Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Znamy finalistów III Mistrzostw Debat Oksfordzkich

Dodał: red Data: 2017-11-16 12:03:25 (czytane: 1742)

Znamy finalistów III Mistrzostw Debat Oksfordzkich Liderzy Przyszłości 2017 organizowanych przez BTK. O zwycięstwo 4 grudnia br. zawalczą Zespół Szkół Drzewnych i Ochrony Środowiska ze Zwierzyńca i Zespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących z Biłgoraja.

Kancelaria Doradztwa Podatkowego BIURGAW Jan Gawda
www.biurgaw.ns24.net,Biuro rachunkowe, Jan Gawda, Biurgaw, rozliczenia, księgi podatkowe, biłgoraj, księgowy, księgowy biłgoraj,

Ul. Komorowskiego 3 /pokój 113 i 115/ I piętro. 23-400, Biłgoraj

Biuro Geodezyjne s.c. A. Myszkowiak, J. Piechota
www.biuro-geodezyjne.com.pl,geodezja, biuro geodezyjne, dom, Biłgoraj, pomiary, pomiary geodezyjne, grunty, doradztwo, mapy geodezyjne, rozgraniczanie nieruchomości,

Plac Wolności 8. 23-400, BiłgorajW miniony wtorek odbył się II etap mistrzostw, czyli półfinały. W pierwszej debacie nad tezą: „Myślistwo służy jedynie zabijaniu zwierząt” dyskutowali uczniowie z Zespołu Szkół Drzewnych i Ochrony Środowiska i Zespołu Szkół Leśnych. Loża ekspertów, w której zasiadały: Irena Gadaj, Czesława Borowik i Marzena Chmiel zdecydowała, że lepsza była szkoła ze Zwierzyńca, która otrzymała 2 punkty, biłgorajscy „leśnicy” – jeden. Druga debata to teza: „Handel w niedziele i święta powinien być zakazany” i argumenty drużyn z Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego i Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących. Loża ekspertów podkreślała, że poziom tej dyskusji był bardzo wysoki.

marzena_chmiel.JPG

-Kolejny temat w naszych mistrzostwach bardzo popularny, na czasie i fajnie, że możecie się z takimi tematami zmierzyć.Moim zdaniem w waszych wypowiedziach było bardzo dużo merytoryki, a dla mnie to najważniejsze. Poziom wypowiedzi, jej kultura, poziom argumentów były bardzo wysokie, na miarę finału - mówiła Marzena Chmiel.

maria_oleszek.JPG

W głosowaniu dwa punkty otrzymała drużyna z ZSZiO, jeden z KLO przy zaznaczeniu, że obie drużyny prezentowały bardzo wysoki poziom debaty. -Osobiście uważam, że nasza drużyna, reprezentująca Katolickie Liceum Ogólnokształcące im. Papieża Jana Pawła II odniosła absolutny sukces, startowaliśmy po raz pierwszy. Podczas obu pojedynków, wylosowaliśmy tematy, które były sprzeczne z naszymi poglądami, i tym trudniej było je obronić, znaleźć argumenty i w sposób umiejętny je zaprezentować. Uczniowie i opiekunowie wykonali ogrom pracy i ogromny mój ukłon w ich stronę - zaznacza w rozmowie z bilgoraj.com.pl Maria Oleszek wicedyrektor KLO w Biłgoraju.

klo_bilgoraj.JPG


Jak podkreśla Adam Balicki, dyrektor ZSZiO w Biłgoraju, jest zbudowany wysokim poziomem debat i merytorycznego przygotowania uczniów. Argumenty mojej drużyny, jak i drużyny opozycji (KLO Biłgoraj - przyp. Red.) były na bardzo wysokim poziomie. W dzisiejszych czasach szczególnie wymagana jest kultura słowa, która niesie za sobą szacunek dla osób mających inne poglądy i siłę argumentu - przyznaje Balicki.

Reklama.

Już 4 grudnia dwie drużyny finałowe będą walczyć o zwycięstwo w III Mistrzostwach Debat Oksfordzkich Liderzy Przyszłości  2017 i nagrodę główna - kilkudniową wycieczkę zagraniczną. Oceniać ich będzie Loża Ekspertów w składzie: Alicja Jackiewicz – Szmidt, Henryk Wujec i Tomasz Dostatni OP. Nowością w tegorocznych zasadach wielkiego finału jest to, że drużyny dopiero 15 minut przed rozpoczęciem debaty wylosują, czy są drużyną propozycji czy opozycji.

zszio_bilgoraj.jpg

Przypomnijmy, że w pierwszych mistrzostwach tytuł liderów otrzymała drużyna z ZSBiO a rok temu drużyna z LO im ONZ.

/bilgoraj.com.pl

Tagi: debaty oksfordzkie   btl biłgoraj   katolik biłgoraj   zszio biłgoraj

Zobacz także

Warsztaty florystyczne w Ciosmach

Dodane: 2020-11-23 11:25 - Komentarze  (0)  czytane (584)

TAGI: warsztaty florystyczne, stowarzyszenie dąb w ciosmach, gmina biłgoraj, obywatelski duetKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 35.153.39.7

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


więcej

Kursy językowe

więcej

Kursy prawa jazdy

więcej

Kursy i szkolenia

Ogłoszenia