Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Żołnierze WOT pomagają w mobilnym punkcie pobrań w Biłgoraju. Dyrektor szpitala przypomina, wymazy pobieramy cały dzień

Dodał: red Data: 2020-10-29 16:30:49 (czytane: 1126)

Przy szpitalu w Biłgoraju działa mobilny punkt pobrań w Biłgoraju. Obsługuje go ratownik medyczny oraz żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej. Wymazy pobierane są przez cały dzień od godziny 9:00 do 17:00, a dziennie jesteśmy w stanie wykonać ich lekką ręką około 200 - zaznacza dyrektor szpitala, Tomasz Kwiatkowski.Skorzystać z badania w mobilnym punkcie skorzystać mogą osoby posiadające zlecenie na badanie wystawione przez lekarza podstawowej opieki zdrowotnej (POZ) lub w szpitalu; na badanie wystawione przez Inspekcję Sanitarną; wystawione przed przyjęciem do zakładu opiekuńczo-leczniczego lub zakładu pielęgnacyjno - opiekuńczego; przed przyjęciem do domu pomocy społecznej; przed przyjęciem do hospicjum czy przed przyjęciem do stacji dializ.

-Wymazy pobierane są przez 8 godzin dziennie. Chciałbym więc zaapelować do osób chcących skorzystać z punktów mobilnych pobrań o to by nie ustawiać się w kolejce od godziny 6:00 czy 7:00 rano, a ewentualne przełożenie pobrania wymazu np. na jedną z godzin popołudniowych. Po pierwsze pozwoli to uniknąć niepotrzebnego i niebezpiecznego tłoku w punkcie pobrań, po drugie równo rozłożyć pracę osób pobierających wymazy. Zapewniam, każdy kto zgłosi się po wymaz, zostanie obsłużony. W tej chwili, 30% wykonywanych wymazów wykonujemy dla mieszkańców Lublina, mamy więc jeszcze rezerwy - podkreśla Tomasz Kwiatkowski.

laboratorium_covid_19.jpg

Epidemia Covid-19 nie odpuszcza, minionej doby w województwie lubelskim odnotowano 1 700 nowych przypadków zakażeń w tym 168 w naszym powiecie. Oddział zakaźny biłgorajskiego szpitala jest całkowicie obłożony. Dodatkowo 12 osób z Covid-19 jest także na innych szpitalnych oddziałach. Dwie osoby z infekcją koronawirusa podłączone są do respiratorów. -W najbliższym czasie czasie zechcemy zwiększyć jeszcze liczbę łóżek zakaźnych o kolejne 5, czekamy na decyzję Ministerstwa Zdrowia. Łóżka i sprzęt to jedna rzecz, problemem są braki w personelu, zarówno jeśli chodzi o lekarzy, jak i w przypadku personelu białego. Apeluję więc, jeśli są osoby, które mogą podjąć pracę, u nas dostana ją od ręki - dodaje dyrektor Kwiatkowski.

Biłgorajska placówka oczekuje obecnie na dostarczenie dodatkowego kontenera do poboru próbek, 4 kontenerów tirażowych oraz jednego kontenera pobytowego z 8 łóżkami. Ponadto, Odziały Kardiologiczny i Neurologiczny maja stać się oddziałami ogólnointernistycznymi. -Musimy pamiętać o tym, że obok Covi-19 mamy także chorych na inne choroby. Musimy tak organizować pracę placówki by przyjmować ludzi także z innymi chorobami, stąd starania o kontenery i zmiana dotychczasowej formy pracy placówki - przyznaje Tomasz Kwiatkowski.

/bilgoraj.com.pl/

Reklama.

Tagi: koronawirus   triaż   szpital w biłgoraju   covid-19

Zobacz także

Raport zakażeń koronawirusem. Dane na koniec listopada br.

Dodane: 2020-11-30 11:05 - Komentarze  (25)  czytane (27351)

TAGI: koronawirus, covid-19, najnowsze dane, sytuacja epidemicznaKomentarze (7)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 35.153.39.7

moherowy beret (2020-10-30 13:43:45)

ale czasy się zmieniły !!! za moich młodych lat to wymazy pobierało się z odbytu a dzisiaj z nosa lub gardła !!!

poborca (2020-10-30 11:26:55)

dyr jest super. Pobory prawie 20000zł więc mozna żyć i z zyndykiem trzymać sztamę.

dyrektor (2020-10-29 21:12:03)

Tak złego dyrektora, zarządcy jeszcze tu nie było,

coraz więcej zgonów na COVID (2020-10-29 19:54:20)

To nie wirus temu jest jest winien, tylko zamknięcie przychodni przed pacjentami,
co ci lekarze zrobili - to jakiś absurd , jak można leczyć przez teleporady , nie ma komu przebadać chorego i będą umierać w domach.Czy lekarze w szpitalach są gorsi niż w przychodniach? Jak można tak zostawić pacjentów i pozamykać przychodnie ?

(2020-10-29 19:35:36)

I czego tu wymagać od nastolatek na ulicach polskich miast? Jak pisze ambasador RP w Izraelu Marek Magierowski, pracownicy polskiej placówki dyplomatycznej w tym kraju (Instytutu Polskiego) pozowali w środę 28 października do zdjęć w czasie demonstracji pod ambasadą z transparentem o treści: „Żydzi też jebią PiS”.

Treść wskazywałaby, że raczej Polakami nie są. Dlaczego więc byli zatrudnieni w polskiej placówce podległej MSZ?

Ambasador wyjaśnia, że nigdy nie ingerował i nie interesował się poglądami politycznymi podwładnych i jego „priorytetem było prowadzenie działalności stricte państwowej”.
Reklama

Teraz jednak wystąpienie jego pracowników wzbudziło w nim „głębokie zdumienie”.

Zadymiarzom z Instytutu Polskiego zaproponował więc „wyjście honorowe” – „rozwiązanie umów o pracę za porozumieniem stron”. W przeciwnym razie grozi im „dyscyplinarka”. Zdaje się , że to nadmiar łaski.

Pokazuje to jak wygląda naprawdę korpus MSZ. Bardziej przemawia tu propozycja, że w „papierach powinni jeszcze otrzymać wpis: zakaz do końca życia sprawowania funkcji publicznych”.

Swoją drogą czy to nie jest czasami zdrada? I nie chodzi nawet o… PiS, ale o zabieranie głosu w imieniu obcego narodu i oprotestowywanie własnej ambasady.

xx (2020-10-29 18:19:34)

Wymiary a nie wymazy???

(2020-10-29 17:27:05)

W związku z organizowanymi demonstracjami policja odnotowała 22 wtargnięcia na msze i 79 uszkodzeń elewacji Kościołów - poinformował rzecznik KGP insp. Mariusz Ciarka. Dodał, że tylko w związku ze wspomnianymi wydarzeniami zatrzymano ok. 80 osób, a w ponad 100 przypadkach policja wraz z prokuraturą prowadzą stosowne postępowania. - Podejmujemy działania zarówno zmierzające do zapewnienia bezpieczeństwa osobom protestującym, jak i ich oponentom. Zabezpieczamy też miejsca i budynki przed bezprawnymi atakami, np. kościoły - zapewnił.

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Telewizja

Dzienny Dom Pomocy dla Seniorów w Biłgoraju

Dodatkowy zasiłek na opiekę nad dziećmi w listopadzie

Starosta biłgorajski o sytuacji w DPS w Teodorówce

Zakończyła się rewitalizacja Placu Wolności. Tak wygląda inwestycja z lotu ptaka

Uroczystość Wszystkich Świętych

Strajk kobiet. Ulicami Biłgoraja przeszedł protest przeciw orzeczeniu TK

Konkursy

Zobacz więcej Dodaj

Promocje

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Dane dotyczące koronawirusa na koniec października br.

Najnowsze dane dotyczące sytuacji epidemicznej, związanej z koronawirusem w województwie lubelskim i na Ziemi Biłgorajskiej. Codziennie...