Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Zima w pełni, trudne warunki na droga

Dodał: red Data: 2017-01-05 10:56:25 (czytane: 3473)

Na wszystkich drogach Powiatu Biłgorajskiego - niezależnie od kategorii - występują bardzo ciężkie warunki. Drogi są przejezdne, jednak zalega na nich zamarznięte błoto pośniegowe i śnieg. Należy zachować szczególną ostrożność.

JP BUDOWNICTWO
www.jpbudownictwo.pl,termo-modernizacja, doceplanie biłgoraj, malowanie, tynkowanie, remonty, renowacje, ocieplanie, adaptacja, adaptacja poddasza, adaptacja piwnc, tynkowanie biłgoraj, malowanie biłgoraj, adaptacja biłgoraj, remont biłgoraj

ul. E Orzeszkowej 25. 23-400, Biłgoraj

Biuro Rachunkowe BIURGAW Jan Gawda - rozliczenia podatkowe, księgowość, doradztwo, podatki
www.biurgaw.ns24.net,Biuro rachunkowe, Jan Gawda, Biurgaw, rozliczenia, księgi podatkowe, biłgoraj, księgowy, księgowy biłgoraj,

Ul. Komorowskiego 3 /pokój 113 i 115/ I piętro. 23-400, BiłgorajCiężka sytuacja jest na drogach wojewódzkich Zarówno an W 835 jak i na W858, 853 i 849 jak i 863 występuje zajeżdżony śnieg i błoto pośniegowe, na niektórych odcinkach jest zajeżdżony śnieg i "nawierzchnia czarna" w koleinach, częściej jednak zamarznięte błoto pośniegowe. Ponadto jak informuje dyżurny Zarządu Dróg Wojewódzkich w Lublinie na odcinkach dróg zwłaszcza w okolicach Goraja, Turobina, Tarnogrodu czy Różańca występuje nawiewanie śniegu z pól.

zima_na_drogach.jpg


Trudności m. in. auta ciężarowe mają w Panasówce, o o czym informują nas Internauci.

zima_na_drogach_powiat_bilgorajski.JPG


Wszystkie drogi powiatowe są przejezdne. -Sytuacja najgorsza była nad ranem, obecnie wszystkie drogi są przejezdne. Należy zwrócić uwagę na zamarznięte błoto pośniegowe i miejscowe zawiewanie śniegu z pól. Cały czas pracują pługi i na bieżącą reagujemy na wszelkie doniesienia z dróg - zapewnia Tadeusz Bryła dyżurny ZDP obwodu drogowego Nr 2 Tarnogród.

zima_na_drogach_1.jpg


Ciężka sytuacja występuje także na drogach w miastach i miejscowościach naszego regionu. Błoto pośniegowe i padający śnieg oraz niskie temperatury utrudniają jazdę kierowcom zarówno we Frampolu, jak i w Józefowie czy Tarnogrodzie. Sytuacja trudna jest także na drogach gminnych. -Zgodnie z harmonogramem czyścimy drogi miejskie i te przejęte od Powiatu. Chodniki i ścieżki rowerowe odśnieża PGK. Pracujemy na dwie zmiany. Sytuacja jest opanowana, a naszym zadaniem łagodzenie skutków zimy na drogach zgodnie ze standardami IV - VI. W pierwszej kolejności odśnieżane są trasy główne w Mieście, a następnie drogi dojazdowe - przyznaje Ryszard Korniak dyrektor MSD w Biłgoraju.

Reklama.

O szczególną ostrożność apeluje Policja. -Warunki na drogach są trudne i zmieniają się z godziny na godzinę, apelujemy o ostrożność, o dostosowanie prędkości do warunków drogowych i zachowanie bezpiecznej odległości między poszczególnymi pojazdami. Na jezdni jest ślisko, a przez to droga hamowania jest wydłużona, kierowcy zatem łatwiej mogą wpaść w poślizg i stracić panowanie nad swoimi pojazdami. Zwróćmy uwagę, że w takich warunkach, manewry takie jak wyprzedzanie, wymijanie, wchodzenie w zakręt mogą być bardzo niebezpieczne. Pamiętajmy o zasadzie wolniej, znaczy bezpieczniej - apeluje starszy sierżant Joanna Klimek.

Pierwsze kolizje związane z warunkami drogowymi są są, m. in. na skrzyżowaniu ulicy Zamojskiej i Sitarskiej zderzyły się osobowy Renault Kadjar i Audi.

/bilgoraj.com.pl/

Tagi: zima   przejezdność dróg   warunki drogowe   powiat biłgorajski

Zobacz także

Wypadek na Zamojskiej. Osobówka wymusiła pierwszeństwo na motocykliście

Dodane: 2018-04-07 18:33 - Komentarze  (22)  czytane (4605)

TAGI: wypadek drogowy, wypadek motocyklisty, biłgoraj, policja biłgorajKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 54.167.196.208

Silk (2017-01-06 11:33:44)

do poniżej:
Wal się kmiocie. Jak masz problem z uzębieniem, to ci pomogę go usunąć!

do SILK (2017-01-06 10:51:53)

a może ta sól uderzyła do głowy ? jak działa ? rozpuszcza komórki mózgowe ? pobudza apetyt ?

Silk (2017-01-06 07:45:56)

Sam kupiłem do jajecznicy 0,5 kilograma

Silk (2017-01-06 07:33:44)

O cho, znalazł się obrońca drogowców (może jest nim sam). Napisał, że mało soli drogowej. Zapewne sprzedali jako sól spożywcza. Takie numery już były i nagłośnione w mediach. Kultowa komedia St.Bareja "Miś" nic nie straciła z aktualności. Choćby słynny cytat: "Pani kierowniczko! Jak jest zima, to musi być zimno..." :(I)

dobrego świętowania (2017-01-06 07:29:38)

wreszcie Święto Trzech Króli z Rodzinką , a nie po marketach,
18 stopni mrozu i grzać tyłeczki w domach , wczoraj w marketach towaru brakło tak łupili bardzo wygłodniali i biedni

Do Jef (2017-01-05 20:10:01)

Ty stolarz tobie w deski się nikt nie wpiernicza że sękate sprzedajesz hi hi

Jef (2017-01-05 20:05:37)

Sory myślałem, że jest inaczej. Ja pracuję jako stolarz i nie miałem pojęcia, sory jeszcze raz😇

Do Jef (2017-01-05 20:02:15)

Ty myślisz że drogowcy mają tysiące ton soli i doprowadza w zimie stan dróg do asfaltu, więc tu się mylisz c.pie!

łukasz (2017-01-05 19:20:00)

na smolsku zajebiscie czarno sucho nie to co w zacofanym bilgoraju i tych innych frampolach :P

. (2017-01-05 18:52:48)

Faktycznie Frampol - Biłgoraj tragicznie.
Jak na tak ważną drogę to chyba za bardzo oszczędzają na soli. Od Frampola do Biłgoraja zamarznięta, ubita i wyślizgana wczorajsza breja z której wyszedł praktycznie gładki lód. Ale w Biłgoraju na obwodnicy było już mokro więc tu sypnęli solą. Droga od Frampola w tak fatalnym stanie, że karetka na sygnale toczyła się z 40-50 na godzinę, go szybciej było już niebezpiecznie.

siedzimy w domu (2017-01-05 18:50:39)

wreszcie trochę poświętujemy w domu , bo ślisko i zimno,
z łysymi oponami auta do garażu

Jef (2017-01-05 18:09:17)

Glowna droga wyjazdowa z miasta na Frampol w koszmarnym stanie.
Bloto ktore bylo wczoraj czy jeszcze dzis do poludnia jak nie bylo -8st trzeba bylo zgarnac a teraz jak zamarzlo to mozecie sobie reagowac u siebie na placu manewrowym !!!
Tak samo z panasówką nie bylo mrozów a droga zablokowana.
Te chasla ""Cały czas pracują pługi i na bieżącą reagujemy na wszelkie doniesienia z dróg""" to jak z filmu RYŚ. Nie kompetencja, nie odpowiedzialnosc, opieszalość tylko to mi przychodzi na mysl.

info (2017-01-05 14:10:58)

Atak zimy sprawił jednak, że w wielu miejscach kraju panują trudne warunki drogowe. Ze względu na mróz i śnieg najgorzej jeździ się na wschodzie Polski - od Podlasia, przez Mazury i północne Mazowsze po Lubelszczyznę oraz województwa łódzkie i świętokrzyskie. Trudna sytuacja panuje też na drogach pogranicza województw śląskiego i opolskiego a także wielkopolskiego. "Tutaj również kierowcy mogą spodziewać się błota pośniegowego, lokalnej śliskości czy też miejscami zalegającego śniegu na nawierzchni"

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Diagnostyka i warsztaty

Kursy prawa jazdy

Ośrodek Szkolenia Kierowców LUIS

ul. Lubelska 7 IIp, 23-400 Biłgoraj

Ogłoszenia