Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Będą u nas dwa punkty organizacji Punktów Szczepień Powszechnych (VIDEO)

Dodał: red Data: 2021-04-16 12:00:33 (czytane: 2755)

Na finiszu są przygotowania by w powiecie biłgorajskim otworzyć dwa punkty w ramach Punktów Szczepień Powszechnych. Wytyczne dotyczące organizacji zostały opracowane przez zespół KPRM, MZ, NFZ i GIS. Podstawowe wymogi bezpieczeństwa zostały sporządzone przez Ministerstwo Zdrowia i GIS.

Biuro Geodezyjne s.c. A. Myszkowiak, J. Piechota
www.biuro-geodezyjne.com.pl,geodezja, biuro geodezyjne, dom, Biłgoraj, pomiary, pomiary geodezyjne, grunty, doradztwo, mapy geodezyjne, rozgraniczanie nieruchomości,

Plac Wolności 8. 23-400, Biłgoraj

Usługi fotograficzne Foto-Mikado Marek Ziemichód
www.fotografiaslubnabilgoraj.pl,fotografia ślubna, fotograf ślubny, zdjęcia Biłgoraj, reportaż, fotografia portretowa, studyjna, fotomikado, Ziemichód, fotograf Lublin, zdjęcia plenerowe, fotograf na wesele, fotograf lubelskie, fotograf podkarpackie

ul. Narutowicza 88 a. 23-400, BiłgorajW powiecie biłgorajskim będą dwa punkty, gdzie mieszkańcy będą mogli się zaszczepić przeciw Covid-19. W Biłgoraju będzie to budynek Medycznego Studium Zawodowego, w Tarnogrodzie zaś budynek po dawnym gimnazjum. Jeden prowadzony będzie przez szpital biłgorajski, drugi jako element sieci koordynowanej przez wojewodę - organizowany „od podstaw” przez samorząd powiatowy we współpracy z wybranym podmiotem wykonującym działalność leczniczą (PWDL) oraz w porozumieniu z NFZ. W przypadku Tarnogrodu będzie to zamojska Stacja Pogotowia ratunkowego.

-W naszym powiecie, chcemy otworzyć dwa takie punkty szczepień. Jeden w Biłgoraju i tutaj zlokalizowany będzie on w Szkole Policealnej - Medycznym Studium Zawodowym, drugi zaś w Tarnogrodzie, w budynku dawnego gimnazjum. Każdy z tych punktów - które są punktami dodatkowymi w stosunku do tych, gdzie już odbywają się szczepienia, jak np. w biłgorajskim szpitalu - dziennie zaszczepić ma minimum 200 osób. Zważając na populację powiatu biłgorajskiego takie ulokowanie Punktów Szczepień Powszechnych wydaje się być uzasadnione. Z punktu w Biłgoraju korzystać będą mieszkańcy miasta oraz mieszkańcy gmin na północ od Tanwi, zaś w Tarnogrodzie mieszkańcy gmin położonych na południe od Tanwi - mówi wicestarosta Tomasz Rogala.

Punk szczepień w Szkole policealnej Medycznym Studium Zawodowym tworzony jest we współpracy z tą placówką, jej organem prowadzący czyli Urzędem Marszałkowskim i szpitalem w Biłgoraju, zaś punkt w Tarnogrodzie organizowany jest wspólnie ze Stacja Pogotowia Ratunkowego Zamość oraz przy współpracy z burmistrzem Tarnogrodu. -Dzięki bardzo dobrej współpracy z Zarządem Powiatu nasza stacja za pośrednictwem Stacji Rejonowej w Biłgoraju będzie obsługiwać Punkt Szczepień Powszechnych w Tarnogrodzie. To bardzo dobry wybór biorąc pod uwagę populację, która zamieszkuje południe powiatu, a po drugie lokalizacja, w budynku dawnego gimnazjum będzie dostępna dla mieszkańców. Jeśli chodzi o Tarnogród, to przygotowani jesteśmy na szczepienie minimum 200 osób dziennie, jeśli chętnych będzie więcej, to postaramy się wydłużyć godziny funkcjonowania albo zwiększyć nasze "moce przerobowe". Nasza obecność w Tarnogrodzie i szczepienia przeciw Covid-19, to zasługa władz powiatu ale i zaangażowania marszałków województwa lubelskiego Jarosława Stawiarskiego i Michała Mulawy - podkreśla Damian Miechowicz dyrektor Samodzielnej Publicznej Stacji Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego w Zamościu.

punkty_szczepien_powszechnych.JPG

Jak informuje Andrzej Łagożny, członek Zarządu Powiatu Biłgorajskiego, Powszechne Punkty Szczepień w powiecie biłgorajskim czynne będą od poniedziałku do soboty. -Chcemy by punkty otwarte były od poniedziałku do piątku, od godziny 8:00, 9:00 do godziny 18:00 i w soboty od godziny 8:00 do godziny 13:00. Zachęcam Państwa do skorzystania z tej możliwości. Szczepienia są jednym z elementów ochrony przeciw Covid-19. Ja osobiście zaszczepiony jestem już jedną dawką. Zgłosiłem chęć, gdy tylko ruszyły zapisy i gdy przyszedł czas na szczepienie mojego rocznika skorzystałem z tego. Dbajmy o siebie, przestrzegajmy obostrzeń sanitarnych, to nasza wspólna walka z tym wirusem i od nas zależy jej wynik - apeluje Andrzej Łagożny. Jak dodaje na dzień dzisiejszy w powiecie biłgorajskim zaszczepionych zostało ponad 14 tys. osób, w tym około 4 tys. osób zaszczepionych jest podwójną dawką.

-Jeżeli chodzi o harmonogram prac, to po rozmowach i ustaleniach z Urzędem Marszałkowskim i Narodowym Funduszem Zdrowia, jest on już zatwierdzony. te punkty szczepień zostały zaakceptowane przez te dwie instytucja dwie będą podlegały weryfikacji, co ma nastąpić w przyszłym tygodniu, kiedy odbędą się kontrole pod kątem wymagań sanitarnych i zgodnie z zapowiedziami, ostatni tydzień kwietnia to składanie zapotrzebowań na szczepionki. Faktycznie możemy się spodziewać, że pierwsze szczepienia w tych punktach rozpoczną się z początkiem maja - dodaje wicestarosta Rogala.

Do Powszechnych Punktów Szczepień oddelegowani zostać mają także merytoryczni pracownicy Starostwa Powiatowego w Biłgoraju. -Nawiązaliśmy także współpracę z Wojskami Obrony Terytorialnej, którzy będą służyć nam pomocą podczas prowadzenia szczepień, dbać będą m. in. o odpowiednią informację osób, które na szczepienia się zgłoszą - informuje Łagożny.

Zgodnie z informacją rządu, szczepienia w punktach będą przeprowadzane przez zespoły szczepiące, w skład jednego zespołu wchodzą 1 - 4 osoby, w tym 1 - 2 osoby kwalifikujące i wykonujące szczepienia (kwalifikacja i szczepienie mogą być wykonywane przez tę samą osobę) i 0 - 2 osoby w administracji. W każdym punkcie szczepień musi być także osoba z doświadczeniem w udzielaniu pierwszej pomocy, czy to lekarz lub ratownik medyczny (co najmniej jeden lekarz lub ratownik medyczny na 4 zespoły szczepiące).

/bilgoraj.com.pl/

Tagi: punkty szczepień powszechnych   powiat biłgorajski   szczepienia przeciw covid-19   koronawirus

Zobacz także

Punkty Szczepień Powszechnych działają w Biłgoraju (VIDEO)

Dodane: 2021-05-13 22:18 - Komentarze  (13)  czytane (829)

TAGI: punkt szczepień powszechnych, biłgoraj, medyczne studium zawodowe, szpital biłgorajKomentarze (6)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 3.235.191.87

(2021-04-17 11:02:46)

Wykaz punktów szczepień w powiecie biłgorajskim:
1. Arion szpitale, ul. Pojaska 5, Biłgoraj.
2. Rejonowa Stacja Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego w Biłgoraj, ul. "Wira" Bartoszewskiego 3.
3. Praktyka Lekarska "Konsylium" ul. Poprzeczna 3A, Biłgoraj.
4. Przychodnia Lekarska "Twój lekarz", ul. Pojaska 3, Biłgoraj.
5. Spółka cywilna: G. GĄSIOROWSKA, W. JURKIEWICZ, T. KRZYSZTOŃ - KRÓL, E. ŁUKASIK, A. PALECZNY, W. SUSKIEWICZ, O. SZCZERBIŃSKA - BORSUK, ul. Kościuszki 18.
6. ELŻBIETA SZYMANIK - BOJARCZUK, Niepubliczny Zakłąd Opieki Zdrowotnej Ośrodek Zdrowia w Soli, Sól 23A.
7. Spółka cywilna: EWA PASZCZUK, MAŁGORZATA CHOLEWA-TARSKA, BEATA RARATA - CHODARA, ul. Biłgorajska 15, Księżpol.
8. IWONA BORODEŃKO - POPIK, Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Praktyka Lekarska "Medicus", Potok Górny 194.
9. Spółka cywilna: M. SITARCZYK, P. WOŁOSZCZA, ul. Długa 309A, Tereszpol - Zaorenda.
10. Spółka cywilna: MARIUSZ KOLASZYŃSKI I KATARZYNA KOLASZYŃSKA, Aleksandrów Drugi 370.
11. Jacek Przybylak, punkt szczepień Obsza 29A.
12. Przychodnia Lekarska "Twój lekarz", punkt szczepień Lipiny Górne Lewki 2.
13. Przychodnia "Nasze zdrowie" we Frampolu, ul. Kościelna 29, Frampol.
14. Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej "Przychodnia Lekarska", Rynek 1, Tarnogród.
15. Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Elżbieta Wysocka, ul. Bednarska 3, Goraj.
16. Spółka cywilna: A. SOŁTYS, M. KLECHA, P. MAJCHER, M.MAJCHER, Rynek 25, Turobin.
17. "Nasze zdrowie", ul. Kościuszki 54, Józefów.
18. Praktyka lekarska "Eskulap", Biszcza 48A.
19. Spółka cywilna - Grupowa praktyka lekarska: RENATA ŁUSZCZEK, JAROSŁAW ŁYSIAK, Łukowa 51.
20. Przychodnia "Nasze zdrowie" w Biłgoraju, ul. Kościuszki 138, Biłgoraj.

Grzegorz (2021-04-17 11:00:46)

Ludzie obudźcie się. Kłamie prezydent, premier, minister, wojewoda i ten otumaniony starosta też. A wtórują mu wszyscy pisowscy działacze. Zapytajcie w swoich przychodniach w Biłgoraju kiedy możecie się zaszczepić nawet jak nie zamierzacie, po to aby się naocznie przekonać że oni kłamią. Odpowiedź z przychodni brzmi mniej więcej tak: Mamy chęci szczepić, ale nie mamy szczepionek. Zapiszemy, ale może w maju lub czerwcu.... - proszę czekać zadzwonimy". Przestańcie kłamać i wkurzać ludzi

(2021-04-16 18:34:48)

Im więcej takich punktów szczepień tym szybciej więcej ludzi zostanie zaszczepionych, co jest konieczne, żeby zahamować zakażenia i zgony. Problem będzie nadal z antyszczepionkowcami.

(2021-04-16 18:34:45)

Im więcej takich punktów szczepień tym szybciej więcej ludzi zostanie zaszczepionych, co jest konieczne, żeby zahamować zakażenia i zgony. Problem będzie nadal z antyszczepionkowcami.

lewi (2021-04-16 15:38:30)

Jeszcze daleko do szczepienia a juz zasługi wymienia,oczywiscie pijar, takich punktow powino być kilka w gminie a tu 2 zrobili na 14 gmin i głoszą cuda niewidy.To jak za komuny

zx (2021-04-16 14:54:01)

Bardzo dobre działanie, gdyż np. w Tarnogrodzie bardzo długo oczekuje się na kolejkę do zaszczepienia, w obecnej fazie szczepień gdzie jest mały przydział szczepionek, a jak będzie więcej szczepionek to okres oczekiwania będzie jeszcze dłuższy.

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Telewizja

Punkty Szczepień Powszechnych działają w Biłgoraju

W Tarnogrodzie ruszył Punkt Szczepień Powszechnych

Biłgoraj. Uroczystości w 230. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Będą u nas dwa punkty organizacji Punktów Szczepień Powszechnych

Zebranie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego w związku z epidemią koronawirusa

Miliony pozyskane na kształcenie zawodowe

Konkursy

Zobacz więcej Dodaj

Promocje

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Powiat biłgorajski: Podsumowanie kwietnia w kontekście epidemii Covid-19

Kolejny miesiąc życia w epidemii. Covid-19 nie odpuszcza. Trwa narodowy Program Szczepień, a rząd co jakiś czas wprowadza lub łagodzi...