Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Zmiany w tegorocznym budżecie Biłgoraja, czyli rozwiązany worek z 'drobnymi' inwestycjami

Dodał: red Data: 2016-03-05 12:11:30 (czytane: 3520)

Między innymi środki z oszczędności poprzetargowych przeznaczone zostaną na mniejsze inwestycje, które w tym roku mają być zrealizowane w Biłgoraju. Zmiany w budżecie na 2016 rok poparła Komisja Budżetu, a przyjęła je Rada Miasta. To realizacja części postulatów miejskich radnych.

P.W. EKO-SYSTEM - JAN LESIAK
www.ekosystem-lesiak.pl,Roboty wodnokanalizacyjne, drogowe, ogólnobudowlane,  Niwelacje terenu, fundamenty, Wynajem sprzętu budowlanego, Doradztwo w zakresie przepisów ochrony środowiska, oczyszczalnie przydomowe, oceny środowiskowe

Szozdy 11. 23-407 , Tereszpol

Biuro Geodezyjne s.c. A. Myszkowiak, J. Piechota
www.biuro-geodezyjne.com.pl,geodezja, biuro geodezyjne, dom, Biłgoraj, pomiary, pomiary geodezyjne, grunty, doradztwo, mapy geodezyjne, rozgraniczanie nieruchomości,

Plac Wolności 8. 23-400, Biłgoraj

Kancelaria Doradztwa Podatkowego BIURGAW Jan Gawda
www.biurgaw.ns24.net,Biuro rachunkowe, Jan Gawda, Biurgaw, rozliczenia, księgi podatkowe, biłgoraj, księgowy, księgowy biłgoraj,

Ul. Komorowskiego 3 /pokój 113 i 115/ I piętro. 23-400, BiłgorajZ informacji przedstawionej przez Burmistrza Janusz Rosłana wynika, że Miasto dodatkowe 200 tys. zł przeznaczy na wykup gruntów potrzebnych do realizacji miejskich inwestycji, przeznaczone bowiem na ten cel 950 tys. zł okazało się kwotą za małą. Do planu inwestycyjnego - zgodnie z zapowiedziami włodarza Miasta - włączona ma być budowa łącznika między ulicą Bagienną a obwodnicą północną; budowa oświetlenia ulicy Ogrodowej, co związane jest z budową nowego zasilania realizowanego przez PGE (od plebani do ulicy Kościuszki - przeznaczono na ten cel 28 tys. zł); oświetlenie ulicy Komorowskiego (obok projektu przebudowy tych ulic ze środków tzw. "schetynówek", związane jest to z przebudową zasilania realizowaną przez PGE - przeznaczono na ten cel 48 tys. zł); oświetlenie ulicy Sitarskiej, Wąskiej i Pogodnej (również w pracami PGE ale także na wnioski radnych - przeznaczono na ten cel 72 tys. zł); oświetlenie ulicy Kolberga (przeznaczono na ten cel 45 tys. zł); oświetlenie ulicy Sokołowskiego (przeznaczono na ten cel 50 tys. zł) oraz zgłaszana przez radnych budowa oświetlenie ulicy Poprzecznej i Czesława Miłosza.

inwestycje_bilgoraj.jpg


Miasto che także - jak zapewniał Janusz Rosłan - zakupić wiaty przystankowe cztery wiaty przystankowe tego samego wzoru, który jak wiaty, które ustawione są już w Mieście (koszt 55 tys. zł), dotacja dla Grupy Folklorystycznej Pokolenia w wysokości 30 tys. zł. -Chcemy wprowadzić do miejskich inwestycji budowę drogi wewnętrznej przy bloku Nadstawna 12 za kwotę 150 tys. zł oraz dokończyć klimatyzację w Urzędzie Miasta po stronie zachodniej budynku. Pozytywnie chcemy także odpowiedzieć na wniosek proboszcza parafii Wniebowzięcia NMP w Biłgoraju na remont elewacji tego zabytkowego kościoła, chcemy na ten cel przeznaczyć 150 tys. zł (wartość całej inwestycji to blisko 900 tys. zł - przyp. Red.). Przewodniczący Rady Miasta Biłgoraj marian Klecha wnioskował o przeprowadzenie remontu ulic Dąbrowskiego w Biłgoraju, na ten cel planujemy 450 tys. zł jako pomoc rzeczową dla Powiatu Biłgorajskiego, pozwoli to wyremontować tę ulicę łącząc nową nawierzchnią przebudowane ciągi dróg Kościuszki i Sikorskiego - wyjaśniał Burmistrz Rosłan.

Jak zapewniał jest konieczność wykonania prac związanych z oczyszczeniem rowów melioracyjnych, na ten cel przeznaczono 50 tys. zł. Plac zabaw na Osiedlu Piaski i pomoc Powiatowi Biłgorajskiemu na budowę boiska przy Zespole Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Biłgoraju - to kolejne propozycje na miejskie inwestycje. 100 tys. zł przeznaczone zostanie na zagospodarowanie biłgorajskich rond.

Reklama.

Znalazły się także środki na wykonanie dokumentacji technicznej budowy ulicy Kwiatowej i Piłsudskiego. 30 tys. zł z miejskiej kasy przeznaczone zostanie na wykonanie studium wykonalności ODZ (odnawialne źródła energii). Musimy również zwiększyć subwencję oświatową, związane jest to m. in. z planowaną likwidacją Spółki "Junior" i powołaniem do życia samorządowego żłobka, jak i w związku z wydatkami na oświatę. To wszystko są propozycje, decyzja należy do Państwa radnych - mówił Burmistrz.

Swe propozycje mieli także radni sugerowali, by Burmistrz Biłgoraja wprowadził je jako autopoprawki. Radny Mirosław Lipiński: -Mieszkańcy ulicy Parkowej, którzy od ponad sześćdziesięciu lat czekają na budowę utwardzonej nawierzchni, przez cały ten czas jeżdżąc po dziurawej i wąskiej drodze gruntowej. Droga ta nie zawsze bywa przejezdna. W lutym tego roku podczas roztopów mieszkańcy przez kilka dni nie mogli dojechać do swych posesji. A ulica Klonowa istnieje tylko na papierze, a fizycznie w terenie nie ma przejazdu do zamieszkałych budynków. Panie Burmistrzu, Wysoka Rado proszę o wniesienie do budżetu wykonania dokumentacji technicznej ciągu ulic Parkowa - Makowa za kwotę 100 tys. zł. O 100 tys. zł proponuję zmniejszyć „Rezerwę ogólną”, z obecnie zapisanej kwoty 810 tys. zł proponuję zdjąć na 710 tys zł.

O dokończenie inwestycji drogowych w Osiedlu Nowakowskiego (ulica Nowakowskiego realizowana ma być w tym roku ze "schetynówek). -Proszę by z oszczędności przetargowych wykonać budowę dróg w Osiedlu Nowakowskiego, chodzi o budowę ulicy Nowakowskiego od ulicy Granicznej, to jest odcinek ok. 400 metrów. To by rozwiązało problemy z drogami w tej części Miasta - apelował radny Jan Rybak. Burmistrz jednak nie przychylił się do tych wniosków radnych i nie wprowadził tych zadań autopoprawkami. Przyjęte zostały te inwestycje które wymienił Burmistrz.

/bilgoraj.com.pl/
Foto: archiwum

Tagi: zmiany w budżecie miasta biłgoraj   inwestycje drogowe   oszczędności poprzetargowe   biłgoraj

Zobacz także

Biłgoraj na IV miejscu spośród 212 miast w Polsce

Dodane: 2020-01-27 19:32 - Komentarze  (7)  czytane (1558)

TAGI: fundusze zewnętrzne, program rozówj lokalny, biłgoraj, tu chce się żyćKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 35.175.201.14

do swój (2016-03-08 07:54:14)

A ja kretynie musiałbym wówczas jechać całą Moniuszki, pół obwodnicy i dopiero byłbym w serwisie opon. A tak szybko można dojechać ulicą bagienną

swój (2016-03-06 18:40:47)

Do vhftht strzel się w ŁEB i to mocno to zmądrzejesz. Ja jak i wielu ludzi do serwisu opon to muszę jechać przez całą tę ulicę a tak sobie wjadę i wyjadę od obwodnicy KRETYNIE!!!!!!!!!

vhftht (2016-03-06 14:58:57)

Mam nadzieję , że mieszkańcy Bagiennej nigdy się nie zgodzą na ten łącznik z obwodnicą , na tym osiedlu nie ma chodników i zaraz będzie większy ruch i będzie dochodzić do wypadków ,wygońcie tych myślicieli z UM niech sobie doświadczenia z ulicami robią bawiąc się klockami , bo widać na takim są poziomie

(2016-03-06 11:48:06)

ludzie przestańcie sie bać, trzeba założyc komitet i zrobic referendum, to co oni robią przechodzi ludzkie pojęcie , robia co chca niszcza kogo chcą-? są ludzie którzy mogą zastąpic rusł trzeba ich tylko pokazać bronić i wypędzic zło z miasta ?

J56 (2016-03-06 10:29:28)

Andrzej a ile ty miejsc pracy stworzyłeś. Nic? To trzeba cię zmienić. A tak poważnie. Czasy w których władza stwarzała miejsca pracy już dawno minęły. Albo jesteś młody i nic nie kumasz albo jesteś już tak stary, że dalej nie kumasz. To twoje głosowania sprawiły, że masz to co masz. Przypomnę tobie takie zakłady jak Mewa, BZNS, BPB, PBiD, TRANSBUD, BITRA, TANEW.PROMIEŃ. Tyle to jeszcze ja pamiętam. Chciałeś tego co masz, no to masz. Burmistrza zmięcie na posła, byłego posła lub dyrektora, byłego, OSiR to w rok będziecie tęsknić za byłym. Nie zapomnijcie, że już prawie wiosna. Chyba, że nie o tą wiosnę wam chodzi.

Andrzej (2016-03-06 09:58:06)

Dobrze że będzie referendum. Biłgoraj to nie tylko ulice ale miejsca pracy. Trzeba pilnie zmian na lepsze.

(2016-03-05 18:07:20)

Ale ty facet z tymi wpisami to jesteś durny,że aż cię szkoda!Jak ci żle to won z miasta!

(2016-03-05 17:54:48)

fuszerka na moniuszki rusłan co ty na to gospodarzu wielki gdzie twoja gospodarność? bck, hala, zalew, drogi wszystko szajssssss?

tkt (2016-03-05 14:02:35)

Na Moniuszki jest na szczęście 7 lat gwarancji.
Tylko, żeby miasto się nie zgadzało na jakieś amatorskie lepienie dziur, tylko poczekać jeszcze trochę i jak dalej tak się będzie sypać to zarządać wymiany całej nawierzchni.
Atos to chyba poplynie na tej inwestycji i przejdzie im ochota na budowę dróg.
Już na wsteopie zapłacili chyba około 20 tysięcy kary za nietermomowe wykonanie.

Mac (2016-03-05 13:49:14)

Prosze zainterweniować ws. Ul. Moniuszki kotra 3 miesiące temu była oddana do urzytku a już sa pierwsze dziury. Niech Atos naprawi fuszerkę i niech da sobie spokój z budowa dróg

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Biura rachunkowe

Kancelaria Doradztwa Podatkowego BIURGAW Jan Gawda

Ul. Komorowskiego 3 /pokój 113 i 115/ I piętro, 23-400 Biłgoraj

Biuro Rachunkowe Biłgoraj - Janusz i Maria Gaj

Komorowskiego 3/111 i 112, 23-400 Biłgoraj

Ubezpieczenia

Zarezerwuj nocleg

Konkursy

bilgoraj.com.pl poleca

Studniówka "Elektryka" 2020 (FOTO, VIDEO)

Uczniowie Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej wspólnie z rodzicami,...

Mistrzowski Turniej w Speedcubingu (FOTO)

Mistrzostwa w Speedcubingu, czyli w układaniu Kostki Rubika na czas,...

"Bieganie bez smogu". Grupa Biłgoraj Biega zaprasza na wspólne bieganie po lasie

Bieganie - podobnie jak spacerowanie - jest podstawową formą...

Ile w poszczególnych Gminach Powiatu Biłgorajskiego płaci się za śmieci?

Postanowiliśmy sprawdzić obowiązujące obecnie w poszczególnych...

Statystyka Urzędu Stanu Cywilnego w Biłgoraju

Wiemy ile dzieci urodziło się w 2019 roku, ile zawarto małżeństw...

Przez Goraj przeszli Trzej Królowie (FOTO)

Ulicami Goraja przeszedł w tym roku po raz pierwszy Orszak trzech...

Ogłoszenia