Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Życie w obecności Boga

Dodał: red Data: 2019-11-16 22:05:21 (czytane: 1409)

Jeśli pokładamy nadzieję w Bogu i Panu, jeśli wierzymy w Jego Syna, Jezusa Chrystusa, Którego głosi Kościół, to nie upatrujemy raju tutaj na ziemi. W przeciwieństwie do wielu ideologii, które chcą sprawić, że ludzie uwierzą, że na ziemi może istnieć doskonałe szczęście, Jezus Chrystus mówi o nieuchronnym krzyżu...

Biuro Geodezyjne s.c. A. Myszkowiak, J. Piechota
www.biuro-geodezyjne.com.pl,geodezja, biuro geodezyjne, dom, Biłgoraj, pomiary, pomiary geodezyjne, grunty, doradztwo, mapy geodezyjne, rozgraniczanie nieruchomości,

Plac Wolności 8. 23-400, Biłgoraj

P.W. EKO-SYSTEM - JAN LESIAK
www.ekosystem-lesiak.pl,Roboty wodnokanalizacyjne, drogowe, ogólnobudowlane,  Niwelacje terenu, fundamenty, Wynajem sprzętu budowlanego, Doradztwo w zakresie przepisów ochrony środowiska, oczyszczalnie przydomowe, oceny środowiskowe

Szozdy 11. 23-407 , TereszpolSłowa Ewangelii według świętego Łukasza (Łk 21, 5 - 19):
Gdy niektórzy mówili o świątyni, że jest przyozdobiona pięknymi kamieniami i darami, Jezus powiedział: ”Przyjdzie czas, kiedy z tego, na co patrzycie, nie zostanie kamień na kamieniu, który by nie był zwalony”.
Zapytali Go: ”Nauczycielu, kiedy to nastąpi? I jaki będzie znak, gdy się to dziać zacznie?”.
Jezus odpowiedział: ”Strzeżcie się, żeby was nie zwiedziono. Wielu bowiem przyjdzie pod moim imieniem i będą mówić: »Ja jestem« oraz »nadszedł czas«. Nie chodźcie za nimi. I nie trwóżcie się, gdy posłyszycie o wojnach i przewrotach. To najpierw musi się stać, ale nie zaraz nastąpi koniec”.
Wtedy mówił do nich: ”Powstanie naród przeciw narodowi i królestwo przeciw królestwu. Będą silne trzęsienia ziemi, a miejscami głód i zaraza; ukażą się straszne zjawiska i wielkie znaki na niebie.
Lecz przed tym wszystkim podniosą na was ręce i będą was prześladować. Wydadzą was do synagog i do więzień oraz z powodu mojego imienia wlec was będą do królów i namiestników. Będzie to dla was sposobność do składania świadectwa.
Postanówcie sobie w sercu nie obmyślać naprzód swej obrony. Ja bowiem dam wam wymowę i mądrość, której żaden z waszych prześladowców nie będzie się mógł oprzeć ani się sprzeciwić.
A wydawać was będą nawet rodzice i bracia, krewni i przyjaciele i niektórych z was o śmierć przyprawią. I z powodu mojego imienia będziecie w nienawiści u wszystkich. Ale włos z głowy wam nie zginie. Przez swoją wytrwałość ocalicie wasze życie”.

krzyz.JPG

Komentarz do Ewangelii:
Zbliżając się ku końcowi roku kościelnego znów słyszymy o nadchodzącym końcu świata. Opisy ucisku i cierpień jego końca odpowiadają pod względem treści tym, co Apokalipsa przedstawia nam w konkretnych obrazach. Zmusza nas do myślenia, że musi nadejść czas, który przyćmiewa wszystko. Będzie to epoka niewyobrażalnych trudności, katastrof i prześladowań. Współcześni Jezusowi mogli to wyjaśnić na przykładzie wspaniałej Świątyni Jerozolimskiej, która jak przepowiada Jezus, zostanie zniszczona.

To wszystko wywołuje negatywne emocje i jest przerażające. Dziś wielu „proroków” opisuje „koniec” w najciemniejszych kolorach. Czy Jezus był jednym z nich? Czy nie byłoby to zaprzeczenie głoszonej przez Niego Dobrej Nowiny o miłości Boga. On przejmował się lękiem i niepokojem przed zbliżającym się końcem, ale wręcz przeciwnie, zachęca do wiary i zaufania. Przesłanie Jezusa brzmi: cokolwiek się stanie, wierzący już jest zbawiony, jest w ręku Boga i żaden włos z głowy mu nie spadnie.

Jeśli pokładamy nadzieję w Bogu i Panu, jeśli wierzymy w Jego Syna, Jezusa Chrystusa, Którego głosi Kościół, to nie upatrujemy raju tutaj na ziemi. W przeciwieństwie do wielu ideologii, które chcą sprawić, że ludzie uwierzą, że na ziemi może istnieć doskonałe szczęście, Jezus Chrystus mówi o nieuchronnym krzyżu, który jest dany człowiekowi. Zamiast doktryn zbawienia, które stawiają człowieka na pierwszym miejscu, Ewangelia Chrystusa przedstawia nam nowy kierunek – samozaparcie. Zamiast motta „moc, bogactwo i przyjemność” Kościół przypomina o podążaniu za Jezusem w posłuszeństwie, ubóstwie i czystości. Czujemy: to jest „kontr-świadectwo” pokus i obietnic tego świata, coś, co nie oświeca nas od pierwszego wejrzenia, ale prowokuje zbawienie.
A jednak wiara katolicka daje nam obietnicę, o której inni mogą tylko pomarzyć. Nasz Pan Jezus Chrystus wyjaśnia to w dzisiejszej Ewangelii. Po opisaniu licznych udręk swoich uczniów na tym świecie przypomina – „przez swoją wytrwałość ocalicie wasze życie”. Jakie „życie” obiecuje nam Pan? Czy to słowo Chrystusa naprawdę niesie nadzieję – czy też jest pustą obietnicą, jak wiele innych, które słyszymy każdego dnia i które są tak często wykorzystywane przez przemysł konsumencki, media i przywódców politycznych, dopóki w końcu w nie uwierzymy?

Nie możemy popełnić błędu, oceniając te i podobne apokaliptyczne stwierdzenia Pisma Świętego jako groźne przesłanie, które powinny służyć zastraszaniu. Bóg bowiem jest Tym, Który chce zbawić swój lud i obiecuje mu zbawienie.

Przede wszystkim chodzi zatem o komfort, jaki Bóg chce dać wszystkim, którzy pokładają w Nim nadzieję i On jest dla nich Fundamentem. Ci, którzy wierzą w przesłanie zbawczej miłości Boga, nie muszą rozpaczać. Cokolwiek stanie Bóg wiernym Sobie towarzyszy i staje w ich obronie. Wbrew pozorom te słowa stanowią okazję do umocnienia serc, aby jeszcze bardziej zaufały Bogu i w nim pokładały nadzieje na zbawianie.

Życie chrześcijański oznacza być czujnym. To definiuje modlących się ludzi. Modlitwa oznacza – jednoczę moje serce z Bogiem. Nie jest to tylko kwestia pobożnego nawyku, a nawet zwykłego działania. Jeśli czcimy Boga tylko ustami, ale serce jest z dala od Niego, jesteśmy hipokrytami. Powinniśmy raczej żyć w obecności Boga. Bo wszystko, co jest wokół nas, w czym się poruszamy, żyjemy i jesteśmy, jest miejscem obecności Boga. On jest naszym Ojcem i prowadzi nas przez życie.

/ks. Sławomir Korona/

Reklama.

Tagi: życie z bogiem   krzyż   komentarz do ewaneglii   ks. sławomir korona

Zobacz także

Biłgorajanie ruszyli na pątniczy szlak do Jasnogórskiej Matki (FOTO, AUDIO)

Dodane: 2020-08-04 13:00 - Komentarze  (9)  czytane (1829)

TAGI: piesza zamojsko - lubaczowska pielgrzymka na jasną, pielgrzymka do częstochowy, wyjście pielgrzymów z biłgoraja, biłgoraj na pielgrzymim szlakuKomentarze (1)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 3.216.134.176

mnbh liuhli (2019-11-16 22:18:14)

Przecież ma być 1000 letnie panowanie Pana Jezusa Chrystusa tak jest napisane w Piśmie

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Telewizja

Ostatnie przygotowania do wdrożenia bonu turystycznego

Minister Ziobro w Biłgoraju. Mówił o Funduszu Sprawiedliwości i wyborach prezydenckich

Osuchy 1944. Droga Krzyżowa Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Osuchach

Program chodnikowy powiatu biłgorajskiego

Wsparcie dla samorządów powiatu biłgorajskiego z tarczy antykryzysowej 4.0

Raport o stanie powiatu biłgorajskiego za 2019 rok

Konkursy

Zobacz więcej Dodaj

Promocje

Przeczytaj kolejną wiadomość:

500+ dla niesamodzielnych - wpływają kolejne wnioski

Ogromne zainteresowanie tak zwanym 500+ dla osób niesamodzielnych. Do Oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Biłgoraju do 8 listopada...