Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Zimowa Kraina i roboty Photon w aleksandrowskiej bibliotece

Dodał: red Data: 2019-02-26 09:59:38 (czytane: 684)

Tegoroczny zimowy wypoczynek w aleksandrowskiej bibliotece to spotkanie z robotami Photon i literacka wędrówka do Zimowej Krainy. Gminna Biblioteka Publiczna w Aleksandrowie wspólnie z Kołem Przyjaciół Biblioteki przygotowała dla dzieci w wieku od 3 do 12 lat „Ferie w bibliotece”.

P.W. EKO-SYSTEM - JAN LESIAK
www.ekosystem-lesiak.pl,Roboty wodnokanalizacyjne, drogowe, ogólnobudowlane,  Niwelacje terenu, fundamenty, Wynajem sprzętu budowlanego, Doradztwo w zakresie przepisów ochrony środowiska, oczyszczalnie przydomowe, oceny środowiskowe

Szozdy 11. 23-407 , TereszpolReklama.

Spotkania podczas ferii już tradycyjnie nie mogły się odbyć bez głośnego czytania. W tym roku królowały „Zimowe bajki ”, czyli między innymi takie utwory jak:  „Zima” Kamila Polaka , „Królowa Śniegu”- Hansa Christiana Andersena, „Kapryśna zima” Kamila Polaka,  „Basia i narty ” - Zofii Staneckiej,  „O smoku spod Wawelu” Wojciecha Widłaka i „Zima Muminków” Tove Jansson.

ferie_aleksandrow_biblioteka__1_.JPG

Przedszkolaki  podczas zajęć tworzyły „Zimową Krainę” i bawiły się z bajkowymi stworami - smokami. Organizatorzy przygotowali dla uczestników wiele zabaw plastycznych, teatralnych i ruchowych a wśród nich można wymienić chociażby: tworzenie śnieżynek , magicznych drzew czy kolorowych smoków, tropienie łusek smoka, rzucanie śnieżkami, omijanie wysp lodowych, zimową wędrówkę wielogłowych smoków. Maluchy podczas tych zajęć rozwijały swoją kreatywność i wyobraźnię, uczyły się współpracy w grupie  i poznawały ciekawy świat literatury.

ferie_aleksandrow_biblioteka__2_.JPG

Kolejną propozycją dla dzieci były zajęcia „Robot Photon i zabawa z kodowaniem”. Uczestnicy poprzez zabawę poznawali podstawy kodowania. Do nauki podstaw kodowania organizatorzy wprowadzali dzieci poprzez świat bajek.  Maluchy programowały roboty, które wędrowały po bibliotece, opowiadały historyjki i wykonywały różne inne zadania.  Dzieci mogły się bawić z robotami dzięki udziałowi biblioteki w projekcie „Kodowanie w bibliotece” realizowanym przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. Wszystkie dzieci uczestniczące w akcji „Ferie w bibliotece” otrzymały drobne upominki i malowanki. Maluchy, które odwiedziły bibliotekę indywidualnie z opiekunami bawiły się z robotem Photon w Kąciku Malucha. To pierwsze spotkanie z nauką kodowania podobało się małym szkrabom.

ferie_aleksandrow_biblioteka__3_.JPG

Aleksandrowska biblioteka przygotowała ciekawy wypoczynek dla dzieci podczas ferii zimowych dzięki zaangażowaniu takich instytucji jak: Przedszkole „Leśne Skrzaty” w Aleksandrowie, Urząd Gminy Aleksandrów i Szkoła Podstawowa im. Dzieci Zamojszczyzny w Aleksandrowie.

/Justyna Bździuch/

Tagi: ferie   biblioteka w aleksandrowie   gmina aleksandrów   zajęcia podczas ferii

Zobacz także

Rozwój kariery zawodowej w kierunku baz danych Oracle?

Dodane: 2019-07-23 13:27 - Komentarze  (0)  czytane (162)

TAGI: rozwój kariery, baza danych oracle, specjaliści branży it, bazy danychKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 54.81.220.239

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


więcej

Kursy językowe

więcej

Kursy prawa jazdy

Ośrodek Szkolenia Kierowców LUIS

ul. Lubelska 7 IIp, 23-400 Biłgoraj

więcej

Kursy i szkolenia

Ogłoszenia