Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Znajdzie wiarę?

Dodał: red Data: 2019-10-19 22:00:02 (czytane: 1138)

-Powinniśmy naprawdę wierzyć, że Bóg już „słyszy” nas - pierwszą myśl, pierwszą prośbę. Fakt, że niektóre dobro, o które prosimy w modlitwie, zostanie nam przekazane dopiero po pewnym czasie związane jest naszym życiem tutaj na ziemi - przekonuje ks. Sławomir Korona.

Kancelaria Doradztwa Podatkowego BIURGAW Jan Gawda
www.biurgaw.ns24.net,Biuro rachunkowe, Jan Gawda, Biurgaw, rozliczenia, księgi podatkowe, biłgoraj, księgowy, księgowy biłgoraj,

Ul. Komorowskiego 3 /pokój 113 i 115/ I piętro. 23-400, Biłgoraj

Biuro Geodezyjne s.c. A. Myszkowiak, J. Piechota
www.biuro-geodezyjne.com.pl,geodezja, biuro geodezyjne, dom, Biłgoraj, pomiary, pomiary geodezyjne, grunty, doradztwo, mapy geodezyjne, rozgraniczanie nieruchomości,

Plac Wolności 8. 23-400, BiłgorajReklama.

Słowa Ewangelii wg. świętego Łukasza (Łk 18, 1 - 8):
Jezus opowiedział swoim uczniom przypowieść o tym, że zawsze powinni się modlić i nie ustawać: «W pewnym mieście żył sędzia, który Boga się nie bał i nie liczył się z ludźmi. W tym samym mieście żyła wdowa, która przychodziła do niego z prośbą: „Obroń mnie przed moim przeciwnikiem”. Przez pewien czas nie chciał; lecz potem rzekł do siebie: „Chociaż Boga się nie boję ani się z ludźmi nie liczę, to jednak ponieważ naprzykrza mi się ta wdowa, wezmę ją w obronę, żeby nie przychodziła bez końca i nie zadręczała mnie”».
I Pan dodał: «Słuchajcie, co ten niesprawiedliwy sędzia mówi. A Bóg, czyż nie weźmie w obronę swoich wybranych, którzy dniem i nocą wołają do Niego, i czy będzie zwlekał w ich sprawie?
Powiadam wam, że prędko weźmie ich w obronę. Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?».

wiara.jpg

Komentarz do Ewangelii:
„Ale czy Syn Człowieczy, kiedy przyjdzie, nadal odnajdzie wiarę w ziemię”? To pytanie postawione przez samego Jezusa na koniec dzisiejszej Ewangelii zmusza nas da zamyślenia się w „Niedzielę Misyjną”, co mogę uczynić dla misji.

Kościół otrzymał swoją misję od samego Jezusa. To On przemawiał do Apostołów, przez nich do ich naśladowców i współpracowników. Oni mają iść na cały świat i uczynić wszystkich ludzi swoimi uczniami. Odbywa się to poprzez głoszenie Ewangelii, udzielanie sakramentów i duchowe prowadzenie wierzących przez wyznaczonych pasterzy.

Wiara raz na zawsze została przekazana Apostołom, aby ją głosili oni i ich następcy w każdy czasie. Nie wystarczy „złożyć” gdzieś wiarę, którą nam przekazano i pozwolić, aby pisemne świadectwa tej wiary zostały zakurzone w książkach i archiwach. Ona ma związek z życiem. Martwa – nie jest już wiarą. Tylko przeżywane przekonanie chrześcijan ma znaczenie i staje się świadectwem dla świata. W ten sposób wiara stara się odpowiedzieć na najgłębsze pytania ludzkiej egzystencji.

Wcześniej Jezus mówi o ufnej modlitwie do Boga. Przytacza przypowieść o niesprawiedliwym sędzim. Może się wydawać, że tak naprawdę nie ma nadziei, że ktoś stanie w obronie moich praw. Jednakże, czy istnieje tylko pozbawiona praw i bezradna wdowa? Dobra kobieta nie pozwala się jednak odstraszyć i uparcie wzywa sędziego, by w końcu oddał sprawiedliwość wobec wrogów. Ten w końcu spełnia jej prośbę – tylko dlatego, że chce w końcu pozbyć się tej irytującej kobiety. Jezus przypomina, że Bóg jest znacznie milszy niż ów sędzia. On jest doskonale Sprawiedliwym, a zarazem Miłosiernym, Który z pewnością pomoże swoim wybranym w dochodzeniu swoich praw, jeśli tylko ugnie Go wzywają.

Wracając do pytania Jezusa - wiara, którą On ma na myśli jest oparta na niezachwianym zaufaniu do Miłości i Mocy Boga. Ci, którzy mają tę wiarę, doświadczą Bożej pomocy. Wiara, którą otrzymaliśmy, chce być ceniona i zachowana, chce żyć i być przekazywana innym.

Jest ona potrzeba, dlatego pada Jezusowe zapytanie. Wiara otwiera także zrozumienie słowa „natychmiast” lub „szybko” w obietnicy Jezusa. Bóg naprawdę „natychmiast” słyszy nasze wołanie. Nie jest głuchy ani niedosłyszący i natychmiast zdaje sobie sprawę z naszej potrzeby i naszych obaw. Nie jest taki jak niesprawiedliwy sędzia z Ewangelii, który musiałby być szturmowany niezliczoną ilość razy, aby w końcu wysłuchać. Powinniśmy naprawdę wierzyć, że Bóg już „słyszy” nas - pierwszą myśl, pierwszą prośbę. Fakt, że niektóre dobro, o które prosimy w modlitwie, zostanie nam przekazane dopiero po pewnym czasie związane jest naszym życiem tutaj na ziemi. Stopniowo osiągamy niebiańską doskonałość i jest właściwy czas na wszystko Bóg dobrze wie i daje nam wszystko, czego potrzebujemy w tej godzinie. W tym sensie naprawdę pomaga nam „natychmiast” lub „szybko”.

Pomocą w odkryciu mojej roli w dziele misyjnym Kościoła, jak również pogłębienia osobistej wiary może stać się modlitwa różańcowa. W niej odnajdziemy wszystkie podstawowe modlitwy chrześcijańskie: Credo, Chwała Ojcu, Ojcze nasz, Zdrowaś Maryjo i Modlitwę Fatimską o zbawienie dusz. W poszczególnych tajemnicach przed naszymi oczyma pojawia się zbawcza działalność Boga rozważyć i spojrzeć na nią z miłością w naszych sercach. W ten sposób nasze życie kształtuje pamięć wyczynów miłości Boga. On dał się nam jako małe Dziecko. Zwrócił się do nas w swoim Synu Jezusie Chrystusie jako istota ludzka i był dla nas w Swoim ziemskim życiu. W Swojej śmierci i zmartwychwstaniu wziął na siebie winę świata i ofiarował nam pojednanie, zbawienie i życie wieczne. Pozostaje z nami w świętych sakramentach, zwłaszcza w Najświętszej Eucharystii i objawi się nam w chwale, gdy dopełni wszystko w „nowym niebie” i „nowej ziemi”.

To powinno nas napełnić radością i pewnością siebie. Różaniec jest szkołą modlitwy, wiary i zaangażowania w misyjne dzieło Kościoła. Jeśli przyniesiemy cześć, nasze podziękowania i nasze modlitwy do Boga przez ręce Maryi, na pewno nas usłyszy.

/ks. Sławomir Korona/
Foto: pixabay.com

Tagi: komentarz do ewangelii   ks. sławomir korona   ewangelia   kościół katolicki

Zobacz także

Biskup znosi dyspensę od udziału w niedzielnej Mszy świętej

Dodane: 2020-05-29 12:53 - Komentarze  (1)  czytane (338)

TAGI: dyspensa, koronawirus, biskup diecezji zamojsko - lubaczowskiej, biskup marian rojekKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 18.208.132.33

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Telewizja

Marcin Romanowski o wyborach prezydenckich 2020

Rewitalizacja Placu Wolności w Biłgoraju. Film i zdjęcia z lotu ptaka

Biłgoraj "Noc Muzeów 2020" fragment koncertu Łukasza Jemioły

Krzysztof Hetman, europoseł i wiceprezes PSL o wyborach korespondencyjnych w Polsce

Transmisja Mszy świętej z kościoła św. Michała Archanioła w Soli

Rozmowa z Lubelskim Kuratorem Oświaty

Konkursy

Zobacz więcej Dodaj

Promocje

Wiosenna PROMOCJA w bilgoraj.com.pl: BANERY 30% taniej!

2020-04-01 - 2020-05-31

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Spotkanie z Prezydentem RP Andrzejem Dudą

22 października br. w Biłgoraju gościł będzie Prezydent RP Andrzej Duda. Głowa Państwa z mieszkańcami Ziemi Biłgorajskiej spotka...