Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Złote Gody małżeńskich par w Józefowie

Dodał: red Data: 2021-10-23 18:18:03 (czytane: 788)

"Świadomi praw i obowiązków wynikających z założenia rodziny..." - te słowa ponad 50 lat temu wygłosiło 18 par z gminy Józefów. Swój jubileusz świętowały razem w drugiej połowie października na uroczystości, którą zorganizowały władze gminy.Reklama.

Najpierw jubilaci spotkali się w kościele w Józefowie na Mszy Świętej, której przewodniczył proboszcz miejscowej parafii, ksiądz dziekan Zenon Mrugała, a homilię wygłosił ksiądz Zbigniew Gaca, syn jednej ze "złotych par".

Druga część uroczystości odbyła się w Miejskim Ośrodku Kultury w Józefowie, gdzie jubilatów powitała Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Aleksandra Dura, a życzenia i gratulacje złożył małżonkom Burmistrz Józefowa Roman Dziura. "Złote pary" odebrały również medale za długoletnie pożycie małżeńskie, przyznane przez Prezydenta RP, listy gratulacyjne i kwiaty.

Oprócz burmistrza wręczali je kierownik USC Aleksandra Dura, Przewodniczący Rady Miejskiej w Józefowie Jerzy Hajduk oraz księża Zenon Mrugała i Zbigniew Gaca.

zlote_gody_jozefow.jpg

W 1969 i 1970 roku przysięgę małżeńską składali: Lucyna i Jan Biszczanikowie z Majdanu Nepryskiego, Krystyna i Stanisław Biszczanikowie z Józefowa, Krystyna i Jan Borsukowie z Górecka, Barbara i Jan Budzyńscy z Józefowa, Teresa i Jan Czerniakowie z Siedlisk, Wanda i Władysław Gacowie z Józefowa, Wiesława i Jan Gontarzowie ze Stanisławowa, Jadwiga i Eugeniusz Książkowie ze Stanisławowa, Marianna i Jan Maciochowie z Górecka Starego, Joanna i Stefan Mirosławowie z Józefowa, Krystyna i Czesław Nowiccy z Borowiny, Stefania i Jerzy Podolakowie ze Stanisławowa, Maria i Henryk Rogowscy z Józefowa, Maria i Jan Szopowie z Szopowego, Zofia i Jan Suszyńscy z Józefowa, Józefa i Jan Surmaczowie z Hamerni, Lucyna i Henryk Zugajowie z Józefowa oraz Kazimiera i Bronisław Żmudowie z miejscowości Górniki.

Podczas uroczystości wybrzmiało tradycyjne "Sto lat", a spotkanie uświetnił występ miejscowej Kapeli "Rzemyki".

/IAS/

Tagi: gmina józefów   złote gody   jubileusz par małżeńskich   50-lecie małżeństwa

Zobacz także

Egzekucja komornicza kredytu mieszkaniowego

Dodane: 2021-12-07 19:25 - Komentarze  (0)  czytane (191)

TAGI: egzekucja komornicza, kredyt mieszkaniowy, biłgoraj, komornikKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 54.198.139.112

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Telewizja

Minister Czarnek w Biłgoraju. Szef resortu oświaty mówił o suwerenności

Dni Młodzieży Diecezji Zamojsko - Lubaczowskiej w Biłgoraju

500+ przechodzi od nowego roku do ZUS

Biłgorajka ty Ziemico, Ziemio ukochana

Powiatowi radni otrzymają wyższe diety

Magda Steczkowska w koncercie Moja podróż śladami JPII

Konkursy

Zobacz więcej Dodaj

Promocje

Przeczytaj kolejną wiadomość:

20-lecie PSD Koło Powiatowe w Biłgoraju (FOTO)

Dziś PSD Koło Powiatowe w Biłgoraju świętowało jubileusz 20-lecia działalności. Uroczystości rozpoczęły się Mszą świętą w kościele...