Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Zmiana na stanowisku dyrektora Muzeum Ziemi Biłgorajskiej

Dodał: red Data: 2019-06-27 10:53:59 (czytane: 3536)

Rozstrzygnięty został konkurs na stanowisko dyrektora Muzeum Ziemi Biłgorajskiej w Biłgoraju. W drugiej połowie maja br. ogłoszony został konkurs na stanowisko dyrektora Muzeum Ziemi Biłgorajskiej w Biłgoraju. Do tej pory pełniącą obowiązki dyrektora była Dorota Skakuj. W połowie bm. kandydaci spotkali się z komisją konkursową. Są już wyniki konkursu.

Kancelaria Doradztwa Podatkowego BIURGAW Jan Gawda
www.biurgaw.ns24.net,Biuro rachunkowe, Jan Gawda, Biurgaw, rozliczenia, księgi podatkowe, biłgoraj, księgowy, księgowy biłgoraj,

Ul. Komorowskiego 3 /pokój 113 i 115/ I piętro. 23-400, BiłgorajO stanowisko dyrektora Muzeum Ziemi Biłgorajskiej ubiegało się troje kandydatów, dr Dorota Skakuj - dotychczasowy po. dyrektora placówki, Wiesława Kubów dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Łukowej i organizator uroczystości osuchowskich oraz związany z oświatą i muzeum w Krasnymstawie Marek Majewski. Jak czytamy w informacji o wyniku konkursu, na stanowisko dyrektora Muzeum Ziemi Biłgorajskiej w Biłgoraju, w wyniku przeprowadzenia procedury konkursu wybrany został Marek Majewski, zamieszkały w Turobinie. W uzasadnieniu do dokonanego wyboru zapisano: -Pan Marek Majewski uzyskał najwyższą ilość punktów w przeprowadzonym postępowaniu konkursowym.

muzeum_bilgoraj.JPG

-Bardzo się cieszę, że konkurs wygrałem, przystąpiłem do tego konkursu, ponieważ kocham tę tematykę, kocham historie i kocham kulturę. Jestem z wykształcenia historykiem, ma doświadczenie menadżerskie i pedagogiczne. Pracuje w Muzeum Regionalnym w Krasnymstawie. Jestem tam dwa lata i mam już sukcesy, chcę przenieść moja wizję i doświadczenie na Ziemie Biłgorajską. Środowisko Powiatu Biłgorajskiego jest mi znane. Lubie wyzwania i jestem przekonany, że jeśli chodzi o Muzeum w Biłgoraju chcę by stało się jednostką, która sięga po środki zewnętrzne, która realizuje projekty. Chcę sięgać po środki unijne, krajowe oraz te będące w dyspozycji m. in. Ministra Kultury czy Marszałka Województwa Lubelskiego. Dla mnie Muzeum XXI wieku to nie tylko wystawy, to łączenie pracy muzeum z działalnością na rzecz kultury. Trzeba organizować oczywiście wystawy, sympozja, konferencje, prelekcje, koncerty, lekcje muzealne czy warsztaty ale przede wszystkim praca z dziećmi i młodzieżą. To wszystko po to by przyciągnąć do placówki zwiedzających oczywiście nie rezygnując ze statutowej działalności Muzeum - mówi Marek Majewski.

Reklama.

Jak przyznaje nowy dyrektor placówki co do polityki karowej jest jeszcze za wcześnie by mówić o jakiś konkretach. -Mam ogólna wiedzę na temat funkcjonowania placówki i jej dokonań. Rozmów o polityce kadrowej nie było. Trzeba dokonać analizy struktury organizacyjnej i zagłębić się w szczegóły. Ja przez całe życie zawodowe i kierowania jednostki przez ponad 20 lat staram się zjednywać ludzi i zapraszać do współpracy. Na pewno do takiej współpracy zaproszę obecna panią dyrektor. Bez wątpienia wszystkim nam zależy na tym by placówka się rozwijała zarówno pod względem liczby muzealiów czy eksponatów ale także co za tym idzie pod względem atrakcyjności i oferty - przekonuje Marek Majewski.

Marek Majewski był dyrektorem Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Turobinie, kandydował także na Wójta Gminy Turobin, obecnie zarządza Muzeum w Krasnymstawie. Starosta Biłgorajski informuje, że zmiana na stanowisku dyrektora MZB miałaby nastąpić w ciągu miesiąca. Wstępnie od 1 sierpnia br.

/bilgoraj.com.pl/

Tagi: muzeum ziemi biłgorajskiej w bigoraju   dorota skakuj   marek majewski   nowy dyrektor muzeum w biłgoraju

Zobacz także

Krzysztof Grabczuk otworzył biuro poselskie w Biłgoraju (AUDIO, FOTO)

Dodane: 2020-01-17 16:23 - Komentarze  (0)  czytane (39)

TAGI: krzysztof grabczuk, biuro poslskie, platforma obywatelska, biłgorajKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 18.207.240.35

Biura rachunkowe

Kancelaria Doradztwa Podatkowego BIURGAW Jan Gawda

Ul. Komorowskiego 3 /pokój 113 i 115/ I piętro, 23-400 Biłgoraj

Biuro Rachunkowe Biłgoraj - Janusz i Maria Gaj

Komorowskiego 3/111 i 112, 23-400 Biłgoraj

Ubezpieczenia

Zarezerwuj nocleg

Konkursy

bilgoraj.com.pl poleca

Wykorzystaj Google do rozwoju swojej marki. Podpowiemy Ci, jak najłatwiej to zrobić

Aby wypromować markę własną w internecie, trzeba dysponować określonym...

Bal maturalny uczniów Zespołu Szkół Leśnych (FOTO, VIDEO)

W jednym z lokali w Powiecie Janowskim, odbyła się dziś studniówka...

Statystyka Urzędu Stanu Cywilnego w Biłgoraju

Wiemy ile dzieci urodziło się w 2019 roku, ile zawarto małżeństw...

Przez Goraj przeszli Trzej Królowie (FOTO)

Ulicami Goraja przeszedł w tym roku po raz pierwszy Orszak trzech...

Łukowa. I Regionalny Przegląd Najstarszych Kolęd Ludowych i Dunajów (FOTO)

Region biłgorajski ma sie czym pochwalić jeśli chodzi o bogactwo...

Fotografia ślubna: Jak uwiecznić wyjątkową chwilę?

Ślub to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu. Przygotowujemy...

Ogłoszenia