się wskazówka dotycząca miejsca umieszczenia skrzynki, a następnie rozglądamy się za pojemnikiem. Po odnalezieniu miejsca ukrycia wpisujemy swój nick używany do logowania w serwisie w papierowym dzienniku znalazcy tzw. logbooka. Dodatkowo w każdym pojemniku jest umieszczona instrukcja gry.

Co jest potrzebne, aby przystąpić do gry?

Najpierw musimy założyć i aktywować konto w serwisie www.opencaching.pl, przy czym rejestracja trwa bardzo krótko i już po paru minutach możemy zobaczyć lokalizację skrytek w naszej okolicy. W teren wystarczy zabrać ze sobą telefon z zainstalowaną aplikacją „c:geo” z dostępem do internetu. Zabierz też ze sobą coś do pisania ołówek lub długopis, ponieważ niektóre skrytki były zbyt małe, aby umieścić w nich coś do pisania.

Co to jest geocaching?

Jest to nowoczesna forma turystyki, zwiedzanie połączone z poszukiwaniem skarbów ukrytych przez innych użytkowników. Jest to świetna zabawa pełna przygód i wyzwań, a przede wszystkim czas spędzony w lesie, na świeżym powietrzu w formie gry terenowej, która jest przeznaczona dla każdego. Gra polega na odnalezieniu tego, co ktoś ukrył. Główna idea polega na przekazaniu wiedzy na temat ciekawego przyrodniczo miejsca, w którym aktualnie znajduje się osoba poszukująca skrytek. Możliwe, że już wiele razy byliście w tym miejscu wcześniej, jednak teraz możecie odkryć je na nowo i dzięki opisom zamieszczonym do danej skrytki dostrzec szczegóły, na które wcześniej nie zwracaliście uwagi.

Zobacz także: Ścieżka geocachingowa w Nadleśnictwie Biłgoraj. Spędzaj czas aktywnie!

Foto: W. Śliwińska

Tagi: geocaching   nadleśnictwo biłgoraj   lasy państwowe   powiat biłgorajski

Zobacz także

Od dziś można nocować w lesie

Dodane: 2021-05-01 10:35 - Komentarze  (15)  czytane (1459)

TAGI: nadleśnictwo biłgoraj, lasy państwowe, biwakowanie w lesie, zanocuj w lesieKomentarze (6)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 44.192.70.216

s (2021-05-04 19:58:09)

Szlachetny Andrzej jako członek oddziałów leśnych? Jako karmiący zwierzynę leśną? A może leżący w podszycie wśród nietoperzy nocą? Czekam redaktorze. Wiem, że nie zawiedziesz mnie...

a my pokażmy jak mamy w odbycie (2021-05-04 18:17:21)

pisowskich dyrektorów wystarczy wejść na stronę nadleśnictwa tam są nazwiska i wystarczy je zapamiętać , jak pamięta się nazwiska Ub i SB-ków .

ddd (2021-05-04 00:27:51)

Tylko KASA,KASA KASA!!! Może się w końcu nażrą te pisowskie d...wślizgi.

Greg (2021-05-04 00:24:30)

Skoro apele słowne i pisemne nie odnoszą skutku i dalej tną tzn że w d.pie mają społeczeństwo!!!

do poniżej (2021-05-04 00:22:17)

Ostro. Ale zielone ludki na to zapracowały. I pracują nadal wycinając las przy Woli Małej. I jeszcze się odgrażają że wytną dwa zręby, które już wymalowali.

pisowski służalczyk zaprasza (2021-05-03 19:55:20)

na źródełka gdzie burdel i powycinane drzewa. chce zachować twarz i mieszkańcom w odbyt wejść ,bo pisowska ciota chce się wykazać..ale my rowerzyści cię znamy i jak burą sukę będziemy palcami pokazywać na trasach pieszo-rowerowych . Możesz gościu kupić matkę ,ojca ale nas nie kupisz pisowska .... my rowerzyści jeżdżący trasami leśnymi mówimy pie ...l. się.

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


więcej

Hotele i pensjonaty

więcej

Biura podróży

Podróże

Konkursy

bilgoraj.com.pl poleca

Powszechny Punkt Szczepień w Tarnogrodzie rozpoczął działalność (VIDEO)

Dziś swą działalność rozpoczął pierwszy w powiecie biłgorajskim...

Jest decyzja Sądu w sprawie upadłości Arion Szpitale Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie

Sąd Rejonowy Lublin Wschód w Lublinie z siedzibą w Świdniku,...

Odpowiedź Nadleśniczego Nadleśnictwa Biłgoraj na list otwarty burmistrza Miasta Biłgoraj

Pragnę na wstępie zapewnić, że wszystkim działaniom leśników...

Trąba powietrzna szalała nad Tereszpolem. Uszkodziła domy, zniszczyła budynki gospodarcze (FOTO)

2 maja nad miejscowością Tereszpol - Zygmunty w gminie Tereszpol...

Jak dbać o włosy przetłuszczające się?

Masz włosy tłuste, które się świecą i pokryte są tłustą warstwą...

Przedszkole Niepubliczne Smerfy prowadzi zapisy

Można zapisać dziecko w wieku od 2,5 roku do lat 6, do Przedszkola...

Ogłoszenia