Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Znęcali się nad zwierzętami

Dodał: red Data: 2017-08-10 08:57:13 (czytane: 1200)

Zwierzęta często stają się ofiarami agresji oraz bestialskiego i niczym nieusprawiedliwionego okrucieństwa ze strony ludzi. Pamiętajmy, znęcanie się nad zwierzęciem jest przestępstwem, za które grozi kara pozbawienia wolności.

RESTAURACJA PIZZERIA COUNTRY
www.country.bilgoraj.com.pl,pizzeria, pizza, Biłgoraj, w Biłgoraju, restauracja

ul Dąbrowskiego 6B. 23-400, BiłgorajReklama.

Każdy sygnał, który otrzymuje Policja o znęcaniu się nad zwierzętami jest sprawdzany. Tak było w przypadku 16-letniego mieszkańca Gminy Tereszpol, który znęcał się nad prosiakiem. Nastolatek bił i straszył zwierzę. Zdarzenie to zostało zarejestrowane przez brata 16-latka, który następnie rozesłał filmik do znajomych. Na szczęście film trafił także w ręce biłgorajskich policjantów, którzy zajęli się sprawą. Chłopak za popełnienie czynu karalnego stanie przed Sądem ds. Rodziny i Nieletnich.

Obecnie biłgorajscy śledczy gromadzą również materiał dowodowy i szukają sprawcy postrzelenia z wiatrówki kota. Właścicielka zwierzęcia - mieszkanka Biłgoraja - o zdarzeniu powiadomiła policjantów pod koniec ubiegłego tygodnia. Weterynarz, który badał zwierzę potwierdził, że w jego ciele znalazł pociski śrutowe.

kot_bilgoraj.JPG


Na stronie internetowej biłgorajskiej komendy w zakładce Zielona Strefa można zgłosić przestępstwo lub wykroczenie przeciwko zwierzętom lub środowisku naturalnemu wysyłając e-mail na podane tam adresy. Można również zadzwonić pod numer 997 lub 112. Zawsze informację można przekazać anonimowo. Nie bądźmy obojętni na cierpienie zwierząt! -Znęcaniem się nad zwierzętami, zgodnie z art. 6 Ustawy o ochronie zwierząt, jest zadawanie, albo świadome dopuszczenie do zadawania bólu lub cierpień zwierzętom, umyślnego zranienia lub okaleczenia. W tym samym paragrafie zawarto długą listę przykładów znęcania się, gdzie obok przypadków takich jak bicie, okaleczanie czy trzymanie w klatkach uniemożliwiających zachowanie naturalnej pozycji, znajdują się także takie jak np.: przeciążanie zwierząt pociągowych i jucznych ładunkami w oczywisty sposób nieodpowiadającymi ich sile i kondycji lub zmuszanie takich zwierząt do zbyt szybkiego biegu czy złośliwe straszenie lub drażnienie zwierząt. Warto pamiętać, że lista czynów, choć długa, ma charakter otwarty, tak więc za znęcanie się powinny być uznane także inne zachowania, jeśli ich następstwem jest zadanie zwierzęciu bólu lub cierpienia. Bijąc, uderzając zwierzę czy strzelając z wiatrówki, procy do zwierzęcia popełniamy przestępstwo! - informuje sierżant sztabowy Joanna Klimek z KPP w Biłgoraju.

/red./
Foto: Archiwum

Tagi: policja biłgoraj   znęcanie się nad zwierzętami   ochrona zwierząt   zwierzęta biłgoraj

Zobacz także

Stracił prawo jazdy w miejscu wskazanym na KMZB

Dodane: 2018-07-16 17:53 - Komentarze  (0)  czytane (120)

TAGI:Komentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 54.198.243.51

(2017-08-10 13:17:30)

Zwyrodnialcy zdarzają się w różnych miejscach, m.in. głośna lokalna historia sprzed lat dot. zabijania kotów . Sprawca oferował skóry i tłuszcz z tych zwierząt. Koszmar, sprawa trafiła przed oblicze Temidy.

Adam (2017-08-10 12:58:02)

u wsioków to norma

Znęcanie się nad ludźmi też jest ZBRODNIĄ (2017-08-10 09:27:03)

czyli Pis za znęcanie się nad ludźmi propagując katastrofę smoleńską też powinno zostać postawione przed sąd przez ludzi nie głosujących na tą partię i nie zgadzającą się z teorią wybuchu.

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Telewizja

Cult Style 2018

I Biłgorajska Wyprzedaż Garażowa

Pokaz musztry - Osuchy 2018

Apel poległych /fragment/. 74. rocznica Bitwy pod Osuchami

Zakończyły się Dni Biłgoraja

Festyn Prozdrowotny "Czas na zdrowie"

Konkursy

BIŁGORAJ: Kabaret JURKI w Biłgoraju
Zobacz więcej Dodaj

Promocje

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Dzięki szybkiej reakcji dyżurnych 32-latek otrzymał pomoc

Starszy aspirant Paweł Stręciwilk i aspirant sztabowy Stanisław Łazur pełnili dziś służbę dyżurną w biłgorajskiej jednostce. Tuż po godzinie...