Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Zniesiono limity wiernych. Kościoły wypełniły się modlącymi (FOTO)

Dodał: red Data: 2020-05-31 19:30:57 (czytane: 2446)

Z dniem 31 maja br., tj. od Uroczystości Zesłania Ducha Świętego rząd zniósł limity wiernych w kościołach. Te zostały wprowadzone w związku z epidemią koronawirusa. Nadal jednak w świątyniach obowiązuje zasłanianie ust i nosa oraz zachowanie dystansu społecznego.

Biuro Geodezyjne s.c. A. Myszkowiak, J. Piechota
www.biuro-geodezyjne.com.pl,geodezja, biuro geodezyjne, dom, Biłgoraj, pomiary, pomiary geodezyjne, grunty, doradztwo, mapy geodezyjne, rozgraniczanie nieruchomości,

Plac Wolności 8. 23-400, BiłgorajZ ponownego "otwarcia świątyń" skorzystali dziś m. in. wierni z Ciosmów koło Biłgoraja, w ich kaplicy pod wezwaniem Siedmiu Darów Ducha Świętego odbył się odpust. Była uroczysta suma, procesja z Najświętszym Sakramentem oraz dziękczynne Te Deum.

duch_swiety.JPG

Radości ze zniesienia ograniczeń co do ilości wiernych nie kryje ks. Krzysztof Jankowski, proboszcz parafii w Soli, do której należy kaplica w Ciosmach: -Ja w swym życiu nie pamiętam czasów gdy ograniczony był wstęp wiernych do kościołów, a przez to ograniczenie w dostępie do nabożeństw i sakramentów. Świątynie są szczególnym miejscem spotkania Boga, który przebywa w nich w sposób rzeczywisty i realny w Najświętszym Sakramencie. Przychodzi do nas w swym Słowie i Komunii, a udział we Mszy świętej jest najdoskonalsza modlitwą. Jako proboszcz bardzo się cieszę że drzwi kościoła znów mogę otworzyć szeroko dla wszystkich. Jestem szczęśliwi że ludzie prowadzeni pragnieniem Bożej obecności przychodzą i to tłumnie.

Czytaj także: Biskup znosi dyspensę od udziału w niedzielnej Mszy świętej

Wśród wiernych, którzy uczestniczyli w nabożeństwie w Ciosmach, był Marek Małek, radny Rady Gminy Biłgoraj. -Osobisty udział w niedzielnej Mszy świętej to dla mnie nakaz serca i potrzeba duchowa. W czas epidemii można było oglądać Msze w telewizji czy Internecie ale to nie to samo - przyznaje. -Nic nie zastąpi klimatu kościoła i wspólnotowej modlitwy. Bardzo ważne jest także osobiste przyjęcie komunii świętej. To dobra decyzja że ograniczenia co do ilości osób w świątyniach zostały cofnięte - przekonuje.

Czytaj także: Pieczęć Boga

Dziś w Kościele katolickim obchodzona jest Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Uroczystość ta sięga pierwszych wieków chrześcijaństwa. Pierwotnie łączona z Wielkanocą od IV wieku to oddzielne święto obchodzone zarówno w Kościele Zachodnim jak i Wschodnim. W Kościele katolickim kończy ona okres wielkanocny. Ma ona także swój opis w Piśmie świętym (Dz 2, 1 - 11), zapisano w nim, że na zebranych w wieczerniku apostołów zstąpił Duch Święty. Apostołowie zaczęli przemawiać w wielu językach oraz otrzymali charyzmaty. Zesłanie Ducha Świętego, zostało zapowiedziane przez Jezusa Chrystusa przed jego Wniebowstąpieniem.

/bilgoraj.com.pl/

Reklama.

Zdjęć w galerii: 24

Tagi: koronawirus   limity wiernych w świątyniach   parafia w soli koło bilgoraja   ciosmy gmina biłgoraj

Zobacz także

Rowerowa pielgrzymka na Jasną Górę (FOTO)

Dodane: 2020-07-06 11:47 - Komentarze  (1)  czytane (1094)

TAGI: biłgorajska pielgrzymka rowerowa, rowerem na jasną górę, pielgrzymka na jasną górę, pielgrzymka rowerowa biłgorajKomentarze (6)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 3.233.229.90

ktoś (2020-06-01 19:36:13)

Tylko mandaty dawać tym co są bez maseczek , inaczej się nie nauczy że jest nadal pandemia i jest się być może roznosicielem wirusa .

Marcin (2020-06-01 14:14:59)

bos Ciekawe jak ksiądz ma zmusić wiernych do zakładania masek. Uważam że to jest sprawa każdego z osobna. Nie chcą nosić to nie noszą i tyle...

(2020-06-01 07:45:03)

Za blisko jedni drugich, w dodatku nie wszyscy w maseczkach. Bezpieczniej byłoby modlić się na placu przy kościele, zachowując odpowiednią odległość.

bos (2020-06-01 06:33:05)

TO TYLKO WINA KSIEDZA ZE NIE ZAKLADAJA MASEK ,

Silk (2020-05-31 20:52:41)

Obowiązek zakładania maseczek, jak widać, co niektórzy mają w dalekim poważaniu. Róbta tak dalej... :(

Ja (2020-05-31 20:09:06)

Co za głupota

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Telewizja

Osuchy 1944. Droga Krzyżowa Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Osuchach

Program chodnikowy powiatu biłgorajskiego

Wsparcie dla samorządów powiatu biłgorajskiego z tarczy antykryzysowej 4.0

Raport o stanie powiatu biłgorajskiego za 2019 rok

#ChalengePomagam biłgorajskich krwiodawców

Marszałek Elżbieta Witek w Biłgoraju

Konkursy

Zobacz więcej Dodaj

Promocje

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Rekrutacja do szkoły muzycznej w Biłgoraju

Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia w Biłgoraju ogłasza zapisy na rok szkolny 2020/2021 dla kandydatów w wieku 7 - 16 lat. Karta...