Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Zmiana na stanowisku dyrektora Muzeum Ziemi Biłgorajskiej

Dodał: red Data: 2019-06-27 10:53:59 (czytane: 3283)

Rozstrzygnięty został konkurs na stanowisko dyrektora Muzeum Ziemi Biłgorajskiej w Biłgoraju. W drugiej połowie maja br. ogłoszony został konkurs na stanowisko dyrektora Muzeum Ziemi Biłgorajskiej w Biłgoraju. Do tej pory pełniącą obowiązki dyrektora była Dorota Skakuj. W połowie bm. kandydaci spotkali się z komisją konkursową. Są już wyniki konkursu.

P.W. EKO-SYSTEM - JAN LESIAK
www.ekosystem-lesiak.pl,Roboty wodnokanalizacyjne, drogowe, ogólnobudowlane,  Niwelacje terenu, fundamenty, Wynajem sprzętu budowlanego, Doradztwo w zakresie przepisów ochrony środowiska, oczyszczalnie przydomowe, oceny środowiskowe

Szozdy 11. 23-407 , Tereszpol

Kancelaria Doradztwa Podatkowego BIURGAW Jan Gawda
www.biurgaw.ns24.net,Biuro rachunkowe, Jan Gawda, Biurgaw, rozliczenia, księgi podatkowe, biłgoraj, księgowy, księgowy biłgoraj,

Ul. Komorowskiego 3 /pokój 113 i 115/ I piętro. 23-400, BiłgorajO stanowisko dyrektora Muzeum Ziemi Biłgorajskiej ubiegało się troje kandydatów, dr Dorota Skakuj - dotychczasowy po. dyrektora placówki, Wiesława Kubów dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Łukowej i organizator uroczystości osuchowskich oraz związany z oświatą i muzeum w Krasnymstawie Marek Majewski. Jak czytamy w informacji o wyniku konkursu, na stanowisko dyrektora Muzeum Ziemi Biłgorajskiej w Biłgoraju, w wyniku przeprowadzenia procedury konkursu wybrany został Marek Majewski, zamieszkały w Turobinie. W uzasadnieniu do dokonanego wyboru zapisano: -Pan Marek Majewski uzyskał najwyższą ilość punktów w przeprowadzonym postępowaniu konkursowym.

muzeum_bilgoraj.JPG

-Bardzo się cieszę, że konkurs wygrałem, przystąpiłem do tego konkursu, ponieważ kocham tę tematykę, kocham historie i kocham kulturę. Jestem z wykształcenia historykiem, ma doświadczenie menadżerskie i pedagogiczne. Pracuje w Muzeum Regionalnym w Krasnymstawie. Jestem tam dwa lata i mam już sukcesy, chcę przenieść moja wizję i doświadczenie na Ziemie Biłgorajską. Środowisko Powiatu Biłgorajskiego jest mi znane. Lubie wyzwania i jestem przekonany, że jeśli chodzi o Muzeum w Biłgoraju chcę by stało się jednostką, która sięga po środki zewnętrzne, która realizuje projekty. Chcę sięgać po środki unijne, krajowe oraz te będące w dyspozycji m. in. Ministra Kultury czy Marszałka Województwa Lubelskiego. Dla mnie Muzeum XXI wieku to nie tylko wystawy, to łączenie pracy muzeum z działalnością na rzecz kultury. Trzeba organizować oczywiście wystawy, sympozja, konferencje, prelekcje, koncerty, lekcje muzealne czy warsztaty ale przede wszystkim praca z dziećmi i młodzieżą. To wszystko po to by przyciągnąć do placówki zwiedzających oczywiście nie rezygnując ze statutowej działalności Muzeum - mówi Marek Majewski.

Reklama.

Jak przyznaje nowy dyrektor placówki co do polityki karowej jest jeszcze za wcześnie by mówić o jakiś konkretach. -Mam ogólna wiedzę na temat funkcjonowania placówki i jej dokonań. Rozmów o polityce kadrowej nie było. Trzeba dokonać analizy struktury organizacyjnej i zagłębić się w szczegóły. Ja przez całe życie zawodowe i kierowania jednostki przez ponad 20 lat staram się zjednywać ludzi i zapraszać do współpracy. Na pewno do takiej współpracy zaproszę obecna panią dyrektor. Bez wątpienia wszystkim nam zależy na tym by placówka się rozwijała zarówno pod względem liczby muzealiów czy eksponatów ale także co za tym idzie pod względem atrakcyjności i oferty - przekonuje Marek Majewski.

Marek Majewski był dyrektorem Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Turobinie, kandydował także na Wójta Gminy Turobin, obecnie zarządza Muzeum w Krasnymstawie. Starosta Biłgorajski informuje, że zmiana na stanowisku dyrektora MZB miałaby nastąpić w ciągu miesiąca. Wstępnie od 1 sierpnia br.

/bilgoraj.com.pl/

Tagi: muzeum ziemi biłgorajskiej w bigoraju   dorota skakuj   marek majewski   nowy dyrektor muzeum w biłgoraju

Komentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 3.80.6.254

Biura rachunkowe

Kancelaria Doradztwa Podatkowego BIURGAW Jan Gawda

Ul. Komorowskiego 3 /pokój 113 i 115/ I piętro, 23-400 Biłgoraj

Biuro Rachunkowe Biłgoraj - Janusz i Maria Gaj

Komorowskiego 3/111 i 112, 23-400 Biłgoraj

Ubezpieczenia

Zarezerwuj nocleg

Konkursy

bilgoraj.com.pl poleca

Nowy samochód dla jednostki OSP w Starym Bidaczowie (FOTO)

Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Starym Bidaczowie otrzymała...

15-lecie GRH

W tym roku przypada jubileusz 15-lecia działalności Grupy Rekonstrukcji...

Fotografia ślubna: Jak uwiecznić wyjątkową chwilę?

Ślub to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu. Przygotowujemy...

Efektywność energetyczna sektora publicznego. Miliony trafiły także na Ziemię Biłgorajską

W w Lublinie odbyło się dziś uroczyste wręczenie umów na wykonanie...

Jest nowy etatowy członek Zarządu Powiatu. To Maria Gałka z Obszy

Wakat w Zarządzie powiatu uzupełniony. W miejsce Beaty Strzałki...

Szkoła do hymnu - RCEZ (FOTO, VIDEO)

W piątek, 8 listopada 2019 roku Regionalne Centrum Edukacji Zawodowej...

Ogłoszenia