Strona startowa

BIŁGORAJ: W rytmie miasta

Data:18 06 2021
Miejsce: Miasteczko na Szlaku Kultury Kresowej

Każde miasto ma swój rytm - odkryj z nami ten, którym żyje Biłgoraj. Chcemy zabrać Cię w podróż do miejsc, które warto zobaczyć na nowo: przy dźwiękach niebanalnych, kołyszących i takich które zapuszczają w nas korzenie na dłużej. To nowa jakość spotkania i przestrzeni muzycznej. To początek wspólnej wyprawy przy dźwiękach, które zabrzmią w różnych częściach miasta. To nowy cykl „W rytmie miasta”. Chodź z nami. Sprawdź jak brzmi. Zaczynamy od Miasteczko na Szlaku Kultur Kresowych w akompaniamencie Zagi i Maksa Łapińskiego

w_rytmie_miasta_plakat.jpg

Zagi
To wokalistka, instrumentalistka, autorka muzyki i tekstów. Ma na swoim koncie cztery albumy. Jej piosenki opowiadają historie z życia artystki. Biorą w nich udział ludzie, miejsca i sytuacje, które mimo, że nie raz bardzo uwierały – stały się wielką inspiracją.
Zagi jest laureatką znaczących nagród – I miejsce na Konkursie Piosenki Poetyckiej w Gnieźnie, I miejsce w XXIII Zimowej Giełdzie Piosenki w Opolu, I miejsce w Konkursie Muzyki niePOPularnej - to tylko niektóre z wyróżnień.
Artystka wystąpiła na wielu festiwalach, takich jak Orange Warsaw Festival, Spring Break, Asymmetry Festiwal, Songwriter Łódź festiwal, Czech Ukulele Festiwal czy Emergenza.

Maks Łapiński
W wieku 9 lat napisał swoją pierwszą piosenkę i… tak już mu zostało do dzisiaj – pisze je regularnie. Autor tekstów, kompozytor, instrumentalista i wokalista. Miłośnik improwizacji muzycznej, dlatego też pierwszą rzeczą jaką sprawdza po przyjeździe do nowego miasta to kluby z jam session. Ma na swoim koncie sporo koncertów oraz festiwali muzycznych w Polsce i za granicą. W sierpniu 2020 roku jego twórczość została doceniona na międzynarodowym festiwalu Carpathia Festival, gdzie zdobył Grand Prix śpiewając swoją autorską piosenkę „Lew”. Maks aktualnie pracuje nad debiutanckim albumem. Każdą piosenkę na tej płycie pisał inspirując się swoimi przeżyciami. Możemy spodziewać się zatem bardzo osobistego, romantycznego i pozytywnego materiału. Na koncertach Maks gra na gitarze i pianinie. No i śpiewa… i to jak śpiewa!

Imprezy

Patronat
2021-06-06 - 2021-06-30

BIŁGORAJ: Akcje poboru krwi

2021-06-18

BIŁGORAJ: W rytmie miasta

2021-06-19

BIŁGORAJ: Bieg sitarski

Patronat
2021-06-20 - 2021-07-30

ZAMOŚĆ: 46. Zamojskie Lato Teatralnego

2021-06-20

CIOSMY: Rajd rowerowy

2021-06-23

TARNOGRÓD: Biegi plenerowe

Konkursy