Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Boże Miłosierdzie

Dodał: red Data: 2021-04-10 21:25:50 (czytane: 1054)

„Niedziela Miłosierdzia” pokazuje nam, jak wiele Bóg znaczy dla nas. Nieustannie wskazuje nam właściwą drogę i udziela nam pomocy. Towarzyszy nam Jego łaska i miłość. Prosimy również Matkę Bożą, Maryję, aby wskazała nam drogę z Jezusem.

JP BUDOWNICTWO
www.jpbudownictwo.pl,termo-modernizacja, doceplanie biłgoraj, malowanie, tynkowanie, remonty, renowacje, ocieplanie, adaptacja, adaptacja poddasza, adaptacja piwnc, tynkowanie biłgoraj, malowanie biłgoraj, adaptacja biłgoraj, remont biłgoraj

ul. E Orzeszkowej 25. 23-400, Biłgoraj

Kancelaria Doradztwa Podatkowego BIURGAW Jan Gawda
www.biurgaw.ns24.net,Biuro rachunkowe, Jan Gawda, Biurgaw, rozliczenia, księgi podatkowe, biłgoraj, księgowy, księgowy biłgoraj,

Ul. Komorowskiego 3 /pokój 113 i 115/ I piętro. 23-400, Biłgoraj

P.W. EKO-SYSTEM - JAN LESIAK
www.ekosystem-lesiak.pl,Roboty wodnokanalizacyjne, drogowe, ogólnobudowlane,  Niwelacje terenu, fundamenty, Wynajem sprzętu budowlanego, Doradztwo w zakresie przepisów ochrony środowiska, oczyszczalnie przydomowe, oceny środowiskowe

Szozdy 11. 23-407 , TereszpolReklama.

Słowa Ewangelii według Świętego Jana (J 20, 19 - 31):
Wieczorem w dniu zmartwychwstania, tam, gdzie przebywali uczniowie, choć drzwi były zamknięte z obawy przed Żydami. przyszedł Jezus, stanął pośrodku i rzekł do nich: «Pokój wam!». A to powiedziawszy, pokazał im ręce i bok. Uradowali się zatem uczniowie, ujrzawszy Pana.
A Jezus znowu rzekł do nich: «Pokój wam! Jak Ojciec Mnie posłał, tak i Ja was posyłam». Po tych słowach tchnął na nich i powiedział im: «Weźmijcie Ducha Świętego! Którym odpuścicie grzechy, są im odpuszczone, a którym zatrzymacie, są im zatrzymane».
Ale Tomasz, jeden z Dwunastu, zwany Didymos, nie był razem z nimi, kiedy przyszedł Jezus. Inni więc uczniowie mówili do niego: «Widzieliśmy Pana!».
Ale on rzekł do nich: «Jeżeli na rękach Jego nie zobaczę śladu gwoździ i nie włożę palca mego w miejsce gwoździ, i ręki mojej nie włożę w bok Jego, nie uwierzę».
A po ośmiu dniach, kiedy uczniowie Jego byli znowu wewnątrz domu i Tomasz z nimi, Jezus przyszedł, choć drzwi były zamknięte, stanął pośrodku i rzekł: «Pokój wam!». Następnie rzekł do Tomasza: «Podnieś tutaj swój palec i zobacz moje ręce. Podnieś rękę i włóż w mój bok, i nie bądź niedowiarkiem, lecz wierzącym».
Tomasz w odpowiedzi rzekł do Niego: «Pan mój i Bóg mój!».
Powiedział mu Jezus: «Uwierzyłeś dlatego, że Mnie ujrzałeś? Błogosławieni, którzy nie widzieli, a uwierzyli».
I wiele innych znaków, których nie zapisano w tej księdze, uczynił Jezus wobec uczniów. Te zaś zapisano, abyście wierzyli, że Jezus jest Mesjaszem, Synem Bożym, i abyście wierząc, mieli życie w imię Jego.

jezus_milosierny.JPG

Komentarz do Ewangelii:
Dzisiejsza niedziela w historii nazywana jest „Białą Niedzielą”, obchodzimy ją jako Święto Bożego Miłosierdzia. To oznaczenie zostało oficjalnie brzmienie nadane drugiej Niedzieli Wielkanocnej przez Kongregację Kultu Bożego, która określiła ją dekretem z 5 maja 2000 roku. W pojawieniu się Zmartwychwstałego przed „wątpiącym Tomaszem” i ustanowieniu sakramentu pokuty objawia się cud Bożego miłosierdzia. Istnieje również związek ze świętą siostrą Marią Faustyną Kowalską, którą kanonizował papież Jan Paweł II 30 kwietnia 2000 r. Siostra ta została uhonorowana przez Boga specjalnymi objawieniami, w których pozwolono jej ponownie rozpoznać wagę Bożego Miłosierdzia. Pan poprosił ją o namalowanie obrazu, który stał się znany na całym świecie jako przedstawienie „Jezusa Miłosiernego”.

Jeśli ta forma pobożności została umieszczona w ogólnych ramach kościelnych, chodzi o odkrycie ważnego wymiaru w naszym obrazie Boga: właściwego zrozumienia Bożego Miłosierdzia. Jesteśmy również wezwani do udzielenia właściwej odpowiedzi: w miłości, zaufaniu i miłosierdziu.

Oczyszczające źródło Krwi Chrystusa jest nam dane także w kolejnym sakramencie: jest to sakrament pokuty, o którym mówi Ewangelia w dzisiejszą „Niedzielę Miłosierdzia Bożego”. Po tym, jak Zmartwychwstały Jezus tchnął na apostołów i powiedział do nich: „Weźmijcie Ducha Świętego!”, ustanowił sakrament pokuty, spowiedź świętą.

Chrystus powiedział bowiem: „Komu odpuścicie grzechy, są im odpuszczone, komu zatrzymacie są im zatrzymane”. W ten sposób nasz Pan Jezus przeniósł przebaczenie wszystkich poważnych grzechów popełnionych po chrzcie na świętą władzę swoich apostołów i ich następców, czyli biskupów i kapłanów. Nikt nie może przebaczać grzechów, z wyjątkiem samego Boga. Ale Bóg chciał powierzyć służbę pojednania ludziom, którzy mają ją pełnić w imię Jezusa Chrystusa. Grzech jest nie tylko czymś prywatnym, co obejmuje tylko relację grzesznika z Bogiem, ale zawsze jest czymś, co wpływa na cały Kościół jako wspólnotę wierzących. W związku z tym pojednanie to nie tylko przywrócenie odpowiednich relacji z Bogiem, ale także Kościołem i sobą samym.

Jezus, Zmartwychwstały, jest teraz Przemieniony; mówi się również „Przemieniony” lub „Uwielbiony”. Nasze oczy nie mogły znieść widoku jego Ciała; świeci „jaśniej niż tysiąc słońce”. W Niebie zostaniemy przemienieni przez Boga, abyśmy mogli wpatrywać się w Jego wygląd i chwałę. Ale teraz na ziemi wystarczy nam wiara. Wiara oznacza absolutne zaufanie. Wiara oznacza powiedzenie „tak” Bogu i Jego Miłości. W wierze mocno wierzymy, że Jezus Chrystus jest z nami i przychodzi do nas w świętej komunii.

Chcemy się odpowiednio przygotować na przyjęcie tak znamienitego Gościa. Święta Spowiedź jest często nazywana „generalnym sprzątaniem” naszego domu, gdzie Jezus może wstąpić. Kiedy zastanie udekorowany dom naszej duszy, z radością zamieszka w nas. Towarzyszy nam w naszym życiu, daje nam światło i nadzieję.

Dzisiejsza „Niedziela Miłosierdzia” pokazuje nam, jak wiele Bóg znaczy dla nas. Nieustannie wskazuje nam właściwą drogę i udziela nam pomocy. Towarzyszy nam Jego łaska i miłość. Prosimy również Matkę Bożą, Maryję, aby wskazała nam drogę z Jezusem. Wtedy nasze życie będzie wciąż na nowo oświetlane słońcem Bożym i nie musimy się bać. Ponieważ Jezus Chrystus jest naszym życiem - teraz i na zawsze.

/ks. Sławomir Korona/

Tagi: niedziela miłosierdzia bożego   wielkanoc   jezus miłosierny   ks. sławomir korona

Zobacz także

Remont świątyni i wprowadzenie relikwii

Dodane: 2021-05-04 10:27 - Komentarze  (8)  czytane (1145)

TAGI: trzęsiny, kościół, ks. julian brzezicki, relikwieKomentarze (1)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 3.210.184.142

Boże Miłosierdzie (2021-04-11 19:30:33)

ratuj Panie świat

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Telewizja

W Tarnogrodzie ruszył Punkt Szczepień Powszechnych

Biłgoraj. Uroczystości w 230. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Będą u nas dwa punkty organizacji Punktów Szczepień Powszechnych

Zebranie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego w związku z epidemią koronawirusa

Miliony pozyskane na kształcenie zawodowe

Z budżetu powiatu 130 tys. zł wsparcia dla jednostek OSP

Konkursy

Zobacz więcej Dodaj

Promocje

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Powiat biłgorajski: Podsumowanie kwietnia w kontekście epidemii Covid-19

Kolejny miesiąc życia w epidemii. Covid-19 nie odpuszcza. Trwa narodowy Program Szczepień, a rząd co jakiś czas wprowadza lub łagodzi...