Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Zmiana na stanowisku dyrektora Muzeum Ziemi Biłgorajskiej

Dodał: red Data: 2019-06-27 10:53:59 (czytane: 3135)

Rozstrzygnięty został konkurs na stanowisko dyrektora Muzeum Ziemi Biłgorajskiej w Biłgoraju. W drugiej połowie maja br. ogłoszony został konkurs na stanowisko dyrektora Muzeum Ziemi Biłgorajskiej w Biłgoraju. Do tej pory pełniącą obowiązki dyrektora była Dorota Skakuj. W połowie bm. kandydaci spotkali się z komisją konkursową. Są już wyniki konkursu.

Biuro Geodezyjne s.c. A. Myszkowiak, J. Piechota
www.biuro-geodezyjne.com.pl,geodezja, biuro geodezyjne, dom, Biłgoraj, pomiary, pomiary geodezyjne, grunty, doradztwo, mapy geodezyjne, rozgraniczanie nieruchomości,

Plac Wolności 8. 23-400, BiłgorajO stanowisko dyrektora Muzeum Ziemi Biłgorajskiej ubiegało się troje kandydatów, dr Dorota Skakuj - dotychczasowy po. dyrektora placówki, Wiesława Kubów dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Łukowej i organizator uroczystości osuchowskich oraz związany z oświatą i muzeum w Krasnymstawie Marek Majewski. Jak czytamy w informacji o wyniku konkursu, na stanowisko dyrektora Muzeum Ziemi Biłgorajskiej w Biłgoraju, w wyniku przeprowadzenia procedury konkursu wybrany został Marek Majewski, zamieszkały w Turobinie. W uzasadnieniu do dokonanego wyboru zapisano: -Pan Marek Majewski uzyskał najwyższą ilość punktów w przeprowadzonym postępowaniu konkursowym.

muzeum_bilgoraj.JPG

-Bardzo się cieszę, że konkurs wygrałem, przystąpiłem do tego konkursu, ponieważ kocham tę tematykę, kocham historie i kocham kulturę. Jestem z wykształcenia historykiem, ma doświadczenie menadżerskie i pedagogiczne. Pracuje w Muzeum Regionalnym w Krasnymstawie. Jestem tam dwa lata i mam już sukcesy, chcę przenieść moja wizję i doświadczenie na Ziemie Biłgorajską. Środowisko Powiatu Biłgorajskiego jest mi znane. Lubie wyzwania i jestem przekonany, że jeśli chodzi o Muzeum w Biłgoraju chcę by stało się jednostką, która sięga po środki zewnętrzne, która realizuje projekty. Chcę sięgać po środki unijne, krajowe oraz te będące w dyspozycji m. in. Ministra Kultury czy Marszałka Województwa Lubelskiego. Dla mnie Muzeum XXI wieku to nie tylko wystawy, to łączenie pracy muzeum z działalnością na rzecz kultury. Trzeba organizować oczywiście wystawy, sympozja, konferencje, prelekcje, koncerty, lekcje muzealne czy warsztaty ale przede wszystkim praca z dziećmi i młodzieżą. To wszystko po to by przyciągnąć do placówki zwiedzających oczywiście nie rezygnując ze statutowej działalności Muzeum - mówi Marek Majewski.

Reklama.

Jak przyznaje nowy dyrektor placówki co do polityki karowej jest jeszcze za wcześnie by mówić o jakiś konkretach. -Mam ogólna wiedzę na temat funkcjonowania placówki i jej dokonań. Rozmów o polityce kadrowej nie było. Trzeba dokonać analizy struktury organizacyjnej i zagłębić się w szczegóły. Ja przez całe życie zawodowe i kierowania jednostki przez ponad 20 lat staram się zjednywać ludzi i zapraszać do współpracy. Na pewno do takiej współpracy zaproszę obecna panią dyrektor. Bez wątpienia wszystkim nam zależy na tym by placówka się rozwijała zarówno pod względem liczby muzealiów czy eksponatów ale także co za tym idzie pod względem atrakcyjności i oferty - przekonuje Marek Majewski.

Marek Majewski był dyrektorem Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Turobinie, kandydował także na Wójta Gminy Turobin, obecnie zarządza Muzeum w Krasnymstawie. Starosta Biłgorajski informuje, że zmiana na stanowisku dyrektora MZB miałaby nastąpić w ciągu miesiąca. Wstępnie od 1 sierpnia br.

/bilgoraj.com.pl/

Tagi: muzeum ziemi biłgorajskiej w bigoraju   dorota skakuj   marek majewski   nowy dyrektor muzeum w biłgoraju

Zobacz także

Nieoficjalnie Beata Strzałka posłem Ziemi Biłgorajskiej

Dodane: 2019-10-14 19:02 - Komentarze  (52)  czytane (2989)

TAGI: wybory parlamentarne, okręg nr 7, beata strzałka, kampania wyborczaKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 18.207.134.98

Biura rachunkowe

Kancelaria Doradztwa Podatkowego BIURGAW Jan Gawda

Ul. Komorowskiego 3 /pokój 113 i 115/ I piętro, 23-400 Biłgoraj

Biuro Rachunkowe Biłgoraj - Janusz i Maria Gaj

Komorowskiego 3/111 i 112, 23-400 Biłgoraj

Ubezpieczenia

Zarezerwuj nocleg

Pułkownik z Biłgoraja, powalczy o mandat posła. Bogdan Kiełbasa startuje z list "Lewicy" (AUDIO)

Pułkownik rezerwy Bogdan Kiełbasa będzie walczył o mandat poselski. Jego kandydaturę zgłosiła biłgorajskie struktury Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Ogłoszenie, że Bogdan Kiełbasa będzie startował z list "Lewicy, odbyło się dziś wieczorem podczas specjalnej konferencji. -Po ponad 34 latach zawodowej służby wojskowej powróciłem do Biłgoraja i tu na swojej drodze spotkałem otwartych i przyjaznych ludzi. Chcę im służyć - przyznaje kandydat. więcej»

Konkursy

bilgoraj.com.pl poleca

Nieoficjalnie Beata Strzałka posłem Ziemi Biłgorajskiej

Osiem mandatów dla Prawa i Sprawiedliwościowy, dwa dla Koalicji...

Rekord frekwencji pobity. Będzie weekend powyborczy dla mieszkańców Biłgoraja

O ponad 1/5 więcej mieszkańców Biłgoraja poszło do urn wyborczych...

Wyniki wyborów do Sejmu RP w okręgu Nr 7 ze wszystkich obwodowych komisji wyborczych

Dane z 920 na 920 obwodowych komisji wyborczych (100%) w okręgu...

Ogłoszono przetarg na remont W835

W Biłgoraju podano informację o ogłoszeniu przetargu na realizację...

Biłgoraj. 80. rocznica wybuchu II wojny światowej (FOTO)

W Biłgoraju odbyły się powiatowe uroczystości związane z 80. rocznicą...

PSL domyka listy wyborcze. Z naszego Powiatu kandydować mają Genowefa Tokarska i Wiesław Różyński (AUDIO)

Polskie Stronnictwo Ludowe podpisało porozumienie z Kukiz15....

Ogłoszenia