Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Chrystus Zmartwychwstał! - Wielka Sobota (FOTO)

Dodał: red Data: 2021-04-03 22:18:06 (czytane: 1604)

Wielu z nas usłyszało dzisiaj: „Tej właśnie nocy, Chrystus skruszywszy więzy śmierci, jako zwycięzca wyszedł z otchłani. Nic by nam przecież nie przyszło z daru życia, gdybyśmy nie zostali odkupieni”...

JP BUDOWNICTWO
www.jpbudownictwo.pl,termo-modernizacja, doceplanie biłgoraj, malowanie, tynkowanie, remonty, renowacje, ocieplanie, adaptacja, adaptacja poddasza, adaptacja piwnc, tynkowanie biłgoraj, malowanie biłgoraj, adaptacja biłgoraj, remont biłgoraj

ul. E Orzeszkowej 25. 23-400, BiłgorajSłowa Ewangelii według Świętego Marka (Mk 16, 1 - 7):
Po upływie szabatu Maria Magdalena, Maria, matka Jakuba, i Salome nakupiły wonności, żeby pójść namaścić Jezusa. Wczesnym rankiem, w pierwszy dzień tygodnia przyszły do grobu, gdy słońce wzeszło. A mówiły między sobą: «Kto nam odsunie kamień z wejścia do grobu?». Gdy jednak spojrzały, zauważyły, że kamień był już odsunięty, a był bardzo duży. Weszły więc do grobu i ujrzały młodzieńca, siedzącego po prawej stronie, ubranego w białą szatę; i bardzo się przestraszyły. Lecz on rzekł do nich: «Nie bójcie się. Szukacie Jezusa z Nazaretu, ukrzyżowanego; powstał, nie ma Go tu. Oto miejsce, gdzie Go złożyli. A idźcie, powiedzcie Jego uczniom i Piotrowi: „Podąża przed wami do Galilei, tam Go ujrzycie, jak wam powiedział”».

wielka_sobota.JPG

Komentarz do Ewangelii:
Wielu z nas usłyszało dzisiaj: „Tej właśnie nocy, Chrystus skruszywszy więzy śmierci, jako zwycięzca wyszedł z otchłani. Nic by nam przecież nie przyszło z daru życia, gdybyśmy nie zostali odkupieni”. „Chrystus zmartwychwstał! On już nie umiera. Alleluja”! Oto nasza radosna odpowiedź na owo Orędzie o tej porze nocy. Tak, Pan prawdziwie zmartwychwstał i możemy być Jego świadkami. Życie zatriumfowało nad śmiercią, światło tej świętej nocy oświetla świat i trwa od dwóch tysięcy lat.

Kto z nas nie pragnie, by wszystko, co negatywne, zostało w naszym życiu przezwyciężone siłą dobra? Kto nie dąży z całego serca do prawdziwego szczęścia, dzięki któremu warto żyć? Oczywiście opinie co do tego, na czym polega to szczęście, są różne. Wielu go szuka, tylko nieliczni - jak się wydaje - naprawdę je znajdują. Nasze serce jest niespokojne, dopóki nie znajdzie spoczynku tam, gdzie są prawdziwe radości. -Nasze serce jest niespokojne, dopóki nie znajdzie w Tobie spoczynku - mówi Augustyn.

A zatem Wielkanoc to coś więcej niż zmiana pór roku. Było zimno i niegościnnie, w tym czasie przełamuje się wiosna i wszystko kwitnie jak nowe. Tak, natura jest z pewnością wspaniałym obrazem tego, co wydarzyło się w Panu. Ale tych naturalnych procesów nie należy mylić z wydarzeniem Zmartwychwstania jako takim: wierzymy, że to właśnie ten Jezus z Nazaretu , ukrzyżowany i naprawdę umarły, zmartwychwstał trzeciego dnia.

To pragnie uświadomić anioł każdemu z nas podobnie jak przerażonym kobietom. Szukasz Jezusa, ale nie możesz Go znaleźć tutaj, ponieważ zmartwychwstał! Nic dziwnego, że pojawia się przerażenie i strach. To, co ogłosił im anioł, jest niewiarygodne. Nie możesz w to uwierzyć? Zmartwychwstanie Jezusa przekracza wszelkie kategorie ludzkich myśli i doświadczeń. Dzieje się tutaj absolutnie nowe i bezprecedensowe rzeczy. Bóg niejako odwrócił bieg historii, nadając jej nowy kierunek. W przyszłości grzech i śmierć nie mają nic więcej do powiedzenia. Zbawiciel już zatriumfował!

Od tego czasu Orędzie Wielkanocne było wielokrotnie głoszone i przekazywane. Wielu ludzi oddało wiarę i osobiście doświadczyło mocy i obecności Zmartwychwstałego Pana w swoim życiu.

Jesteśmy zaproszeni do przyjęcia Jezusa Chrystusa do naszych serc. On jest Królem chwały. Żyje, a Jego Królestwo trwa wiecznie. Kiedy jesteśmy z Nim zjednoczeni w wierze i miłości, uczestniczymy w Jego zmartwychwstaniu. Nasze życie nabiera wówczas zupełnie nowej jakości: nie musimy się już niczego bać, ponieważ Syn Boży przez swoją śmierć i zmartwychwstanie zwyciężył wszelkie zło.

Ktokolwiek umarł z Chrystusem w chrzcie, powinien żyć z Nim jako nowa osoba. Nie jesteśmy już niewolnikami naszych namiętności i pragnień, ale Chrystus uczynił nas wolnymi. W wolności miłości czynimy to, co dobre i idziemy z Bogiem. Dlatego Paweł zachęca nas: „Tak i wy rozumiejcie, że umarliście dla grzechu, żyjecie zaś dla Boga w Chrystusie Jezusie”.

Wielkanoc rozpala na nowo światło nadziei w naszych sercach. Jak światło paschalnej świecy rozprasza ciemność nocy, tak niech światło Chrystusa rozbłyśnie w nas na nowo. Troski i kłopoty życia codziennego pozostaną, a mimo to otrzymujemy nowe spojrzenie na nasze życie od Chrystusa Zmartwychwstałego, Który uwalnia nas od lęku przed śmiercią i umożliwia nam życie w radosnym zaufaniu w Królestwie Bożym.

/ks. Sławomir Korona/

Reklama.

Zdjęć w galerii: 92

Tagi: wielka sobota   triduum paschalne   wielkanoc   biłgoraj

Zobacz także

Remont świątyni i wprowadzenie relikwii

Dodane: 2021-05-04 10:27 - Komentarze  (8)  czytane (1025)

TAGI: trzęsiny, kościół, ks. julian brzezicki, relikwieKomentarze (2)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 3.227.0.150

ciekawy (2021-04-04 15:58:07)

O kurde! To czego uczą się w Seminarium, ci przyszli księża???

Piotr (2021-04-04 13:58:35)

Jaka Wielka Sobota? W wielką sobotę w kościele nie celebruje się Eucharystii !! Wigilia Paschalna jest liturgią Wielkiej Niedzieli, i powinna być sprawowana po zachodzie słońca.

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Telewizja

W Tarnogrodzie ruszył Punkt Szczepień Powszechnych

Biłgoraj. Uroczystości w 230. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Będą u nas dwa punkty organizacji Punktów Szczepień Powszechnych

Zebranie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego w związku z epidemią koronawirusa

Miliony pozyskane na kształcenie zawodowe

Z budżetu powiatu 130 tys. zł wsparcia dla jednostek OSP

Konkursy

Zobacz więcej Dodaj

Promocje

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Powiat biłgorajski: Podsumowanie kwietnia w kontekście epidemii Covid-19

Kolejny miesiąc życia w epidemii. Covid-19 nie odpuszcza. Trwa narodowy Program Szczepień, a rząd co jakiś czas wprowadza lub łagodzi...