Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Zmiany na stanowisku prezesa biłgorajskiego Oddziału ZNP

Dodał: red Data: 2019-05-31 20:23:41 (czytane: 5509)

Dziś w Oddziału Powiatowym Związku Nauczycielstwa Polskiego odbyły się wybory. Wybrano nowego prezes. Został nim mieszkający w Biłgoraju nauczyciel wychowania fizycznego i techniki w szkole w Soli, Tomasz Paczos. Na 40 ważnych oddanych głosów otrzymał 33.jego kontrkandydatem był Grzegorz Dobrzyński.

Kancelaria Doradztwa Podatkowego BIURGAW Jan Gawda
www.biurgaw.ns24.net,Biuro rachunkowe, Jan Gawda, Biurgaw, rozliczenia, księgi podatkowe, biłgoraj, księgowy, księgowy biłgoraj,

Ul. Komorowskiego 3 /pokój 113 i 115/ I piętro. 23-400, Biłgoraj-Dziękuję wszystkim, którzy poparli moją osobę i zaufali mi. Chce działać skutecznie i precyzyjnie na rzecz wszystkich nauczycieli i pracowników niepedagogicznych - mówi w rozmowie z naszym Portalem, tuż po wyborze nowy prezes. Jak sam przyznaje, przed nim trudne zadanie scalenia środowiska nauczycieli, podzielonego przez ostatni strajk.

znp_bilgoraj.jpg
Od lewej: Andrzej Sosnowski, prezes Okręgu Lubelskiego ZNP, Anna Duńko - członek zarządu Oddziału Biłgorajskiego ZNP i prowadzący zebranie wyborcze Krzysztof Blicharz

-Ostatnie tygodnie oraz strajk spowodowały olbrzymi rozłam, podziały widać w pokojach nauczycielskich, na korytarzach. W obliczu pierwszej od wielu lat tak dużej akcji protestacyjnej, nauczyciele nie wiedzieli jak się zachować. Dziś trzeba odbudować zaufanie i koleżeńskość. Moim zadaniem jest bronic interesów członków Związku Nauczycielstwa Polskiego, to oni dali mi mandat do reprezentowania ich. Będę zabiegał również o interesy wszystkich nauczycieli i pracowników niepedagogicznych. Znam bolączki i mocne strony zawodu nauczyciela, chcę do Związku zapraszać nowych członków, stawiać na aktywność, liczę na młodych nauczycieli, którzy będą chcieli przystąpić do struktur - dodaje Tomasz Paczos.

Reklama.

Podkreśla, że jest zwolennikiem dialogu, szukania porozumienia. -Strajk pokazał, że trzeba rozmawiać, że trzeba negocjować, a nie tylko stawiać żądania nie do spełnienia - przekonuje. -Chciałbym także serdecznie podziękować koledze Grzegorzowi Dobrzyńskiemu, za jego działalność i pracę na rzecz oświaty w Związku Nauczycielstwa Polskiego. Przez wiele lat podejmował wiele zabiegów stając w obronie pracowników oświaty - dodał.

Jak przyznaje w rozmowie z Portalem bilgoraj.com.pl nowy przewodniczący, pracuje jako nauczyciel wychowania fizycznego i techniki z wyboru. -Oprócz Akademii Wychowania Fizycznego w Białej Podlaskiej jestem absolwentem Wydziału Prawa UMCS w Lublinie, trenerem kulturystyki i podnoszenia ciężarów oraz instruktorem pływania, gimnastyki, lekkiej atletyki, narciarstwa zjazdowego i nauki jazda kategorii A i B.  Posiadaczem uprawnień sternika motorowodnego, młodszego ratownika wodnego oraz żeglarstwa. Przez 20 lat koncentrowałem się na pracy z dziećmi i młodzieżą. Ostatnie wydarzenia zmobilizowały mnie do podjecie starań na rzecz nauczycieli. Liczę na współpracę wszystkich środowisk w czasie mojej pięcioletniej kadencji prezesa Powiatowego Oddziału ZNP - informuje.

/bilgoraj.com.pl/

Tagi: znp błgoraj   wybory prezesa oddzialu znp   tomasz paczos   grzegorz dobrzyński

Zobacz także

Letnia Szkoła Malarstwa z profesorem Edwardem Sytym przy wsparciu finansowy powiatu biłgorajskiego (FOTO)

Dodane: 2020-08-05 14:17 - Komentarze  (0)  czytane (50)

TAGI: letnia szkoła malarstwa, tarnogród, tarnogrodzki ośrodek kultury, plener malarskiKomentarze (2)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 3.216.134.176

s (2019-06-01 14:06:04)

Tak mi się jakoś źle kojarzy ZNP. Kiedy byłam uczennicą przychodziła na lekcje g. taka jedna i mówiła - "mało zarabiam, nie uczę dzisiaj". Po czym rozsiadała się na krześle i nic nie robiła przez 45 minut. Była z ZNP.

Oto Wasza towarzysze z ZNP wiarygodność !? (2019-06-01 07:15:39)

Politycznym strajkiem oszukaliście wielu. Dokonaliście podziału wśród nauczycieli. Była szansa na wynegocjowanie podwyżki, którą działacze związkowi ZNP pod dyktando "totalnej opozycji" zaprzepaścili. Chcecie odbudować zaufanie nauczycieli do związku podczas gdy nie szanujecie wolnych demokratycznych wyborów Polaków. Chcecie uczyć postaw obywatelskich, patriotyzmu, łamiąc jednocześnie zasady demokracji. Krytykujecie programy społeczne rządu a sami bierzecie pieniądze na wypłaty za okres strajku od tzw. "darczyńców" ?

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


więcej

Kursy językowe

więcej

Kursy prawa jazdy

Dwie kandydatury na dyrektora I LO im. ONZ w Biłgoraju

W odpowiedzi na ogłoszony przez Zarząd Powiatu konkurs na stanowisko dyrektora I Liceum Ogólnokształcącego im. ONZ w Biłgoraju, wpłynęły dwie oferty. W najbliższy poniedziałek, ma zostać powołana komisja konkursowa. Nowego dyrektora władze powiatu muszą wyłonić do końca marca br. Z końcem tego miesiąca bowiem na emeryturę przechodzi dyrektor Marian Klecha. więcej»

więcej

Kursy i szkolenia

Ogłoszenia