Strona startowa

Wiadomości

Wyświetl wiadomości:

Biznes:

Jak wybrać meble do biura?

Dodał: red, edycja: 2021-07-20 15:16:59 Komentarze ()  (czytane 924 razy)

Zdarza Ci się mieć problem z wydajnością w Twoim biurze? Czasem coś się po prostu zgubi, przez co tracisz masę czasu na szukanie? To częsty problem w wielu miejscach pracy. Chcesz się dowiedzieć jak temu zaradzić? Rozwiązanie jest całkiem proste, a leży w sekrecie odpowiedniego doboru mebli biurowych. więcej»

TAGI: meble do biura, powiat biłgorajski, firma, wyposażenie wnętrz

Jak zostać UX designerem?

Dodał: red, edycja: 2021-07-20 15:07:07 Komentarze ()  (czytane 596 razy)

Doceniasz intuicyjność i łatwość użytkowania aplikacji mobilnych? Denerwujesz się, jak widzisz błędy na stronach internetowych? Automatycznie szukasz rozwiązań, które mogłyby usprawnić ich działanie? Jeśli odpowiedź na powyższe pytania brzmi: tak, to dużo wskazuje na to, że zawód UX Designera może być dla Ciebie. Jak zdobyć wiedzę i umiejętności niezbędne w tej pracy? więcej»

TAGI: UX Designer, certyfikat UX, Szkolenia UX

Ogólnopolskie spotkanie dekarzy w Soli koło Biłgoraja

Dodał: red, edycja: 2021-07-03 12:59:37 Komentarze ()  (czytane 3492 razy)

W Soli koło Biłgoraja trwa ogólnopolskie spotkanie dekarzy, skupionych w Polskim Stowarzyszeniu Dekarzy oraz przedstawicieli firm i instytucji z branżą dekarską współpracujących. Organizatorem wydarzenia jest biłgorajski Oddział PSD. więcej»

TAGI: dekarz, polskie stowarzyszenie dekarzy, zawód dekarz, biłgoraj

Dropshipping - skuteczna metoda zarabiania w internecie!

Dodał: red, edycja: 2021-06-30 07:58:54 Komentarze ()  (czytane 1187 razy)

Branża e-commerce cieszy się popularnością już od kilku lat, jednak pandemia koronawirusa spowodowała, że rynek ten jeszcze bardziej się rozwinął. Sklep internetowy to obecnie jeden z najskuteczniejszych sposobów zarabiania w sieci. Wiele przedsiębiorców nie decyduje się jednak na tradycyjny model, a na tzw. sklep dropshipping. Co to takiego, dlaczego warto się tym zainteresować i jak zacząć? Podpowiadamy! więcej»

TAGI: dropshipping, sklep internetowy, zarabianie w internecie, biłgoraj

REKLAMA

Pozycjonowanie stron internetowych - poznajemy zalety SEO

Dodał: red, edycja: 2021-06-28 14:12:45 Komentarze ()  (czytane 841 razy)

Powszechny dostęp do Internetu sprawił, iż szukając jakiejkolwiek informacji zaczynamy od wpisania interesującej nas frazy w wyszukiwarce Google. To, co ukaże się naszym oczom w wynikach wyszukiwania rzadko jest dziełem przypadku. Zazwyczaj widzimy reklamy oraz wyniki pozycjonowania strony. więcej»

TAGI: pozycjonowanie stron internetowych, seo, biłgoraj, wsparcie

Umorzenie składek - złóż wniosek do 30 czerwca

Dodał: red, edycja: 2021-06-19 07:12:50 Komentarze ()  (czytane 953 razy)

Branżowa tarcza antykryzysowa umożliwia zwolnienie przedsiębiorców ze składek za okres od grudnia nawet do kwietnia. Firmy mają jeszcze czas na złożenie wniosku o umorzenie do końca czerwca. więcej»

TAGI: zus biłgoraj, zakład ubezpieczeń społecznych, umorzenie składek, składki zus

Najlepszy broker Forex - po czym go rozpoznać?

Dodał: red, edycja: 2021-06-18 09:00:26 Komentarze ()  (czytane 863 razy)

Jak wybrać dobrego brokera? Wielu początkujących inwestorów zadaje sobie to pytanie. Brokerów oferujących swoje usługi jest bardzo wielu zatem wybór jest niełatwy. Najważniejsze jest to, aby wybrać renomowanego brokera i dopasować jego ofertę do posiadanego kapitału, a także indywidualnego stylu gry. Na początek potężna dawka wiedzy. Sprawdź! więcej»

TAGI: inwestowanie, pieniądze, broker, biłgoraj

Sklepy z ubraniami dla dzieci - sklepy sieciowe

Dodał: red, edycja: 2021-06-14 08:21:41 Komentarze ()  (czytane 323 razy)

Dość wielu z nas wie o tym, że sklepy z ubraniami dla dzieci to też te sklepy sieciowe, czyli w ich przypadku ceny odzieży dziecięcej są na stałym poziomie i w każdym z nich spotykamy się dokładnie z taką samą promocją. Jedyna różnica może tkwić w gabarytach konkretnego sklepu i w jego asortymencie, czyli jeśli w jednym danego modelu bluzy zabraknie, to w tym drugim może jeszcze być aż kilkanaście sztuk. więcej»

TAGI: ubrania dziecięce, biłgoraj, sklepy internetowe, ubrania dla dzieci

REKLAMA

Piknik firmowy - bezpieczny event dla Twojej firmy!

Dodał: red, edycja: 2021-06-08 14:18:33 Komentarze ()  (czytane 1710 razy)

Ciężkie, pandemiczne miesiące za nami. Branża eventowa powoli zostaje odmrożona i w końcu firmy mogą organizować eventy integracyjne dla pracowników, konferencje branżowe czy też szkolenia. Jednakże nadal wiele osób obawia się o swoje zdrowie i zastanawia się, czy te wszystkie wydarzenia nie narażą ich na zarażenie koronawirusem. więcej»

TAGI: piknik firmowy, event firmowy, firma, impreza firmowa

Nowe limity dla dorabiających emerytów

Dodał: red, edycja: 2021-06-02 10:49:22 Komentarze ()  (czytane 1015 razy)

Wcześniejsi emeryci i renciści od czerwca mogą dorobić do swoich świadczeń jeszcze więcej niż dotychczas. Limit przychodu wynosi już niemal 4 tys. zł. Świadczeniobiorcy ZUS mogą dodatkowo pracować. Muszą jedynie pamiętać, że przekroczenie określonych w przepisach przychodów czasowo zmniejsza lub zawiesza wypłatę pobieranej emerytury lub renty. więcej»

TAGI: zus biłgoraj, dorabiający emeryci, zakład ubezpieczeń społecznych, limit przychodu

Interesuje Cię budowa myjni samochodowych? Te 3 rzeczy warto wiedzieć, zanim otworzysz biznes

Dodał: red, edycja: 2021-05-31 11:26:57 Komentarze ()  (czytane 956 razy)

Budowa myjni samochodowych to niezmiennie biznes cieszących się sporym zainteresowaniem wśród przedsiębiorców. Polacy coraz częściej i coraz chętniej korzystają z myjni, bowiem doprowadzanie samochodu do idealnego stanu pod oknami bloku odeszło bezpowrotnie do lamusa. więcej»

TAGI: myjnia samochodowa, biznes, mycie aut, biłgoraj

Biłgoraj. Przybyło milionerów

Dodał: red, edycja: 2021-05-27 13:26:50 Komentarze ()  (czytane 2842 razy)

W stosunku do zeznań podatkowych za rok 2019, przybyło w powiecie biłgorajskim osób, które wykazały dochody przekraczające 1 mln zł. Urząd Skarbowy podsumował rozliczenia podatkowe mieszkańców powiatu biłgorajskiego. Dane za 2020 rok (zeznania złożone w 2021 roku) publikujemy wraz z zestawieniem za rok 2019 (zeznania złożone w 2020 roku). więcej»

TAGI: rozliczenia podatkowe, urząd skarbowy biłgoraj, milionerzy, zeznania podatkowe

REKLAMA

Wójt gminy Biłgoraj odznaczony przez Cech Rzemiosł Różnych i Drobnej Przedsiębiorczości

Dodał: red, edycja: 2021-05-25 15:57:28 Komentarze ()  (czytane 2535 razy)

Wiesław Różyński został odznaczony tytułem Przyjaciela Rzemiosła Lubelskiego. Honorowy tytuł wójt gminy Biłgoraj otrzymał 24 maja br., podczas zebrania Cechu Rzemiosł Różnych i Drobnej Przedsiębiorczości w Biłgoraju. Odznaczenie w formie pamiątkowego dyplomu z medalem uroczyście wręczył Starszy Cechu Jan Pyznarski. więcej»

TAGI: wójt gminy biłgoraj, wiesław różyński, cech rzemiosł różnych i drobnej przedsiębiorczości, powiat biłgorajski

Informacja dla przedsiębiorców. Jest zwolnienie z opłaty za sprzedaż alkoholu

Dodał: red, edycja: 2021-05-25 12:46:58 Komentarze ()  (czytane 1163 razy)

Zgodnie z uchwałą Rady Miasta Biłgoraja z końca kwietnia br., w sprawie zwolnienia z opłaty za korzystanie z zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych przeznaczonych do spożycia w miejscu sprzedaży, przedsiębiorcy prowadzący sprzedaż napojów alkoholowych w lokalach gastronomicznych są zwolnieni z zapłaty drugiej i trzeciej raty za korzystanie z zezwoleń na sprzedaż i podawanie napojów alkoholowych. więcej»

TAGI: biłgoraj, zwolnienie z opłaty za sprzedaż alkoholu, budżet miasta, pandemia koronawirus

Covid-19 nie zawsze ze zwolnieniem lekarskim

Dodał: red, edycja: 2021-05-12 14:12:52 Komentarze ()  (czytane 1669 razy)

Covid-19 nie był najczęstszą przyczyną zwolnień lekarskich - wynika z danych Zakładu Ubezpieczeń Społecznych za ubiegły rok. Liczba wszystkich wystawionych zaświadczeń lekarskich nie odbiegała od statystyk z poprzedniego roku, ale chorowaliśmy nieco dłużej. więcej»

TAGI: zus, zwolnienia lekarskie, zakład ubezpieczeń społecznych, zaświadczenia lekarskie

Rekordowa liczba cudzoziemców zgłoszonych w ZUS

Dodał: red, edycja: 2021-05-11 10:46:09 Komentarze ()  (czytane 1180 razy)

W rejestrze Oddziału ZUS w Biłgoraju jest już o ponad 1/3 więcej ubezpieczonych cudzoziemców niż przed pandemią. Ich liczba jest teraz wyższa niż kiedykolwiek wcześniej. Na początku pandemii Covid-19 liczba obcokrajowców zgłoszonych do ZUS chwilowo spadła, m. in. z uwagi na czasowe zamknięcie granic. więcej»

TAGI: zus, cudziziemcy, zaklad ubezpieczeń społecznych, powiat biłgorajski

REKLAMA

Ubezpieczenie wypadkowe w ZUS – co się zmieniło?

Dodał: red, edycja: 2021-04-29 10:24:01 Komentarze ()  (czytane 1126 razy)

Część przedsiębiorców w maju zapłaci składkę wypadkową w innej wysokości niż dotychczas. Zmieniły się również kwoty odszkodowań za wypadki przy pracy (od kwietnia są wyższe). W 2020 roku ZUS wypłacił 46,7 tys. jednorazowych odszkodowań na łączną kwotę 292 mln zł. Oddział ZUS w Biłgoraju zrealizował prawie 800 wypłat na 5 mln zł. więcej»

TAGI: zus, zakład ubezpieczeń społecznych, biłgoraj, ubezpieczenie wypadkowe w zus

Naprawa telefonów Warszawa tylko w miejscu godnym zaufania

Dodał: red, edycja: 2021-04-27 10:45:02 Komentarze ()  (czytane 1838 razy)

Jest wiele powodów, które zmuszają nas do oddania smartfonu do serwisu. Naprawa telefonów Warszawa może być konieczna ze względu na uszkodzenia mechaniczne - jak pęknięty ekran lub obudowa, zalanie podzespołów lub usterka gniazda ładowania, lub ze względu na uszkodzenia softwareowe. więcej»

TAGI: naprawa telefonów, serwis telefonów, smartfon, telefon komórkowy

Pożyczka online – jak znaleźć najlepszą?

Dodał: red, edycja: 2021-04-26 16:08:46 Komentarze ()  (czytane 1023 razy)

Pandemia sprawiła, że wiele firm, które oferowały pożyczki online, musiało wycofać się z polskiego rynku. A to oznacza, że zostały już tylko te, które pożyczają na rozsądnych warunkach i mają wypracowaną markę. Wciąż jednak jest ich sporo do wyboru. Skąd aktualnie wziąć szybką gotówkę? Sprawdź, na co koniecznie zwrócić uwagę. więcej»

TAGI: pożyczki online, kredyty, gotówka, biłgoraj

Tarcza antykryzysowa w ZUS - zmiany od 4 maja

Dodał: red, edycja: 2021-04-22 07:34:20 Komentarze ()  (czytane 1086 razy)

Zwolnienie ze składek za marzec i kwiecień oraz kolejne przedłużenie świadczenia postojowego - to najnowsze rozwiązania tarczy antykryzysowej w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych. Z pomocy skorzysta więcej branż niż dotychczas. Wnioski będzie można składać od 4 maja. więcej»

TAGI: tarcza antykryzysowa, zus, zakład ubezpieczeń społecznych, pandemia

REKLAMA

Cynkowanie - co warto o nim wiedzieć?

Dodał: red, edycja: 2021-04-19 10:49:28 Komentarze ()  (czytane 1387 razy)

Stal i żeliwo to ważne tworzywa w wielu gałęziach przemysłu. Profesjonalne cynkowanie pozwala na uchronienie stali i żeliwa przed korozją i zniszczeniem. Jeśli potrzebujemy wykonać usługę cynkowania wyżej wymienionych materiałów, warto poszukać podmiotu, który wykona taką czynność w sposób profesjonalny z zachowaniem najwyższych standardów. więcej»

TAGI: cynkowanie, przemysł, usługa cynkowania

Czy dieta pudełkowa jest skuteczna?

Dodał: red, edycja: 2021-04-14 12:41:58 Komentarze ()  (czytane 1188 razy)

Zdrowy catering dietetyczny z dostawą to usługa jeszcze powszechniej wybierana poprzez osoby, jakie pragną poprawić własny styl życia oraz zadbać o jakość własnych pokarmów. Czy więc dieta pudełkowa jest to tylko propozycja dla osób dbających o linię? więcej»

TAGI: dieta pudełkowa, zdrowie i uroda, zdrowe odżywianie, smaczen posiłki

Co powinno wyróżniać firmy, które oferują catering?

Dodał: red, edycja: 2021-04-13 09:50:14 Komentarze ()  (czytane 2184 razy)

Catering dietetyczny stał się niezwykle znany w ubiegłych latach. Dieta pudełkowa jest wybierana poprzez studentów, osoby pracujące, pary, kawalerów oraz rodziny. Na jego wykorzystywanie decydują się osoby, jakie pragną zrzucić dodatkowe kilogramy, sportowcy pragnący stworzyć masę mięśniową, natomiast też Ci jacy mają pewne oczekiwania, co do sposobu żywienia. więcej»

TAGI: dieta pudełkowa, dieta, biłgoraj, zdrowy tryb życia

Zasiłek na opiekę przedłużony do 25 kwietnia

Dodał: red, edycja: 2021-04-12 07:46:51 Komentarze ()  (czytane 1001 razy)

Żłobki, przedszkola i szkoły nadal zamknięte. Rada Ministrów wydłużyła więc okres korzystania z dodatkowego zasiłku opiekuńczego. Obecnie przysługuje do 25 kwietnia. Dodatkowy zasiłek opiekuńczy można otrzymać, gdy szkoła, przedszkole, żłobek lub inna placówka oświatowa jest zamknięta z powodu Covid-19. więcej»

TAGI: zasiłek opiekuńczy, zus biłgoraj, zakład ubezpieczeń społecznych, pandemia koronawirusa

REKLAMA

Jak sprzedać mieszkanie z kredytem hipotecznym?

Dodał: red, edycja: 2021-03-20 06:33:46 Komentarze ()  (czytane 1522 razy)

Sprzedaż mieszkania to proces, który związany jest z wieloma formalnościami. Tych przybywa, gdy naszym celem jest przekazanie praw do lokalu, który obciążony jest kredytem hipotecznym. więcej»

TAGI: kredyt hipoteczny, sprzedaż mieszkania, obciążenie hipoteką, nieruchomości biłgoraj

Telewizja

Autodrom odzyskany

Dobry Start tylko przez internet i na konto

Podsumowanie 2,5 roku VI kadencji Rady Powiatu w Biłgoraju

Urwanie chmury nad gminą Turobin

Raport o Stanie Powiatu za 2020 rok

Koncert: Jan Paweł II - Prorok naszych czasów

więcej

Sport

Półmetek pływackiego sezonu...

W miniony weekend w Oświęcimiu na 50 metrowej pływalni odbyły się Mistrzostwa Polski w Pływaniu Juniorów 15 lat, były to ostatnie przed wakacyjną przerwą zawody pływackie. W zawodach wystartowało 513 zawodników z 151 klubów naszego kraju. RWKS Sparta reprezentował Damian Błaszczyk. więcej»

więcej

Kultura, rozrywka

Twórczo i aktywnie we Frampolu

Ubiegły tydzień we Frampolu był bardzo twórczy i aktywny - a to wszystko za sprawą "Wakacji z Kulturą". W przygotowanym przez młodzież projekcie wzięło udział 25 osób. Uczestnicy tworzyli balonowe lampiony, rozegrali turniej gier podwórkowych, przygotowywali posiłki, grali w piłkę oraz uczestniczyli w rodzinnym pikniku. więcej»

więcej

Polityka

Nasze gminy otrzymały pieniądze na modernizację lub budowę dróg dojazdowych do gruntów rolnych

Marszałek Jarosław Stawiarski i Członek Zarządu Zdzisław Szwed w imieniu Zarządu Województwa Lubelskiego podpisali dzisiaj umowy z przedstawicielami jednostek samorządu terytorialnego na modernizację lub budowę dróg dojazdowych do gruntów rolnych ze środków celowych budżetu Województwa Lubelskiego na 2021 rok. Środki trafiły do dwóch gmin naszego powiatu. więcej»