Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Chcą pomóc rodzinie i wybudować jej dom. Niezwykła inicjatywa parafian z Majdanu Starego (FOTO, VIDEO)

Dodał: red Data: 2021-01-30 21:02:07 (czytane: 4815)

W połowie października 2020 roku, w drodze do pracy, w wypadku drogowym zginął Daniel Naklicki. Mężczyzna zostawił młodą żonę Monikę i dwóch synów 6-letniego Miłosza i kilkumiesięcznego Szymona. Ich marzeniem była budowa domu dla rodziny. Dziś to marzenie wdowie i osieroconym dzieciom pomaga zrealizować parafianie z Majdanu Starego.

JP BUDOWNICTWO
www.jpbudownictwo.pl,termo-modernizacja, doceplanie biłgoraj, malowanie, tynkowanie, remonty, renowacje, ocieplanie, adaptacja, adaptacja poddasza, adaptacja piwnc, tynkowanie biłgoraj, malowanie biłgoraj, adaptacja biłgoraj, remont biłgoraj

ul. E Orzeszkowej 25. 23-400, BiłgorajSpecjalnym koncertem rozpoczęli działania, których celem ma być wybudowanie domu dla znajdującej się w trudnych warunkach rodziny.

ksiadz_adam_sobczuk.JPG

-Obowiązkiem każdego chrześcijanina, jest wprowadzanie w czyn i w życie przykazania miłości Boga i człowieka. Nasz patron św. Paweł mówił jedni drugich brzemiona noście. Chrystus nauczał, że cokolwiek zrobimy dla tych najmniejszych, dla niego samego robimy. Stąd więc każdy gest miłosierdzia jest przypisany do naszej wiary, którą wyznawać mamy nie tylko słowem ale i czynem. Parafia w Majdanie Starym, gdzie jestem proboszczem to szczególna wspólnota ludzi wrażliwych, otwartych na potrzeby drugiego człowieka. Takie działania trzeba wspierać i rozwijać, stąd angażujemy się w każde takie przedsięwzięcie - podkreśla ks. Adam Sobczak.

koncert_charytatywny.JPG

Na zakończenie okresu Boże Narodzenia, w kościele parafialnym w Majdanie Starym odbył się charytatywny koncert kolęd, w którym wystąpiły zespoły z terenu gminy Księżpol i Biłgoraj. -Majdańska społeczność zawsze była pomocna i reagowała, gdy ktoś z parafian, mieszkańców jest w potrzebie. To nie pierwszy tego typu koncert. Zawsze zespoły działające pod egida Gminnego Ośrodka Kultury w te działania się włączały. Dziś także byliśmy świadkami koncertu, który ma bardzo szczytny cel. Dziękuję organizatorom i dziękuję wszystkim osobom zaangażowanym - zaznacza Natalia Kyc, kierownik GOK w Księżpolu.

jerzy_rymarz.JPG

-Gdy tylko usłyszeliśmy o tym tragicznym wydarzeniu, od razu ruszyliśmy z pomocą - przyznaje Jerzy Rymarz, społecznik, kierownik Chóru Męskiego "Klucz" w Majdanie Starym. Jak podkreśla, kilku członków Chóru od spotkała się z rodziną i zaopatrzyła ją w doraźną pomoc, w tym m. in. w opał. -My wszyscy się tutaj znamy, znamy swe rodziny i korzenie, nie możemy pozwolić, by komuś działa się krzywda. Stąd postanowiliśmy pomóc spełnić marzenie Daniela i wybudować dom dla jego rodziny. Chcemy by na najbliższe święta Bożego Narodzenia, mogli wprowadzić się do nowego domu - informuje.

Reklama.

-Jesteśmy bardzo zżytą społecznością, wiemy że zadanie, którego się podjęliśmy nie jest proste. Ale pani Monika i jej synowie na to zasługują. Wierzymy, że małymi krokami dopniemy celu. Wszystko zależy od ludzi dobrej woli, a tych w parafii Majdan Stary nie brakuje - dodaje Dorota Wryszcz, przewodnicząca "Caritas" parafii w Majdanie Starym. Jak podkreśla Jerzy Rymarz, nie chodzi tylko o same pieniądze. -Na terenie naszej miejscowości mamy wielu przedsiębiorców z branży drzewnej, mamy znajomych w sklepach i składach budowlanych, ludzi różnych talentów. Dużo rzeczy jesteśmy w stanie wykonać sami. Poza tym, to nie pierwsze nasze przedsięwzięcie. W 2003 roku udało nam się przerobić murowana oborę na dom dla piątki dzieci, którym zmarła matka, a ojciec zginą w wypadku. angażujemy się w pomoc dzieciom niepełnosprawnym. Wiemy ile radości i szczęścia dają najmniejsze gesty dobroci i to jest nasza siłą - wyjaśnia.

koncert_charytatywny_1.JPG

Każdy, kto chciałby się włączyć w pomoc może to zrobić, m. in. poprzez internetową zbiórkę >>KLIKNIJ<< -Dziękując za każdy gest dobroci, życzliwości i zainteresowania, na swoim przykładzie chcę do wszystkich zaapelować doceniajcie siebie nawzajem, kochajcie się, cieszcie się każdą chwilą którą możecie spełnić z ukochanymi osobami. Dbajcie o rodziców, rodziny, dzieci. Stawiajcie miłość, zdrowie i Boga ponad wszystko. Mogę powiedzieć wam najszczerzej jak tylko umiem, to tylko się w życiu liczy - mówiła Monika Naklicka.

Koncert transmitowany był on-lin. W kościele - obok osób odpowiedzialnych za jego przygotowanie i techniczną oprawę - przebywały jedynie występujące zespoły. Za nagłośnienie i oświetlenie koncertu odpowiadała firma oswietlimywszystko.pl

/bilgoraj.com.pl/

Zdjęć w galerii: 56

Tagi: koncert charytatywny   pomoc   majdan stary   daniel naklicki

Zobacz także

Uważajmy na upały. Apelujemy o szczególną troskę o dzieci, osoby starsze i zwierzęta

Dodane: 2021-06-19 08:26 - Komentarze  (0)  czytane (524)

TAGI: upał, wysokie temereatury, wiosna, zdrowie i urodaKomentarze (6)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 3.236.124.77

(2021-01-31 11:10:44)

Upolitycznił niepolityczną zbiórkę&#8221;; &#8222;To nie jest już ta Orkiestra, w której grałem&#8221;; &#8222;Przekroczył granicę, która wydawała się nieprzekraczalna&#8221; - to tylko niektóre komentarze po decyzji Owsiaka o współpracy podczas tegorocznej zbiórki z wulgarnymi aborcjonistkami z tzw. &#8222;Strajku Kobiet&#8221;.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy gra w tym roku ze Strajkiem Kobiet. O inicjatywie poinformował wczoraj szef fundacji WOŚP Jerzy Owsiak, który jednocześnie zaapelował o jedność. &#8211; Nie dajmy się podzielić &#8211; napisał.

Owsiak znalazł nowych wolontariuszy. &#8222;Strajk Kobiet będzie w sobotę grał z orkiestrą&#8221;

Czytaj również
Owsiak znalazł nowych wolontariuszy. &#8222;Strajk Kobiet będzie w sobotę grał z orkiestrą&#8221;

Mimo tego apelu, decyzja o współpracy ze Strajkiem Kobiet wywołała wiele kontrowersji i podzieliła nawet dotychczasowych zwolenników orkiestry.

- Niejednokrotnie w ostatnich latach broniłem Orkiestry przed hejtowaniem i wyjaśniałem, że osobiste poglądy Jerzego Owsiaka nie powinny być utożsamiane z dziełem charytatywnym jakim jest Orkiestra. Dzisiejsza publiczna deklaracja Owsiaka o graniu WOŚP razem ze Strajkiem Kobiet jest dla mnie jednak przekroczeniem granicy, która wydawała mi się nieprzekraczalna...

- napisał na Facebooku poznański dziennikarz Krzysztof Kaźmierczak.

- To nie mieści się w słowach "Miłość - przyjaźń - muzyka". To nie jest już ta Orkiestra, w której "grałem" &#8211; dodaje.

Miejscowa Sprawiedliwość (2021-01-31 09:29:18)

A mnie ug zablokował możliwość wybudowania domu dla 5 dzieci, przy czym musiałem rozbudować budynek gospodarczy.

(2021-01-31 09:18:33)

Przy takiej okoliczności to i marjunio za statystę się pofatyguje.

(2021-01-31 07:48:08)

Wybudować a na wykończenie poprosić Polsat.

(2021-01-31 07:46:21)

Zwrócić się o to do Polsatu, do Katarzyny Dowbor. Może się uda.

Brawa ! (2021-01-30 21:33:43)

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


więcej

Meble, kuchnie, zabudowy

ZPHU FOREST - sklepbrw.pl

ul. Gen. T. Bora Komorowskiego 23, 23-400 Biłgoraj

więcej

Usługi budowlane i remontowe

JP BUDOWNICTWO

ul. E Orzeszkowej 25, 23-400 Biłgoraj

P.W. EKO-SYSTEM - JAN LESIAK

Szozdy 11, 23-407 Tereszpol

F.H.U. DETIM S.C. Zdzisław Hułas, Bożena Hułas

Aleksandrów 710a, 23-408 Aleksandrów

więcej

Zarezerwuj nocleg

Konkursy

bilgoraj.com.pl poleca

Biłgoraj pożegnał ks. Bogusława Wojtasiuka (FOTO, AUDIO)

Mieszkańcy Biłgoraja i powiatu biłgorajskiego oraz ponad 60 księży...

Powiatowi radni udzielili absolutorium Zarządowi Powiatu (VIDEO)

Dziś odbyła się absolutoryjna sesja Rady Powiatu. radni zapoznali...

78. rocznica wysiedleń

W Biłgoraju odbyły się rocznicowe uroczystości związane z 78. rocznicą...

Klaruje się koncepcja rozbudowy i modernizacji szpitala powiatowego w Biłgoraju

W Starostwie Powiatowym w Biłgoraju odbyło się kolejne spotkanie...

Jak dbać o włosy przetłuszczające się?

Masz włosy tłuste, które się świecą i pokryte są tłustą warstwą...

Naprawa telefonów Warszawa tylko w miejscu godnym zaufania

Jest wiele powodów, które zmuszają nas do oddania smartfonu do serwisu....

Ogłoszenia