Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Czy warto zdecydować się na ubezpieczenie turystyczne?

Dodał: red Data: 2020-09-18 13:36:51 (czytane: 1318)

Wykupienie polisy przed wakacyjnym wyjazdem dla wielu podróżnych jest oczywistością. Niektórzy zadają sobie jednak pytanie, czy warto zdecydować się na ubezpieczenie turystyczne. Aby znaleźć na nie odpowiedź, wystarczy przemyśleć trzy podstawowe kwestie.

Usługi fotograficzne Foto-Mikado Marek Ziemichód
www.fotografiaslubnabilgoraj.pl,fotografia ślubna, fotograf ślubny, zdjęcia Biłgoraj, reportaż, fotografia portretowa, studyjna, fotomikado, Ziemichód, fotograf Lublin, zdjęcia plenerowe, fotograf na wesele, fotograf lubelskie, fotograf podkarpackie

ul. Narutowicza 88 a. 23-400, BiłgorajInwestycja, która w razie wakacyjnego wypadku ochroni twoje finanse
Chociaż wakacyjne wyjazdy są wytchnieniem dla naszych głów i zapewniają organizmowi tak potrzebny po całorocznym wysiłku wypoczynek, często nie oszczędzamy w ich trakcie zdrowia. Zabawy do białego rana, rozluźnienie diety i chęć spróbowania lokalnych przysmaków, a w końcu ekstremalne aktywności zapewniające dawkę adrenaliny - wszystko to doprowadzić może do sytuacji, gdy nasze ciało odmówi posłuszeństwa. Ba, nawet jeżeli wystrzegamy się wszelkich problemów i planujemy leżeć przez całe wakacje do góry brzuchem, niefortunny poślizg przy hotelowym basenie może skończyć się groźnym złamaniem.

Według badań, nawet 36% osób rozważających wyjazd na wakacje obawia się problemów zdrowotnych. Czy jest to powód, aby zrezygnować z zasłużonego wypoczynku? Zdecydowanie nie, ponieważ przed ewentualnymi nieprzyjemnościami wynikającymi z kontuzji czy złapanej choroby uchroni nas ubezpieczenie na podróż. Dobrze skonstruowana polisa turystyczna jest w stanie pokryć wydatki na usługi medyczne nawet w przypadku poważnych komplikacji zdrowotnych.

Musimy tylko zadbać, aby kwota zapewniana przez ubezpieczyciela w razie wypadku była adekwatna do kosztów leczenia w miejscu naszego wyjazdu, a także pozwoliła na bezpieczny powrót do kraju. To ostatnie bywa najbardziej drenujące dla kieszeni, ponieważ wynajęcie air-ambulance i asysta medyczna mogą wynieść kilkadziesiąt tysięcy złotych. Bez polisy choroba albo wypadek zrujnują nie tylko nasze wakacje, ale też finanse.

ubezpieczeie_w_podrozy.jpg

Każdy turysta narażony jest na kradzież. Ubezpieczenie złagodzi jej skutki
Nieprzypadkowo wiele popularnych destynacji turystycznych określanych jest w mediach jako “mekka złodziei”. Wakacyjny klimat zachęca nas do beztroski, z czego bez skrupułów korzystają kieszonkowcy i rabusie. Ich łupem padają nie tylko portfele, telefony komórkowe czy aparaty fotograficzne. W wielu częściach świata, jak na przykład na południu Włoch, możemy natknąć się na mobilne szajki złodziei. Ich członkowie w biały dzień potrafią podjechać do turysty na rowerze lub skuterze i wyrwać mu plecak czy torebkę, aby następnie zniknąć w gąszczu uliczek.

Mimo iż strata portfela czy urządzeń elektronicznych wiąże się z wieloma dodatkowymi kłopotami, takimi jak potrzeba zastrzeżenia karty czy dodatkowego zabezpieczenia połączonych z urządzeniem kont w internecie, posiadanie odpowiedniej polisy turystycznej może złagodzić nieprzyjemności. Ubezpieczenie przyda się również wtedy, gdy nasze bagaże nie znikną za sprawą złodzieja, lecz pomyłki linii lotniczych. Uzyskanie odszkodowania bezpośrednio od nich potrafi wlec się miesiącami. Dzięki pomocy ubezpieczyciela będziemy w stanie nabyć zastępstwo dla zagubionych rzeczy niemal od ręki.

Przez problemy bezstresowo przeprowadzi cię assistance
Podczas wyboru polisy podróżnej staramy się przewidzieć potencjalne problemy, aby dobrać produkt idealnie dopasowany do charakteru naszego wyjazdu. Mimo to nie jesteśmy w stanie zabezpieczyć się na każdą ewentualność. Przebywając daleko od domu, nie znając języka, kultury oraz szczegółowych przepisów prawnych danego kraju, narażamy się na losowe nieprzyjemności. Dlatego nawet niedrogie ubezpieczenie na wakacje za granicą może zaoferować nam formę pomocy określaną w żargonie ubezpieczycieli jako assistance. Korzystają z niej nawet doświadczeni podróżnicy. Wiedzą bowiem najlepiej, że w sytuacji stresu czy zagrożenia najlepiej zwrócić się do fachowców.

W podstawowym zakresie assistance zapewnia zazwyczaj pomoc w znalezieniu odpowiedniego specjalisty, czy chodzi tu usługi medyczne, czy o kwestie takie jak naprawa samochodu. Wielu ubezpieczycieli oferuje również w standardzie zdalną asystę tłumacza, choć tylko w języku angielskim. Znacznie więcej możliwości rozciąga się przed klientami, którzy chcą poszerzyć polisę o dodatkowe opcje. W pakietach premium Towarzystwa Ubezpieczeniowe oferują także usługi prawnicze, tłumaczenie w językach lokalnych, zwroty poniesionych już kosztów wypoczynkowych na karnety czy wypożyczenie sprzętu, opiekę nad zwierzętami domowymi, a nawet koszt pobytu i transportu bliskiej osoby w przypadku poważniejszych wypadków.

* Materiał partnera

Tagi: ubezpieczenie w podróży   ubezpieczenie turystyczne   biłgoraj   wakacje

Zobacz także

Powiat biłgorajski: 3 nowe przypadki zakażeń

Dodane: 2021-05-07 17:25 - Komentarze  (9)  czytane (1777)

TAGI: pandemia, dane, covid-19, koronawirusKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 3.210.184.142

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Telewizja

W Tarnogrodzie ruszył Punkt Szczepień Powszechnych

Biłgoraj. Uroczystości w 230. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Będą u nas dwa punkty organizacji Punktów Szczepień Powszechnych

Zebranie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego w związku z epidemią koronawirusa

Miliony pozyskane na kształcenie zawodowe

Z budżetu powiatu 130 tys. zł wsparcia dla jednostek OSP

Konkursy

Zobacz więcej Dodaj

Promocje

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Psycholog radzi: Praca zdalna nie musi być koszmarem

Walka z koronawirusem spowodowała głębokie zmiany w wielu sferach naszego życia, również w sferze pracy. Dla niektórych z nas konieczność...