Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Door - to - door, czyli usługa bezpłatnego transportu dla mieszkańców powiatu biłgorajskiego

Dodał: red Data: 2021-06-01 11:10:30 (czytane: 2180)

Jest to pilotażowy projekt, którego celem jest umożliwienie jednostkom samorządu terytorialnego prawidłowego przygotowania i wdrożenia usługi transportowej door - to - door dla osób z potrzebą wsparcia w zakresie mobilności, obejmuje pomoc w wydostaniu się z mieszkania lub innego miejsca, przejazd i pomoc w dotarciu do miejsca docelowego. Powiat biłgorajski otrzymał z PFRON na realizację zadania blisko 1 mln zł. Dziś usługa ruszyła.

P.W. EKO-SYSTEM - JAN LESIAK
www.ekosystem-lesiak.pl,Roboty wodnokanalizacyjne, drogowe, ogólnobudowlane,  Niwelacje terenu, fundamenty, Wynajem sprzętu budowlanego, Doradztwo w zakresie przepisów ochrony środowiska, oczyszczalnie przydomowe, oceny środowiskowe

Szozdy 11. 23-407 , Tereszpol

Kancelaria Doradztwa Podatkowego BIURGAW Jan Gawda
www.biurgaw.ns24.net,Biuro rachunkowe, Jan Gawda, Biurgaw, rozliczenia, księgi podatkowe, biłgoraj, księgowy, księgowy biłgoraj,

Ul. Komorowskiego 3 /pokój 113 i 115/ I piętro. 23-400, Biłgoraj

JP BUDOWNICTWO
www.jpbudownictwo.pl,termo-modernizacja, doceplanie biłgoraj, malowanie, tynkowanie, remonty, renowacje, ocieplanie, adaptacja, adaptacja poddasza, adaptacja piwnc, tynkowanie biłgoraj, malowanie biłgoraj, adaptacja biłgoraj, remont biłgoraj

ul. E Orzeszkowej 25. 23-400, Biłgoraj-Projekt realizowany jest przez powiat biłgorajski we współpracy z Państwowym Funduszem Rehabilitacji. Pozyskaliśmy na to zadanie około 1 mln zł. Z tego co wiem, żaden ościenny powiat czy samorząd gminny takiego zadania nie realizuje. Jesteśmy w tej części województwa pierwsi. Chodzi nam by zlikwidować bariery komunikacyjne osób niepełnosprawnych, samotnych, starszych, wykluczonych mobilnie. Osoby te po wcześniejszym zamówieniu będą mogły być dowożone do miejsc użyteczności publicznej, do szpitala, lekarza do miejsc kultury całkowicie bezpłatnie - wyjaśnia starosta Andrzej Szarlip.

door_to_door__3_.JPG

Za pozyskane z PFRON środki, samorząd powiatowy zakupił specjalistyczne, nowoczesne busy, przystosowane do przewożeni osób niepełnosprawnych oraz wyposażenie dyspozytorni, która mieści się w budynku KRUS, przy ulicy Włosiankarskiej w Biłgoraju. -Dziś widzimy jak zmienia sie świat, chcemy wyjść na przeciw oczekiwaniom naszych mieszkańców, stąd głównym celem projektu jest ułatwienie integracji społeczno - zawodowej osób z potrzebami wsparcia w zakresie mobilności poprzez zapewnienie przez samorząd powiatu biłgorajskiego, przy wsparciu środków z budżetu państwa usług indywidualnego transportu oraz poprawę dostępności dla tych osób - podkreśla poseł Beata Strzałka.

door_to_door__4_.JPG

-Projekt "Bliski Powiat Biłgorajski", w ramach którego realizowana jest usługa door - to - door, będzie realizowany zostanie zrealizowany 19 miesięcy ze środków PFRON, a po zakończeniu projektu zakres i poziom usług zostanie utrzymany przez powiat biłgorajski przez kolejne 19 miesięcy. On jest skierowany nie tylko do osób niepełnoprawnych ale do wszystkich, którzy oczekują pomocy. Zachęcam by korzystali także te osoby, które mają opiekunów. PO zakończeniu tego programu ten sprzęt zostaje u nas i mam nadzieję, że będziemy kontynuowali ten program w miarę potrzeb - dodaje członek Zarządu powiatu biłgorajskiego, Andrzej Łagożny.

door_to_door__2_.JPG

Jarosław Stelmach ze Stowarzyszenia Integracyjno - Rehabilitacyjnego Osób Niepełnosprawnych (SIRON), podkreśla iż jako stowarzyszenie są wdzięczni za ten program. Jak dodaje to szczególne ułatwienie dla osób niepełnosprawnych, bo obok transportu jest także usługa asystenta, który pomoże do miejsca docelowego osobie przewożonej dotrzeć. -Każda pomoc która jest kierowana do osób niepełnosprawnych, czy do osób wykluczonych jest bardzo ważna. To ułatwienie w dotarciu przez nas do lekarza, urzędu czy na rehabilitację - mówi Józef Jeleń. -Nie każdy w domu ma samochód, nie każdy jest mobilny, problemy pojawiają się także w zimie. DO tej pory trzeba było sobie jakoś radzić samemu, czy prosić o pomoc członków rodzin, sąsiadów czy znajomych. Od dziś ta usługa to wielkie ułatwienie i konkretna pomoc - dodaje Henryk Grasza.

door_to_door__1_.JPG

By zamówić usługę należy skontaktować się telefonicznie bądź drogą mailową (tel. 84 534 80 32, 84 534 80 33, 570 700 521, e-mail: doortodoor@bilgorajski.pl). -Usługę należy zamówić z pewnym wyprzedzeniem. Na początku drogą elektroniczną bądź za pośrednictwem dyspozytora formularz zgłoszeniowy oraz podpisać stosowne oświadczenie - dodaje Łukasz Pracoń, kierownik organizacyjny w Starostwie Powiatowym w Biłgoraju.

/bilgoraj.com.pl/

Reklama.

Tagi: door-to-door   bliski powiat biłgorajski   usługa transportu osób niepełnosprawnych   powiat biłgorajski

Zobacz także

Jakie ubezpieczenie wybrać na wyjazd w polskie góry?

Dodane: 2021-06-15 14:41 - Komentarze  (0)  czytane (73)

TAGI: ubezpieczenie, wyjazd w góry, ubezpieczenie on, zdrowie i urodaKomentarze (34)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 3.238.249.157

Do poniżej (2021-06-03 14:04:10)

To że uszczelniono system podatkowy w obszarze poboru podatku w branżach tzw. wrażliwych, to nikt tego nie kwestionuje. Jest to oczywisty sukces. Nie znaczy jednak, że cały system podatkowy jest doskonały. Z lektury publikacji takich instytucji jak KAS, CBA, ABW - jasno wynika że oszuści podatkowi nadal czują się nieźle w polskim systemie podatkowym, przenieśli się tylko w inne branże. Ale widać też wyraźnie, że Krajowa Administracja Skarbowa działa znacznie skuteczniej.
Jednak sukces w obszarze skuteczności poboru podatków, nie uprawnia przedstawicieli władzy różnych szczebli do nieefektywnego wydawania grosza publicznego.
Na taki sposób wydawania pieniądza nie może sobie pozwolić żadne przedsiębiorstwo, nie ważne czy jest to działalność w skali mikro czy makro.
Podkreślam - na Państwowy Fundusz Rechabilitacji Osób Niepełnosprawnych składają się pracownicy każdego miesiąca. To my musimy wypracować nie tylko środki na utrzymanie swoich miejsc pracy ale również między innymi i środki na ten fundusz. My płatnicy życzylibyśmy sobie aby władza nie marnotrawiła tych pieniędzy. Władza powinna szanować owoce naszej pracy. Chcielibyśmy, aby te pieniądze wykorzystane zostały właściwie na potrzeby osób niepełnosprawnych. Dlaczego więc głownie wykorzystywane są przez Starostę i Panią Poseł do promocji osobistej. Bo jak inaczej nazwać realizację tego przedsięwzięcia w tak rozdmuchanej formie, za tak duże pieniądze, a jednocześnie z tak małą możliwością zaspokojenia potrzeb.
(2021-06-03 13:31:21)

Spoko, nie ma co się irytować, poczynania władzy oceniać obiektywnie ( czyli plusy i minusy). Opisane działanie na rzecz niepełnosprawnych jest plusem. Oby Nowy Ład i kasa z Unii na Odbudowę uszczęśliwiły wszystkich, może tak się stanie. Władza zyska w ocenie społeczeństwa sprawiedliwym podziałem dóbr, dialogiem , szacunkiem dla każdego.

Czeslaw (2021-06-03 10:45:49)

250 mld mafie watowskie ukradly z naszych podatkow za poprzedniej wladzy. gdzie byles.?Jak niemozesz na nich patrzec to przyklej sobie zdjecie ryzego wytrzeszcza.

ZZZZ (2021-06-03 08:53:55)

Nie mogę już na te zakłamane mordy patrzeć. Lansują się za nasze- podatników pieniądze. O tym co to służba publiczna nikt z nich nie ma zielonego pojęcia.

Czeslaw (2021-06-02 20:04:53)

max masz racje tylko co z tego ze te skladniki kosztow nie rosna a nawet maleja a ceny dalej rosna.

max (2021-06-02 19:17:08)

Ha, ha, ha, a ja naiwnie myślałem że na wzrost cen ma wpływ cena energii elektrycznej, paliw płynnych i kopalnych, podatki i akcyzy, polityka monetarna państwa oraz wiele innych czynników.

Czeslaw (2021-06-02 19:05:54)

Heniu jak ty kobiet nie lubisz to lepiej od ciebie z daleka.

Henio (2021-06-02 18:32:32)

Tej strzałkowej już nie da się oglądać

s (2021-06-02 17:11:18)

Wybudujmy pomnik szlachetnemu Andrzejowi, że się tak stara o nas maluczkich.

Czeslaw (2021-06-02 16:55:38)

Wzrost cen niestety bedzie . ze wzgledu na duzy popyt wewneczny i wzrost exportu. Z
wieloma krajami mamy nadwyzke a np. do niemiec exportujemy wiecej jak Francja co bylo nedopomysleni kilka lat temu

(2021-06-02 16:41:25)

Fajne tłumaczenie. Inne kraje UE to niby na nic nie wydają?. Mają znacznie niższą inflację i stabilniejszą gospodarkę. Bezrobocie spadło bo Polacy harują za granicą. Mam się cieszyć ż tego że ktoś szasta nie swoimi pieniędzmi a moje dzieci będą płacić rachunki.

Czeslaw (2021-06-02 16:31:36)

Glowna przyczyna to programy inwestycyjne . Wzrost nakladow np sluzbe zdrowia . wzrost plac.ochrona miejsc pracy .tarcza . jeszcze kilka moge wymienic. Wazne jest to ze mimo tego jest wzrost gospodarcz a bezrobocie najnizsze w UE.

(2021-06-02 16:11:37)

Pan Czesław może wyjaśni skąd się wzięła inflacja na poziomie 5%. Galopujące ceny na wszystkie artykuły. Oprocentowanie depozytów około %. Wzrost zadłużenia budżetu państwa. Nie jest sztuką jest wziąć kredyt czy dotacje, rozdać nie swoje i niech dzieci się martwią jak to spłacić. Koronawirusem nie da się wyłgać bo dotknął on wszystkie kraje.

Czeslaw (2021-06-02 14:21:01)

Jezeli ja przedstawiam fakty to jest propaganda a jak towazysze pisza bzdety to jest ok.Co z wami zrobily te lewacko-liberalne media . przykre i.co mam plakac jak celebryta Tfvsz

Czeslaw (2021-06-02 13:02:26)

Wyloncz Tfvausz wloncz myslenie.

(2021-06-02 12:15:14)

Czesław jest niezły ha ha ha. Typowy ulegający propagandzie

Iza (2021-06-02 10:13:29)

Świetna inicjatywa....brawo

GC (2021-06-02 09:45:07)

Jakbym zarządzał starostwem to zapłaciłbym niepełnosprawnym za Taxi i dowiózł ich do urzędu. Bo to wyjdzie moim zdaniem taniej. Ciekawy ile osób będzie korzystało z tej usługi i jakie będą wszystkie koszty pracowników, paliwa, ubezpieczeń, wynajmu lokalu? Warto za jakiś czas zapytać. Bo to publiczne pieniądze. Ja rozumie dlaczego inne powiaty nie robią takich programów gdzie są takie później dwuletnie zobowiązania wydatkowania własnych środków.

Czeslaw (2021-06-02 08:14:16)

Mozna by dlugo wymieniac ile gmin otrzymalo w ostatnich latach dotacji do samochodow i sprzetu gasniczego . O. dr. T Rydzyk nie otrzymuje pieniedzy zeby bylo jasne tylko wynagrodzenie i to skromne jako dyrektor. Pieniadze z budzetu z fundacji z darowizn przeznaczone sa dla WSKMIS RM ITV Trwam.

fakt (2021-06-02 07:37:27)

Panie Czesławie to proszę poczytać sobie na co idą teraz pieniądze z FUNDUSZU SPRAWIEDLIWOSCI. O dotacjach dla fundacji ojca rydzyka nawet nie wspomnę.

s (2021-06-02 06:21:24)

Nasz szlachetny jest dobry jak księżna Diana a może nawet Matka Teresa.

Obywatel (2021-06-01 22:37:29)

A czemu nie wypowiada się rzecznik prasowy podobno takie stanowisko jest w Starostwie

(2021-06-01 21:40:22)

Nawet nie śmiem pytać kto zapłaci za wynajem pomieszczeń dyspozytorni, zatrudnienie kierowców, dyspozytora, paliwa i naprawy samochodów. Mam w rodzinie niepełnosprawnego i z doświadczenia wiem, że lepiej by było zwracać koszty wynajmu taxi.

jendrzyj (2021-06-01 19:03:45)

To teraz karetki pogotowia zakupcie bo to dobry kierunek ,no i z jeden samochod strazacki by sie przydal,odpowiednie zmiany w budzecie i krotka rozmowa z bankowcami klepna pare stowek na minute i kasa bedzie,i foto bedzie,

Czeslaw (2021-06-01 17:02:32)

Warto by bylo przypomniec sobie na co byly przeznaczane fundusze za poprzedniej wladzy PFRON . funndusz sprawiedliwosci . nawet nikt niewiedzial ze cos takiego istnieje.

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Telewizja

Polonez na 80 par na placu za biłgorajskim ratuszem

Boże Ciało

Koncert akordeonowy w Soli

Miliony złotych w uśpionych bonach turystycznych

Punkty Szczepień Powszechnych działają w Biłgoraju

W Tarnogrodzie ruszył Punkt Szczepień Powszechnych

Konkursy

Zobacz więcej Dodaj

Promocje

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Warsztaty chemiczne w I LO im. ONZ

Od 2019 roku uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. ONZ w Biłgoraju uczestniczą w projekcie „Ścieżką CHEMiczną: uczę, doświadczam,...