Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Życie po życiu?

Dodał: red Data: 2019-08-14 23:25:43 (czytane: 958)

Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny to spojrzenie w górę, w niebiańską chwałę Boga. Uświadamiamy sobie, że Maryja, Dziewica i Matka Boża, po dopełnieniu życia na ziemi, została przyjęta do nieba przez Ojca. Cały świat się raduje, aniołowie radują się, a wraz z nimi Kościół Boży.

P.W. EKO-SYSTEM - JAN LESIAK
www.ekosystem-lesiak.pl,Roboty wodnokanalizacyjne, drogowe, ogólnobudowlane,  Niwelacje terenu, fundamenty, Wynajem sprzętu budowlanego, Doradztwo w zakresie przepisów ochrony środowiska, oczyszczalnie przydomowe, oceny środowiskowe

Szozdy 11. 23-407 , TereszpolReklama.

Słowa Ewangelii według św. Łukasza (Łk 1, 39 - 56):
W tym czasie Maryja wybrała się i poszła z pośpiechem w góry do pewnego miasta w pokoleniu Judy. Weszła do domu Zachariasza i pozdrowiła Elżbietę.
Gdy Elżbieta usłyszała pozdrowienie Maryi, poruszyło się dzieciątko w jej łonie, a Duch Święty napełnił Elżbietę. Wydała ona okrzyk i powiedziała:
„Błogosławiona jesteś między niewiastami i błogosławiony jest owoc Twojego łona. A skądże mi to, że Matka mojego Pana przychodzi do mnie? Oto, skoro głos Twego pozdrowienia zabrzmiał w moich uszach, poruszyło się z radości dzieciątko w moim łonie. Błogosławiona jesteś, któraś uwierzyła, że spełnią się słowa powiedziane Ci od Pana”.
Wtedy Maryja rzekła:
Wielbi dusza moja Pana,
i raduje się duch mój w Bogu, Zbawcy moim.
Bo wejrzał na uniżenie swojej Służebnicy.
Oto bowiem odtąd błogosławić mnie będą
wszystkie pokolenia.
Gdyż wielkie rzeczy uczynił mi Wszechmocny.
Święte jest imię Jego.
A Jego miłosierdzie na pokolenia i pokolenia
Nad tymi, którzy się Go boją.
Okazał moc swego ramienia,
rozproszył pyszniących się zamysłami serc swoich.
Strącił władców z tronu, a wywyższył pokornych.
Głodnych nasycił dobrami, a bogatych z niczym odprawił.
Ujął się za swoim sługą, Izraelem,
pomny na swe miłosierdzie.
Jak obiecał naszym ojcom
Abrahamowi i jego potomstwu na wieki.

wniebowziecie.JPG

Komentarz do Ewangelii:
Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny to spojrzenie w górę, w niebiańską chwałę Boga. Uświadamiamy sobie, że Maryja, Dziewica i Matka Boża, po dopełnieniu życia na ziemi, została przyjęta do nieba przez Ojca. Cały świat się raduje, aniołowie radują się, a wraz z nimi Kościół Boży.

Naprawdę wielkie rzeczy wydarzyły się, gdy Maryi sam Stwórca złożył propozycję oddać Jemu całą swoją egzystencję - Jej ciało nie doświadczyło rozkładu, ponieważ natychmiast zostało wzbudzone i uwielbione. W ten sposób Maryi przytrafiły się wielkie rzeczy dzięki cudownej mocy Boga. Jest pierwszą z nas, która podąża za zmartwychwstałym Panem do Jego niebiańskiej chwały. Teraz bierze udział w chwale Zmartwychwstałego, do której przez chrzest każdy wierzący został zaproszony i powołany.

Istnieje niebezpieczeństwo, że treść dzisiejszej uroczystości prześlizgnie się w mitologię i fantastyczność. Może się zdarzyć, że świętujemy i obchodzimy ten dzień świąteczny zgodnie z tradycją, ale nasza rzeczywistość życiowa pozostaje nietknięta. Być może niektórzy mówią: „To tylko przekonujący pomysł, z którym nie mogę się zidentyfikować osobiście. To święto nic mi nie mówi; nic mi nie daje”.

Dzisiejszy dzień świąteczny można zrozumieć tylko w świetle Wielkanocy, mając na względzie tajemnicę zmartwychwstania naszego Pana Jezusa Chrystusa. Jeśli naprawdę doświadczamy Wielkanocy jako przyczyny i źródła naszej wiary chrześcijańskiej, wówczas będziemy również zajmować się dzisiejszym świętem u jego podstaw. Jeśli Wielkanoc nic nam nie mówi, to powinno nam to uzmysłowić, że nasze chrześcijaństwo jest zagrożone.

Każda istota ludzka tęskni za pełnią życia, za życiem spełnionym i pełnym sukcesów. Gdyby nie istniał próg śmierci, spełnienie musiałoby leżeć na tym świecie, albo w pewnym momencie człowiek zostałby w tajemniczy sposób pochwycony przez Boga. Teraz, w wyniku grzechu, śmierć weszła na ten świat. Bóg zbawił ludzi od grzechu i śmierci przez swego syna Jezusa Chrystusa. Śmierć jest pokonana. Ten, kto wierzy w Chrystusa i kocha Boga oraz swoich braci i siostry, już przeszedł ze śmierci do życia. Będzie żył, nawet jeśli umrze. Wszyscy obiecujemy uczestniczyć w chwale zmartwychwstania Chrystusa.

Nie czujemy się zaskoczeni patrząc na Maryję z perspektywy błogosławionej łaski Bożej. Ona, Matka Jezusa Chrystusa, Najświętsza Maryja Panna, Którą czcimy jako prawdziwą Matkę Bożą poczętą bez grzechu pierworodnego i zawsze wolną od grzechu, została zbawiona przez szczególną łaskę Boga nawet przed rozkładem jej ciała. Została wzięta z ciałem i duszą do chwały swego Syna Jezusa Chrystusa, gdzie rządzi z Nim i podporządkowuje się Mu jako Królowa, ale także jest blisko nas w macierzyńskiej miłości.

A my na ziemi - czy jesteśmy daleko od tej Niewiasty, która została udoskonalona w wyjątkowej chwale i radości Nieba. Wcale nie. Im bardziej Maryja jest bliższa Bogu, tym jest bliżej nas. Nie patrzy na nas z dystansu, ale jest z nami jako nasza Matka i Orędowniczka. Maryja jest jedną z nas, a Jej doskonałość jest doskonałością człowieka w łączności z Bogiem. Również my mamy nadzieję, że raz w wierze zostaniemy wypełnieni Bogiem, kiedy dane nam będzie ujrzeć Boga w Jego chwale.

Dopóki tak się nie stanie, wciąż musimy iść trudną, ciernistą i stromą ścieżką na ziemi, która prowadzi nas do nieba. Ale abyśmy nie stracili nadziei tutaj na tej „łez dolinie”, Bóg dał nam niejako gwiazdę przewodnią: Najświętszą Dziewicę i Matkę Bożą Maryję, Królową Niebieską, uwielbioną z ciałem i duszą. Nie spuszcza nas z oka, ale pokazuje nam dobrą drogę. W macierzyński sposób napomina i wzmacnia nas, prowadząc nas do Chrystusa, Chleba Życia. Czcimy Go, prawdziwego Boga i człowieka, który w sposób wyjątkowy zachował Maryję jako swoją Matkę i uwielbił w Swojej niezrównanej miłości.

/ks. Sławomir Korona/

Tagi: komentarz do ewangelii   ks. sławomir korona   kościół katolicki   wniebowzięcie najświętszej marii panny

Zobacz także

Akatyst ku czci Bogarodzicy rozbrzmiał w sanktuarium św. Marii Magdaleny (AUDIO)

Dodane: 2019-12-08 19:25 - Komentarze  (0)  czytane (586)

TAGI: akatyst, sanktuarium św. marii magdaleny, biłgoraj, niepokalane poczęcieKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 3.234.214.113

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Telewizja

Nowe konkursy dla organizacji pozarządowych na nowych formularzach ofert

Święto krwiodawców

Koncert Cecyliański

Tanecznie dla Niepodległej

XXIV Festiwal Pieśni Patriotycznej i Legionowej

Szkoła do hymnu - I LO im. ONZ

Konkursy

Zobacz więcej Dodaj

Promocje

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Nabór wniosków w ramach pilotażowego program „Aktywny Samorząd”

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Biłgoraju informuje, że Rada Nadzorcza Państwowego Funduszu Osób Niepełnosprawnych podjęła uchwałę...